Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, starYfaN napisał:

Czyngis Han

Przez tego Czyngis Chana przez pół dnia grało mi to we łbie:

 

Wracając do tematu i lockdownu to jeden rabin powie tak, a inny powie nie:

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,lockdown-w-polsce--prof--kuna--to-skroci-nasze-zycie,artykul,12639522.html?utm_source=www.medonet.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Tydzień do tygodnia znowu jesteśmy +25% , a i tak jesteśmy +20% w stosunku do jesiennych rekordów, które przyniosły nam rzeźnie w excess deaths. Spektakularnie wyjebaliśmy się 1,5 miesiąca przed końcem najgorszego okresu.

https://meteologix.com/pl/corona-virus/europe/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210324-0000z.html#obs-detail-Poland

Myślisz, że to przypadek?

Gdzie oni widzieli przez miesiąc mniejsze nachylenie krzywej (względem jesieni), albo kto im to spreparował.

Raz można dać się zaskoczyć, ale 2 razy zrobić dokładnie to samo?

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

https://meteologix.com/pl/corona-virus/europe/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210324-0000z.html#obs-detail-Poland

Myślisz, że to przypadek?

Gdzie oni widzieli przez miesiąc mniejsze nachylenie krzywej (względem jesieni), albo kto im to spreparował.

Raz można dać się zaskoczyć, ale 2 razy zrobić dokładnie to samo?

Koniec stycznia/początek lutego postanowili uspokoić nastroje społeczne. Ale ja kompletnie tego nie ogarniam. Sanatoria dalej są otwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Koniec stycznia/początek lutego postanowili uspokoić nastroje społeczne. Ale ja kompletnie tego nie ogarniam. Sanatoria dalej są otwarte?

Jak mówi przysłowie NBA, jak słuchasz kibiców, to lądujesz między nimi.

Nastroje społeczne sprowadziły się na koniec dnia do chlania w przysłowiowym Zakopanym, pozdrawianiu wirusa z gór i mordobicia na ulicach.

Nic nowego, ale spokojnie mogli ogarnąć to na własnych wioskach.

Z całym szacunkiem, ale pan N, nie panuje nad sytuacją, a kwestia doradców i ekspertów, no cóż......, tu cytat:

"Przewiduje się szczyt 3 fali dokładnie 4 kwietnia, przy czym ilość dziennych zakażeń na poziomie 10-12 tys"

Teraz jest zmiana taktyki i wypowiadają się na zmianę, a kolejny wróżbita maciej podniósł "szacunek na 40"

Szkoda słów, bo rada też ma sporo za uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

 

"Przewiduje się szczyt 3 fali dokładnie 4 kwietnia, przy czym ilość dziennych zakażeń na poziomie 10-12 tys"

Teraz jest zmiana taktyki i wypowiadają się na zmianę, a kolejny wróżbita maciej podniósł "szacunek na 40"

Szkoda słów, bo rada też ma sporo za uszami.

Zanim jeszcze Czarnek podjął decyzję o nauce zdalnej na uczelniach to moja uczelnia od razu dała info pod koniec stycznia, że będziemy mieć zdalne i rektor zaprosił na spotkanie jakiegoś naszego profesora od  zaawansowanych modeli statystycznych, który wyjaśniał że on wie, że teraz mamy najmniej zarażeń od dawna, ale według jego modelu mutacja brytyjska ma takie tempo rozprzestrzeniania się, że w 2 połowie marca będziemy bić rekordy zakażeń. Studenci strasznie wtedy cisnęli w komentarzach, że opowiada bzdury:) Ba, sam byłem nieco sceptyczny, ale jednak facet miał 100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Zanim jeszcze Czarnek podjął decyzję o nauce zdalnej na uczelniach to moja uczelnia od razu dała info pod koniec stycznia, że będziemy mieć zdalne i rektor zaprosił na spotkanie jakiegoś naszego profesora od  zaawansowanych modeli statystycznych, który wyjaśniał że on wie, że teraz mamy najmniej zarażeń od dawna, ale według jego modelu mutacja brytyjska ma takie tempo rozprzestrzeniania się, że w 2 połowie marca będziemy bić rekordy zakażeń. Studenci strasznie wtedy cisnęli w komentarzach, że opowiada bzdury:) Ba, sam byłem nieco sceptyczny, ale jednak facet miał 100% racji.

No tak, tylko jak cała UE siedzi zamknięta, Czesi notują poziom rekordów przy obostrzeniach, a ty bez kwarantanny ściągasz rodaków, a 1 lutego znosisz obostrzenia i patrząc na wzrost na poziomie 40% tydzień do tygodnia rekomendujesz nic nierobienie to

- masz w tym cel;

- tu wpisz coś o aparacie poznawczym - nie wierzę

- ????

Czesi po batalii schodzą, my ciągle rośniemy.

 

Niemcy

https://meteologix.com/pl/corona-virus/europe/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210324-0000z.html#obs-detail-Germany

Czesi

https://meteologix.com/pl/corona-virus/europe/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210324-0000z.html#obs-detail-Czechia

Słowacy

https://meteologix.com/pl/corona-virus/europe/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210324-0000z.html#obs-detail-Slovakia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym my tu mówimy.

 

Bank PKO BP wczoraj

otwarcie placówki 10:00

12 osobowa kolejka na dworze raczej emerytów którzy w dalszym ciągu mocno towarzysko traktują wizytę w ich ukochanym banku

maseczki na brodzie, rozmowni o wszystkim

jedna Pani wypłacała 20 PLN, druga 100 PLN robiąc awanturę że chciała dwa razy po 50 PLN oraz dwie osoby przelewy po 20 PLN

wszyscy rozluźnieni tylko Ci którzy nie mieli czasu nerwowo się zachowywali  

nikt nie wpadł na pomysł mimo oferty pomocy aby skorzystać z bankomatu

dodatkowo instytucja wnuczka chyba nie działa bo proste przelewy w takich przypadkach serio można ogarnąć internetowo poprzez wnuka czy córkę

 przykry widok dla kogoś kto akurat nie miał wyboru i musiał osobiście stawić się w banku

tylko że mam wrażenie że te wizyty w banku u Pani Krysi są takie pielęgnowane jako rytuał życia codziennego 

tu serio nie działa instytucja Rodziny bo często co smutne seniorzy są zostawieni sami sobie bez wsparcia młodych

to nie do nich mam pretensje o szopki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ignazz napisał:

 

dodatkowo instytucja wnuczka chyba nie działa bo proste przelewy w takich przypadkach serio można ogarnąć internetowo poprzez wnuka czy córkę

 przykry widok dla kogoś kto akurat nie miał wyboru i musiał osobiście stawić się w banku

tylko że mam wrażenie że te wizyty w banku u Pani Krysi są takie pielęgnowane jako rytuał życia codziennego 

tu serio nie działa instytucja Rodziny bo często co smutne seniorzy są zostawieni sami sobie bez wsparcia młodych

to nie do nich mam pretensje o szopki 

Być może mój przypadek jest odosobniony ( chociaż wątpię), ale z mojego doświadczenia w rodzinie wynika, że fakt iż seniorzy nie robią przelewów nie wynika z tego, że rodzina ich zaniedbuje tylko z tego, że mają alergię na technologię, a komputery i Internet to największe zło świata, więc choćbyś proponował pomoc dwa razy dziennie to nie skorzystają. No i w tym wieku pewne przyzwyczajenia już są nie do oduczenia. Np. regularna wizyta w banku żeby się spotkać ze znajomymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

Być może mój przypadek jest odosobniony ( chociaż wątpię), ale z mojego doświadczenia w rodzinie wynika, że fakt iż seniorzy nie robią przelewów nie wynika z tego, że rodzina ich zaniedbuje tylko z tego, że mają alergię na technologię, a komputery i Internet to największe zło świata, więc choćbyś proponował pomoc dwa razy dziennie to nie skorzystają. No i w tym wieku pewne przyzwyczajenia już są nie do oduczenia. Np. regularna wizyta w banku żeby się spotkać ze znajomymi.

dokładnie tak jest stąd punkt ciężkości spoczywa na Rodzinie aby teraz akurat ograniczyć te wizyty i pomóc

potwierdzam twój punkt widzenia i jesteśmy zgodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Camelus napisał:

Nie wierzę, że się tak podłożył... 

Jeżeli ''koronawirus jest w odwrocie, nie ma czego się bać'' premiera rządu przed drugą falą koronawirusa to 10/10 głupoty, trochę dyskwalifikujące dla polityka na takim stanowisku, to wypowiedź Karczewskiego to max 8/10, nothing special. Co jest naprawdę straszne, to fakt, że oni tak serio myśleli i zrobili, ale to wiadomo już od jakiegoś czasu. :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu przed chwilą słyszałem ze w jakimś dużym poznańskim szpitalu 40% pacjentów odpada z operacji czy tam zabiegów bo mają covid (bezobjawowo). Nie wiem jak duża próbka ale moze być ze 1/3 Polaków jest chora na wariant brytyjski i to sie za kilka tygodni skończy

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Taka historyjka z wczoraj. Byłem u fryzjera. Miałem przeczucie i już się umawiałem w poniedziałek ale nie o to chodzi. Przede mną siedział kolo co właśnie wrócił z Niemiec. Bez maseczki. Bez kwarantanny. Bez jakiejkolwiek kontroli na granicy. Nikt nie sprawdza temperatur. Nie spisuje danych . Kompletny luz w temacie wracających na Wielkanoc rodaków...

O dziwo roboty mamy ogrom ale problemem jest to ,że już jedna cała zmiana wypadła bo albo Covid albo kwarantanna. Całe Laboratorium mam wycięte z powodu pozytywnych wyników. Praktycznie sami młodzi ludzie. Część przechodzi to ciężko .40 latkowie bez żadnych objawów od 4 dni nie są w stanie wstać z łóżka w domu a do szpitala i tak ich nikt nie przyjmie chyba że zaczynają mieć problemy z oddychaniem a i takie przypadki mam

Wygląda na to ,że brytyjska odmiana rozwala zakłady pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.