Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

jak zamkną granice totalnie na amen to wszystko w dwa tygodnie zbankrutuje, niech nie przesadzają może jeszcze, bo to nie ma sensu dopoki reszta Europy nie zacznie ogarniać lepiej problemu, bo to może oznaczać totalne zamknięcie na kilka miesiecy, lepiej przecież nie bedzie za miesiąc w Europie.

Niech zbanują obcokrajowców, wykupią miliony testów i niech robią na granicy wszystkim testy, ale niech nie przesadzają. 

 

Btw, @fluber ciebie tez policja skontrolowała? Skoro niby wszystkich to się zastanawiam czy to prawda 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy w Polsce są nieprzygotowane do pracy zdalnej.

U mnie w firmie wywala VPNa logując się przez EMEA. Za dużo ludzi jest na home office jednocześnie. Pomaga chwilowe logowanie się przez North America gdy Amerykanie jeszcze śpią. JAk wstaną pewnie trzeba będzie się logować przez Azję.

U koleżanki w firmie to samo, max 150 osób może iść jednocześnie na pracę z domu, bo więcej sieć nie udźwignie. 

Obie firmy to nie jakieś "Zdzisław i Syn S.A." tylko spore, międzynarodowe firmy. Ciekawe czy jak to wszystko się skończy to spora część firm dojdzie do wniosku, że w sumie praca zdalna nie jest taka zła, czy jednak słupki polecą na tyle na mordę, że będzie się właśnie pracę z domu obwiniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem się z kumplem, który jest oficerem w podwarszawskim WOT

Powiedział mi że mają mobilizację i cały wot może byc na ulicach w 48h w przypadku stanu wyjątkowego, do którego wciąż jest jeszcze daleko

Na razie zakoszarowali 50% stanu osobowego i pompują kombinezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kucio napisał:

To kwestia pakietów wykupionych przez firmę, albo serwerów producenta VPNow. W sumie trzeba pamiętać, że zdalnie to nie tylko Polacy, a oprogramowanie jest globalne.

Swoją drogą to apropo pracy, ja mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy Polaków tego, że jak masz gorączkę itd to nie idziesz do pracy zarażać innych, tylkomL4 lub zdalne. To jest najbardziej wkurwiajace. Nie dość, ze taka chora osoba zaraza, to pierdoli cały dzień o tym jak c***owo się czuje.

To fakt, ale chyba można w razie czego na stand-by trzymać pakiet kryzysowy dostępu na szerszym polu? Nie znam się, dlatego pytam. 

Co do gorączki, to L4 niestety kosztuje, dlatego ludzie zagryzają zęby i idą do pracy. Zdalnie z okazji przeziębienia? Byłem dwa razy, pracowałem nawet wydajniej, bo nikt mnie nie szturchał z pytaniem, nikt nie przychodził z pokoju obok zapraszając na kawę, a trzeci raz już chciałem iść i usłyszałem że "polityka się zmieniła, HO to nie sposób na przeziębienie".

Także w Polsce dalej jak w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

Tak to jest jak menedżerem zostaje Janusz biznesu 😃

Mój manago akurat chętnie nas wywala na HO, dopóki mu słupki się świecą na zielono to się nie wpieprza w robotę. Ale widocznie w HRach ktoś myśli od dupy strony i jest jak jest.

 

Tymczasem discord wychodzi naprzeciw, propsy

image.png.a62aa340655b8ab47a34a8d12e0df883.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważne pytanie, słaby jestem w gotowaniu i tego typu sprawach. jem na mieście albo żona gotuje a żonka chora (nie korona)

wołam @january @fluber @ignazz bo widziałem, że jesteście po dużych zakupach

co kupiliście oprócz ryżów, makaronów, konserw, wody, papieru, mrożonek? u mnie w mieście w małych sklepach jest w sumie wszystko, problem jest ze świeżym pieczywem (kupiłem tostowego z datą do końca miesiąca) i przede wszystkim ciężko dorwać mięso

więc co zamiast mięsa?

Edytowane przez Calogero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Calogero napisał:

poważne pytanie, słaby jestem w gotowaniu i tego typu sprawach. jem na mieście albo żona gotuje a żonka chora (nie korona)

wołam @january @fluber @ignazz bo widziałem, że jesteście po dużych zakupach

co kupiliście oprócz ryżów, makaronów, konserw, wody, papieru, mrożonek? u mnie w mieście w małych sklepach jest w sumie wszystko, problem jest ze świeżym pieczywem (kupiłem tostowego z datą do końca miesiąca) i przede wszystkim ciężko dorwać mięso

więc co zamiast mięsa?

Znalezione obrazy dla zapytania: fasola heinz

Też białko :) 3 smaki, można rotować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Calogero napisał:

poważne pytanie, słaby jestem w gotowaniu i tego typu sprawach. jem na mieście albo żona gotuje a żonka chora (nie korona)

wołam @january @fluber @ignazz bo widziałem, że jesteście po dużych zakupach

co kupiliście oprócz ryżów, makaronów, konserw, wody, papieru, mrożonek? u mnie w mieście w małych sklepach jest w sumie wszystko, problem jest ze świeżym pieczywem (kupiłem tostowego z datą do końca miesiąca) i przede wszystkim ciężko dorwać mięso

więc co zamiast mięsa?

Make, mleko, dżemy.

Zamiast miesa fasola w puszce, ale ja nie jem zbyt duzo miesa.

Pieczywo mozna spokojnie zamrozic ale pewnie nie masz miejsca.

No i zrobilem tez duze zakupy na 10 dni warzyw, owocow itp  zeby jeszcze zapasow nie ruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzięki no i fajnie :) od tego sajgonu trochę myślenie się wyłącza... zamrażarkę i lodówkę mam pełną prawie.

 

Od wtorku mam podejście na zasadzie "dobra, nie panikuję ale wejdę do sklepu i wezmę na parę dni bo mi inni wykupią". W efekcie dzisiaj jadę na zakupy 4 dzień z rzędu.

Obecnie mam tak na max 7 dni myślę normalnego zupełnie żarcia a potem to już bym musiał jeść by przeżyć (ofc jakby sklepy zamknęli) suche rzeczy tylko właśnie nie bardzo mi się widzi wpieprzać sam makaron albo sam ryż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Calogero napisał:

 

Od wtorku mam podejście na zasadzie "dobra, nie panikuję ale wejdę do sklepu i wezmę na parę dni bo mi inni wykupią". W efekcie dzisiaj jadę na zakupy 4 dzień z rzędu.

Polecam kupować w mniejszych sklepach o nietypowych godzinach ( chociaż teraz nie wiem, jakie są typowe, a jakie nie), bo robisz te zapasy nie dlatego, że pozamykają spożywcze ( bardzo wątpliwy scenariusz), albo że kompletnie nie będzie co jeść ( powinno być), ale po to, żeby unikać dużych skupisk ludzi, gdy wirus będzie dużo bardziej powszechny i aby go dalej nie przenosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, DeltaCenter napisał:

A w Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii........ 

Nikt nie oczekuje reakcji od Unii Europejskiej. Martwa biurokracja. Unia nie istnieje. 

ciekawe jak w krajach nieunijnych typu norwegia czy UK.... oh, wait:

10 godzin temu, Koelner napisał:

Anglicy są dość pragmatyczni , ich działania dość często były wzorem oraz przykładem do naśladowania . Ciekawe czy tym razem mają racje .  

 

 

mój najlepszy kumpel mieszka w UK, więc wymieniamy się informacjami. Tam w ogóle póki co nic nie zamykajo, choć są w czołówce jak chodzi o ilość przpadków (WTF?).

Kumpel idzie dzisiaj wieczorem na jujitsu z córką, mieszkają jakieś 90km od Londynu, kumpel codziennie jest w Londynie w pracy, wiadomo jaki tam jest przepływ ludzi, także takie historie.

Aha, kumpel  jest liberałem, był/jest zatwardziałym przeciwnikiem UK UE, a niedawno poszły plotki że dla contractors mają wprowadzić 60% podatku :P  ale nie chcę rozwadniać tematu, nie czas i pora. 

 

*************

co do Irlandii, to u mnie w pracy / u klienta biuro normalnie czynne, ale dzisiaj rano w pociągu do centrum 30% tego ruchu co normalnie. Może mniej. Czyli ludzie już trochę się przejęli, ale z tymi co wczoraj rozmawiałem w biurze to też nie jakoś bardzo. 

+ lockdown szkół / uniwerków / zgromadzeń publicznych >100os, czyli mniej więcej to co reszta krajów UE robi. Ja już od dzisiaj siedzę w domu i raczej się do biura nie wybieram w najbliższym czasie - dojeżdżam komunikacją z przesiadką, nie za bardzo mi się to podoba, + jedzenie obiadów w pracowniczej kantynie też nie. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cardi tylko gdzie to cudo można nabyć?

@fluber do biedy już nawet nie podjeżdżam, u mnie w Chacie Polskiej była normalna liczba ludzi (dość dużo, ale bez przesady) a w Delikatesach widziałem jedną osobę i o ile jest tam pełna gama produktów to wybór słaby więc wczoraj wybrzydziłem, dzisiaj już wiem że ich przeszukam solidnei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj w mniejszych sklepach i na hali kupieckiej, wszystko na full, ludzi mało albo wcale, czyli już po efekcie paniki. Pewnie będą następowały jakieś kolejne fale, gdy dojdzie do kolejnych decyzji - zamknięcie knajp, ograniczenia w ruchu itd.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Calogero napisał:

poważne pytanie, słaby jestem w gotowaniu i tego typu sprawach. jem na mieście albo żona gotuje a żonka chora (nie korona)

wołam @january @fluber @ignazz bo widziałem, że jesteście po dużych zakupach

co kupiliście oprócz ryżów, makaronów, konserw, wody, papieru, mrożonek? u mnie w mieście w małych sklepach jest w sumie wszystko, problem jest ze świeżym pieczywem (kupiłem tostowego z datą do końca miesiąca) i przede wszystkim ciężko dorwać mięso

więc co zamiast mięsa?

Olej mięso i kupuj ryż, makarony i kaszę! Na wszelki wypadek, żeby Ci nie zabrakło na pół roku.

Aha i kup płyn do spryskiwaczy, doskonale odkaża, tylko pij w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasola Heinza najlepsza, ulubione sniadanie moich corek a i ja spelniony 3 raz w tygodniu jem z jajeczkiem sadzonym i boczkiem na sniadanie- polecam wszystkim bunkrujacym sie w domach, bo lepsze sniadanie niż w restauraxjach- jak chcecie zjesc na obiadokolacja to zachęcam do zrobienia dodatkowo kogletow z koszyki gryczanej bo to chyba najzajebiatszy duet jaki mozna sobie wymarzyc (cos jak Jordan\Pippen) i tu Heinz gra z numerem 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.