Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Roger napisał:

Na niego wywierana była taka presja (głównie medialno-polityczna)  jak powiedział, że ma wątpliwości co do szczepienia, że w którymś momencie spodziewałem się, że po prosi o transfer. Potem miał pozytywa i z tego co czytałem, to nic mu nie było.

A teraz tłumaczy się, że miał watpliwości, że trzeba było wcześniej, że z repsektu przed kolegami się zaszczepi itp itd. Mi to trochę wygląda tak jakby ta presja go zżarła. Przed pozytywem był już też ze dwa razy w krótkim czasie na kwarantannie. Dla piłkarza jego formatu nie granie przez miesiąc-dwa nie wygląda najlepiej, szczególnie, że w Bayernie nieszczepiony został już chyba tylko on.

Ja tam niezbyt widziałem presję, gość po prostu nie grał, a jak powiedział że czeka na badania to raczej widziałem komentarze że spoko i przynajmniej normalnie to uzasadnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

i nazw..

nie zapominajmy o nazwach

delta, omikron

mówię Ja czekam na odmiane marsjańsko- peruwiańską, przyjmę wtedy 10 dawek szczepionki, przypominające, utwierdzające, nawet uśmiercającą.

tak btw kto wymyśla te nazwy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Pewnie dlatego, żeby nie zarażali Covidem innych ciężko chorych pacjentów na oddziałach, na których by leżeli gdyby nie Covid.

Wyjaśnienie z dupy. Covidowiec, bez objawów, do domu na kwarantannę, niech mu ktoś ewentualnie zakupy zrobi, po co ma pierdzieć w szpitalne łóżko, skoro nie ma objawów? A potem lamenty jak to mamy zapchane szpitale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cardi napisał:

Wyjaśnienie z dupy. Covidowiec, bez objawów, do domu na kwarantannę, niech mu ktoś ewentualnie zakupy zrobi, po co ma pierdzieć w szpitalne łóżko, skoro nie ma objawów? A potem lamenty jak to mamy zapchane szpitale.

No przecież oni wyjaśniają że to są pacjenci którzy powinni leżeć w szpitalu nawet gdyby nie mieli covida bo chorują na coś innego. 

16 minut temu, Koelner napisał:

tak btw kto wymyśla te nazwy? 

W sensie kto wymyślil alfabet grecki czy kto wymyślił że od liter tego alfabetu będą nazywać mutacje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHO wymyśliło i Omikron powinien się w ogóle nazywać Nu, ale WHO uznało, że za bardzo kojarzy się z "New", więc pominęli tę literę podobnie jak kolejną czyli Xi no, bo Xi to chińskie imię i Xi Jinping, więc dali Omikrona. Następny powinien być Pi, ale pewno też pominą aby nie mylić z 3.14, więc pewno będzie Rho.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roger napisał:

Kimmich to akurat nie miał żadnych objawów i dopiero profilaktyczne badanie płuc wykazało nacieki.

Nie jestem lekarzem, ale czy to aby możliwe, żeby bezobjawowa choroba zrobiła nacieki na płucach?

Albo inaczej, skoro bezobjawowy Covid zostawia trwały uszczerbek na zdrowiu młodego sportowca, to powinniśmy chyba zacząć panikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

i nazw..

nie zapominajmy o nazwach

delta, omikron

mówię Ja czekam na odmiane marsjańsko- peruwiańską, przyjmę wtedy 10 dawek szczepionki, przypominające, utwierdzające, nawet uśmiercającą.

Niby WHO już zdążyła się kilka razy skompromitować.

Tyle, że poszczególne warianty (serial loki :) ) znacząco się od siebie różnią parametrami (R) a niektóre powodują inny obraz kliniczny.

Inny obraz to z kolei w nomenklaturze lekarskiej nowa choroba vide sepsa itd. Tak więc do końca pozostanie przy wariantach bez nowego nazewnictwa choroby, może być najmniejszym złem.

To po prostu pierwsza  (chociaż hiv było wcześniej) zmiana rezerwuaru wiremii na ludzi, która mutuje mniej niż grypa i hiv, ale znacząco zmienia parametry.

Przeważnie pandemie trwały 2 lata, ale tutaj mamy nowy patogen, a zamknięcia i ddm zmniejszyły transmisje (i śmiertelność też), więc pewnie się jeszcze trochę poczeka.

Mamy pecha jako pokolenie.

3 godziny temu, fluber napisał:

Nie jestem lekarzem, ale czy to aby możliwe, żeby bezobjawowa choroba zrobiła nacieki na płucach?

Albo inaczej, skoro bezobjawowy Covid zostawia trwały uszczerbek na zdrowiu młodego sportowca, to powinniśmy chyba zacząć panikować.

Płuca mają to do siebie, że znajomy palacz dowiedział się o nowotworze w ostatnim stadium, żyjąc z nim latami bez objawów.

Co prawda szybko się regenerują, ale niekoniecznie dają objawy choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na temat amantadyny opublikowana 1 grudnia na łamach "Communications Biology" odbiła się szerokim echem m.in. wśród lekarzy i naukowców. Poruszenie wywołało m.in. końcowe zdanie pracy: "proponujemy zatem amantadynę jako nowy, tani, łatwo dostępny i skuteczny sposób leczenia COVID-19". 10 grudnia autorzy tekstu wprowadzili do niego poprawki. Powyższe zdanie zostało usunięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Praca na temat amantadyny opublikowana 1 grudnia na łamach "Communications Biology" odbiła się szerokim echem m.in. wśród lekarzy i naukowców. Poruszenie wywołało m.in. końcowe zdanie pracy: "proponujemy zatem amantadynę jako nowy, tani, łatwo dostępny i skuteczny sposób leczenia COVID-19". 10 grudnia autorzy tekstu wprowadzili do niego poprawki. Powyższe zdanie zostało usunięte. 

wow, mialem to same zdanie, ale zdecydowalismy sie nie pisac do edytora (machnelismy reka bo to "cummunications biology" a nie "nature"). ale ktos sie jednak wkurwil : )

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, starYfaN napisał:

To to jeszcze nic. Nadrenia Płn. i Westfalia zezwoliła na boosterka po miesiącu od podania drugiej dawki.

A no i w  Münster (to chyba drugi raz tam), odbywała się przez 3 dni jakaś taneczna impreza. 2G+ (szczepiony, ozdrowieniec i teścik). I co? Mają potwierdzonych 14 przypadków, w tym kilka Omrisromu :)

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austriacy to jednak zdrowo pojebani są. Wszystkie osoby które będą miały styczność z kimś kto ma potwierdzony wariant Omnisromu, na 14 dni do lochu, dorośli w domu mają nosić maski FFP2, dzieci do lat 14 zwykłe maski (mam nadzieję, że wolno im spać bez masek). Z kwarantanny zwalnia po 14 dniach test PCR wykonany za własną kasę. Jak go nie zrobisz, to nie wychodzisz.

Hitler się w grobie przewraca ze śmiechu 🤣

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Roger napisał:

Austriacy to jednak zdrowo pojebani są. Wszystkie osoby które będą miały styczność z kimś kto ma potwierdzony wariant Omnisromu, na 14 dni do lochu, dorośli w domu mają nosić maski FFP2, dzieci do lat 14 zwykłe maski (mam nadzieję, że wolno im spać bez masek). Z kwarantanny zwalnia po 14 dniach test PCR wykonany za własną kasę. Jak go nie zrobisz, to nie wychodzisz.

Skad takie informacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Skad takie informacje? 

https://www.heute.at/s/corona-knaller-haertere-regeln-fuer-ganz-oesterreich-100178859

Najpierw była mowa tylko o szkołach i przedszkolach, ale będzie się to tyczyło wszystkich. Doczytałem w innym artykule, że darmowy test zwalniający z kwarantanny będzie przysługiwał tylko osobie z pozytywem.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roger napisał:

Mój niemiecki jest raczej średni, ale

19 minut temu, Roger napisał:

. Wszystkie osoby które będą miały styczność z kimś kto ma potwierdzony wariant Omnisromu, na 14 dni do lochu

Z tekstu wynika ze dotyczy to tylko niezaszczepionych. 

A o tym że dorośli maja nosic w domu maski ffp2 to nic tam nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.