Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, polskignom napisał:

Ciekawy art. Dużo ciekawych spostrzeżeń, z którymi nie sposób się nie zgodzić.

https://notesfrompoland.com/2021/04/27/why-is-polands-economy-emerging-so-strongly-from-the-pandemic-a-comparison-with-the-uk/

Przerżnęli z tego wątku, plagiat. Na poważnie, to w zasadzie najważniejsze stwierdzenie dotyczące gospodarki Polski padło pośrednio. Polska ma/produkuje/wytwarza stosunkowo mało dóbr luksusowych i segmentów premium z których rezygnuje się w pierwszej kolejności. Co do przespania drugiej i trzeciej fali, to napisano w zasadzie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Deltuś napisał:

fakty są takie, że wokół Bergamo i Indii jest sporo niedomówień i manipulacji. Afryka dalej żyje, a miała być sponiewierana przez covida. W Szwecji, Irlandii lata 2020-2021 pod względem liczby zgonów niczym się nie róznią od lat poprzednich. 

Masz racje. W Szwecji poziom śmiertelności w 2020 taki jak w latach ubiegłych, wtf.
Co do Indii również, popełniają rekord świata w underreportingu. Ale przynajmniej Modi się z Tobą zgadza :) 

Ale well, płacz na forum, ze cenzura na Twitterze i fb, dziwnym trafem ja jej nie mam (obserwuje pro i anty lockdownowcow i szczepionkowcow).

Ps. Z pewnością cały excess powstał w regionie, który ma najlepsza służbę zdrowia w całej UE powstał w wyniku palenia płuc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Deltuś napisał:

Co pozostało z tych obrazków, którymi nas karmiono? To covid spowodował śmierć tyłu starszych osób czy zły sposób ich leczenia? Okazało się, że tam większość zgonów to starsi l Nie dowierzam jak jeden user tego forum powtarza narrację, że czwarta fala nadejdzie, bo to wina społeczeństwa. 

To już trzeci temat w którym pijesz do mnie. Ułatwię Ci zadanie i spytam o co chodzi? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Deltuś napisał:

Na pewno nie trzeci. Odp mi tylko proszę, co znowu Polacy źle  zrobili, że z ich winy nadciąga czwarta fala. 

Trzeci. 

Odpowiadam, mają ignoranckie zupełnie niepotrzebnie prowokacyjne i infantylne podejście do zagadnienia.

Tyle wystarczy, aby z dużą dozą prawdopodobieństwa określić skutki, kolejnej życiowej nieodpowiedzialności.

"Mądry Polak po szkodzie" i tak przez pokolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, darkonza napisał:

Poważne sprawa jeśli te dane są prawdziwe

Nie są. Zmarło ~100k, do tego nie bierze pod uwagę, ze wzrost populacji wynika głównie z imigracji młodych i wzrostu life expectancy. 

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Liczba zgonów na milion mieszkańców w Indiach i w Polsce. Porównaj proszę. 

Trzymaj, żeby Ci pokazać, co to jest underreporting. 
https://www.google.pl/amp/s/www.moneycontrol.com/news/india/1-23-lakh-deaths-in-71-days-gujarat-government-claims-only-4218-died-of-covid-19-6895611.html/amp

masz mase kalkulacji hinduskich demografow/matematykow na Twitterze ile warte są oficjalne dane. 
ale skoro Irlandia, na która najbardziej narzekałes dziś jest wzorem, to wiem, co masz na mysli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Deltuś napisał:

Dwa światy sprzed kilku tygodni. Pierwszy gdzie Kilku userów z tego forum siedzi zamkniętych w domach, zlęknione z powodu czeskiej(sic!) i bretońskiej mutacji, obchodzące się z z maseczkami jak z talizmanem. 

Drugi swiat - osiedle na którym mieszkam, nowe, rzekłbym millenislsowe, wielkie podwórko, biegające dzieci. Pełno rodziców bez maseczek, bez dystansu, korzystające z pięknej pogody. I jeden user z pierwszego świata wmawia tym z drugiego, że w Polsce mamy Bergamo. 

Śmiech na sali. 

Masz dziwny obraz pierwszego świata w swojej głowie:) 

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Narracja kilku durniów z rady celebrycko-medycznej przy Morawiecki.

Pochwalisz się wykształceniem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Powiedziałbym nawet pińcetkrotnie. Iwermektyną Hindusi się leczyli, wszystko ogarniali, w styczniu zaczęły się szczepienia, to im statsy spadły. 

Możesz szydzić po raz kolejny, masz dane za 6 tyg ze stanu i z kraju, w którym jedyna pewnością jest to, ze nie wszystkie zgony są uwzględnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Deltuś napisał:

 

Kasą z reklamy jaką wziął Simon na pewno się nie pochwalę :)

 

Musisz się poważnie zastanowić kto ma większą motywację i potrzebę kłamania dla kasy, profesor i szef ogromnego szpitala czy włodek Bodnar który z wypisywania recept na amantadyne wyciągnął już jakiś milion:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Deltuś napisał:

1 zgon w grupie 0 - 17 lat. 1 na kilka milionów. I kilka milionów trzeba szczepić??? 

Oczywiście wiesz o tym, że szczepi się nie tylko dlatego żeby nie umierali ale też by nie roznosili. Czy nie kumasz?

7 godzin temu, Deltuś napisał:

Pierwszy gdzie Kilku userów z tego forum siedzi zamkniętych w domach, zlęknione z powodu czeskiej(sic!) i bretońskiej mutacji, obchodzące się z z maseczkami jak z talizmanem. 

Przez całą pandemię normalnie chodzę do pracy. Sporo czasu spędzam w maseczce i nie trzęsę gaciami z tego powodu. Nie zatrułem się dwutlenkiem węgla, nie udusiłem, nie dostałem grzybicy płuc. Potrzebę buntu zaspokajam w inny sposób, tam gdzie mogę komuś pomóc. 

7 godzin temu, Deltuś napisał:

Drugi swiat - osiedle na którym mieszkam, nowe, rzekłbym millenislsowe, wielkie podwórko, biegające dzieci. Pełno rodziców bez maseczek, bez dystansu, korzystające z pięknej pogody. I jeden user z pierwszego świata wmawia tym z drugiego, że w Polsce mamy Bergamo. 

Argument na poziomie tego, że ziemia nie może być okrągła bo przecież ludzie z niej nie spadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Deltuś napisał:

wielu Polaków przez ten nakaz żyje w ciągłym stresie. Już po 15 maja widziałem młodych którzy w słoneczny, bardzo cieply dzień maseczki nosili. Nawet widziałem jednego biedaka s, który sam jechal autem. 

Jaki to stres? Czego się boją? Covidu czy policji, czy też zwrócenia uwagi, że powinien założyć maseczkę? 

No i nosili i co Ci do tego? W Japonii nosili maseczki przed Covidem. Też będziesz się z nich śmiał. Nie muszą, ale chcą, ich sprawa. Do tego dochodzi zwykłe przyzwyczajenie, maseczka stała się tym czym czapka, okulary itp. 

W samochodzie - też przyzwyczajenie, mniej więcej takie jak jazda samochodem w czapce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Deltuś napisał:

Noszenie maseczek na zewnątrz było bez sensu. W większości w Europie takiego nakazu nie było. Przeżyli. Jeszcze raz napiszę : wielu Polaków przez ten nakaz żyje w ciągłym stresie. Już po 15 maja widziałem młodych którzy w słoneczny, bardzo cieply dzień maseczki nosili. Nawet widziałem jednego biedaka s, który sam jechal autem. 

Cały czas nie rozumiesz jednej podstawowej różnicy. Jak ktoś przesadza z noszeniem maseczki, jak Hołdys to nie szkodzi to nikomu, tobie nic do tego. Za to jak olewa się noszenie maseczek to można zaszkodzić innym. I pewnie, spotykając Hołdysa w sklepie możesz sobie pomyśleć "o głupi Hołdys, ha, ha" i tyle. Za to spotkanie typa bez maseczki w sklepie powinno skutkować nie uśmieszkiem a wykopaniem ze sklepu. A żeby tego było mało można jeszcze spotkać antymaseczkowców walczących. Co ciekawe, mnie nikt jeszcze nie zaczepił ale mojej mamie zdarzyło się kilkukrotnie, że jakiś antymaszeczkowiec wyklęty miał do niej pretensje, że chodzi w maseczce. Cwaniaczki atakujący starsze panie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Deltuś napisał:

 Nawet widziałem jednego biedaka s, który sam jechal autem. 

 

Ja czasem jeżdżę w masce autem sam. Jak jadę po moja starsza mamę jak potrzebuje żeby ja gdzieś zawieźć. Byłoby raczej idiotyczne z mojej strony jechać po nią bez maski i włożyć ja dopiero jak wejdzie do auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fluber napisał:

Wracając do mojego świadka, zaczał się leczyć amantadyną, jego żona również. Niestety w niczym to nie pomogło. Mó świadek jest 6 tygodni od choroby, ciągle nie wrócił do pracy, bo ma problemy z oddychaniem i prawdopodobnie już nie wróci, bo według pulmonologa zmiany sa nieodwracalne i prawdopodobnie pójdzie na rentę. Jego żona ma poważnie uszkodzoną trzustkę i ogłuchła na jedno ucho. Ludzie po 50-tce.

Dobra wirus wirusem, ale ile Ty masz lat skoro Twój świadek jest po 50tce? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.