Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2021 o 13:33, Camelus napisał:

Ktoś ma jakieś oficjalne statystyki dot. NOP dla szczepionki AstraZeneca? U syna w szkole połowa nauczycieli nie była w stanie po szczepionce prowadzić lekcji (przez 1-2 dni po) Z tego co słyszeliśmy - gorączka, osłabienie.

U mnie część osób zaszczepili wczoraj i chyba wszyscy zdychają, 39 stopni gorączki, osłabienie, wszystko ich boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzemo napisał:

Z każdym kolejnym dniem powinno być lepiej 👍 3maj się! 

Już jest lepiej, ale to co piszą w ulotce o skutkach ubocznych, to po prostu nieprawda. Gorączka powyżej 38 stopni według ulotki, występuje rzadziej niż raz na dziesięć szczepień, a cały mój zespół miał powyżej 39 stopni gorączki. 12/12 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eliasz napisał:

Astra to syf w porównaniu do Pfizera. Wszystkich równo rozkłada. 

No ale jakim cudem na ulotce jest że rzadziej niż raz na dziesięć przypadków ma się gorączkę powyżej 38 skoro żadna z kilkudziesięciu osób które znam i to brały nie przeszła tego bez dwóch dni takiej gorączki? Jak potem można wierzyć w jakieś procenty skuteczności na koronę skoro widać że info o skutkach ubocznych to bzdury? Przecież po tej astrze ludzie stracą zaufanie do jakichkolwiek szczepionek. ( no offense, po prostu pytam Cię jako lekarza, może bardziej ogarniasz jak do tego doszło, nie traktuj tego, jako pretensje z mojej strony)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

No ale jakim cudem na ulotce jest że rzadziej niż raz na dziesięć przypadków ma się gorączkę powyżej 38 skoro żadna z kilkudziesięciu osób które znam i to brały nie przeszła tego bez dwóch dni takiej gorączki? Jak potem można wierzyć w jakieś procenty skuteczności na koronę skoro widać że info o skutkach ubocznych to bzdury? Przecież po tej astrze ludzie stracą zaufanie do jakichkolwiek szczepionek. ( no offense, po prostu pytam Cię jako lekarza, może bardziej ogarniasz jak do tego doszło, nie traktuj tego, jako pretensje z mojej strony)

Może Twoi znajomi nie są reprezentatywną próbką 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 22:23, Krzemo napisał:

No widzę, kilka zawałów serca, pęknięty tętniak, jakaś nieleczona choroba przez kilka dni w domu, zakrzep, uraz głowy, kilka zgonów bez podania przyczyn ... a w świat pójdzie że 30 osób zmarło przez szczepionkę .

To dokładnie tak samo jak z Covidem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

Może Twoi znajomi nie są reprezentatywną próbką 😜

Jest to statystycznie niemal niemożliwe. Nie mówiąc o tym że w dwóch szkołach w moim mieście doslownie wszyscy nauczyciele musieli brać zwolnienia na 2-3 dni i gdyby nie to że nie Szczepili ich jednego dnia to szkoły by musieli zamknąć. Nie mówiąc o znajomych moich znajomych. Nie słyszałem jeszcze o nikim kto po astrze nie przechorowal tego. 

W dniu 24.02.2021 o 22:23, Krzemo napisał:

No widzę, kilka zawałów serca, pęknięty tętniak, jakaś nieleczona choroba przez kilka dni w domu, zakrzep, uraz głowy, kilka zgonów bez podania przyczyn ... a w świat pójdzie że 30 osób zmarło przez szczepionkę .

W poniedziałek rano zglaszalem nop na infolinii i na liście nop mojego zgłoszenia nie ma, choć są już zgłoszenia z wczoraj. O kant dupy można rozbić to zestawienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

No ale jakim cudem na ulotce jest że rzadziej niż raz na dziesięć przypadków ma się gorączkę powyżej 38 skoro żadna z kilkudziesięciu osób które znam i to brały nie przeszła tego bez dwóch dni takiej gorączki? Jak potem można wierzyć w jakieś procenty skuteczności na koronę skoro widać że info o skutkach ubocznych to bzdury? Przecież po tej astrze ludzie stracą zaufanie do jakichkolwiek szczepionek. ( no offense, po prostu pytam Cię jako lekarza, może bardziej ogarniasz jak do tego doszło, nie traktuj tego, jako pretensje z mojej strony)

Średnio wypada mi się wypowiadać, bo to temat, w którym kompletnie nie siedzę. @RappaR na pewno jest osobą bardziej kompetentną. 

Edytowane przez Eliasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem covid przynosi kolejne ciekawostki demograficzne, była i wciąż jest w wielu krajach dość znacząco zwiekszona smiertelnosc. Powoli kraje zaczynaja się prześcigać w covid baby bust. ~20% spadki urodzeń w styczniu r/r w Hiszpanii, Francji, Włoszech czy Tajwanie...Polska nieznacznie dalej w peletonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żona po szczepieniu Astrą przez 3 dni w sumie przechorowała konkretnie (gorączka zeszła po 3 dniach, ale lekko podwyższona temperatura utrzymywała się jeszcze przez 4 kolejne dni). Tak jak Fluber pisał - można sobię ich ulotkę wsadzić. Większość nauczycieli u żony w szkole - podobnie - co najmniej 2-3 dni konkretnych objawów.
W sumie ciekawostka - po tygodniu od szczepienia, dwójka nauczycieli miała pozytywny wynik testu, ciekawe czy to nie jakiś false-positive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.