Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, lorak napisał:

+100 w dobę i pewnie dopiero się rozkręca...

@ely3 kolejny art potwierdzający, że chiny wracają do formy: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-pierwsze-gospodarcze-powody-do-optymizmu-w-czasach-koronawir,nId,4377501

No mój kumpel pracuje w firmie, która sprowadza części samochodowe z Chin i u niego w firmie normalnie już są znowu dostawy z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lorak napisał:

+100 w dobę i pewnie dopiero się rozkręca...

@ely3 kolejny art potwierdzający, że chiny wracają do formy: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-pierwsze-gospodarcze-powody-do-optymizmu-w-czasach-koronawir,nId,4377501

No, ja tam zwolennikiem teorii spiskowych nie jestem i wierze amerykańskim naukowcom, którzy mówią ze to natura, ale jeżeli ktokolwiek to sam wypuścił w świat, to teraz już łatwo zgadnąć kto. Poczekali aż to się rozniesie po świecie i zaczna się bany na loty z ich kraju, a potem w trzy tygodnie to zdusili i zatrzymali. Zaczyna to wyglądać ze byli pięknie przygotowani, mieli maski dla wszystkich, mieli stroje, wybudowali szpitale w tydzień. Śmiać mi się chce z teorii ze to Ameryka, żeby uderzyć w Chińska gospodarkę, jak Ameryka widać od samego początku jest koooompletnie nie przygotowana, przypominam ze USA odrzuciło  pomoc WHO i ich testy, po to by zrobić samemu testy które nie działały i stracili przez to jakiś miesiąc czasu. Teraz banki europejskie się powyprzedaja, państwa się zapożyczą, jak myślicie, u kogo? Kosztem kilku bilionów dolarow i 3000 ludzi, akurat ich na to stać. Jeżeli to był ich plan to widać już  ze był to majstersztyk.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

Jesli czescia plany byloby poswiecenie swoich, to by jeszcze pewnie poswiecili kawalek swojego narodu w przedziale wiekowym 70+...3200 ofiar nie rozwiaze problemu starzenia sie spoleczenstwa...

Ja w teorię wypuszczenia wirusa przez kogokolwiek nie wierzę, bo są miliony miliardów dzikich zwierząt i bakterii i wirusów w nich większości po prostu nie znamy. Więc to normalne, że czasem jakiś wirus zdziesiątkuje ludzi. Ale dla zwolenników teorii spiskowych to mam argument przeciwny na to co napisałeś - gdyby wirus zabił u nich zbyt wielu ludzi, to inne państwa zamknęłyby się odpowiednio wcześniej i zarówno Chiny, jak i Europa wychodziłyby z kryzysu jedni po drugich. A tak to w momencie ogniska pandemii w Europie, to w Chinach już mają spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak wyglada dla osób które wracają zza granicy ? wiem ze badają, rejestrują i dają na 14 dni kwarantannę w domu , ale pozwalają tankować auto , robić zakupy ? Oczywiście chodzi mi o powrót z lotniska

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny to skrajnie niedemokratyczne mocarstwo, było oczywiste, że poradzą sobie dużo lepiej, zwłaszcza mając doświadczenie epidemii z przeszłości niż demokratyczne USA, gdzie prezydentem jest niezbyt inteligentny człowiek, który jeszcze kilka dni temu mówił, że ... niedługo będzie po wszystkim. Selekcja naturalna.

A Iran pewnie zgubił co najmniej dwa zera w swoich statystykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chytruz napisał:

* nie dotyczy produkcji żywności podczas klęsk głodu wywołanych przez komunizm

" Wielki głód na Ukrainie, Hołodomor (ukr. Голодомор, dosł. „zamorzenie głodem”) – wywołana sztucznie przez komunistyczne władze ZSRR klęska głodu w latach 1932–1933 w ZSRR, "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_głód_na_Ukrainie

Czyli w obecnej wersji to nie była wina komunizmu, tylko wina świadomych decyzji Stalina by osiągnac określony cel

 

To co, będziecie na potrzeby tej dyskusji edytowac wikipedię zmieniając "wywołana sztucznie" na "spowodowana niewydolnoscią systemu" czy jednak to za drobna sprawa by od nowa manipulowac historią? :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zdzich napisał:

Ale dla zwolenników teorii spiskowych to mam argument przeciwny na to co napisałeś - gdyby wirus zabił u nich zbyt wielu ludzi, to inne państwa zamknęłyby się odpowiednio wcześniej i zarówno Chiny, jak i Europa wychodziłyby z kryzysu jedni po drugich. A tak to w momencie ogniska pandemii w Europie, to w Chinach już mają spokojniej.

Gdyby wirus zabil zbyt wielu ludzi, to by odjeli 2 zera ze statystyk i dalej byloby 3k oficjalnie. A poza tym widac po innych, ze wykonuja jakies ruchy dopiero jak wirus zaczyna sie bawic, wiec nie. Nie byloby zadnych ruchow wczesniej, co najwyzej radosc niektorych krajow,z e Chiny maja pod gorke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

37 minut temu, RonnieArtestics napisał:

i wierze amerykańskim naukowcom, którzy mówią ze to natura,

to dlaczego Ci na amerykańscy naukowcy zamiast się mądrzyć nie przyczynili się do tego aby Ameryka była na tego virusa przygotowana i żebyśmy potem nie musieli oglądać festiwalu żenady jak Trump witający oficjeli i poprawiający im co chwilę mikrofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 

 

to dlaczego Ci na amerykańscy naukowcy zamiast się mądrzyć nie przyczynili się do tego aby Ameryka była na tego virusa przygotowana i żebyśmy potem nie musieli oglądać festiwalu żenady jak Trump witający oficjeli i poprawiający im co chwilę mikrofon?

Nie wiem, nie pytaj mnie, mnie przeraża ignorancja rządzących na wielu płaszczyznach, w wielu krajach i nie potrafię jej sobie w żaden sposób wytłumaczyć. 

 

Ale wielu wirusologow od dawna krytykuje działania US, a to ze ich nie słuchają to już nie ich wina. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał:

Nie wiem, nie pytaj mnie, mnie przeraża ignorancja rządzących na wielu płaszczyznach, w wielu krajach i nie potrafię jej sobie w żaden sposób wytłumaczyć. 

to dlaczego mamy ufać komukolwiek w tym naukowcom, którzy sobie robią badania jakby sami dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to dlaczego mamy ufać komukolwiek w tym naukowcom, którzy sobie robią badania jakby sami dla siebie?

Od miesiąca przecież  powtarzają Ci naukowcy i ostrzegają ze jak nie bedzie łatwo dostępnych testów i wielu testów, to bedzie dramatyczna sytuacja w US. 

 

A oni (rzad) od dwóch tygodni im powtarza : za tydzień bedzie milion dostępnych testow, za dwa tygodnie będą cztery miliony testow i co? I wczoraj konferencja na której mówią to samo co dwa tygodnie temu, ze w ciągu miesiąca bedzie piec milionów testów 🤣 przecież oni do dziś zrobili chyba mniej więcej tyle testów co Polska, a maja dziesięć razy większa ludność i sto razy bogatsze państwo. To nie jest wina naukowcow, tylko administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Od miesiąca przecież  powtarzają Ci naukowcy i ostrzegają ze jak nie bedzie łatwo dostępnych testów i wielu testów, to bedzie dramatyczna sytuacja w US. 

 

A oni (rzad) od dwóch tygodni im powtarza : za tydzień bedzie milion dostępnych testow, za dwa tygodnie będą cztery miliony testow i co? I wczoraj konferencja na której mówią to samo co dwa tygodnie temu, ze w ciągu miesiąca bedzie piec milionów testów 🤣 przecież oni do dziś zrobili chyba mniej więcej tyle testów co Polska, a maja dziesięć razy większa ludność i sto razy bogatsze państwo. To nie jest wina naukowcow, tylko administracji.

dlatego też odstawiając na bok sympatie polityczne trzeba być dumnym z reakcji naszego rządu, 80 kilka przypadków po tygodniu to wciąż bardzo dobry wynik, choć wiadomo, że wszystko rozbija się o ilość przeprowadzonych testów, chyba do wczoraj Polska zrobiła takowych 2K+ a Niemcy 200tys. w Polsce odnotowano dotąd 2 przypadki śmiertelne a w Niemczech 7, to trochę przeraża, ale najważniejsze, że staramy się robić tyle na ile nas w danym momencie stać, niestety totalny brak respiratorów może nas szybko pogrążyć jeśli dojdzie do eskalacji  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

dlatego też odstawiając na bok sympatie polityczne trzeba być dumnym z reakcji naszego rządu, 80 kilka przypadków po tygodniu to wciąż bardzo dobry wynik, choć wiadomo, że wszystko rozbija się o ilość przeprowadzonych testów, chyba do wczoraj Polska zrobiła takowych 2K+ a Niemcy 200tys. w Polsce odnotowano dotąd 2 przypadki śmiertelne a w Niemczech 7, to trochę przeraża, ale najważniejsze, że staramy się robić tyle na ile nas w danym momencie stać, niestety totalny brak respiratorów może nas szybko pogrążyć jeśli dojdzie do eskalacji  

Według danych z Wuhan, Korei, średniego czasu od zarażenia do śmierci i liczby zarażanych przez jednego człowieka policzono, że średnio na 1 ofiarę śmiertelną przypada ok. 800 zarażonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kolek23 napisał:

Według danych z Wuhan, Korei, średniego czasu od zarażenia do śmierci i liczby zarażanych przez jednego człowieka policzono, że średnio na 1 ofiarę śmiertelną przypada ok. 800 zarażonych.

ale jak to można policzyć i przyrównywać do siebie sytuacje we Włoszech i np w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale jak to można policzyć i przyrównywać do siebie sytuacje we Włoszech i np w Polsce?

Średnio 800/1 ;) wszystko da się policzyć mając odpowiednią ilość danych.

Wrzucałem tu artykuł na ten temat, jak coś jest też u mnie FB :)

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.