Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie lubię narzekania na Polaków jako Naród, bo każdy ma przywary, ale u Nas sklepy typu Castorama czy Leroy Merlin też mają ogromne oblężenie i chwalą się zyskami. Ładna pogoda się robi, tak więc ludzie nie tracą czasu i sezon remontowy ruszył pełną parą. Sam mam sporo roboty u siebie i też jakbym dostał taki wolny czas, to chętnie bym wykorzystał 😅

Co tylko potwierdza ze każdy kraj i tak bedzie zmuszony wprowadzić absolutny zakaz wychodzenia z domu oprócz zakupów, moznaby tego uniknąć gdyby ludzie byli troszkę odpowiedzialni!

Potwierdza rowniez, ze Europa jest w dużo gorszej sytuacji niż byly Chiny i zadna krzywa wzrostu zachorowań Ely3 mnie nie przekona ( bo twoja krzywa nie uwzględnia tego ze w większości europy się połowy nie testuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał:

U mnie też dziewczyny płaczą, że się boją i nie chcą przychodzić. Część z Nich już na lekach uspokajających jedzie. Są wstępne pomysły by zamykać część sklepów, by chociaż zapewnić normalne funkcjonowanie jednego-dwóch sklepów kosztem obecnie pracujących np. trzech.

Już to pisałem prywatnie z mojej strony ogromny szacunek i podziw dla kasjerek. Ze wszystkich stron są bombardowane informacjami - zostań w domu to jedyna skuteczna metoda. Po czym one musza iść do pracy gdzie mają regularny kontakt z kilkuset osobami dziennie. I jedyne co mają to maseczki zrobione samemu , rękawiczk i iczasem żel

Naprawdę podziwiam ,że jeszcze chodzą do pracy

A z innej beczki prognoza pogody w Pytaniu na Śniadanie i prezenter mówi piękna pogoda na jutro i będzie grzechem nei wyjść na spacer...

Nikt gościowi nie uświadomił ,że jest akcja zostań w domu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Zacytuje mojego brata który pracuje w IKEI w delft (Holandia):

 

Nie zamkneli IKEI debile. Zglosilem ze jestem chory. Jakby co załatwisz mi robotę w wentylacjach nie? 😁

 

Wczoraj przez sklep przewinęło się z 12000 ludzi, jak każda niedziela. Poszedłem do pracy bo myślałem ze będzie zombieland, a tu przyjevali wszyscy debile świata kupić biurka i krzesełka by pracować z domu.. masakra

 

- Ja pi****le.. serio?? 

 

Nom, regały z asortymentem do biura opustoszały

 

Kartony z dwóch regałów zbierałem dwie godziny chyba

 

————-

Przeciez k**** tutaj ludzie maja orzechy zamiast mózgu... nigdy więcej już nie narzekajcie na Polakow, jako naród, blagam. 

 

ty pracujesz na budowie , twoj brat w sklepie ale wszyscy inni to debile majacy orzechy zamiast mozgu , zrozum 80% przechodzi ta chorobe jako zwykle przeziebienie, jesli odejmiesz chiny i wlochy umieralnosc robi sie stosunkowo mala .W  kazdym z panstw gdzie wg ciebie sa  debile przeprowadzono setki symulacji  rozprzesstrzeniania sie wirusa i jego wplywu na populacje/gospodarke. 

W polsce jest teraz sezon grypowy , co tydzien jest ponad 200 tys chorych ,  obie choroby maja podobne objawy (zwlaszcza lagodna wersja covid19) , kazdy potencjalnie chory na grype imo powinien miec robione testy na coronavirus ,  tygodniowo ile sie robi w polsce testow ? 10-15 tysiecy  przy ponad 200 tysiacach podejrzanych . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzBeatka napisał:

jesli odejmiesz chiny i wlochy umieralnosc robi sie stosunkowo mala

Jeszcze Iran odejmij, by pasowało do teorii... I czemu chcesz je odejmować, skoro to one są przed resztą... Więc to nie Włochy i Chiny będą dążyć do wyniku reszty, ale reszta do wyniku Iranu, Włoch i Chin, więc śmiertelność już kilkuprocentowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

ty pracujesz na budowie , twoj brat w sklepie ale wszyscy inni to debile majacy orzechy zamiast mozgu , zrozum 80% przechodzi ta chorobe jako zwykle przeziebienie, jesli odejmiesz chiny i wlochy umieralnosc robi sie stosunkowo mala .W  kazdym z panstw gdzie wg ciebie sa  debile przeprowadzono setki symulacji  rozprzesstrzeniania sie wirusa i jego wplywu na populacje/gospodarke. 

A 20% wymaga tlenu, miejsca w szpitalu i specjalnej opieki przy ogromnym ryzyku, że przy masowych zarażeniach jej nie otrzymają.

Czyli generalnie to jakby strzelić sobie w głowę z pistoletu, w którym jest 5 komór i 1 nabój. Luzik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

A z innej beczki prognoza pogody w Pytaniu na Śniadanie i prezenter mówi piękna pogoda na jutro i będzie grzechem nei wyjść na spacer...

Nikt gościowi nie uświadomił ,że jest akcja zostań w domu???

Wychodzenie z domu jest ok, a przebywanie  na słońcu szczególnie.

Akcja została źle nazwana, to powinno byc coś w stylu "unikaj innych ludzi", tyle ze zostań w domu ładniej brzmi, w czasie samotnego spaceru nikt nas nie zarazi jak na nas bezpośrednio nie bedzie kasłał czy kichał.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mistrzBeatka napisał:

ty pracujesz na budowie , twoj brat w sklepie ale wszyscy inni to debile majacy orzechy zamiast mozgu , zrozum 80% przechodzi ta chorobe jako zwykle przeziebienie, jesli odejmiesz chiny i wlochy umieralnosc robi sie stosunkowo mala .W  kazdym z panstw gdzie wg ciebie sa  debile przeprowadzono setki symulacji  rozprzesstrzeniania sie wirusa i jego wplywu na populacje/gospodarke. 

W polsce jest teraz sezon grypowy , co tydzien jest ponad 200 tys chorych ,  obie choroby maja podobne objawy (zwlaszcza lagodna wersja covid19) , kazdy potencjalnie chory na grype imo powinien miec robione testy na coronavirus ,  tygodniowo ile sie robi w polsce testow ? 10-15 tysiecy  przy ponad 200 tysiacach podejrzanych . 

Jestem dziś ostatni dzien, jutro tez  chyba dzwonię ze chce l4. Od ponad tygodnia dbam o higienę i każdy detal tak, jakby od tego miały zależec losy ludzkości. Choć pojawiły się tez dziś środki ostrożności bo rzad zobligowal wreszcie firmy do wprowadzenia ich. Np max dwie osoby mogą pracować  w jednym mieszkaniu jednocześnie. brat jak sam widziałeś nie zamierza się pojawiać w pracy  aż nie zamkną tej Ikei, wiec się odpierdol gosciu, to po pierwsze.

 

Po drugie. To Ty zrozum podstawowe dane na temat tej choroby i fakt ze potrafi zwalić do szpitali  w  jednym regionie setki, a teraz już pewnie tysiące ludzi którzy potrzebują tlenu lub jeszcze bardziej specjalistycznej wentylacji. To Ty posłuchaj włoskich doktorów zdających relacje na żywo. To ty zrozum ze Europe zachodnia czeka mniej więcej ta sama nawałnica za 14 dni i stawiam na to w tej chwili wszystkie swoje oszczędności. To Ty przestań bagatelizować to co się dzieje, bo karma działa pamiętaj. 

 

Jak mam nie podchodzić emocjonalnie ludzie, jak kolejny mistrz wchodzi i podaje jakieś statystyki grypy??

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Przeciez k**** tutaj ludzie maja orzechy zamiast mózgu... nigdy więcej już nie narzekajcie na Polakow, jako naród, blagam. 

Na Polaków jako naród czy społeczeństwo (najczęściej "ciemnogród"), kiedy zagranico tak super, paradoksalnie narzeka również ciemnogród, tzn. ludzie, którzy nie wykraczają umysłem poza polski kurwidołek i porównują go do swojej idei "zachodu", która istnieje głównie w ich wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

pytanko do znaffców tematu: ile było osób bez żadnych problemów zdrowotnych, które trafiły do szpitala z powodu wykrycia koronawirusa, i które  z jego powodu  pozniej zmarły?

1%. Dokładnie to 0,9%. Pewnie byłoby 0%, bądź pojedyncze przypadki, gdyby służby zdrowia nie zostały „zaorane” przez nawał przypadków...

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zdzich napisał:

Jeszcze Iran odejmij, by pasowało do teorii... I czemu chcesz je odejmować, skoro to one są przed resztą... Więc to nie Włochy i Chiny będą dążyć do wyniku reszty, ale reszta do wyniku Iranu, Włoch i Chin, więc śmiertelność już kilkuprocentowa.

W Chinach i Iranie inaczej sie wycenia wartosc zycia ludzkiego niz w naszej kulturze.  dostep do opieki zdrowotnej tez troszke bardziej utrudniony niz w europie.

 

5 minut temu, fluber napisał:

A 20% wymaga tlenu, miejsca w szpitalu i specjalnej opieki przy ogromnym ryzyku, że przy masowych zarażeniach jej nie otrzymają.

Czyli generalnie to jakby strzelić sobie w głowę z pistoletu, w którym jest 5 komór i 1 nabój. Luzik 

 zbyteczny sarkazm . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RonnieArtestics napisał:

 

 

Po drugie. To Ty zrozum podstawowe dane na temat tej choroby i fakt ze potrafi zwalić do szpitali  w  jednym regionie setki, a teraz już pewnie tysiące ludzi którzy potrzebują tlenu lub jeszcze bardziej specjalistycznej wentylacji. To Ty posłuchaj włoskich doktorów zdających relacje na żywo. To ty zrozum ze Europe zachodnia czeka mniej więcej ta sama nawałnica za 14 dni i stawiam na to w tej chwili wszystkie swoje oszczędności. To Ty przestań bagatelizować to co się dzieje, bo karma działa pamiętaj. 

 

Jak mam nie podchodzić emocjonalnie ludzie, jak kolejny mistrz wchodzi i podaje jakieś statystyki grypy??

nigdzie nie bagatelizuje w ktorym miejscu? to ze nie chisteryzuje jak maly chlopiec nie znaczy ze lekcewaze .nawet sobie przedluzylem wakacje od pl do czasu az sie caly ambaras  nieco uspokoi nie mam  w sobie tyle pychy aby wszsytkich wyzywac od debili. karme i spiski zostawiam dla ciebie :)

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 14:21, fluber napisał:

Co idealnie pokazują dane z Włoch:

7 marca 5883 przypadki 233 zgony 3,96%

8 marca 7375 przypadków 366 zgonów 4,96%

9 marca: 9172 przypadki 463 zgony 5,04%

10 marca: 10149 przypadków 631 zgonów 6,21%

11 marca: 12462 przypadki 827 zgonów 6,63%

12 marca: 15113 przypadków 1016 zgonów 6,72%

13 marca: 17660 przypadków 1266 zgonów 7,16%

14 marca: 21157 przypadków 1441 zgonów 6,81%

W ciągu jednego tygodnia ogromny wzrost umieralności związany z przeładowaniem szpitali.

 

Update:

15 marca 24747 przypadkow 1809 zgonow 7.31%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-apel-pogotowia-ratunkowe-w-legnicy-6489557054060673a

Jeśl itak wyglada sytuacja w szpitalach przy 150 chorych to obyśmy nei doszli do tych 1000 ..

Jedyne co nas ratuje to fakt, że polskie społeczeństwo jako takie zachowało się bardzo odpowiedzialnie i unika miejsc pełnych ludzi. Gdbyśmy zachowywali się jak Włosi to byłby tutaj podobny armageddon bo jak widać przygotowanie do tej epidemii było słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Jedyne co nas ratuje to fakt, że polskie społeczeństwo jako takie zachowało się bardzo odpowiedzialnie i unika miejsc pełnych ludzi. Gdbyśmy zachowywali się jak Włosi to byłby tutaj podobny armageddon bo jak widać przygotowanie do tej epidemii było słabe

Może właśnie dlatego rząd przyjął takie, a nie inne działania prewencyjne?

Brak środków technicznych został zastąpiony mobilizacją społeczeństwa i świetną kampanią informacyjną i innymi działaniami, które minimalizują rozpowszechnianie się wirusa. Rząd w ten sposób kupił sobie trochę czasu, by środki chociażby te unijne z funduszu spójności przeznaczyć na zakup brakującego sprzętu.

Żadne Państwo nie ma przewidzianych gigantycznych zapasów na czas globalnej epidemii, to byłoby zwykłe marnowanie zasobów poprzez zamrożenie kapitału w tego typu materiały.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-apel-pogotowia-ratunkowe-w-legnicy-6489557054060673a

Jeśl itak wyglada sytuacja w szpitalach przy 150 chorych to obyśmy nei doszli do tych 1000 ..

Jedyne co nas ratuje to fakt, że polskie społeczeństwo jako takie zachowało się bardzo odpowiedzialnie i unika miejsc pełnych ludzi. Gdbyśmy zachowywali się jak Włosi to byłby tutaj podobny armageddon bo jak widać przygotowanie do tej epidemii było słabe

Gdyby WHO ogłosiła stan pandemii w styczniu byłoby myślę inaczej.

Który kraj był przygotowany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mistrzBeatka napisał:

nigdzie nie bagatelizuje w ktorym miejscu? to ze nie chisteryzuje jak maly chlopiec nie znaczy ze lekcewaze .nawet sobie przedluzylem wakacje od pl do czasu az sie caly ambaras  nieco uspokoi nie mam  w sobie tyle pychy aby wszsytkich wyzywac od debili. karme i spiski zostawiam dla ciebie :)

Skoro nie bagatelizujesz to na cholerę przytaczasz te 80%,  pomijając te 5% w krytycznym stanie. Ja nie histeryzuje, wiem ze dla mnie ryzyko to pewnie te 0,3% ale nie mysle tylko o własnej dupie tylko chociażby o matce, ojcu czy babci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.