Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, starYfaN napisał:

Nic nigdy nie zgłaszam. Po prostu nie ogarnąłeś tej konwersacji

Raczej Ty nie ogarnąłeś wypowiedzi nie pierwszy raz zresztą, ale nie chce mi się kłócić już.

53 minuty temu, starYfaN napisał:

Raczej możemy jedynie porozmawiać o wyposażeniu hali sportowej :)

 

Szczerze? Jeżeli działasz w tej branży to chętnie bym pogadał o wyposażeniu orlika, ale to najpierw budżet obywatelski moje miasto musiałoby zrobić z powrotem i trzeba byłoby go wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Dopóki nie ustali się jakiegoś sensownego uniwersalnego sposobu na ocenę tego, kto jest zakażony, a kto nie jest, to takie wyniki można o kant dupy rozbić.

Szczepionka nie chroni przed zakażeniem właściwie w ogóle, w takim sensie, że ten wirus i tak się dostanie do Twojego ciała i tak. W większości przypadków szczepieni nie zaregaują na niego w ogóle, ale jest możliwe, że test coś wykryje. 

Różne kraje robią różne liczby testów. We Włoszech robią ponad pół miliona testów dziennie, więc wykrywają znacznie więcej zakażeń bezobjawowych. W takich badaniach skuteczność szczepionki wyjdzie mniejsza.

Tam gdzie testy robi się np. jak w Polsce, gdzie przy podobnych zakażeniach co Włosi robimy 90 tysięcy testów, skuteczność szczepionek od razu idzie w górę.

Tak naprawdę jedynym sensownym parametrem jest skuteczność w ochronie przeciwko ciężkiemu przebiegowi i zgonom. Pod warunkiem, że ciężki przebieg będzie wszędzie definiowany w ten sam sposób.

Jesli mierzyc skutecznosc szczepionki pozytywnym PCR  to chyba wlasnie wiele sie nie dowiemy - z tego co pamietam to ten PCR (zeby byc homologowany) wylapuje 5-10 kopii fragmentu wirusa na dwoch roznych “targets” (…w sekwencji wirusa), w dodatku PCR nie rozroznia miedzy zywym/aktywnym a zdegradowanym wirusem - szczepionka nie chroni przed fizycznym wejsciem wirusa do nosa (wow!) wiec jest szansa ze lokalnie w tym nosie (albo ogolnie gornych drogach oddechowych) wirus sie zreplikuje. Nie bardzo jest jak zrobic obiektywne badanie uzywajac tego PCR wiec wlasnie bardziej miarodajne sa hospitalizacje i zgony a tam nadal szczepionka po 6+ miesiacach wyglada lepiej niz te “39%” - tylko to znowu moim zdaniem trzeba patrzec przez pryzmat demografii (wiek + choroby wspolsniejace)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, memento1984 napisał:

Jesli mierzyc skutecznosc szczepionki pozytywnym PCR  to chyba wlasnie wiele sie nie dowiemy - z tego co pamietam to ten PCR (zeby byc homologowany) wylapuje 5-10 kopii fragmentu wirusa na dwoch roznych “targets” (…w sekwencji wirusa), w dodatku PCR nie rozroznia miedzy zywym/aktywnym a zdegradowanym wirusem - szczepionka nie chroni przed fizycznym wejsciem wirusa do nosa (wow!) wiec jest szansa ze lokalnie w tym nosie (albo ogolnie gornych drogach oddechowych) wirus sie zreplikuje. Nie bardzo jest jak zrobic obiektywne badanie uzywajac tego PCR wiec wlasnie bardziej miarodajne sa hospitalizacje i zgony a tam nadal szczepionka po 6+ miesiacach wyglada lepiej niz te “39%” - tylko to znowu moim zdaniem trzeba patrzec przez pryzmat demografii (wiek + choroby wspolsniejace)

3. Bo początek linii rozwojowej (omikron) dawał właśnie pozytywny wynik w 2 (z trzech) i w ten sposób selekcjonowano do sekwencjonowania genomu. Po kolejnej mutacji dawał już w 3 i selekcja była trudniejsza. 

Faktycznie niektórzy liczyli na pole siłowe przed wirusem :) 

1 godzinę temu, Pepis21 napisał:

Raczej Ty nie ogarnąłeś wypowiedzi nie pierwszy raz zresztą, ale nie chce mi się kłócić już.

Szczerze? Jeżeli działasz w tej branży to chętnie bym pogadał o wyposażeniu orlika, ale to najpierw budżet obywatelski moje miasto musiałoby zrobić z powrotem i trzeba byłoby go wygrać.

Niestety, to też źle zrozumiałeś, nie dostarczam wyposażenia.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, starYfaN napisał:

Świetne opracowanie.

Te polskie dane nt zgonow, jak sie zrobi kontrast szczepieni vs nie, nadal brutalnie “za” skutecznoscia szczepionek, w kazdej grupie demograficznej, w kazdym miesiacu tego roku. Polecam tableau bo mozna szybko sobie zobrazowac spore dane (troche dziwny gui ale daje rade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

Dlatego napisałem 'jeśli' czego raczyłeś nie zauważyć to, że wyskoczyłeś z tym z dupska postanowiłem przemilczeć. W sumie szkoda, że nie działasz.

nie z dupska, on to juz ktorys raz pisze, w sensie wiesz -> hej ja dawalem/moge dac Borysowi zarobic (w domysle 'moge liczyc na preferencyjne traktowanie na forum, wiec sobie uwazaj jak ze mna piszesz')

ot taka tam typowa dla niego socjopatyczna akcja 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

nie z dupska, on to juz ktorys raz pisze, w sensie wiesz -> hej ja dawalem/moge dac Borysowi zarobic

Jak dawał/daje zarobić to się dziwię, że nie ma jeszcze jakieś specjalnej rangi na forum za zasługi z odpowiednimi uprawnieniami włącznie.

Swoją drogą to mi przypomina jak na pewnym nieistniejącym już forum bramkarskim gdzie też się wywiązała kłótnia między typem w stylu Starego Fana a resztą luda to ten pierwszy groził, że wykupi forum, bo może i ma takie możliwości. Tak że ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, julekstep napisał:

nie z dupska, on to juz ktorys raz pisze, w sensie wiesz -> hej ja dawalem/moge dac Borysowi zarobic (w domysle 'moge liczyc na preferencyjne traktowanie na forum, wiec sobie uwazaj jak ze mna piszesz')

ot taka tam typowa dla niego socjopatyczna akcja 🤷‍♂️

Nie ma jak dyskusja z własną konfabulacją 🤣

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

Jak dawał/daje zarobić to się dziwię, że nie ma jeszcze jakieś specjalnej rangi na forum za zasługi z odpowiednimi uprawnieniami włącznie.

Swoją drogą to mi przypomina jak na pewnym nieistniejącym już forum bramkarskim gdzie też się wywiązała kłótnia między typem w stylu Starego Fana a resztą luda to ten pierwszy groził, że wykupi forum, bo może i ma takie możliwości. Tak że ten.

Nie czas na przejście z zerówki do 1 klasy?

 

Zdajecie sobie sprawę, jak infantylną dyskusję toczycie? Pomijając powyższe, robicie gnój w kolejnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

jeśli już to robimy

nie jesteś ponad to :) 

Romeo, proszę Cię, przeczytaj ostatnie 3 strony.

 

Prowokujesz latami, ale ponieważ bawisz tu też dzieci (oprócz dorosłych), masz preferencyjne warunki i dostajesz najlżejsze bany. Nie oceniaj ludzi przez pryzmat autopsji.

Który raz to piszę? I zostawcie ten temat, bo akurat we trzech nie napisaliście tu postu mającego znamiona merytoryki, a wpadacie jedynie robić gnój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Romeo, proszę Cię, przeczytaj ostatnie 3 strony.

tam gdzie piszesz o Sokratesie czy tam gdzie dajesz pouczenia?

8 minut temu, starYfaN napisał:

Prowokujesz latami, ale ponieważ bawisz tu też dzieci (oprócz dorosłych), masz preferencyjne warunki i dostajesz najlżejsze bany. Nie oceniaj ludzi przez pryzmat autopsji.

Który raz to piszę? I zostawcie ten temat, bo akurat we trzech nie napisaliście tu postu mającego znamiona merytoryki, a wpadacie jedynie robić gnój.

ale dużo manipulacji w zaledwie dwóch linijkach -> nieźle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.