Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2022 o 07:46, josephnba napisał:

Po kurskim na Eurowizji ja już wierzę we wszystko co rząd jest w stanie wymyśleć 

(oby @Pan A. Pizdą zwany nie przeczytał, bo skoro kiedyś napisałem że Zandberg jest alternatywą dla SLD i lepiej dobrze do młodych na lewicy to teraz jeszcze gotów będzie pomyśleć że głosuję na PiS)

Masz rację... komuchu!

Ps. #szczepimy się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orus92 napisał:

@josephnba pisałeś, że partia razem jest alternatywą dla młodych? Mówisz o tej organizacji, której szef lata z Marksem na koszulce? Myślałem, że systemy totalitarne są w Polsce zakazane przez konstytucje, ale niestety cieszą się niezerowym poparciem :(

Po pierwsze to jest jedno takie zdjęcie zdaje się i to z czasów młodości. Po drugie Zandberg nie jest szefem Razem. Po trzecie Marks (ekonomista, filozof, historyk)  i komunizm wg naszego prawa (co ma swoje merytoryczne uzasadnienie) nie są tożsame z systemem totalitarnym jak np. nazizm i faszyzm. To tak gwoli sprostowania. 
A trudno odmówić Razem tego, że są taką alternatywą biorąc pod uwagę fakt, że to głównie młodzi ludzie na nich głosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiesz @Kirylow, no szkoda żeby miał całą sesję z młodości lub teraz w Vivie czy Vogue ;) Pewne rzeczy po prostu dla części osób są pewne granice i wiesz, gość niby hetero złapany 20 lat temu na robieniu laski facetowi, to jednak nie jest wiarygodny w kontekście swojej orientacji. Oczywiście można miec uwagi, że tylko jedno zdjęcie, że robił laskę, ale nie połykał itd. no ale coż ;) w kraju w którym przez 50 lat było PZPR, chodzenie w ciuchach komunistów i szerzenie poglądów naprawdę lewicowych jest w mojej ocenie wykluczające z polityki. Przynajmniej powinno być.

No ale jak są fani komunizmu to niech będą. Należy tylko wspomnieć, że w Polsce propagowanie komunizmy jest nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Generalnie komunizm nie równa się totalitarny ustrój państwa.  I tak za koszulki z Marksem policja Cię nie może zatrzymać, a za koszulki ze swastyką i Hitlerem tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze z brzegu.

USTAWA
z dnia 1 kwietnia 2016 r.
o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2018-1103-t-j,18312173.html
 

Komunizm nie jest taki zły, są dobre wersje marksizmu itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orus92 napisał:

Pierwsze z brzegu.

USTAWA
z dnia 1 kwietnia 2016 r.
o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2018-1103-t-j,18312173.html
 

Zacytowałem Ci konstytucję. A Ty wrzucasz ustawę która pogrubię Ci do czego się odnosi:  przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....
napiałem, że pierwsze z brzegu co powtierdza komunizm = totalitaryzm..

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
 

Art. 13. Konst.

 

Ograniczenie pluralizmu politycznego

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

@KirylowDalej szerzenie komunizmu w Polsce jest legalne i istnieją wersję komunizmu nietotalitarnego?

 

Ja jebie, teraz tu jakas polemika prawna ma się pojawić, czy ja moge założyć koszulkę ze stalinem, dziadkiem lenina czy kogos i czy jak będzie żółta to okej, a jak zielona to nie jest okej?

Gość z ewidentnie lewicowymi poglądami latał z Marksem na sercu, a ja mam się teraz spierać i szukać paragrafów czy to jest 2 lata czy 1 rok w zawieszeniu?

Serio? To jest meritum sprawy :D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orus92 napisał:

....
napiałem, że pierwsze z brzegu co powtierdza komunizm = totalitaryzm..

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
 

Art. 13. Konst.

 

Ograniczenie pluralizmu politycznego

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

@KirylowDalej szerzenie komunizmu w Polsce jest legalne i istnieją wersję komunizmu nietotalitarnego?

 

W prawie rozumienie tego co się czyta jest bardzo ważne. I znowu pogrubię Ci najważniejsze:  "odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania..."

Nie każde praktyki działania komunizmu są totalitarne. Idee komunizmu są bardzo podobne w wielu kwestiach do chrześcijaństwa. Sama idea komunizmu nie jest totalitarna ani zbrodnicza. Faszyzmu i nazizmu jest z gruntu taka. Odsyłam do podręczników z doktryn politycznych itd.

Może to uproszczę jeszcze bardziej: zakazany jest Sierp i Młot. Marks nie. Zakazany jest krzyż celtycki i swastyka i Hitler. Marks nie. Podobnie Hegel też nie jest zakazany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kirylow napisał:

Generalnie komunizm nie równa się totalitarny ustrój państwa.  I tak za koszulki z Marksem policja Cię nie może zatrzymać, a za koszulki ze swastyką i Hitlerem tak. 

A powinna za obie 

 

4 godziny temu, Kirylow napisał:

Generalnie komunizm nie równa się totalitarny ustrój państwa.  I tak za koszulki z Marksem policja Cię nie może zatrzymać, a za koszulki ze swastyką i Hitlerem tak. 

A powinna za obie 

 

5 godzin temu, Orus92 napisał:

@josephnba pisałeś, że partia razem jest alternatywą dla młodych? Mówisz o tej organizacji, której szef lata z Marksem na koszulce? Myślałem, że systemy totalitarne są w Polsce zakazane przez konstytucje, ale niestety cieszą się niezerowym poparciem :(

Tak napisałem to kilka lat temu, kiedy Razem się tworzyło 

Napisałem też kilkadziesiąt lat temu że po i PiS to alternatywa dla wyborców centrowych  

Czy za pisanie faktów oskarża się od razu piszącego o przynależność polityczną?  

Mam nadzieję że Tobie zrozumienie tego przyjdzie łatwiej niż temu pacanowi co się niby Panem mianował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kirylow napisał:

Zakazany jest krzyż celtycki

dobrze że jak z Irlandii wracałem to mnie nie przetrzepali bo by były sanki!

4 godziny temu, Pablo81 napisał:

W Niemczech są ulice im. Marksa :)

w Niemczech kolo odpowiedzialny za egzekucje dziesiątek tysięcy cywilów w Wawie robił polityczną karierę w latach 50tych i 60 tych więc akurat uliczka im. Marksa nie powinna na nikim robić wrażenia 🤷‍♂️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

dobrze że jak z Irlandii wracałem to mnie nie przetrzepali bo by były sanki!

w Niemczech kolo odpowiedzialny za egzekucje dziesiątek tysięcy cywilów w Wawie robił polityczną karierę w latach 50tych i 60 tych więc akurat uliczka im. Marksa nie powinna na nikim robić wrażenia 🤷‍♂️

A w Belgii do dzis stoją pomniki Leopolda II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.