Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

na fb krazy nagranie kobitki z wloch

wszystko objete strefa czerwona, na podrozowanie zgoda, ludzie maja umierac w domach, jezeli jestes zdrowy mozesz isc do szpitala, ludzie po prostu umieraja w domach

chyba wezme te zapasy jednak na serio, dzisiaj juz male zrobilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fluber napisał:

Co za przedszkole:

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili obrady Senatu, kiedy opozycja chciała rozpocząć poprawianie specustawy ws. koronawirusa. Obrady zostały zerwane, ponieważ nie było kworum

Chodziło o poprawkę, taką małą, która nie przerzuca kosztów wszystkich nakazów na pracodawców, wiadomo było, że PiS na to nie pójdzie bo Oni zawsze sięgają do jednej kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, josephnba napisał:

Moja żona pracuje jako przedstawiciel medyczny, dziś wreszcie po trzech dniach i setkach maili od ludzi dyrekcja zdecydowała o "pracy zdalnej"

Jest to o tyle ciekawe że już od poniedziałku lekarze niechętnie albo wcale nie wpuszczali do gabinetów 

Ja właśnie miałem wizytę przedstawicieli handlowych kościoła (2 panie 60+). O ile zwykle dorzucam się do budowy, to tym razem wpuściłem je niechętnie, a nawet wcale :). Powiedziały, że mogę zapłacić w zachrystii. Średniowiecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

 (cynk dostałem po znajomości z wojska). 

Każdy ma znajomości. Ja od wczoraj słyszałem o cynkach z:

1) agencji pijarowskiej pracującej dla PiS

2) kogoś z Urzędu dzielnicy Śródmiescie 

3) kogoś z zakładu immunologicznego 

Wy wszyscy, zakupoholicy, to jak wam się wydaje. Na ile dni starczy wam tego? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Każdy ma znajomości. Ja od wczoraj słyszałem o cynkach z:

1) agencji pijarowskiej pracującej dla PiS

2) kogoś z Urzędu dzielnicy Śródmiescie 

3) kogoś z zakładu immunologicznego 

Wy wszyscy, zakupoholicy, to jak wam się wydaje. Na ile dni starczy wam tego? 

 

Mam 6 paczek szlugów i 12 butelek wody

+/- 10 dni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech sajgon. 2650 nowych i znowu prawie 200 trupów. Hiszpania z każdym dniem coraz więcej, czekamy na dane z Francji, która pewnie tez dziś ok. 30 zgonów. US i Uk podążają podobna ścieżka...zaczynam myśleć, ze samej korony może być ponad 100k ofiar a pośrednich nie bedzie szło nawet zliczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale w którym miejscu ?  

Wielu lekarzy narażać będzie dla was swoje życie, zdrowie i swoje rodziny. Ci którzy na nas pluli, donosili, wyzywali od morderców, teraz zobaczą kto ratuje zdrowie i życie ludzi w prawdziwym świecie, nie na FB. To nie Zięba będzie badać chorych, podawać leki, on sobie wygodnie siedzi przed monitorem i piszę, że trzeba ratować świat - postami na FB, to nie Socha i Skutecki będą przyjmować na oddział zakaźny, to nie znachorzy będą się narażać, oni pouciekają, zostaną lekarze, pielęgniarki, ratownicy, diagności, Panie w rejestracji, wszyscy pracownicy placówek medycznych.

 

Serio, dla mnie te posty to kopalnia beki, ale masz pewien wgląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie będzie ratował. Brak łóżek i respiratorów nastąpi szybko ( w sumie brak łóżek w wielu kwestiach jak poród chociażby mamy w normalnych warunkach codziennie). Polska ma ogromne braki w tych tanich środkach jak maseczki wiec nie bardzo wiem w jaki sposób doszłoby do tych bohaterskich czynów. Przecież 5cio tysięczny pacjent zostanie wysłany do domu. Już są sugestie żeby w razie objawów zostawać w domu. To może być masowa umieralnia. W USA jest milion łóżek gdzie obecnie ciagle zapełnienie oscyluje na poziomie 2/3. 
a te 330.000 trzeba będzie odseparować bo nie ma tego wszystkiego tylko w zakaźnych wyspecjalizowanych placówkach. 
w Polsce jest gorzej. 
stad słyszymy apele co robić aby się nie zarazić lub nie zarażać innych. Tu nie ma planu na leczenie. Już teraz powinna być potężna reorganizacja szpitali gdzie większość powinna być przygotowana na otrzymanie statusu specjalnego. A w dobie kryzysu pacjenci bez zagrożeń z innych chorób powinni być masowo wypisywani ze szpitali. 
potem bedxie na tego typu akcje za późno. 
to tak jakbyśmy w dobie wojny zamiast szpitalu polowych i chirurgicznych dalej utrzymywali zawyżona ilość miejsc gdzie można sobie zrobić plastyczna podczas gdy ( sory za przykład z dupy) żołnierze by padali z powodu ran i utraty krwi 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, polskignom napisał:

We Włoszech sajgon. 2650 nowych i znowu prawie 200 trupów. Hiszpania z każdym dniem coraz więcej, czekamy na dane z Francji, która pewnie tez dziś ok. 30 zgonów. US i Uk podążają podobna ścieżka...zaczynam myśleć, ze samej korony może być ponad 100k ofiar a pośrednich nie bedzie szło nawet zliczyć...

NO jednak nie bo Włosi na tym etapie weszli na faze 50 trupów dziennie. Potem na 90-100 a teraz ok 200

Hiszpanie idą wolniej. Francuzi też

 Na razie zmarło 5 tys . Jakim cudem ma to dojść do 100tys. Nie popadajmy w paranoje. Choroba jest poważna ale jednak wg wszystkich danych nie ma żadnej mutacji. To cały czas jeden i ten sam wirus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Nikt nikogo nie będzie ratował. Brak łóżek i respiratorów nastąpi szybko ( w sumie brak łóżek w wielu kwestiach jak poród chociażby mamy w normalnych warunkach codziennie). 

Nie za bardzo się znam na tym temacie, ale dzisiaj widziałem już dosłownie identyczne posty, jak wrzucił @RappaR z Włoch oraz Niemiec. Przy takiej skali chyba nikt nie będzie w stanie tego ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

A o czym mowa???

Grodzki przyznał wczoraj u Olejnik, że po powrocie z prawie tygodniowego pobytu we Włoszech (30 km od czerwonej strefy) udał się na Izbę Przyjęć. I jeszcze bronił zarówno samego wyjazdu jak i pobytu na IP.

Olejnik zrobiła minę jaką zwykle robi gdy słucha polityków PiS. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Świetny argument. We Włoszech sprawdzają metrykę pacjenta i na dziś jak jesteś +60 to wracasz nie badany. Ktoś kalkuluje w brutalny sposób. Polska służba zdrowia jest tragiczna. Serio wierzysz w bohaterskie metody lekarzy którzy wezmą dmuchawy i ręcznie ratować na chodnikach będą 4 pacjentów równocześnie? Bo sprzętu i łóżek nie ma. 

Nie choruje ale ostatnio miałem nieprzyjemność obcować z publiczna służba zdrowia równocześnie mając porównanie do opieki prywatnej. Serio wierzysz bo jesteś lekarzem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

NO jednak nie bo Włosi na tym etapie weszli na faze 50 trupów dziennie. Potem na 90-100 a teraz ok 200

Hiszpanie idą wolniej. Francuzi też

 Na razie zmarło 5 tys . Jakim cudem ma to dojść do 100tys. Nie popadajmy w paranoje. Choroba jest poważna ale jednak wg wszystkich danych nie ma żadnej mutacji. To cały czas jeden i ten sam wirus

Bo zadna sluzba zdrowia tego nie pociagnie...zakladajac, ze zarazi sie w sumie kilkadziesiat mln, a pewnie sie zarazi i zakladajac, ze duza czesc idzie bezobjawowo i smiertelnosc rzeczywista jest na poziomie 1%, to mysle, ze na luzie. Zobacz jak dlugo walcza z tym Chinczycy i jakimi sposobami, w Europie, ani US nie robia tego nawet w polowie, co robia Chiny, a i populacja starsza...ale niech bedzie, ze jestem paranoikiem i panikarzem. I'm ok with that.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.