Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kolek23 napisał:

Średnio 800/1 ;) wszystko da się policzyć mając odpowiednią ilość danych.

Wrzucałem tu artykuł na ten temat, jak coś jest też u mnie FB :)

LBS-owi chodzilo o to, ze zeby uzyskac 800/1, to musisz miec hardkorowo karne spoleczenstwo i hardkorowo probujace zwalczyc wirusa panstwo.

Podsumowujac 800/1 jest niemozliwe do osiagniecia w Europie, USA, Ameryce Poludniowej, Afryce czy innej czesci Azji z roznych wzgledow.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, polskignom napisał:

LBS-owi chodzilo o to, ze zeby uzyskac 800/1, to musisz miec hardkorowo karne spoleczenstwo i hardkorowo probujace zwalczyc wirusa panstwo.

Podsumowujac 800/1 jest niemozliwe do osiagniecia w Europie, USA, Ameryce Poludniowej, Afryce czy innej czesci Azji z roznych wzgledow.

no mniej więcej, bo nie wiem jak przyrównać taką Polskę gdzie ludzie propagują hashtag #zostanwdomu i promują rozrywkę wraz z rodziną w czterech kątach, na przykład do Portugalii gdzie ludzie zignorowali prośby o pozostanie i wyszli na plaże, albo Włochy gdzie społeczeństwo jest tak twardogłowe, że aż czasem brakuje skali

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ciągu ostatnich 2-3 dni liczba testów wzrosła z 2000 do 4500 i tyle samo proporcjonalnie zwiększyła się liczba zarazonych. Dla porównania w samym Madrycie jest 2000 zarazonych potwierdzonych, czyli tyle ile u nas było zrobionych testów jeszcze wczoraj czy przedwczoraj.

Eksperci zagraniczni z dziedziny epidemiologii przestrzegają, że liczba osób rzeczywiście zarazonych jest w każdym państwie 10-20-krotnie wyższa niż dane podawane oficjalnie ze względu na trudności z wykryciem wirusa w fazie przed syptomami.

W naszym przypadku sytuacja jest o wiele trudniejsza do oszacowania, bo w ogóle prawie nie zrobiono testów, większość państw Europy ma już kilkadziesiąt tysięcy osób zbadanych, a u nas ledwo 4 tys.

Trzeba też wiedzieć, że na Ukrainie był już pierwszy zgon, a ta Pani zaraziła się w Polsce. Skoro już zarazamy Ukrainę, to znaczy, że skala zarazy jest bardzo poważna.

Na podstawie dostępnych danych z innych państw można oczekiwać, że w najbliższym czasie codziennie liczba zarazonych będzie wzrastać o jakieś 20-40% w zależności od wykonanych testów. W niedzielę ok 120, pon 160, wt 200, śr 250, czw 300+ itd.

Nie można się sugerować liczbą zarazonych total, trzeba zwrócić uwagę jak szybko ta liczba rośnie, a tego nie wiemy bo nikogo nie badano! We Włoszech się nie przejmowano, bo to wzrastało tylko o kilkadziesiąt osób dziennie. Ale ta liczba szybko wzrasta, bo wirus się nie dodaje tylko potęguje. I teraz włosi codziennie mają 2000 nowych zarazen.

Stay the fuck home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artlan napisał:

https://kobieta.onet.pl/kwarantanna-covid-19-w-polsce-nikt-tego-nie-sprawdza/57y80c4

Podobne relacje widziałem w innych miejscach. 

Mieliśmy ogromne szczęście, że ten wirus przylazł w pierwszej kolejności do Włoch, bo gdyby zaczął od Polski to połączenie kompetencji naszych rządzących z mentalnością naszych rodaków i bałaganem w służie zdrowia przyniosło by tu apokalipsę. :)  Po prostu ilość zgonów w Italii tak podziałała na wyobraźnię, że Polacy chwilowo wyzbyli się myślenia typu ,,jakoś to będzie" i ,,zasady są po to, żeby je łamać hehe".

kazdy do kogo nie przyszedl pierwszy mial szczescie stary, nikt na to nie jest przygotowany, w stanach masz 2000 osob na jedno lozko szpitalne

Polacy zachowuja sie jak na razie ZAJEBISCIE

portugalczycy dostali wolne i wyszli na plaze, Holandia i Anglia patrz wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kucio napisał:

Aż się siurek raduje na takie wpisy.

Swoją drogą jak czytam Twittera z „opozycji”  to mam wrażenie, że panuje wirus wyżerający mózgi. 

Przydalby sie watek polityczny bo mam ogromna ochote wrzucic pare wpisow opozycji i skomentowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Przydalby sie watek polityczny bo mam ogromna ochote wrzucic pare wpisow opozycji i skomentowac...

zakładaj Fluber, wszystkich nas nie zbanują, a staniemy za tobą murem ; ] tylko niech modzi usuwają jeśli Jo z Rapparem znowu zostaną opanowani przez gadzi móżdżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kucio napisał:

Aż się siurek raduje na takie wpisy.

Swoją drogą jak czytam Twittera z „opozycji”  to mam wrażenie, że panuje wirus wyżerający mózgi. Wpisy typu: za późne działania, granice trzeba było zamknąć 2tyg temu- gdzie ja żyje? Poziom propagandy i demagogi przekracza dziś kolejne granice absurdu. Przecież każdy rozgarnięty człowiek wie, jakie konsekwencje w kraju niosłoby działanie, aż tak prewencyjne, że bez zachorowań mielibyśmy to co teraz. Tego typu działania trzeba dawkować- niestety.

Ciekawe jest tez to, ze jakoś Pan Tomasz Lis i jego przyjaciele nie zwracają uwagi na działania w Niemczech. Rozumiem, że tam dobrze robią?

Wytłumaczenie jest nader proste. Na siłę chcą zaistnieć. Zniknęli z mediów, kampania nie jest prowadzona, rządzący są na każdym programie a cała uwaga i brawa są słusznie skierowane w stronę Szumowskiego. 

17 minut temu, fluber napisał:

Przydalby sie watek polityczny bo mam ogromna ochote wrzucic pare wpisow opozycji i skomentowac...

Nie no, nie krępuj się. Dawaj tutaj. Jeszcze niczego dzisiaj nie usunąłem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP się potencjalnie zabezpiecza 

Dziś dzwonili do mnie z komendy wojewódzkiej z pytaniem ile par rękawiczek, masek i ubiorów specjalnych mamy na stanie na wypadek gdyby zbrakło w magazynach

Sprawa jest naprawdę poważnie traktowana i to cieszy po ostatnich miesiącach przepychanek na szczeblach województwa i powiatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze, nie spierdolcie watku w tak waznym momencie, w ktorym mozna sie duzo dowiedziec z roznych miejsc i potwierdzonych zrodel (jako ze za takie traktuje ludzmi z ktorymi dyskutuje od lat)

bez tego zostana nam anonimy z neta badz fejsowe c***owe wpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA to mają kwarantannę i beztroskę jak we Włoszech

Dziś podali ,że jakiś koleś wsiadł do samolotu poczuł się tam źle i sie okazało ,że ich okłamał w temacie wyników testu na coronavirusa bo od2 dni wiedział ,ze go ma

Dostał dożywotniego bana na loty tą linią lotniczą ale pytanie jakim cudem on po zrobieniu testu mogł sobie swobodnie pojechać na lotnikso i polecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

W USA to mają kwarantannę i beztroskę jak we Włoszech

Dziś podali ,że jakiś koleś wsiadł do samolotu poczuł się tam źle i sie okazało ,że ich okłamał w temacie wyników testu na coronavirusa bo od2 dni wiedział ,ze go ma

Dostał dożywotniego bana na loty tą linią lotniczą ale pytanie jakim cudem on po zrobieniu testu mogł sobie swobodnie pojechać na lotnikso i polecieć?

Napisali że czekal na wyniki wsiadając, dowiedział się po wylądowaniu

U nas też wesoło 

Kumpel taksówkarz wiozl wczoraj rodzime wracającą z Norwegii. Jechali na... kwarantannę narażając kierowcę, choć wg mnie powinni być przewożeni transportem specjalnym 

Dla porównania, dwóch moich kumpli że straży, jeżdżących w karetkach poprosili wczoraj o wypożyczenie zapasowych aparatów powietrznych bo wożą kilkanaście osób dziennie na testy

Firmy napełniające butle powietrzne robią to teraz dla nich za darmo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eld napisał:

 

Nie no, nie krępuj się. Dawaj tutaj. Jeszcze niczego dzisiaj nie usunąłem :(.

No generalnie szerzą panikę ( były teksty o tym, że rząd ukrywa przypadki, że mieliśmy koronawirusa potwierdzonego w styczniu itd. 

 A to "orędzie do narodu" to już wyższy poziom żenady:

 A tekstów o tym, że 3 tygodnie temu trzeba było zamknąć granicę komentował nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubbas napisał:

cos sie chyba nie zgadza, skoro w UK Holandii i Niemczech ulice sa pelne, to jestesmy od nich gorsi czy nie?

Ale Niemcy są niezwykle efektywni w zwalczaniu epidemii (bardzo szybka identyfikacja nosicieli). 

Od Angoli to prawie każdy jest mądrzejszy. :) No może nie każdy, ale to jest kraj jadący bardziej na opinii niż na rzeczywistym potencjale organizacyjno-intelektualnym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.