Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Angrilu napisał:

ekspert fluber pisał,  że Astra to gówno bo sie źle czul a teraz przekonuje o m.in. jej skuteczności. dobry jest.

Jak lekarstwo jest niedobre to jest nieskuteczne? :)

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu 😁

Jakbym wiedział, że się tak przeze mnie posracie to bym nie wspominał:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fluber napisał:

No to wyjaśnione skąd te nieliczne przypadki Covida u zaszczepionych:)

no normalnie "Pozdro dla kumatych". troche mnie zaskakuje, ze ktos z branzy, robilby taki "coming-out" ze nie potrafi interpretowac wynikow badan klinicznych. no ale z drugiej strony, pielegniarka to marne wyksztalcenie (chyba nie ucza nt badan klinicznych, a jak juz to trzeba chyba jakies kierunkowe skonczyc) a lekarz to moze jakis taki 70letni matuzalem od wypisywania recept?

w PL to jakos to moge sobie wytlumaczyc, ze da sie obejsc i lekarz sobie pyknie zastrzyk z wody albo wogole tylko zmarnuje doze i nic nie zrobi (moze sie myle) - w US to za duzo osob jest w "procesie" (pharmacy/przychodnia) zeby takie cos przeszlo bez echa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie boją się róznych rzeczy, bardzo czesto jest to strach przed nowosciami. Kiedyś obawiano się wpływu jazdy koleją na zdrowie człwowieka, dziś możńa się obawiac szczepionek czy tam 5G (raz na jakiś czas któraś obawa moze być słuszna).

Problem w tym ze ta obawa to nie my tylko podświadomość. Sam mówie na to "zwierzak", bo każdy z nas mieszka w zwierzęciu i jak to zwierzę się czegoś boi i nie umiemy go przekonać (bo argumenty słabo na zwierzęta działają) to strach przed czymś towarzyszy nam w każdej chwili. Człowiek może świadomie rozumieć ze warto się zaszczepić ale w środku zwierz zsyła na nas niepokój, strach i nic na to nie można poradzić. Można być lekarzem i w taki podświadomy sposób się bać szczepionki.

Myślę ze z tego wyrastają ruchy antyszczepionkowe, z własnego niepokoju/strachu który Ci bojący się przekazują innym (i nie wazne czy maja rację bojąc się czy nie mają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten trend jest przerażający bo sugeruje, że na jesieni znowu lockdown w całej europie i chyba go nie unikniemy. Jedyna nadzieja, że faktycznie dane odnośnie śmiertelności będą podobne jak obecnie w UK gdzie na 6k zakażeń 3tygodnie temu mamy dzisiaj 20 zgonów. 
Nie mniej USA już pokazują, że żadnego lockdownu nie wprowadzą, Singapur zapowiedział, że COVIDa będzie traktował jak grypę a Chiny to ogólnie od dawna mają wyjebane. 

A co do Izreala, rok temu 25 czerwca było 337 przypadków, rok później 25 czerwca 205. 

Nie mniej tych obecnych zakażeń w UK nie da się wytłumaczyć racjonalnie w żadne sposób nie wchodząc w teorie spiskowe i taka jest prawda. 

Edytowane przez Angrilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Czyli w Izraelu już 40-50% nowych zakażeń to zaszczepieni. Zaszczepieni mający kontakt z delta idą na kwarantannę. 

W UK w grupie 50+, 8% zakażonych stanowią niezaszczepieni. 

A ile % zgonów z tych co zachorowali a byli zaszczepieni lub nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Angrilu napisał:

ten trend jest przerażający bo sugeruje, że na jesieni znowu lockdown w całej europie i chyba go nie unikniemy. Jedyna nadzieja, że faktycznie dane odnośnie śmiertelności będą podobne jak obecnie w UK gdzie na 6k zakażeń 3tygodnie temu mamy dzisiaj 20 zgonów. 
Nie mniej USA już pokazują, że żadnego lockdownu nie wprowadzą, Singapur zapowiedział, że COVIDa będzie traktował jak grypę a Chiny to ogólnie od dawna mają wyjebane.

Jeśli śmiertlenośc będzie taka jak powyżej (20 zgonow na 6000 chorych) to w zasadzie jest to pewnie w okolicach poziomu grypy i wtedy nie ma sensu się tym przejmowac skoro grypą sie nie przejmujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Deltuś napisał:

Czyli w Izraelu już 40-50% nowych zakażeń to zaszczepieni. Zaszczepieni mający kontakt z delta idą na kwarantannę. 

W UK w grupie 50+, 8% zakażonych stanowią niezaszczepieni. 

Poziom wirusa w Izraelu

https://meteologix.com/pl/corona-virus/africa/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210625-0000z.html#obs-detail-Israel

Izrael ma problem z ortodoksami i Palestyńczykami żyjącymi w kraju, ale nie wiem o czym tu dyskutować przy takim poziomie.

4 godziny temu, Angrilu napisał:

Chiny to ogólnie od dawna mają wyjebane

Strasznie mają w....e. Z lotniska na przymusową kwarantanne odwozi eskorta policji. Po przymusowej kwarantannie w miejscach odosobnienia, konieczne są trzy negatywne testy.

Jak wpadła im jedna sztuka z dletą, przebadali CAŁY Kanton. Powtarzam całe miasto przy jednym przypadku. Leją na wirusa jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Deltuś napisał:

W Biedrze jest ochrona? Ostatni raz to gówno zakładałem chyba w gdzieś w kwietniu. Da się żyć :)

Już w pampersie chodzisz? 🤣🤣🤣

10 minut temu, Deltuś napisał:

A jak odniesiesz się do faktu, że wariant Delta to ściema? Że w kwestii zgłaszania NOP jesteś oszukiwany? 

Szczerze mówiąc to temat przestał właściwie mnie interesować 2 tygodnie temu, 2 tygodniu po drugiej dawce szczepienia. Teraz to mam tylko nadzieję, że na jesień lockdowny będą wprowadzać powiatami albo chociaż województwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 17:15, starYfaN napisał:

mRNA jest testowane przez dekady i stosowane przy leczeniu raka skóry. 

To nie ma żadnego znaczenia. Większość szczepionek jest robiona podobnie a każdą trzeba testować osobno. Obecne szczepionki na Covid są dopuszczone warunkowo na życzenie państw bo nie są dostatecznie zbadane. 

Nie wiem po co zaprzeczać takim faktom co usilnie tutaj robicie. 

I żeby nie było, jestem zaszczepiony i polecam się szczepić. Ale nie gadać przy tym bzdur w stylu gwarancji bezpieczeństwa bo producenci szczepionek nie chcieli dać tego gwarantować a tutaj robicie to za nich. To jest szaleństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mRNA jest testowane przez dekady i stosowane przy leczeniu raka skóry. 

A skąd takie rewelacje? Z tego co napisano w lutym 2021, to "Naukowcy pracują nad szczepionkami leczącymi nowotwory. Latem informowano, że jeden z preparatów będzie testowany na ludziach."

Co więcej: "naukowcy podkreślają, że badanie obejmowało tylko ośmiu pacjentów i aby dokładnie określić, jak skuteczna jest szczepionka, konieczne są kolejne badania".

Wyjścia są dwa: fake news sprzedał nam @starYfaN , albo redakcja MedOnet wypisuje bzdury (https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/nowotwory,czerniak--spersonalizowana-szczepionka-antynowotworowa--obiecujace-wyniki-badan,artykul,67580316.html )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 17:15, starYfaN napisał:

mRNA jest testowane przez dekady i stosowane przy leczeniu raka skóry. 

Nie ma badań długofalowych, to fakt. Ale skala szczepień i otoczka sprawia, że testy można uznać za wystarczające.

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Nie wiem po co zaprzeczać takim faktom co usilnie tutaj robicie.  Ale nie gadać przy tym bzdur w stylu gwarancji bezpieczeństwa bo producenci szczepionek nie chcieli dać tego gwarantować a tutaj robicie to za nich. To jest szaleństwo. 

Piszesz dla samego pisania, bez czytania postów. Po raz 30, czytaj to na co odpisujesz, albo bądź konsekwentny z ignorowaniem.

Przecież tutaj dyskutujesz z własną konfabulacją, zarzucając "gadanie bzdur" reszcie. Jak już pisałem, szkoda czasu.

8 godzin temu, andy13 napisał:

A skąd takie rewelacje? Z tego co napisano w lutym 2021, to "Naukowcy pracują nad szczepionkami leczącymi nowotwory. Latem informowano, że jeden z preparatów będzie testowany na ludziach."

Co więcej: "naukowcy podkreślają, że badanie obejmowało tylko ośmiu pacjentów i aby dokładnie określić, jak skuteczna jest szczepionka, konieczne są kolejne badania".

Wyjścia są dwa: fake news sprzedał nam @starYfaN , albo redakcja MedOnet wypisuje bzdury (https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/nowotwory,czerniak--spersonalizowana-szczepionka-antynowotworowa--obiecujace-wyniki-badan,artykul,67580316.html )

 

Czyli nieprawda, bo w lutym na Onecie, łamaną polszczyzną , nie znając tematu, autor kilkakrotnie myląc fakty, opisał jedno z kilkuset badań w tym przedmiocie? 

Wątpię, aby redakcja MedOnet, miała pojęcie o czym pisze, co nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Piszesz dla samego pisania, bez czytania postów. Po raz 30, czytaj to na co odpisujesz, albo bądź konsekwentny z ignorowaniem.

Przecież tutaj dyskutujesz z własną konfabulacją, zarzucając "gadanie bzdur" reszcie. Jak już pisałem, szkoda czasu.

Przecież dokładnie o tym co Ty zrobiłeś napisałem. To TWOIM zdaniem skala szczepień i otoczka wystarczają aby uznać testy za wystarczające. Firmy farmaceutyczne się pod tym nie podpisują.  Badania  nad szczepionkami trwają lata bo tylko po latach da się ocenić długofalowe skutki. Ilość szczepień  tu nic nie zmienia bo czasu nie zastąpi.

 

 

2 minuty temu, Deltuś napisał:

Adam Kszczot zrezygnował z udziału w IO w Tokyo. Jako jeden z powodów podał zle samopoczucie po szczepieniu. Na bank nie zgłosił tego jako NOP. 

@RappaR absolwent medycyny, który pisał o tym, jak szczepionka go sponiewierała też np nie zgłosił tego jako NOP. Pewnie na studiach nie uczyli 🤣

Akurat NOPy są zgłaszane bardzo nierzetelnie i ich ilość jest zaniżana. Rozumiem czemu ale uważam tą metodę za złą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebastian napisał:

Przecież dokładnie o tym co Ty zrobiłeś napisałem. To TWOIM zdaniem skala szczepień i otoczka wystarczają aby uznać testy za wystarczające. Firmy farmaceutyczne się pod tym nie podpisują.  Badania  nad szczepionkami trwają lata bo tylko po latach da się ocenić długofalowe skutki. Ilość szczepień  tu nic nie zmienia bo czasu nie zastąpi.

Skoro się zaszczepiłeś, to uznałeś, że bezpieczeństwo jest wystarczające.

Dylatacje czasu istnieją, ale nie w naszych warunkach, więc nie wiem jak chcesz zmieścić lata badań nad skutkami w jednym roku. Skoro Twoim zdaniem nie są, wystarczyło się nie szczepić.

Jak zwykle brniesz dalej w absurd.

Co do podpisywania, J&J zapłaci setki mln $ stanowi NY za przedawkowanie przez pacjentów przepisywanych leków przeciwbólowych. Podobne akcje miał P-r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.