Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Kubbas napisał:

widzisz, ciekawe masz podejscie, tak sie sklada ze jest gosc co na yt wszystko wyprzedzil i juz 47 dni przed cala sytuacja we wloszech mowil glosno o tym ze trzeba zaczac zamykac granice. 

Dokładnie.

Wielu ekspertów na świecie czy nawet naszych wskazywało, że jedyna metoda ograniczenia rozrostu epidemii jest ograniczenie ruchu międzynarodowego i jego ścisła kontrola. To nie żadna wiedza tajemna. Stosowanie takich metod zapobiegawczych, gdy już wirusa tu wpuszczono to działanie spóźnione. 

Rząd próbuje kupić czas, bo nie jesteśmy przygotowani. Nie ma sprzętu w szpitalach, nie ma testów i laboratoriów. Dobrze że się wreszcie obudzili, ale tu nie ma też Co im być braw.

Polecam sobie wugooglac jak Błaszczak kilka tygodniu temu rozjebał wojskowe laboratoria mikrobiologiczne. I jak one teraz (nie) funkcjonują. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

@ely3dr Lawler z us & a wg konserwatywnych szacunków przewiduje 480k zgonów. Dziwak.

Pozyjemy zobaczymy. Już byli tu cytowani różni ,że niby we Włoszech to mutacja a wczoraj było info ,że ten wirus nie ma żadnej mutacji

1 minutę temu, fluber napisał:

Hiszpania dzisiaj ponad 2k zarazen...

Ale 2000 nowych zachorowań a nie zgonów.. Więc nie bardzo wiem jak się to ma pół miliona zgonów prognozowanych przez polskiegognoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Hiszpania dzisiaj ponad 2k zarazen...

Dziś generalnie był drugi najgorszy dzień jeśli patrzymy na liczbę zarażeń. Poprzedni był równy miesiąc temu 13 Lutego kiedy Chiny się wyspowiadały ile tego mają. Tylko dziś na świecie 9.100 nowych przypadków, przy raptem 1.500 ozdrowiałych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Pozyjemy zobaczymy. Już byli tu cytowani różni ,że niby we Włoszech to mutacja a wczoraj było info ,że ten wirus nie ma żadnej mutacji

Ale 2000 nowych zachorowań a nie zgonów.. Więc nie bardzo wiem jak się to ma pół miliona zgonów prognozowanych przez polskiegognoma

Lol. Ja mówiłem o 100k, przytaczam tylko kolejnych doktorków, którzy szacują o wiele więcej niż ja. A Ty mi teraz mówisz, ze mówię o pół mln. I tak swoją droga to brawo. 2000 zachorowań zamieni się pewnie na jakieś 200-250 trupów. Bo gros chorych jest niezbadanych, wiec raczej słabo to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kubbas napisał:

widzisz, ciekawe masz podejscie, tak sie sklada ze jest gosc co na yt wszystko wyprzedzil i juz 47 dni przed cala sytuacja we wloszech mowil glosno o tym ze trzeba zaczac zamykac granice.

to jest podejscie typu, co ty sie znasz na koszykowce lepiej niz Mike Budenholzer, gosc siedzi w polsce przed laptopem i by zrobil lepsze adjustments niz trener w nba

no tak moze by zrobil

Na youtubie możesz wszystko sobie mówić, jak nie bierzesz odpowiedzialności za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

Szczerze to na mysl o tym ze na czele kraju moglaby stac teraz ewa kopacz albo malgorzata kidawa blonska robi mi sie slabo...

a co powiesz na takiego meza stanu?

https://www.google.com/amp/s/www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25778823,warszawa-prezydent-trzaskowski-na-l4-ratusz-to-nie-koronawirus.amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, polskignom napisał:

@ely3dr Lawler z us & a wg konserwatywnych szacunków przewiduje 480k zgonów. Dziwak.

Przecież tu napisałeś o pół miliona zgonów. A Fluber cytował Ciebie z info ,że w samej Hiszpanii dziś ponad 2000 więc nie bardzo  wiem gdzie ja tu manipulowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi to w ogóle przypadek szczególny bo oni przecież od razu odpalili 4 czerwone strefy gdzie zamknęli 4 ogniska choroby. W dwóch przypadkach udało im się zdusić chorobę a w dwoch choroba im weszła do szpitali na onkologie i domów opieki społecznej i teraz mają w pierścieniu wokół Lodi strefę śmierci. Poza tym obszar mają ogólnie spokój ale w Lodi i wokół Mediolanu jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kumpela usłyszała dzisiaj rozmowę w autobusie jakiejś kobiety co pracuje w Orange Polska. Podobno w przyszłym tygodniu mają wyłączyć internet na terenie całego kraju żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarzutki którą właśnie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RappaR napisał:

Moja kumpela usłyszała dzisiaj rozmowę w autobusie jakiejś kobiety co pracuje w Orange Polska. Podobno w przyszłym tygodniu mają wyłączyć internet na terenie całego kraju żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarzutki którą właśnie piszę.

Chyba nie. Na razie Orange wprowadziła akcje 10G za darmo extra do końca marca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wieczór biłem się z myślami, czy przeczekać epidemię w Niemczech, czy wrócić do Polski. Z jednej strony dużo mniejsza liczba zakażeń, z drugiej nieporównywalnie lepsza służba zdrowia... Jednak lepiej zapobiegać niż leczyć. 

Urlop last minute rozpisany i na ostatnią chwilę, bez kwarantanny, zabunkrować się w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Urlop last minute rozpisany i na ostatnią chwilę, bez kwarantanny, zabunkrować się w PL.

A skąd wiesz, że nie przywieziesz tego syfu tutaj? Po to są te granice zamykane i jest kwarantanna, by tacy jak Ty nie dobijali państwa i ludzi kolejnymi zarażonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.