Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w ogóle nie kumam czegoś z tymi szczepieniami. Mój wujek ma 71, przegapił termin i mnie pyta jak to jest - "spadł" do ostatniej grupy, czy jeszcze może mieć szybciej? Popytałem w tym celu wśród znajomych i okazało się, że kumpela z pracy teraz nie chce się szczepić i się zastanawia, czy np. będzie mogła dostać za jakiś czas będąc nauczycielem akademickim, czy też jest już już na szarym końcu.

Macie może przypadek spóźnialskiego seniora w rodzicie i wiecie jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andy13 napisał:

Ja w ogóle nie kumam czegoś z tymi szczepieniami. Mój wujek ma 71, przegapił termin i mnie pyta jak to jest - "spadł" do ostatniej grupy, czy jeszcze może mieć szybciej? Popytałem w tym celu wśród znajomych i okazało się, że kumpela z pracy teraz nie chce się szczepić i się zastanawia, czy np. będzie mogła dostać za jakiś czas będąc nauczycielem akademickim, czy też jest już już na szarym końcu.

Macie może przypadek spóźnialskiego seniora w rodzicie i wiecie jak to jest?

Ja mam w pracy przypadek więc jest to info z drugiej ręki. Sytuacja ciut inna ale babcia poszła do przychodni  . Tam jej zmierzyli temperature  i uznali ,że ma za wysoką. Dzwonili po ludziach. Znaleźli kogoś w jej miejsce a ona została przesunięta na termin zmiennika. Generalnie najlepiej zapytać się w przychodni. Oni odpowiedzą czy wpisali wuja na listę rezerwową czy musi się na nowo zapisać. Pamiętaj na razie są terminy ustalone chyba do końca marca. ale nadal Twój wuja może sie zapisać na początek kwietnia jak będzie mieć szczęście. Ale najlepiej zapytać się w przychodni bo może jest szansa wskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 14:37, Sebastian napisał:

Spokojnie, 18 stycznia dzieciaki wrócą do szkół więc około 30stego "niepodziewanie" zacznie się trzecia fala. 

No i w sumie wychodzi na moje oraz potwierdzają się badania holendersko niemieckie. Dzieci wróciły do szkół a zakażenia spadały. Otwarto galerie i po 10 dniach mamy coraz więcej przypadków. 

I to nie ważne czy weżmiesz tridaily, 7dniowe czy codzienne. Każde pokazuje ,że 0d 10 mamy coraz więcej zachorowań. Kolejny dowód na to ,że pierwotna teza jakoby szkoły odpowiadają za dużą ilość zakażeń byłaby od początku błędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

I to nie ważne czy weżmiesz tridaily, 7dniowe czy codzienne. Każde pokazuje ,że 0d 10 mamy coraz więcej zachorowań. Kolejny dowód na to ,że pierwotna teza jakoby szkoły odpowiadają za dużą ilość zakażeń byłaby od początku błędna

Od 18 stycznia do 10 lutego minęły dopiero ponad trzy tygodnie, również ponad trzech tygodni września było trzeba by pojawiła się druga fala, więc pasuje idealnie ze to szkoły, bo jest taki sam okres czasu.

Ladnie widać korelację u czechów i w Izraelu, tam zamykali i otwierali szkoły i idealnie to pasowało do wzrostów zachorowań.

Ec9yahHWoAAkAWo.jpg

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie przenigdzie tak długo to się nie rozwija. I jak na razie żadna szkoła ani ( ale tu chyba) żaden nauczyciel nie złapał tego a chorują głównie bezdzietni więc ,,,,  kolejny raz się mylisz

No i kolejny raz ignorujesz badania samych nauczycieli. Gdzie robiono badania przesiewowe i tylko u niecałych 2% znaleziono w ogóle ślad po przejściu Covida. JAk na podobno główne ognisko zakażeń to raczej nisko . I poniżej średniej dla innych grup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 15:08, ely3 napisał:

Nigdzie przenigdzie tak długo to się nie rozwija.

Pomyślmy, do szkoły na 500 osób trafia jeden chory dzieciak. Za tydzień ile bedzie chorych? A z 5, dlatego po tygodniu to róznicy nie robi. zreszta tych 5 jak zarazi rodziców to musi minac drugi tydzień. W szkole po dwóch tygodniach mamy kolejne razy 5 więc mamy 25 z 500, to już sporo, ale dopiero po trzecim tygodniu mamy ze 125 którzy dopiero musza zarazić rodziców, którzy dostaną poważnych objawów po kolejnym tygodniu i własnie dlatego szkoły "duże cyfry" dają po miesiacu.

W dniu 17.02.2021 o 15:08, ely3 napisał:

No i kolejny raz ignorujesz badania samych nauczycieli. Gdzie robiono badania przesiewowe i tylko u niecałych 2% znaleziono w ogóle ślad po przejściu Covida.

I bardzo dobrze że ignoruję. :)

Znów pomyślmy,  nauczyciele trzymaja dystans z uczniami, nie spoufalaja sie z nimi bardziej niż np. pracownicy między sobą, ale czy dystans społeczny zachowują uczniowie? Nigdy w życiu. Tak więc zaraza moze pójść po uczniach bezobjawowo bo sa młodzi, a następnie przeskoczyć na rodziców i dziadków.

Nauczyciele zaś wcale nie musza tego mocno odczuć, będą się też zarazac ale bez jakichś istotnych róznic w stosunku do reszty społeczeństwa właśnie ze względu na dystans zachowywany w kontaktach z uczniami.

Tego co napisałem nie powinni ignorować "badacze". Badanie nauczycieli nie ma sensu. Co innego badanie rodziców tych uczniów co ruszyli do szkoły bo rodzice nie zachowuja takiego dystansu z dziećmi jak ich nauczyciele, wiec to rodziców powinno się obserwować i analizować ilosc zachorowań. No ale "badacze" jak na razie na to nie wpadli

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mieliśmy wzrost dodatni w okolicach świat kiedy szkoły były zamknięte a galerie otwart. Teraz mamy wzrost dokładnie 2 tygodnie po otwarciu galerii . Masz rację ignoruj fakty . Wierz w co chcesz . W okolicach świąt wzrost czym tłumaczysz? i czym tłumaczysz późniejszy spadek ? Jak nie tym ,ze galerie były zamknięte

Ba robiono badania na przedszkolakach i dzieciach mniejszych i nie mają zarazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ely3 napisał:

W Polsce mieliśmy wzrost dodatni w okolicach świat kiedy szkoły były zamknięte a galerie otwart. Teraz mamy wzrost dokładnie 2 tygodnie po otwarciu galerii . Masz rację ignoruj fakty . Wierz w co chcesz . W okolicach świąt wzrost czym tłumaczysz? i czym tłumaczysz późniejszy spadek ? Jak nie tym ,ze galerie były zamknięte

Ba robiono badania na przedszkolakach i dzieciach mniejszych i nie mają zarazków

Ely3 ale szkoły były zamnięte. Jak zostawisz galerie zamknięte a szkoły otwarte to będziesz mógł wyciągać wnioski. U nas przez całe wakacje galerie były otwarte i wszytsko było ok a jak dzieci poszły do szkoły to wszystko "jebło" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Ely3 ale szkoły były zamnięte. Jak zostawisz galerie zamknięte a szkoły otwarte to będziesz mógł wyciągać wnioski. U nas przez całe wakacje galerie były otwarte i wszytsko było ok a jak dzieci poszły do szkoły to wszystko "jebło" 

 

Przecież tak było w styczniu szkoły otwarty galerie zamknięte i wzrostów nie było a jak w grudniu było odwrotnie to były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam, ale dziś czytałem o tym więc wam wrzucam z ciekawości dla dyskusji, że według Anglików wygląda to tak

https://www.bbc.co.uk/news/health-52003804

Cytat

Among pupils in primary schools, evidence shows that there is limited spread of coronavirus.

Children of secondary school age are different, however - they appear to be more able to pass the virus on.

There is no evidence that teenagers are more likely to transmit than adults.

But schoolchildren and young adults have undoubtedly experienced a much faster rise in infections than other age groups in the second wave - and that may be down to their opportunities to mingle.

During England's lockdown in November, for example, schools remained open and operated normally, while many other areas of society were nowhere near normal levels of mixing.

 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.