Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał:

A tekstów o tym, że 3 tygodnie temu trzeba było zamknąć granicę komentował nie będę.

ale to maja racje, trzeba bylo ale kto to mogl przewidziec - nikt

itak zareagowalismy bardzo dobrze

rownie dobrze mozna powiedziec ze trzeba bylo zamknac 2 miechy temu

https://www.youtube.com/user/ChrisMartensondotcom/videos

ten gosciu przewidzial to 47 dni przed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubbas napisał:

ale to maja racje, trzeba bylo ale kto to mogl przewidziec - nikt

itak zareagowalismy bardzo dobrze

rownie dobrze mozna powiedziec ze trzeba bylo zamknac 2 miechy temu

Mnie to wkurza w kontekście tego, co mówili 3 tygodnie temu, a zapewniam, że nie mówili, żeby zamknąć granice.

Cytat

Dziś celem jest zapanowanie nad chaosem 

Albo to powyżej. Żerowanie na epidemii, robienie kampanii na ciężko chorych ludziach i szerzenie paniki w jednym. Obrzydliwe.

 

Fluber proszę. Nie prowokuj tematami politycznymi.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamknięcie granic z wielu powodów to nie jest takie ''o, zamkniemy sobie granice i już''. Tu trzeba na prawdę konkretnych powodów, żeby to przeszło, a 3 tygodnie temu był jeszcze względnie spokój.Było wiadomo, że tak to się skończy, ale nie można zamknąć sobie granic od tak. Dlatego zrobili to w odpowiednim momencie.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Mnie to wkurza w kontekście tego, co mówili 3 tygodnie temu, a zapewniam, że nie mówili, żeby zamknąć granice.

Ale akurat kontrola na granicy to najsłabszy punkt bo nadal możesz pojechać do Gubińska by ominąć kontrolę w Swiecku. Kierowcy ciężarówek nie są badania. Kierowcy busów nie podlegają kwarantannie. Taki polkrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

A zastanów sięw obliczu pandemii urzędujący prezydent występuje publicznie do narodu 

Z racji pełnionego urzędu oczywiście, ale jednak plusuje w kampanii, zostawia w naturalny sposób w tyle pozostałych kandydatów,którym odebrano najskuteczniejsze narzędzie do zbierania poparcia

Nie atakuję tym dlugopisa bo wywiązuje się po prostu ze swoich obowiązków, ale to w czasie kampanii mimochodem uderza w pozostałych kandydatów

 

No to sam sobie odpowiedziałeś, czy pani Kidawa-Błońska robiła kampanię swoim apelem o nierobienie kampanii, czy nie:)

8 minut temu, ely3 napisał:

Ale akurat kontrola na granicy to najsłabszy punkt bo nadal możesz pojechać do Gubińska by ominąć kontrolę w Swiecku. Kierowcy ciężarówek nie są badania. Kierowcy busów nie podlegają kwarantannie. Taki polkrok

A czy od jutra te niewymienione przejścia graniczne w rozporządzeniu nie mają być zamknięte?

Z kierowcami oczywiście półkrok, ale trudno to będzie przeskoczyć, jeśli mamy nie umrzeć z głodu.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to zamiast tego zamykania granic wolałbym jakby policja robiła lotne patrole na skrzyżowaniach. Tylko zamiast badania alkomatem badali by termometrem. 

4 minuty temu, fluber napisał:

kierowcami oczywiście półkrok, ale trudno to będzie przeskoczyć, jeśli mamy nie umrzeć z głodu.

Wiesz ja poinformowalem wszystkich dostawców że jeśli na bramie kierowca będzie miał podwyższoną temperaturę powyżej 38 to wzywam sanepid a oni muszą podesłać innego kierowce na rozładunek. Podobne przepisy by mogli na granicy wprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

 

Fluber proszę. Nie prowokuj tematami politycznymi.

@Eld to w końcu mogę pisać tu o polityce, czy nie mogę, bo już głupiałem:)

3 minuty temu, ely3 napisał:

 

Wiesz ja poinformowalem wszystkich dostawców że jeśli na bramie kierowca będzie miał podwyższoną temperaturę powyżej 38 to wzywam sanepid a oni muszą podesłać innego kierowce na rozładunek. Podobne przepisy by mogli na granicy wprowadzić. 

No to byłby na pewno bardzo dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

@Eld to w końcu mogę pisać tu o polityce, czy nie mogę, bo już głupiałem:)

Przeczytaj raz jeszcze mojego tamtego posta. Niby zachęcający, ale z ironią i mówiący też co się stanie jak polityka tu wkroczy :). Ale w sumie już nieaktualny bo usunąłem parę, a Twój tylko wyedytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Kurde jestem ciekaw, czy to tylko w Polsce, ale ministrowie i wysocy urzędnicy państwowi, którzy zajmują się tematem koronawirusa wyglądają jak zombie. A Szumowski to już w ogóle ledwo stoi na nogach, jak go widzę. 

Nikt nie chce żeby woził go niewyspany kierowca albo operował niewyspany lekarz, ale niewyspanie w przypadku ministra zarządzającego walkę z epidemią jest uważane za zaletę. xD

Niemcy pokazują jak to wszystko powinno wyglądać - dużo laboratoriów i testów, świetna organizacja i w efekcie szybkie wykrywanie nosicieli, znikoma ilość zgonów oraz opanowanie paniki (tam szturm na sklepy zakończył się jeszcze w lutym).

U nas to raczej prowizorka, a potem będzie ratowanie gospodarki kasą ze ,,złej" UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Ktoś rozumie dlaczego do Stanów można dalej latać z Wielkiej Brytanii? O co tu chodzi?

Pod płaszczykiem walki z korona, Trump chce zdobyć Uk

2 minuty temu, Artlan napisał:

Nikt nie chce żeby woził go niewyspany kierowca albo operował niewyspany lekarz, ale niewyspanie w przypadku ministra zarządzającego walkę z epidemią jest uważane za zaletę. xD

Niemcy pokazują jak to wszystko powinno wyglądać - dużo laboratoriów i testów, świetna organizacja i w efekcie szybkie wykrywanie nosicieli, znikoma ilość zgonów oraz opanowanie paniki (tam szturm na sklepy zakończył się jeszcze w lutym).

U nas to raczej prowizorka, a potem będzie ratowanie gospodarki kasą ze ,,złej" UE. 

Dziwnym trafem dzisiaj szturmują nasze sklepy i stacje paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

Nikt nie chce żeby woził go niewyspany kierowca albo operował niewyspany lekarz, ale niewyspanie w przypadku ministra zarządzającego walkę z epidemią jest uważane za zaletę. xD

No ale co ma zrobic w kryzysowej sytuacji??? Poprosuc o l4 z powodu przemeczenia i wrocic do pracy za tydzien?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No ale co ma zrobic w kryzysowej sytuacji??? Poprosuc o l4 z powodu przemeczenia i wrocic do pracy za tydzien?:)

Sęk w tym, że na dłuższą metę niedosypianie nie ma żadnego sensu, bo przez pierwsze dni można jeszcze pojechać na kawusi i adrenalinie, ale potem człowiek jest nieefektywnym zombie mającym problemy z zebraniem myśli i czynnościami bardziej skomplikowanymi niż zrobienie sobie herbaty. 

Jakby się raz czy dwa porządnie wyspał to kraj by się nie zawalił. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Sęk w tym, że na dłuższą metę niedosypianie nie ma żadnego sensu, bo przez pierwsze dni można jeszcze pojechać na kawusi i adrenalinie, ale potem człowiek jest nieefektywnym zombie mającym problemy z zebraniem myśli i czynnościami bardziej skomplikowanymi niż zrobienie sobie herbaty. 

Jakby się raz czy dwa porządnie wyspał to kraj by się nie zawalił. :) 

Nie wiem szczerze mówiąc czy jak człowiek traktuje swoją prace poważnie i ma akurat taka odpowiedzialność obecnie, to mógłby się wyspac,  ja raczej bym nie mógł, ale to pewnie kwestia osobowości. Albo najzwyczajniej w świecie próbujesz szukać dziury w całym ze względu na swoje sympatie polityczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artlan napisał:

Niemcy pokazują jak to wszystko powinno wyglądać - dużo laboratoriów i testów, świetna organizacja i w efekcie szybkie wykrywanie nosicieli, znikoma ilość zgonów oraz opanowanie paniki (tam szturm na sklepy zakończył się jeszcze w lutym).

Wstrzymałbym się z chwaleniem Niemców, bo u nich to dopiero początek ( ledwo 46 pacjentów wyleczonych, gdy taka Hiszpania ma 517, czy Włochy ponad 1500). 

Być może po prostu są na innym etapie niż by wynikało z ilości zachorowań, właśnie dzięki większej ilości testów. Trochę osób, które zaraziły w Polsce, zachorowały w Niemczech i nie zostały tam wyłapane, jako chore.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, polskignom napisał:

Dziwnym trafem dzisiaj szturmują nasze sklepy i stacje paliw.

 

4 minuty temu, ely3 napisał:

 

@Artlan

Nieprawda w Niemczech nadal bitwa o papier toaletowy i inne produkty.

Przez cały marzec był względny sposób, ale wczoraj wykryto sporo nowych przypadków zakażenia (chociaż głównie w dwóch regionach) i zaczęła się chwilowa panika. Ja patrzę jednak całościowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.