Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ely3 napisał:

@fluber

Taka historyjka z wczoraj. Byłem u fryzjera. Miałem przeczucie i już się umawiałem w poniedziałek ale nie o to chodzi. Przede mną siedział kolo co właśnie wrócił z Niemiec. Bez maseczki. Bez kwarantanny. Bez jakiejkolwiek kontroli na granicy. Nikt nie sprawdza temperatur. Nie spisuje danych . Kompletny luz w temacie wracających na Wielkanoc rodaków...

O dziwo roboty mamy ogrom ale problemem jest to ,że już jedna cała zmiana wypadła bo albo Covid albo kwarantanna. Całe Laboratorium mam wycięte z powodu pozytywnych wyników. Praktycznie sami młodzi ludzie. Część przechodzi to ciężko .40 latkowie bez żadnych objawów od 4 dni nie są w stanie wstać z łóżka w domu a do szpitala i tak ich nikt nie przyjmie chyba że zaczynają mieć problemy z oddychaniem a i takie przypadki mam

Wygląda na to ,że brytyjska odmiana rozwala zakłady pracy

Brytyjska jest dużo gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, polskignom napisał:

Brytyjska jest o wiele gorsza, a Amerykę południowa pustoszy ten cały wariant p1. Brazylia już pod 4k dziennie, Paragwaj i Urugwaj na granicy wydolności służby zdrowia. I mutacja dotarła już do US i CA. Kiepsko to wyglada.

Dzisiaj w tygodniówce przegoniliśmy Czechów. Z większych państw jesteśmy na 1. Wyprzedza nas jedynie Estonia i Węgry. Estonia spada szybko, Czesi jeszcze szybciej.

Brazylia ma naszą połowę, Urugwaj 25% mniej. Jak nie zacznie spadać, może być tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Dzisiaj w tygodniówce przegoniliśmy Czechów. Z większych państw jesteśmy na 1. Wyprzedza nas jedynie Estonia i Węgry. Estonia spada szybko, Czesi jeszcze szybciej.

Brazylia ma naszą połowę, Urugwaj 25% mniej. Jak nie zacznie spadać, może być tak sobie.

U nas tez jest na granicy. Ale Am Pld ma zupełnie inna populacje i to mnie martwi. Brytyjska atakuje młodszych, a tamta nie bierze jeńców. 
Poza tym if u ask me to przypadki to u nas półprawda, a co mówić tam.

Swoją droga ciekawe czy ktoś wyciągnie wnioski z tej lekcji i przeprowadzi gruntowna reformę służby zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

Swoją droga ciekawe czy ktoś wyciągnie wnioski z tej lekcji i przeprowadzi gruntowna reformę służby zdrowia.

Z października już wyciągnęli wnioski, to wyciągną jeszcze raz. Przecież oni wszyscy wyznają zasadę, po nas choćby potop. 

Ale byłoby miło z tą reformą. Tyle, że już trwa walka z samorządami, a na prowincjach lokalne mafie samorządu mają więcej do powiedzenia w szpitalach na temat leczenia, niż lekarze.

4 minuty temu, polskignom napisał:

Brytyjska atakuje młodszych, a tamta nie bierze jeńców. 

Brazylijska i RPA ma wariant ucieczki i niekoniecznie szczepionki wektorowe są skuteczne. To dopiero d...a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

Brazylijska i RPA ma wariant ucieczki i niekoniecznie szczepionki wektorowe są skuteczne. To dopiero d...a.

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/brazylijski-wariant-koronawirusa-co-o-nim-wiadomo-charakterystyka-objawy-zakazenia-aa-aZS4-pCe7-7UNk.html

niby są skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez różne info widziałem nt skuteczności szczepionek, wiec pozyjem uwidim.

Co do reformy to biorąc pod uwagę, ze jedziemy na kolejny rekord zgonów w tym roku (może nawet przełamiemy magiczna barierę 500k), to może niejako będą zmuszeni. 
Gorzej, ze jak widze, ze teraz lekarze zdają egzaminy, to większym problemem może być przekonanie panów i władców z wierchuszki lekarzy niż wola polityczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzemo napisał:

Nieprecyzyjnie napisałem, po prostu wektorówki mają bardziej obniżoną skuteczność. mRNA też spada ale nieznacznie.

To co najważniejsze, w mniejszym stopniu (podobno) zapewniają sterylność poszczepienną, gdzie mRNA na dzisiaj osiąga świetne wyniki (ale to w Izraelu, więc to może być ukłon dla pf).

4 minuty temu, polskignom napisał:

Gorzej, ze jak widze, ze teraz lekarze zdają egzaminy, to większym problemem może być przekonanie panów i władców z wierchuszki lekarzy niż wola polityczna.

No właśnie nie do końca rozumiem tą kwestię, przecież mogą wybierać termin. A wierchuszka, no cóż, to prawie jak polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

 

No właśnie nie do końca rozumiem tą kwestię, przecież mogą wybierać termin. A wierchuszka, no cóż, to prawie jak polityka.

Żeby zdać ustny, to muszą się na niego nauczyć czyli poświęcić czas który powinni spędzać z chorymi bo mamy sytuację jak na wojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Żeby zdać ustny, to muszą się na niego nauczyć czyli poświęcić czas który powinni spędzać z chorymi bo mamy sytuację jak na wojnie. 

Przecież mogą zdawać później (jesień)? Czy nie mogą? Chyba bez dodatkowych opłat.

Sam zdawałem dwa egzaminy państwowe i nie wiem jak można było bardziej pójść na rękę. Bez ustnego?

 

Jak zdadzą egzamin, którego nie zdadzą będą leczyć lepiej? Mogę czegoś nie rozumieć, bo nie drążyłem tematu.

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.