Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Ja mowie o Europie, a nie Polsce. Europa jest przegrana, niestety. Tylko i wyłącznie z własnej winy. Nie moge wrocic do Polski bo nie zostawię kobiety a jej pewnie już jutro nie wpuszczą. 

Teraz Cię rozumiem. Mogę tylko współczuć, ale pamiętaj że nie jesteście w grupie ryzyka. Może to jest jakiś tam promyk.

Szczerze powiedziawszy to ja mam się czego bardziej obawiać niż Ty. Niby w grupie ryzyka wiekowego nie jestem, ale jednak mam przewlekłą chorobę która jest wymieniona na liście chorób "wspomagających" działanie Covid 19.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ely3 napisał:

Nawet jak nie zniknie nie dojdzie do takich liczb jak wspominasz. W Wuhan zanim się pojawiły się pierwsze objawy to już byli zakażeni. I w gęsto zaludnionym chińskim mieście gdzie z higieną są troche na bakier tak naprawdę niewiele było zakażeń.

Poza tym ja wiem ,ze to zabrzmi brutalnie ale sami Włosi piszą w swoich gazetach ,że umierają ludzie którzy i tak by umarli w najbliższych 12-24 miesiącach. Oni mają teraz skumulowaną ilość śmierci . Ponad 3/4 śmierci tu ludzie po chemii , z ciezkimi chorobami serca, układu oddychania. Może się tak okazać ,że Włosi będa mieć podobną liczbę zgonów w 2020 jak w 2019

Lets agree to disagree then. Za miesiąc święta. Będzie można sprawdzić kto miał racje, za tydzień myśle liczba zgonów dziennie będzie już ok 1000, dziś przekroczyła 400...ale może nie mam racji. Oby!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Eld napisał:

Teraz Cię rozumiem. Mogę tylko współczuć, ale pamiętaj że nie jesteście w grupie ryzyka. Może to jest jakiś tam promyk.

Szczerze powiedziawszy to ja mam się czego bardziej obawiać niż Ty. Niby w grupie ryzyka wiekowego nie jestem, ale jednak mam przewlekłą chorobę która jest wymieniona na liście chorób "wspomagających" działanie Covid 19.

Ale wiesz ze we Włoszech tez jest sporo młodych osób pod respiratorami, prawda ? Uwierz ze cały czas sobie to powtarzamy: Śmiertelność w mojej grupie wiekowej to 0,2%, 80% osób przeżywa to jak grypę, ale nadal gdzieś z tylu głowy siedzi takie cos, ze moze zostaniesz zarażony właśnie w momencie kiedy w szpitalu nie ma już dla ciebie miejsca. 

A co do polski i Polaków, jestem z was dumny, Polacy po raz kolejny pokazują ze w kryzysie się jednoczą i biorą to na powaznie. Byłem w szoku jak zobaczyłem pusty rynek w Krakowie już kilka dni temu, gdzie było tylko 20 chyba przypadkow.

tylko zrozum tez, ze jak w EU jest grubo to i u was bedzie, bo nie zamkniecie granic na amen bo wszystkie firmy z miejsca zbankrutują. Chyba ze wprowadzicie przymusowy test na granicy, ale takich możliwości testowania jeszcze nie macie i długo mieć nie bedziecie. 

A ja cały czas wychodzę z założenia, ze żadne interwencje nie są tak skuteczne, jak noszenie maseczek przez wszystkich, serio, nie chce mi się już tego wam udowadniać, ale, kurde, w  Kongu przez te maseczki nie ma nawet wielu odnotowanych przypadków grypy w tej chwili, raport WHO mówi o tym samym w reszcie Chin, ze drastycznie spadły zachorowania na grype.

Ide włączyć sobie Friends na netflixie bo tu akurat masz racje, Eld, ze muszę przestać o tym w kółko myśleć. 

Unioslem się nieco i przepraszam wszystkich jesli was zaalarmowalem, ale jak czytam tezy loraka ze wiekszosc

krajow reaguje dobrze to mnie krew zalewa widząc taki przejaw wypierania faktów.

Na koniec jeden cytat z bloga o corona, „if the data is alarming you, problem is not with the data”

Edytowane przez RonnieArtestics
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, fluber napisał:

Wlasnie mialem napisac jak bezuzyteczna instytucja w kryzysowych sytuacjach jest unia europejska.

Nawet dyrektywy potepiajacej koronawirusa nie zdazyli wydac

Masz szybką odpowiedź od tych co zawsze w stylu "nie, nie można, oni są wspaniali:

https://natemat.pl/302315,co-ue-robi-ws-pandemii-koronawirusa-dzialania-i-kompetencje

Przydługawy tekst, a wystarczyło tylko napisać, że księgowy przesunął środki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, RonnieArtestics napisał:

Byłem w szoku jak zobaczyłem pusty rynek w Krakowie już kilka dni temu, gdzie było tylko 20 chyba przypadkow.

W Krakowie mamy póki co tylko jeden przypadek i ten stan się utrzymuje już od kilku dni. Między czasie MPK krakowskie zawiesiło kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych, zmniejszyła liczbę autobusów, utworzyło strefy dla kierowców których przekraczać nie można. Nie ma co wspominać o odwołaniu dosłownie wszystkiego. Gonią nocami i dezynfekują ławki, przystanki, poręcze, czyli praktycznie wszystko co człowiek może ręką dotknąć. W sklepach, miejscach gdzie jest trochę więcej ludzi każdy każdego omija szerokim łukiem. Dzisiaj na wejście do apteki musiałem czekać 10 minut na zewnątrz. Kolejka na 7-8 osób ale każdy przynajmniej metr od każdego. Czy ktoś narzekał, że zimno i że pizga i ładował się do środka? Nie. Nic z tych rzeczy. W samej aptece wyznaczone linie które przekroczysz raz. Odbierając lek i płacąc. Czy ktoś ją zlewał? Przekraczał? Przez ponad 10 minut jak tam byłem nie widziałem ani jednego przypadku. Pepco ( nie byłem, przechodziłem ) wprowadziło zakaz płatności gotówką. Rossmann zakończył praktyki wykupywania wszystkiego jak leci i wprowadził limit trzech sztuk produktów na głowę. Reglamentowanie produktów higieny jest bardzo dobre bo zwiększa dostępność. Czekam jak hebe czy inne drogerie za tym pójdą. 

Generalnie czuć strach, ale też czuć bardzo duże zrozumienie dla pewnych ograniczeń. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, Kraków zajebiscie reaguje i firmy tez stosunkowo szybko reagują. Choć ja swoją naciskałem tydzień temu, to sobie żarciki stroili, ze panikę wzbudzam. By 4 dni później wprowadzić calkowity nakaz pracy z domu. Szkoda 4 dni, ale co tam. W moim zespole było szybciej, choć nie wszyscy byli chętni..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trochę upada mit - powtarzany przez lata przez niektóre media - polskiego narodu, który z szabelkami szarżuje na czołgi (pominę fakt, że jest to kłamstwo historyczne), nieposłusznego, wiecznie zakompleksionego przez bardzo dobrze zorganizowanego sąsiada zza Odry.

Edytowane przez DeltaCenter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Największy test będzie w niedziele. Wiec nie mów hop Delta, bo dopiero wtedy się okaże czy na właśnie zyczenie cześć narodu nie pojdzie szybciej do nieba..

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, polskignom napisał:

W moim zespole było szybciej, choć nie wszyscy byli chętni..

małe dziecko w domu mają? xD

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

Jak tam LoL idzie? Diamencik pykniety?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

Właśnie nie...😨

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polska numer 1 na swiecie

granice zamkniete dla obcokrajowcow, Polacy wracajacy na 14 dni do kwarantanny

puby koleje wszystko pozamykane

brawo brawo brawo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klienci Itaki lubią to

1 minutę temu, Kubbas napisał:

brawo brawo brawo

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Kubbas napisał:

brawo brawo brawo

No i opcja zabrania Kathy mi uciekła. Tylko Co z transportem? Każdy kierowca tira 14 dni kwarantanny również ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Eld napisał:

Jak tam LoL idzie? Diamencik pykniety?

Nie no. Żłobek zamknięty + żona też w domu, więc trochę lipa. Dziś jednego fake calla odbyłem ('ej będę też mówił, więc muszę drzwi zamknąć!' xD) a tak to wieczorki tylko :(

Idź Pań w **uj z taką kwarantanną.

Chociaż z drugiej strony nie pamiętam kiedy chodziłem non stop tak nażarty xD

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rząd wprowadza zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, w tym zgromadzeń państwowych i religijnych

Ogólnie w PL się kompletnie nie pieprzą, propsuję.

• Like 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja sie pomału przebranżawiam, i dostosowywuje do bieżących potrzeb rynku

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym ze Europa jest przegrana to gruba przesada. Brutalnie mówiąc:

nawet jak ludzie będa umierać hurtowo to już po wszystkim okaże się ze społeczeństwa europejskie odmłodniały, a ich systemy emerytalne nabrały powietrza. Powstanie nowa prężna branża opierajaca swój model biznesowy na gromadzeniu przez społeczeństwa wszelkiego typu środków higienicznych w domu na przypadek nowej pandemii, itp.

Tragedie ludzkie to jedno, a cyferki i gospodarka to drugie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No i opcja zabrania Kathy mi uciekła. Tylko Co z transportem? Każdy kierowca tira 14 dni kwarantanny również ?? 

Miałeś iść Netflixa oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest bold move, a biorąc pod uwagę ich religijny charakter to zamknięcie kościołów to power move absolutny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi