Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Deltuś napisał:

Projekcja.

https://www.medonet.pl/zdrowie,projekcja---co-to-jest--kiedy-wystepuje--na-czym-polega--rodzaje-projekcji--psychoanaliza-i-terapia-,artykul,1731618.html

 

Cofam się w czasie do lipca 2016 roku. Robię tak - do dyspozycji mam kilkaset milionów. Opłacam stacje tv, media (na tzw kampanię informacyjną), mam do dypozycji tt i fb. Codziennie bombarduję wiadomościami o liczbie zachorowań na grypę.

pierwszy tydzień lipca - 41 tys przypadków

drugi tydzień - 32 tys

trzeci - 35 tys

czwarty - 36 tys.

Przypadki wśród dzieci 0-14 stanowią 40%. I tak codziennie do jesieni gdzie liczba wzrasta do ponad 115 tys przypadków na tydzień. Ogłaszam pierwszą falę, lockdown, każę siedzieć ludziom w izolacji, blokuje szpitale, przychodnie, szerzę histerię i mam podobny efekt - szerzy się epidemia zgonow na grypę z chorobami współistniejącymi. Styczeń/luty po 300 tys przypadków tygodniowo. Kończę lockdown w maju - wciskam kit, że dzięki obostrzeniom, maseczkom, DDM liczba zachorowań spada do 60 tys tygodniowo, ale każę się przygotować na drugą i trzecią falę na jesieni. Ruszam ze szczepionkami, tworzę sobie sektę covidian i tak w kółko. 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

Tu masz Texas i ich brak obostrzeń bo to grypa. 

ale Delta chyba odnosił się do zasadności obostrzeń, więc tutaj trzeba by porównać texas nie z poprzednimi latami texasu, lecz z innymi stanami w ciagu ostatnich miesięcy.

3 godziny temu, andy13 napisał:

Szanowni, jaką macie opinię o Johnson & Johnson? Korzystaliście lub znacie ludzi, którzy korzystali? NOP potężny, kac i 39 stopni przez tydzień, czy spoko i do wytrzymania? Obiecałem komuś, że zrobię rozeznanie, a tu całkiem spora grupa się zebrała :D

kilka godzin po wypiłem około pół litra vódki, normalnie zasnąłem i wszystko na drugi dzień było spoko do czasu, aż minęły niemal równo 24h od dawki. wtedy objawy grypowe, zmiana temperatury i osłabienie, ale po przespanej nocy już wszystko ok. żona z kolei żadnych nieprzyjemności nie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

ale Delta chyba odnosił się do zasadności obostrzeń, więc tutaj trzeba by porównać texas nie z poprzednimi latami texasu, lecz z innymi stanami w ciagu ostatnich miesięcy.

Delta odnosił się do tego że przyczyną ponadwymiarowych zgonów był lockdown i podawał Texas jako przykład zdrowego rozsądku więc wrzucilem wykres z nadmiarowymi zagonami Texasu. 

Zreszta wrzucił też artykuł w którym było napisane ze tydzień po wprowadzeniu ścisłego lockdownu w różnych krajach liczba nadwymiarowych zgonów tydzień później była wyższa. Tak jakby to lockdown powodował blokadę służby zdrowia a nie blokada służby zdrowia była przyczyną wprowadzania lockdownu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andy13 napisał:

Szanowni, jaką macie opinię o Johnson & Johnson? Korzystaliście lub znacie ludzi, którzy korzystali? NOP potężny, kac i 39 stopni przez tydzień, czy spoko i do wytrzymania? Obiecałem komuś, że zrobię rozeznanie, a tu całkiem spora grupa się zebrała :D

Znam jedna. Laska 30+, wiec teoretycznie nie dla niej. Prawie tydzień na l4. Kiepsko przechodziła.

4 godziny temu, andy13 napisał:

Dzięki, Fluber. Kto jeszcze ma doświadczenie lub zasłyszane opinie o Johnson & Johnson? (nie szamponie, szczepieniu ;) )

Z narracją wokół szczepień to akurat prawda, że jest łatwa do obśmiania. Głównie wśród polityków, to też istotne. Ale z takich medialnych najnowszych rzeczy tak wygląda budowanie zaufania do programu szczepień:

1. Loteria - tak. Fundusz odszkodowań - nie.

2. Powikłania odłożone w czasie - bzdura. Tymczasem "stwierdzono ryzyko wystąpienia zespołu Guillaina-Barrégo w 42 dni od szczepienia preparatem Johnson & Johnson" (wbrew pozorom ważne, bo NOP definiuje się jako coś, co stało się w ciągu 4 tygodni, a tu jest więcej).

Tak tylko dodam, ze jak to jest kobieta 20-40, to niech poszuka czegoś innego. Just in case. Jeśli ma taka opcje.

4 godziny temu, RappaR napisał:

Po co szedł do nieuka? Nie powiedziałeś mu, ze znasz się na tym lepiej i Ty byś go wyleczył?

Przede wszystkim to ja bym chciał spytać ile bierze wit. D i dlaczego się przejmuje zwykłym kaszelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andy13 napisał:

Dzięki, Fluber. Kto jeszcze ma doświadczenie lub zasłyszane opinie o Johnson & Johnson? (nie szamponie, szczepieniu ;) )

10 minut ręka boli ( czip musi się ułożyć) a tak to bez dramatu. Następnego dnia można było spokojnie iść na pograć w kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MA23 napisał:

10 minut ręka boli ( czip musi się ułożyć) a tak to bez dramatu. Następnego dnia można było spokojnie iść na pograć w kosza.

Grałem tego samego dnia. 10:15 a 20:00. Zero złych odczuć poza tym miejscem ukłucia 

Ale to nie J&J ani Astra tylko ten 3 szajs co nazwy zapomniałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Deltuś napisał:

lorak zrozumiał, ty fluberku nie :)

Jakbyś cokolwiek rozumiał to byś najpierw sprawdził czy Texas nie jest wśród 5 najbardziej dojechanych excess deaths stanow w USA a nie pierdolił o ich sukcesach i o tym że excess deaths są że strachu. Widocznie dzielni mieszkańcy Teksasu są tak samo posrani jak całe podkarpacie bo i wy i Texas umieracie na potęgę w porównaniu do innych regionów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deltuś napisał:

Jeszcze wielu uczciwych się znajdzie. Na pewno nie zaufałby płaczkowi, który średnio co miesiąc zali się na forum że mu josephnba dał kiedyś z liścia. 

Widzę dalsze urojenia u Ciebie :) 

ale fakt, z Josephnba to byście się dogadali jak bracia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

ja tylko zjebałem że się zapisałem szybko, bo wg moich wyliczeń ci z początku i końca będą mieli najgorzej (bo najwięcej zapisów będzie) :( 

A to nie jest tak, że po przystąpieniu do loterii jesteś już w puli do samego końca? Premiowałoby to szybkość zaszczepienia 😉 

Choć nie ukrywam, że nie czytałem zasad, może Deltuś zgłębił temat i się z nami podzieli 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

A to nie jest tak, że po przystąpieniu do loterii jesteś już w puli do samego końca? Premiowałoby to szybkość zaszczepienia 😉 

Choć nie ukrywam, że nie czytałem zasad, może Deltuś zgłębił temat i się z nami podzieli 🙂 

no właśnie nie - doczytałem po zapisaniu się :(

(tzn to ma znaczenie przy losowaniach tygodniowych i miesięcznych ofc, jeśli chodzi o mój milion to już nie xD)

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lorak napisał:

kilka godzin po wypiłem około pół litra vódki, normalnie zasnąłem i wszystko na drugi dzień było spoko do czasu, aż minęły niemal równo 24h od dawki. wtedy objawy grypowe, zmiana temperatury i osłabienie, ale po przespanej nocy już wszystko ok. żona z kolei żadnych nieprzyjemności nie miała.

Po prostu używałeś płynu o niezadowalającym udziale środka dezynfekującego, circa 40%.

WHO od początku zaleca ponad 70%, najlepiej pod 75%.

Stąd taki słaby efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.