Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Robi się jazda bez trzymanki. w 3 dni mam w zakładzie 40 osób albo z pozytywnym albo na kwarantannie i to z 5 różnych źródeł i nie wiem czy za chwilę nie będzie więcej

Czegoś takiego nie miałem na jesieni .... A teraz wygląda to fatalnie..

A tu jeszcze czytam coś takiego..

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-100-lozek-widmo-przyklad-z-radziejowa-robi-wrazenie-szpital-potrzebuje-34-lekarzy-delegowano-2-6619427496356512a.html

Tak z ciekawości po co politycy rządzący robią szopki pokazowe skoro rzeczywistość trzeszczy. Mam wrażenie ,że te siły i fundusze idą nie tam gdzie powinno. Wpompowano ogromne pieniądze w szpitale covidowe a nikt nie ogarnął personelu medycznego. O wiele skuteczniejsze byłoby te oieniądze wydać na masowe testy bo teraz płacimy cenę za udawanie ,że jest dobrze. Na szczęście nikt nie ma u mnie jak na razie poważnych objawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Robi się jazda bez trzymanki. w 3 dni mam w zakładzie 40 osób albo z pozytywnym albo na kwarantannie i to z 5 różnych źródeł i nie wiem czy za chwilę nie będzie więcej

Czegoś takiego nie miałem na jesieni .... A teraz wygląda to fatalnie..

A tu jeszcze czytam coś takiego..

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-100-lozek-widmo-przyklad-z-radziejowa-robi-wrazenie-szpital-potrzebuje-34-lekarzy-delegowano-2-6619427496356512a.html

Tak z ciekawości po co politycy rządzący robią szopki pokazowe skoro rzeczywistość trzeszczy. Mam wrażenie ,że te siły i fundusze idą nie tam gdzie powinno. Wpompowano ogromne pieniądze w szpitale covidowe a nikt nie ogarnął personelu medycznego. O wiele skuteczniejsze byłoby te oieniądze wydać na masowe testy bo teraz płacimy cenę za udawanie ,że jest dobrze. Na szczęście nikt nie ma u mnie jak na razie poważnych objawów

Są jakieś ponowne zachorowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Wpompowano ogromne pieniądze w szpitale covidowe a nikt nie ogarnął personelu medycznego. O wiele skuteczniejsze byłoby te oieniądze wydać na masowe testy bo teraz płacimy cenę za udawanie ,że jest dobrze. Na szczęście nikt nie ma u mnie jak na razie poważnych objawów

Nie po prostu, jak cała UE siedziała zamknięta z godziną policyjną, u nas (mieliśmy wskaźnik mniejszy niż Niemcy i 6 cio krotnie mniejszy niż Brytole), odtrąbiono sukces (który raz) i 1 lutego, przy pandemii wirusa dróg oddechowych, puszczono wszystko samopas, rekomendując cytuję "nic nierobienie przez następne 2 tygodnie).

Moczymordy pojechały w góry, policja zadowolona, że spada mordobicie weekend do weekendu, szpitale tymczasowe zapełniają się w szybkim tempie, więc były potrzebne.

W efekcie końcowym widzimy sraczkę, problemy jak zwykle, odwołane zabiegi. Dzisiaj wskaźnik w Niemczech jest ponad 3xmniejszy, w UK 6 razy mniejszy.

https://meteologix.com/pl/corona-virus/europe/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210318-0000z.html

Może mi ktoś wytłumaczyć, jak u nas brytyjski wraży wirus odpowiada za niekontrolowany wzrost lub kretynizm narodu, a w Anglii prawie go już nie ma?

Musimy wyhodować własnego polskiego, to będzie żarł Anglików i Niemców, a nam odpuści?

K...a robienie z ludzi idiotów w żywe oczy. 

Zamiast przykręcenia śruby i zamknięcia kiedy po paru miesiącach złapaliśmy kontrolę (a gospodarka wyglądała znośnie), to mamy przykręcenie, zamknięcie, zgony, spadek produkcji i rozwaloną służbę zdrowia.

Czy w tym kraju ktoś się uczy na błędach, nawet jak mają miejsce trzy miesiące do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluber napisał:

Są jakieś ponowne zachorowania? 

Na razie nie. Ba na magazynie tylko ozdrowieńcy zostali.

 

54 minuty temu, polskignom napisał:

U mnie tez kiepsko, nieporównywalnie gorzej niż na jesieni. A u znajomego w zakładzie zatrudniającym w małopolskim ok. 100 osób cały zakład rozłożony i 2 zgony 40+. Chyba główna różnica jest taka, ze ten wariant trafia do domów od dzieci...

No to ja nie potwierdzam bo u mnie

1- Jedne żródło to firma zewnętrzna ktora od dwóch tygodni robi wdrożenie. Siedzieli w hotelu nie mieli kontaktu z rodziną. W hotelu byli tylko oni i obsługa. Wczoraj się okazało że dwóch z nich ma pozytywny i z działu ma którym pracowali już 3 ma pozytywny też

2 - Drugie źródło to młody chłopak bez dzieci . Cholera wie gdzie złapał bo jego żona ma ale ich teściowie mieszakjacy z nimi nie. I on rozjechał administracje magazynu

3- Na jednym dziale zaczęło się od 60 letniego kolesia i bardzo młodego imigranta z Ukrainy

Kto zaczął na foliowaniu to nie wiem. Ale od listopada do tego tygodnia nie byłoby nikogo a teraz jak walnęło to nie ma co zbierać

@starYfaN

Nie jestem pewien na 100% ale u nas caly czas było średnio bo procentowo mamy największy wzrost zgonów rok do roku. U nas było trochę ściemniania bo oficjalnie mieliśmy mało zakażeń i mało zgonów Covidowych w porównaniu do innych. U nas przecież wręc dokładaliśmy samoloty by sprowadzać emigrantów z Anglii kiedy Francuzi czy Niemcy zamknęli dla swoich obywateli twardo granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Nie jestem pewien na 100% ale u nas caly czas było średnio bo procentowo mamy największy wzrost zgonów rok do roku. U nas było trochę ściemniania bo oficjalnie mieliśmy mało zakażeń i mało zgonów Covidowych w porównaniu do innych. U nas przecież wręc dokładaliśmy samoloty by sprowadzać emigrantów z Anglii kiedy Francuzi czy Niemcy zamknęli dla swoich obywateli twardo granice

Wiadomo, że w kwestii testów ścigamy się z potęgami trzeciego świata, a sekwencjonowanie wygląda jeszcze gorzej, ale

Strzałkami (lewo/prawo) w linku który podałem, lecisz po osi czasu (przy reklamie jeszcze raz). Po kliku na liczby danego kraju, otwiera się wykres. Masz odzwierciedlenie na osi czasu z szarpaniną jaką mieliśmy z otwieraniem/zamykaniem.

To strona analityków szwajcarskich zajmujących się modelowaniem (część siedzi ze mną na linuxowych forach, raczej siedziało bo mi się już nie chce), chociaż nie wiem dlaczego wsadzili na meteorologiczny.

Tak czy inaczej, pogodę mają najlepszą, dodatek covidowy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

@starYfaN

Nie jestem pewien na 100% ale u nas caly czas było średnio bo procentowo mamy największy wzrost zgonów rok do roku. U nas było trochę ściemniania bo oficjalnie mieliśmy mało zakażeń i mało zgonów Covidowych w porównaniu do innych. U nas przecież wręc dokładaliśmy samoloty by sprowadzać emigrantów z Anglii kiedy Francuzi czy Niemcy zamknęli dla swoich obywateli twardo granice

Było niezłe w stosunku do Europy w pierwszych 6-8 tyg 2021. Było.

edit: u mnie szkoły rozkładają niestety.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

Było niezłe w stosunku do Europy w pierwszych 6-8 tyg 2021. Było.

edit: u mnie szkoły rozkładają niestety.

Zobacz jak Niemcy robiący pierdyliard testów przechodzą suchą nogą przez wszystkie fale. Nasi eksperci i wróżbita maciej (zniknęli ostatnio)mogli sobie darować własną analitykę.

Wystarczyło przeczytać opracowanie instytutu R. Kocha, gdzie wyszczególniono ilość przypadków per 100 tys przy poszczególnych rodzajach zamknięcia. Nie wiem jak to robią, ale się zgadza.

2 godziny czytania = tysiące żyjących i kupa $ w kieszeni. 

Ale przy innej opcji politycznej, mielibyśmy ro......l jak na wojnie. Bo przy tym co ujadają, to strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Aż tak sucha, to Niemcy nie przechodzą. Fakt w porównaniu do Polski czy Włoch to nie ma co porównywać. Ale tu się kłania dostępność służby zdrowia (patrzę na excess deaths, nie covid deaths). Niemcy maja najlepsze wskaźniki w tym przeliczniku w Europie i to widać.

https://meteologix.com/pl/corona-virus/europe/covid19-cases-7-days-per-100k-gl/20210318-0000z.html#obs-detail-Germany

Wiesz, jak masz szczyt paru dni, na poziomie naszego "dobrze", to nie jest dziwne, że służba zdrowia jest dostępna, a to ma przełożenie na excess deaths.

Co ciekawe nawet w niemieckiej tel były wypowiedzi na temat otwierać/zamykać na koniec stycznia. I tutaj przyszło w/w opracowanie.

Stwierdzono, że po tylu wyrzeczeniach nie położą się przed metą.

U nas jak zwykle maraton i tuż przed metą (wiosna-szczepionka) skoczyliśmy z urwiska na główkę, wiedząc że na dole nie ma wody.

Mądry Polak po szkodzie. Ten lud tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej Niemcy maja ponad 50k excess deaths. Again, ja nie porównuje podejścia Pl i De, bo nie ma co. Ale ciężko mówić, ze przeszli sucha stopa. W samych pierwszych 4 tyg 2021 mieli ponad 20k zgonów więcej niż w 2020. Z reszta nie chce być złym prorokiem, ale powtarza się sytuacja z listopada. Polska zaczęła wcześniej, Niemcy 1-2 tyg opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, polskignom napisał:

Aż tak sucha, to Niemcy nie przechodzą. 

 

11 godzin temu, polskignom napisał:

Ale dalej Niemcy maja ponad 50k excess deaths. 

Wiadomo, że będąc w UE i mając otwarte granice, nie pójdą drogą Chin.

Chodziło mi raczej o to, że przez cały okres pandemii, nie zbliżyli się do połowy wydajności swojego systemu opieki zdrowotnej.

A za polskie 24% excess deaths odpowiada 115% excess deaths z października, a to już historycznie na Świecie mocny grzmot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w dalszym ciągu bardziej przeraża to ze po covidzie wychodzisz z poharatanymi płucami i sercem. Słyszałem przypadek sportowca w formie gdzie bezobjawowo przeszedł coVid a po 3 miesiącach złapał zapalenie płuc a badania potwierdziły tylko masakrę w środku. 
 

dodatkowo ogolnie lekarzom zawsze ciężko było udowodnić błędy w sztuce lekarskiej mimo ze słyszałem przypadki gigantycznych błędów zaniechań czy olewactwa. Obecnie obawiam się ze komplikacje pocovidowe mogą być niezłym alibi a jezeli tak będzie to naturalne jest to ze bezkarność wzmocni poziom olewactwa 

oczywiscie generalizuje bo są i świetni czy wybitni lekarze ale tez tacy co maja gdzieś. Z reszta trwa obecnie tendencja ze przybywa lekarzy nowej fali którzy w większym stopniu niż stara gwardia traktują zawód lekarza wyłącznie jako forma zarobków. To może w połączeniu z tym komplikacjami post coVid rodzic na serio obniżenie jakości usług. 
 

ps. Mój wpis nie ma na celu obrazić wszystkich nawet tych sumiennych i świetnie wykształconych lekarzy którzy ratują życie i zdrowie ludzkie tylko wskazać na niebezpieczny precedens ogolnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 11:21, polskignom napisał:

No październik dał do pieca, ale ogólnie wchodzimy jako kraj na inny poziom zgonów. Wiele rzeczy się złożyło, covid przyspieszył.

Ostatnio widziałem trochę artykułów łączących jakość powietrza z przebiegiem Covidu. Polska ma spory problem ze smogiem i nie wiem czy spory excedd deaths nie wynika z tej fatalnej kompilacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Ostatnio widziałem trochę artykułów łączących jakość powietrza z przebiegiem Covidu. Polska ma spory problem ze smogiem i nie wiem czy spory excedd deaths nie wynika z tej fatalnej kompilacji

Może to być powiązane, jako, ze płuca to raczej noe jest nasza mocna strona. Inna kwestia, ze jak się głębiej zajrzy w tematy SZ, to nasze life expectancy jest absurdalnie wysokie względem finansowania. Stad można wyciągnąć wnioski, ze takie sytuacje jak covid mogą u nas mieć o wiele gorsze skutki i większy impact na life expectancy w ciągu 2-3 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.