Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kucio napisał:

Panowie, właśnie skończyłem trasę z Warszawy do domu rodzinnego jakieś 230km dość ruchliwa trasa,  bo w stronę granicy. Nigdy wcześniej nie miałem okazji jechać tak pusta droga. Mogę uczciwie powiedzieć, ze nasz naród dość mocno wziął do serca sobie zalecenia i siedzi w domu. 
 

Bylem tez dziś na świętokrzyskiej autem o 17. Powrót na Pole Mokotowskie zajął mi 20 min. Warszawa jest pusta.

u mnie tez podobno w centrach handlowych pustki

na prawde jestem dumny z reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Akurat twittera czytam i taki kwiatek w temacie. Czyżby jednak nie tak dobrze z podejściem do sprawy Polaków?

jebane k****

lotniska i samoloty prawie ze puste

we wloszech za wyjscie z kwarantanny kara wiezienia do 21 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubbas napisał:

jebane k****

lotniska i samoloty prawie ze puste

we wloszech za wyjscie z kwarantanny kara wiezienia do 21 lat

 
A czytałeś kolejny wpis?
 

Połowa prawdy jest gorsza od kłamstwa
😇

16 osób nie było - owszem ... ale było to 16 osób spośród skontrolowanych 1200.
... fajnie jest robić panikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:
 
A czytałeś kolejny wpis?
 

Połowa prawdy jest gorsza od kłamstwa
😇

16 osób nie było - owszem ... ale było to 16 osób spośród skontrolowanych 1200.
... fajnie jest robić panikę?

Wciąż 16 rodzin miało wyjebane i mimo kwarantanny poszło w miasto. Kary powinny być surowe. Nie 5 tys, a 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

Wciąż 16 rodzin miało wyjebane i mimo kwarantanny poszło w miasto. Kary powinny być surowe. Nie 5 tys, a 50.

Nawet w takich zdyscyplinowanych Niemczech znajdą się jakieś pojedyncze dzbany.

Żeby zagwarantować 100% skuteczność takiej kwarantanny musiałbyś każdemu założyć jakieś chipy czy bransoletki elektroniczne, ewentualnie zamknąć ich od zewnątrz w mieszkaniu bez pozostawienia klucza. Sama surowość kar niewiele da.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Nawet w takich zdyscyplinowanych Niemczech znajdą się jakieś pojedyncze dzbany.

Żeby zagwarantować 100% skuteczność takiej kwarantanny musiałbyś każdemu założyć jakieś chipy czy bransoletki elektroniczne, ewentualnie zamknąć ich od zewnątrz w mieszkaniu bez pozostawienia klucza. Sama surowość kar niewiele da.

z tego co slyszalem to w niemczech malo co robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandia też pozamykała uniwerki i szkoły też. Ale ruch na ulicy raczej ciągle spory był jak wracałem z roboty, raczej nie różnił się dużo od normalnego, może trochę mniej.

 

Najlepsze że z końcem miesiąca  przeprowadzam się do PL, ale trochę mi ten wirus komplikuje plany  : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Tymczasem w Anglii położyli lachę na wszystko i nie zamykają niczego, łącznie z PL. Stwierdzili, że jest na to za wcześnie i taki krok powinien być podjęty za 3 miesiące, gdzie będzie największy kryzys :D.

Anglicy są dość pragmatyczni , ich działania dość często były wzorem oraz przykładem do naśladowania . Ciekawe czy tym razem mają racje .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

Anglicy są dość pragmatyczni , ich działania dość często były wzorem oraz przykładem do naśladowania . Ciekawe czy tym razem mają racje .  

widzisz jakiekolwiek przeslanki? ja nie

Iran olal tak samo sprawe i teraz maja sytuacje jak w Wuhan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te skur* z Itaki twierdzą, że koronawirus nie jest sytuacją nadzwyczajną i nie oddają pieniędzy za rezygnację z wycieczek. Muszę złapać wirusa, dopiero wtedy mam podstawę do wykorzystania ubezpieczenia. Coś czuję, że będą zbiorowe pozwy, bo to jest krętactwo i robienie ludzi w uja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kucio Holandia zbanowali imprezy masowe (powyżej 100) muzea teatry i siłownie ale nie sZkoly. I nie 100 przypadkow , jest 600 oficjalnie ale nieoficjalnie jakieś 10k pewnie stawiam, bo testują tylko osoby wracające z Włoch, albo z bardzo poważnymi objawami a reszcie każą nawet nie przychodzić dopoki się nie pogorszy. Jestem w dupie panowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DeltaCenter napisał:

 

Nikt nie oczekuje reakcji od Unii Europejskiej. Martwa biurokracja. Unia nie istnieje. 

Wlasnie mialem napisac jak bezuzyteczna instytucja w kryzysowych sytuacjach jest unia europejska.

Nawet dyrektywy potepiajacej koronawirusa nie zdazyli wydac

14 godzin temu, Sebastian napisał:

Chodziło o poprawkę, taką małą, która nie przerzuca kosztów wszystkich nakazów na pracodawców, wiadomo było, że PiS na to nie pójdzie bo Oni zawsze sięgają do jednej kieszeni :)

Jednak nie chodziło o poprawianie specustawy, ani o poprawkę, o której wspominasz. Senatorowi PIS wyszli, kiedy marszałek Grodzki chciał zacząć prace nad zmienianiem regulaminu senatu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.