Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Eld napisał:

Nie mam nic przeciwko. Na ulicach powinny zostać tylko TIRy i dostawy ale tylko z artykułami spożywczymi, lekami i środkami higienicznymi.

W sumie to jest całkiem dobra okazja aby rzucić palenie. Ktoś się przyłącza do czelendżu?

 

A ty myślisz że jak zamkną wszystko to ktoś będzie chciał przychodzic do pracy do sklepów i aptek? W imię czego? Poza tym takim ruchem położą gospodarkę. Ale i tak to zrobią tyle że wtedy nikt nie będzie pracował w sklepach zwłaszcza za te minima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

A ty myślisz że jak zamkną wszystko to ktoś będzie chciał przychodzic do pracy do sklepów i aptek? W imię czego? Poza tym takim ruchem położą gospodarkę. Ale i tak to zrobią tyle że wtedy nikt nie będzie pracował w sklepach zwłaszcza za te minima

Wszystkie gospodarki już leżą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

A ty myślisz że jak zamkną wszystko to ktoś będzie chciał przychodzic do pracy do sklepów i aptek? W imię czego? Poza tym takim ruchem położą gospodarkę. Ale i tak to zrobią tyle że wtedy nikt nie będzie pracował w sklepach zwłaszcza za te minima

Wszystkiego nie mogą zamknąć, na pewno nie sklepów spożywczych bo wtedy ludzie wyjdą na ulice. Sklepy spożywcze przeżywają od kilku dni eldorado. Nie wierzę, że ich właściciele nie będą skłonni zapłacić więcej ludziom aby tylko przyszli i sprzedawali.

Gospodarka, jak to potrwa jeszcze z miesiąc i tak będzie miała bardzo duże problemy. Inaczej. Budżet się nie zepnie i to nie o jakieś 3 mld PLN a o około 60 mld PLN. Nie zdziwi mnie czasowe ( do 2021 ) zawieszenie programów socjalnych w tym 500+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

Wszystkie gospodarki już leżą. 

Niemcy Holendrzy i UK pracują normalnie. Skandynawskie chyba też ale to jakoś sprzed kilku dni. No i Polska to silny eksporter. Oberwiemy mocniej od innych i będzie skok bezrobocia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myśle, ze będzie odroczenie podatków i drukowanie...i anulowanie długów globalnie ;) 

Teraz, ely3 napisał:

Niemcy Holendrzy i UK pracują normalnie. Skandynawskie chyba też ale to jakoś sprzed kilku dni. No i Polska to silny eksporter. Oberwiemy mocniej od innych i będzie skok bezrobocia

Ty patrzysz na to co jest teraz. Ja na to, co będzie za 2 tyg. Granice będą pozamykane, łańcuchy się pourywaja i tyle. I najwiecej zyskają Chińczycy, którzy już będą mieli to za sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Wszystkiego nie mogą zamknąć, na pewno nie sklepów spożywczych bo wtedy ludzie wyjdą na ulice. Sklepy spożywcze przeżywają od kilku dni eldorado. Nie wierzę, że ich właściciele nie będą skłonni zapłacić więcej ludziom aby tylko przyszli i sprzedawali.

Gospodarka, jak to potrwa jeszcze z miesiąc i tak będzie miała bardzo duże problemy. Inaczej. Budżet się nie zepnie i to nie o jakieś 3 mld PLN a o około 60 mld PLN. Nie zdziwi mnie czasowe ( do 2021 ) zawieszenie programów socjalnych w tym 500+. 

Ale ludzie mają swój strach. Już teraz nie chcą chodzić. Więc nie pójdą jako jedyni do pracy. Ty byś poszedł w największe ryzyko wirusa? Większe niż w szpitalach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Wszystkie gospodarki już leżą. 

E-commerce trochę ratuje. O dziwo jeszcze się waluta trzyma. Gospodarce pomogą też spadające ceny paliw. Ceny paliw też mocno determinują inflację. Jak inflacja wyhamuje to otworzy się pole dla Rady Polityki Pieniężnej do obniżenia stóp procentowych, co mocno pomoże kredytobiorcom i zapewni tańszą obsługę zobowiązań dla firm. Są narzędzia które ją mogą podpompować. 

Zobacz sobie na zakupy online. Allegro przeżywa oblężenie. O sklepach spożywczych oferujących dowóz produktów nawet nie wspominam. Błyskawicznie mnie Tesco wyleczyło z tego pomysłu oferując dostawę na za 9 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Ja tam myśle, ze będzie odroczenie podatków i drukowanie...i anulowanie długów globalnie ;) 

Ty patrzysz na to co jest teraz. Ja na to, co będzie za 2 tyg. Granice będą pozamykane, łańcuchy się pourywaja i tyle. I najwiecej zyskają Chińczycy, którzy już będą mieli to za sobą...

Napisze to co Lorakowi. A niby komu ci Chińczycy będą sprzedawać?? Że niby mają zyskać? Bo teraz stracili najwięcej bo już firmy część zakupów przerzucili do Indii i Europy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Wszystkiego nie mogą zamknąć, na pewno nie sklepów spożywczych bo wtedy ludzie wyjdą na ulice. Sklepy spożywcze przeżywają od kilku dni eldorado. Nie wierzę, że ich właściciele nie będą skłonni zapłacić więcej ludziom aby tylko przyszli i sprzedawali.

Gospodarka, jak to potrwa jeszcze z miesiąc i tak będzie miała bardzo duże problemy. Inaczej. Budżet się nie zepnie i to nie o jakieś 3 mld PLN a o około 60 mld PLN. Nie zdziwi mnie czasowe ( do 2021 ) zawieszenie programów socjalnych w tym 500+. 

Miałem, Biedronki od ponieezialku będą zamknięte na moje, spożywcze ni c***a tego nie udzwigma- w takim Ciechonku masz z 8 spożywczych na 10k mieszkancow jak mylisz jak to 1 kasjerka ogolnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Napisze to co Lorakowi. A niby komu ci Chińczycy będą sprzedawać?? Że niby mają zyskać? Bo teraz stracili najwięcej bo już firmy część zakupów przerzucili do Indii i Europy

 

Tym wszystkim którzy będą lizać rany po kryzysie i odbudowywać zakłady etc. A Chińczycy wjadą już z gotowymi produktami i polproduktami

Tesco zatrudni wszystkich Hindusów z uber Eats, bo oni zgodnie z oficjalnymi statami maja immunitet na koronę i będą jeździć po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Ale ludzie mają swój strach. Już teraz nie chcą chodzić. Więc nie pójdą jako jedyni do pracy. Ty byś poszedł w największe ryzyko wirusa? Większe niż w szpitalach?

Mnie to by nikt nie dopuścił do pracy w takim środowisku, ale założywszy że jestem w 100% zdrowym to i tak bym się mocno wahał. Podjąć decyzję na tak było by mi łatwiej bo w moim otoczeniu nie ma osób starszych. Dziadków dawno nie mam, a od kilku lat również rodziców. Mając prawie 99,8% pewność że nie zejdę to pewnie na końcu by się okazało, że jest to tylko i wyłącznie kwestia kasy.

Ale mocno gdybam teraz. Nie jestem się wstanie postawić w takiej sytuacji a też zupełnie inne emocje towarzyszyły by człowiekowi jak by rzeczywiście miał podjąć taką decyzję. 

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Miałem, Biedronki od ponieezialku będą zamknięte na moje, spożywcze ni c***a tego nie udzwigma- w takim Ciechonku masz z 8 spożywczych na 10k mieszkancow jak mylisz jak to 1 kasjerka ogolnie?

 

No nie sądzę aby pozamykali Biedry. A co do kasjerki - staram się o tym nie myśleć. Nie lubię siać defetyzmu i nie lubię mu ulegać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Gillesa Pialoux, szefa oddziału chorób zakaźnych paryskiego szpitala Tenon, wirus jest znacznie groźniejszy niż początkowo sądzono i nie atakuje tylko ludzi w podeszłym wieku. - Jedna trzecia pacjentów na reanimacji to ludzie w wieku 35 lat - poinformował, cytowany przez IAR.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.