Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, kucio napisał:

Francja właśnie padła. Zamykają knajpy itd, ma być godzina policyjna, zamykają niektóre lotniska, odwołują 90% lotów Air France, kontrola sanitarna na granicach.

Macron się zdenerwował i skrytykował Francuzów, że nie siedzą w domu. Jednocześnie pozwolił na wybory 🤷

W każdym razie działania prewencyjne przy 5k zarażonych. Wyglada na to, że Polacy byli o krok przed wszystkimi.

Macron to lepszy cfaniak...poświecił te kilkaset osób jak nie kilka k, aby tylko doczołgac do wyborów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Ciekawe czy nadal jest tu ktoś kto się śmieje z robienia zapasów ;) 

Sklepy funkcjonują, towar powoli wraca na sklep, była nawet zgoda na dostawy w niedzielę. Szał zakupowy się kończy. Myślę, że tu akurat było overraction, któremu też uległem. Ale po prostu lepiej było się zabezpieczyć niż potem żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Sklepy funkcjonują, towar powoli wraca na sklep, była nawet zgoda na dostawy w niedzielę. Szał zakupowy się kończy. Myślę, że tu akurat było overraction, któremu też uległem. Ale po prostu lepiej było się zabezpieczyć niż potem żałować.

Zapas na minimum 2 tygodnie ciagle warto trzymac. Moze nawet wiecej skoro planuja lzej chorych trzymac w domach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chytruz napisał:

Na Polaków jako naród czy społeczeństwo (najczęściej "ciemnogród"), kiedy zagranico tak super, paradoksalnie narzeka również ciemnogród, tzn. ludzie, którzy nie wykraczają umysłem poza polski kurwidołek i porównują go do swojej idei "zachodu", która istnieje głównie w ich wyobraźni.

Zgodzę się w pełni, Twoja definicja od razu skojarzyła mi się z kilkoma osobami

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

Jestem dziś ostatni dzien, jutro tez  chyba dzwonię ze chce l4. Od ponad tygodnia dbam o higienę i każdy detal tak, jakby od tego miały zależec losy ludzkości. Choć pojawiły się tez dziś środki ostrożności bo rzad zobligowal wreszcie firmy do wprowadzenia ich. Np max dwie osoby mogą pracować  w jednym mieszkaniu jednocześnie. brat jak sam widziałeś nie zamierza się pojawiać w pracy  aż nie zamkną tej Ikei, wiec się odpierdol gosciu, to po pierwsze.

 

Nie zrozumiałeś co miał na myśli akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał dalej bagatelizować sytuacje

Bernard Tomic pierwszym tenisistą z objawami koronawirusa. Australijczyk został poddany izolacji w Miami.
"Wydaję mi się, że zostałem zarażony podczas lotu z Monterrey do Miami. Mam wszystkie objawy. Wylądowałem w Miami w czwartek, a od wtorku czuję się słabo i mam problemy z oddychaniem" - powiedział 27-latek.

profesjonalny tenisista w wieku 27 lat ma problemy z oddychaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, P_M napisał:

Może właśnie dlatego rząd przyjął takie, a nie inne działania prewencyjne?

Brak środków technicznych został zastąpiony mobilizacją społeczeństwa i świetną kampanią informacyjną i innymi działaniami, które minimalizują rozpowszechnianie się wirusa. Rząd w ten sposób kupił sobie trochę czasu, by środki chociażby te unijne z funduszu spójności przeznaczyć na zakup brakującego sprzętu.

Żadne Państwo nie ma przewidzianych gigantycznych zapasów na czas globalnej epidemii, to byłoby zwykłe marnowanie zasobów poprzez zamrożenie kapitału w tego typu materiały.

 

50 minut temu, kucio napisał:

Chorych jest 150- w szpitalach leży 800 osób. Informacje z TVN24.

Ministerstwo dziś informowało, że przeznacza po 1000kompletów sprzętu ochronnego do szpitali zakaźnych. Kolejne już zamówione.  Prosi również o rozwagę, bo było parę przypadków, że na jednego chorego zużyto 20 kompletów w ciągu dnia, co nie powinno mieć miejsca.

Jak dla mnie to są doraźne i szybkie reakcje.

Te relacje to typowe relacje, w listopadzie by to tak samo było określane przy braku covid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Zgodzę się w pełni, Twoja definicja od razu skojarzyła mi się z kilkoma osobami

Nie zrozumiałeś co miał na myśli akurat

Nie wiem czy nie zrozumiałem jak dla mnie sugerował ze nie jestem mądrzejszy od tych ludzi bo wykonuje jeszcze swoje obowiazki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kucio napisał:

Nie jest to skierowane do Ciebie, po prostu tak to działa. Ludziom wydaje się, że na zachodzie jest lepiej niż w Polsce, a tam jest na codzień taki sam kurwidolek, albo i gorszy.

zachód i lepiej to pojęcia względne no ale już nie przeginajcie . W XIV wieku dżuma ominęła Królestwo Polskie ale to nie oznacza , że u nas był wtedy Eden . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P_M napisał:

Żadne Państwo nie ma przewidzianych gigantycznych zapasów na czas globalnej epidemii, to byłoby zwykłe marnowanie zasobów poprzez zamrożenie kapitału w tego typu materiały.

Państwo zwane PRL miało takie zapasy i zasoby. Obrona Cywilna pochłaniała ogromne środki.

39 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Ciekawe czy nadal jest tu ktoś kto się śmieje z robienia zapasów ;) 

Ja się nie śmieję, ale ich nie robię. Uważam to za amoralne (i mozecie sie śmiać). Niby ludzie są kumplami na forum i w życiu, ale robiąc zapasy pokazujemy ze tak naprawdę to: "ja dbam o swoją d..e a dla Ciebie niech tam zabraknie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Ciekawe czy nadal jest tu ktoś kto się śmieje z robienia zapasów ;) 

Śmiać się nie śmieje, ale się ciesze bo przynajmniej mam pewność że mięcho jak kupuje to świeże i co dopiero przyjechało. Byłem dziś w Kauflandzie a tam dosłownie wszystko jest co ostatnio znikało. Ryże, makarony, mięso wszelkiej maści, konserwy, cukier. Wszystko było i widać, że dopiero wjechało. I pewnie wykupywanie już się skończyło bo każdy ma ograniczoną ilość miejsca w zamrażalce. 

A tu macie coś na poprawę humoru. Tylko z głosem Miśki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eld napisał:

Śmiać się nie śmieje, ale się ciesze bo przynajmniej mam pewność że mięcho jak kupuje to świeże i co dopiero przyjechało. Byłem dziś w Kauflandzie a tam dosłownie wszystko jest co ostatnio znikało. Ryże, makarony, mięso wszelkiej maści, konserwy, cukier. Wszystko było i widać, że dopiero wjechało. I pewnie wykupywanie już się skończyło bo każdy ma ograniczoną ilość miejsca w zamrażalce. 

A tu macie coś na poprawę humoru. Tylko z głosem Miśki.

 

 

Z tymi zapasami i całym ich sensem chyba nie chodziło przecież nikomu o to, ze się jedzenie skończy, ale o to ze bedzie trzeba (lub ze warto) jakiś  czas siedziec  w domu ;) 

W sensie ktoś z was myślał ze się nie unormuje ilość produktów po fali zakupow i dlatego robił zapasy?

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał:

Z tymi zapasami chyba nie chodziło nikomu o to, ze się jedzenie skończy, ale o to ze bedzie trzeba siedziec w domu ;) 

W najgorszym wypadku wprowadzą to co w Czechach czyli możesz wyjść z domu tylko po spożywkę/apteka, lekarza lub do pracy jak naprawdę musisz. Innymi słowy - póki jest ciągłość dostaw, produkcji, która to jest w bardzo dużej części zautomatyzowana nie ma przesłanek ku temu aby robić przesadne zapasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w korpo na ten tydzień nawet dostępy będą wycięte dla osób 'nie-krytycznych' (czyli - jak to w korpo - pewnie z 90% xD)

btw - @polskignom  pisał, że może sportowcy/artyści itp przekonają się jak mało istotni są tak na prawdę....mnie ciekawi czy ludzie z korpo i tym podobnych po zobaczeniu, że ich kilku-tygodniowe opierdalanie się na zdalnej nie wpłynęło dosłownie na nic w końcu uświadomią sobie jakimi są uselessami :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Jestem dziś ostatni dzien, jutro tez  chyba dzwonię ze chce l4. Od ponad tygodnia dbam o higienę i każdy detal tak, jakby od tego miały zależec losy ludzkości. Choć pojawiły się tez dziś środki ostrożności bo rzad zobligowal wreszcie firmy do wprowadzenia ich. Np max dwie osoby mogą pracować  w jednym mieszkaniu jednocześnie. brat jak sam widziałeś nie zamierza się pojawiać w pracy  aż nie zamkną tej Ikei, wiec się odpierdol gosciu, to po pierwsze.

 

 

wlasnie zuwazylem . toczymy tu w miare kulturalna rozmowe , wiec daruj sobie takie wstawki , to nie jest budowa na ktorej pracujesz a ja nie jestem twoim ziomalem od szpadla zrozumiales? 

Cytat

Skoro nie bagatelizujesz to na cholerę przytaczasz te 80%,  pomijając te 5% w krytycznym stanie. Ja nie histeryzuje, wiem ze dla mnie ryzyko to pewnie te 0,3% ale nie mysle tylko o własnej dupie tylko chociażby o matce, ojcu czy babci

przytoczylem 80% poniewaz caly czas wyzywasz wszsystich od debili , wiec wytlumaczylem ci miedzy innymi jakimi przeslankami kieruja sie rzady innych panstw , nigdzie tego nie ocenialem . za kilka/kilkanascie miesiecy bedziemy wiedzic kto mialr racje, kto obral najlepsza droge.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dietmar Hopp, właściciel firmy Curevac ocenia, że są szanse, aby szczepionka przeciwko koronawirusowi była gotowa jesienią. W wywiadzie z kanałem Sport 1 Hopp zapowiedział, że próby USA zapewnienia sobie szczepionki na wyłączność nie mają szans powodzenia."

https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/1460720,szczepionka-przeciwko-covid-19-moze-byc-gotowa-juz-jesienia.html

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.