Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Serio ktoś kto kwestionuje covid i spustoszenie jakie przyniósł jest dla mnie plaskoziemcą.

Mój ojciec jest lekarzem z powolania (całe życie na etacie nie na kontraktach wiec niech mi nikt nie pisze o trzepaniu mamony) , jak sie covid zaczął to z checi ratowania ludzkiego życia zaczal z tymi pacjentami pracować. Przyniósł to do domu i matka pare tygodni pozniej (2 fala) zmarła.

 Gadki w stylu:

Tak byliście zajęci, że po pustych korytarzach był czas tańczyć i po 40 koła miesięcznie za to brać. 

Sorry ale jak Cie @MarcusCamby lubie to co napisales to jest zwykle kur***wo.

Ja rozumiem ze druidzi ;) nie maja najlepszej opini ale cala ta nagonka na lekarzy za COVID to jest gruby mindfuck.

Przypuszczam ze mozna bylo duzo rzeczy zrobic inaczej od strony zarzadzania kryzysem jednak chyba sie zgadzamy ze podobnego kryzysu za naszego zycia nie bylo a tu odpowiedzialnosc rownala sie ludzkie zycie w skali nie spotykanej wczesniej.

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rw30 napisał(a):

dzięki za konkretną odpowiedź na konkretne, proste pytanie

Można zadać pytanie inne.

Jakie profity wasza trójka dostała ekstra z powodu rządowej polityki covidowej.

NIK uznał, że 9mld na dodatki covidowe zostało "przepalone". Mieliście pecha się nie załapać?

Ciężko uwierzyć, bo powstawały już nawet lewe ośrodki, by ciągnąć pieniądze na to przedsięwzięcie.

Także @agresywnychomik co do kryzysu można się zgodzić, pytanie czemu został zrodzony i czy to zarządzanie nim nie było celowe. Pierwsze pół roku można zrozumieć, potem to już jak dla mnie była pralnia pieniędzy na niespotykaną skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Można zadać pytanie inne.

Jakie profity wasza trójka dostała ekstra z powodu rządowej polityki covidowej.

NIK uznał, że 9mld na dodatki covidowe zostało "przepalone". Mieliście pecha się nie załapać?

Ciężko uwierzyć, bo powstawały już nawet lewe ośrodki, by ciągnąć pieniądze na to przedsięwzięcie.

Także @agresywnychomik co do kryzysu można się zgodzić, pytanie czemu został zrodzony i czy to zarządzanie nim nie było celowe. Pierwsze pół roku można zrozumieć, potem to już jak dla mnie była pralnia pieniędzy na niespotykaną skalę.

Przyznaję, sporo zarobiłem na dodatkach covidowych

Ale ani nie ja za nie odpowiadałem

Ani nie zmienia to faktu, że pandemia istniała i właśnie z jej powodu ludzie zmarli.

Nie spotkałem się z żadnym zgonem z powodu nieudzielenia pomocy, widziałem setki z powodu COVIDu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Można zadać pytanie inne.

Jakie profity wasza trójka dostała ekstra z powodu rządowej polityki covidowej.

NIK uznał, że 9mld na dodatki covidowe zostało "przepalone". Mieliście pecha się nie załapać?

Ciężko uwierzyć, bo powstawały już nawet lewe ośrodki, by ciągnąć pieniądze na to przedsięwzięcie.

Także @agresywnychomik co do kryzysu można się zgodzić, pytanie czemu został zrodzony i czy to zarządzanie nim nie było celowe. Pierwsze pół roku można zrozumieć, potem to już jak dla mnie była pralnia pieniędzy na niespotykaną skalę.

Ilu znasz lekarzy ogolnie?

Ilu znasz lekarzy ktorzy na lewo ciagneli kase?

Dzero e dzero?  

Jak cos bylo nie tak to moze zamiast pisac o tańcach i zgonach nadliczbowych zgonach bo nie bylo jak przyjac do szpitali (co swoją droga jest dla mnie zwykla gownarzerią) skierujesz swoja uwage na rzad ktory mogl sie zachowac inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, agresywnychomik napisał(a):

Ilu znasz lekarzy ogolnie?

Ilu znasz lekarzy ktorzy na lewo ciagneli kase?

Dzero e dzero?  

Jak cos bylo nie tak to moze zamiast pisac o tańcach i zgonach nadliczbowych zgonach bo nie bylo jak przyjac do szpitali (co swoją droga jest dla mnie zwykla gownarzerią) skierujesz swoja uwage na rzad ktory mogl sie zachowac inaczej.

To wiadomo, ale cyrk by się bez środowiska lekarskiego nie mógł kręcić. A nie oszukujmy się, że od pewnego momentu to już był cyrk.

Oczywiście, wielu zachowało się jak trzeba. Na pewno dużo większy procent niż polityków.

Mimo wszystko gryzie się, że lekarze mieli ogromne profity z sposobu rozliczania covidu i nakręcania histerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rw30 napisał(a):

dzięki za konkretną odpowiedź na konkretne, proste pytanie

Mój lekarz rodzinny, a przy okazji kolega od czasów podstawówki jest podobnego zdania co ja. 

Wybacz, ale już od dłuższego czasu nie zależy mi na tym, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać w internecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Swoją drogą - powoli wzrasta liczba zachorowań. Nie mam konkretnych danych i to na pewno nic na poziomie fali, ale to widać 

Wzrasta ilość zachorowań na covid czy na grypę?

Jak to rozróżniacie?

Czy nadal podstawą diagnozy są testy?

No offence, chcę wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DRK napisał(a):

Wzrasta ilość zachorowań na covid czy na grypę?

Jak to rozróżniacie?

Czy nadal podstawą diagnozy są testy?

No offence, chcę wiedzieć.

Testami na COVID.

Tak - na podstawie testów(testy na grypę też robimy)

Jakiejś tragedii nie ma i nie mam danych, ale widać, że jest więcej po tym jak już długo nic nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Alonzo napisał(a):

Wybacz, ale już od dłuższego czasu nie zależy mi na tym, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać w internecie. 

Czy jest wyższy poziom dojrzałości, niż pisać w internecie jak to się nie ma czasu na pisanie w internecie, bo ma się dojrzałe, powtarzam, dojrzałe życie

39 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

To wiadomo, ale cyrk by się bez środowiska lekarskiego nie mógł kręcić. A nie oszukujmy się, że od pewnego momentu to już był cyrk.

 

Gwarantuję Ci, że nikt z ministerstwa mnie, ani moich kolegów nie pytał o konsultację.

39 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Mimo wszystko gryzie się, że lekarze mieli ogromne profity z sposobu rozliczania covidu i nakręcania histerii.

Lekarze nie rozliczali covida, tylko szpitale, kadry administracyjne.

Histeria to akurat złe słowo, bo chorzy byli jak najbardziej realni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

Można zadać pytanie inne.

można w każdej dyskusji obracać kota ogonem i zamiast odpowiedzieć na proste pytanie, zadawać kolejne. Nigdzie to z reguły nie prowadzi i rozmywa dyskusję, ale można to robić, trudno żebym tego zabronił.

 

 

ale, żeby nie być takim Alonzem, ja odpowiem: nie zarobiłem nic, trochę straciłem bo na kilka miesięcy (nie pamiętam dokładnie, może 4? może 6? coś koło tego) miałem obniżoną dniówkę (o ok. 15%), bo duża część badań klinicznych wielu leków została wstrzymana bądź mocno ograniczona, bo wiele (większość?) szpitali ograniczyło dostęp osób zewnętrznych do odziałów na których prowadzone były badania

 

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

Jakie profity wasza trójka dostała ekstra z powodu rządowej polityki covidowej.

 

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

Mieliście pecha się nie załapać?

nic mi nie wiadomo, żeby zagraniczne firmy farmaceutyczne, a tym bardziej CRO, partycypowały w podziale jakichś pieniędzy od rządu RP. 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rw30 napisał(a):

z ciekawości - jakie Ty masz kompetencje do wypowiadania się o CoVidzie?

z tego co kojarzę, tu na forum są

a) Lekarz ( @RappaR)

b)pracownik firmy farmaceutycznej ( @memento1984)

c) długoletni contractor firmy branży CRO (ja)

a Ty? 

Przecież na tym forum za eksperta od kobiet robi RappaR, od wychowywania dzieci fluber, od humoru Julek :), a od spraw wojskowych ely3

Ekspertami od covida powinni być jednak przede wszystkim spece od mediów i reklamy. 

3 godziny temu, fluber napisał(a):

Ja nie miałem covida.

Albo miałem tylko dzięki 4 dawkom szczepionki nie poczułem objawów 

Po piątej będziesz miał moc przewidywania komu zostanie "wykryty". Po szóstej zostaniesz AI (choć podobno już jesteś).

3 godziny temu, julekstep napisał(a):

@DLT_Braddock co Ty na to?

 

Triggered Ksi Wacky Face GIF | GIFDB.com

Pozamiatane, chyba... No cóż trzeba zacytować klasyka

 

vince-carter-its-over.gif

 

3 godziny temu, RappaR napisał(a):

Swoją drogą - powoli wzrasta liczba zachorowań. Nie mam konkretnych danych i to na pewno nic na poziomie fali, ale to widać 

To widać!!! 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matek napisał(a):

Co doskonale widać po odkopaniu tego tematu :)

 

7 godzin temu, RappaR napisał(a):

Czy jest wyższy poziom dojrzałości, niż pisać w internecie jak to się nie ma czasu na pisanie w internecie, bo ma się dojrzałe, powtarzam, dojrzałe życie

Najpierw w trakcie paniki covidowej pouczaliście mnie o odpowiedzialności z noszeniem szmaty na ryju (której i tak nie nosiłem), a teraz jak wyszła z tego mocniejsza grypa pouczacie mnie o dojrzałości..

xD 

Sugerowałbym zająć się swoim życiem a nie pitoleniem mi tych farmazonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Alonzo napisał(a):

 

Najpierw w trakcie paniki covidowej pouczaliście mnie o odpowiedzialności z noszeniem szmaty na ryju (której i tak nie nosiłem), a teraz jak wyszła z tego mocniejsza grypa pouczacie mnie o dojrzałości..

xD 

Sugerowałbym zająć się swoim życiem a nie pitoleniem mi tych farmazonów. 

A Bomba atomowa to mocniejsza petarda

Z ciekawości też udało Ci się uciec ochronkarzom z biedronki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

A Bomba atomowa to mocniejsza petarda

Z ciekawości też udało Ci się uciec ochronkarzom z biedronki? 

Nie robiłem zakupów w Biedronce, a w naszym osiedlowym sklepie. Raz w Decathlonie musiałem założyć bo mnie ochroniarz nie chciał wpuścić (dali mi tam jakąś jednorazową) i 3 razy jak byłem w szpitalu (raz z córką na badaniach okresowych i dwa razy z wujem żony w Poznaniewie na Garbarach). 

Nie wiem, czy tylko takie bzdury wypisujecie, żeby wam to do teorii pasowało, czy faktycznie syndrom pourazowy został na trwałe. Nie dostrzegacie szerszego problemu pozamykania ludzi w domach - córka mojego kumpla, gdzie musieli siedzieć na 40 paru metrach kwadratowych skończyła w psychiatryku - tak więc baw się dobrze, ale ja z radykałami z klapkami na oczach nie zamierzam już dyskutować, bo to że sami coś robicie - to wasza sprawa, ale narzucanie tego g.. innym jest słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał(a):

 

Nie wiem, czy tylko takie bzdury wypisujecie, żeby wam to do teorii pasowało, czy faktycznie syndrom pourazowy został na trwałe. Nie dostrzegacie szerszego problemu pozamykania ludzi w domach - córka mojego kumpla, gdzie musieli siedzieć na 40 paru metrach kwadratowych skończyła w psychiatryku - tak więc baw się dobrze, ale ja z radykałami z klapkami na oczach nie zamierzam już dyskutować,

Był jakiś zakaz wychodzenia z domu? Ja przez całą pandemię praktycznie codziennie chodziłem biegać, nie wiedziałem że to było zabronione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Alonzo napisał(a):

Najpierw w trakcie paniki covidowej pouczaliście mnie o odpowiedzialności z noszeniem szmaty na ryju

zawsze mnie to ciekawiło czemu o swojej twarzy piszesz ryj., Twoja sprawa ale może kiedyś dotrze do Ciebie choć wątpie gdyż nikt na tym forum nie jest tak zabetonowany w swoich pogladach ,że ludzie umierali. I to nie umierali tam gdzie była panika tj na zachodzie Polski ale własnie tam gdzie ludzie jak pszesz olewali i nie pozwalali sobie zakładać maseczek na ryje

Ludzie umierali często na ścianie wschodniej . to tam masz największe nadmiarowe zgony. Ciekawe ,ze żaden  z tych śmiesznych Konfederatów nie połączył kropek. Covid przestał być problemem tam gdzie dla ludzi prawo to prawo jak zabór dawny pruski i gdzie ludzie się szczepili. A umierali tam gdzie ludzie olewali zasady i się nie szczepilii. I to mimo ,że tam jest czystsze powietrze . Jest niższa gęstośc zaludnienia i przed Covidem ludzie żyli bardzo długo na emeryturze. Covid to mocno pozmieniał

Sam sobie wyciągnij wnioski dlaczego ludzie umierali w tych rejonach gdzie ludzie się nie szczepili i nie nosili maseczek

Wyjaśnij nam więc dlaczego ludzie w tak dużym stopniu umierali tam gdzie ludzie się nie szczepili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.