Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

(540 zaszczepionych na 100 tys. mieszkańców — dane z 11 stycznia)

JA rozumiem ,że lubisz zmanipulowane dane ale wczoraj Polska miała 257 tys zasczepionych a Tobie wyszło 540 na 100 tys? Wg Ciebie Polska ma 47 mln mieszkańców??

Po co ci takie kłamstwo , które ma krótkie nóżki

Ja Tobie podałem ,ze Polska ma współczynnik 0,68 a nie 0,54. Wiesz już pierwsze kłamstwo

49 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

nieco powyżej średniej światowej.

Średnia światowa to 0,36 więc Polska jest dwukrotnie powyżej a nie nieco więc kolejne kłamstwo

Fajnie ,że ktoś podaje Izrael tyle ,że w Unii Europejskiej  liderem jest Dania która ma współczynnik 2 i nawet oni nie mają startu do Izraela bo nikt nie ma

Jak wyglądają nasi sąsiedzi Litwini lepiej .Niemcy minimalnie lepiej Szwedzi lepiej Finowie bardzo słabo 0,3 współczynnik

Słowacja 0,58 Czesi dramat ale tam dawno nei było aktualizacji ale na ostatnich danych byli tak 2 razy niżej od nas.

Jesteśmy gdzieś w połowie stawki gdzie powyżej 1% populacji w Europie zaszczepili tylko Włosi, Duńczycy Słoweńcy i Brytyjczycy ale tacy Belgowie czy Holendrzy 0,2. Francuzi chyba też coś koło tego.

Ale jak powtarzam o sukcesie i jakości systemu powie nam etap szczepienia seniorów bo personel medyczny było łatwo zaszczepić

I jeszcze jedno Izrael ma też dużo szczepionek bo zapłacił za nie dwa razy tyle co płaciła Unia Europejska czy Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z tym wirusem. Żona w październiku miała pozytywny wynik, więc się grzecznie izolowaliśmy w domu. Wiadomo, nie ma możliwości odseparowania się, więc i ja i syn założyliśmy że i tak złapiemy.

W zeszłym tygodniu zrobiliśmy sobie testy na przeciwciała (igG), wyniki ciekawe:
Żona: niejednoznaczny
Syn: pozytywny (mocno powyżej skali)
Ja: negatywny (mocno poniżej skali)

Sam nie wiem jak ten wirus się przenosi... Założyłem że będę miał przeciwciała, i np. jako ozdrowieniec oddam trochę krwi.

Edit: w sumie i syn i ja mieliśmy bardzo lekkie objawy w czasie kiedy żona była pozytywna, chociaż teraz to nie wiem czy one były związane z koronką.

Edytowane przez Camelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wszędzie znajdą spisek. Tymczasem YT podpowiada mi do zobaczenia wypowiedź Ewy Kopacz sprzed ponad 10 lat, że nie kupimy szczepionek, bo nie są zbadane. Redaktor dopytuje, czy to nie z braku kasy, bo inne kraje kupują. Ona mówi, że kasa nie ma nic do rzeczy i chodzi o to, że jest to zbyt nowy produkt. Ciekawe, czy tak dużo się zmieniło przez te kilka lat, czy też naprawdę wtedy chodziło o hajs :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lekarze z jednego oddziału jak ja miały podaną szczepionkę i przechorowały COVID po niej, tak jak ja.

Ja zniosłem dość ciężko jak na bezobjawową chorobę - normalnie nie choruję praktycznie w ogóle, do tego jednak mam dość silny organizm. Do tego forma na siłowni kiepska i dużo gorzej niż miesiąc temu.

Jedna lekarka przed 40 miała saturację 80 przy braku innych schorzeń, dalej nie wróciła do tej pełnej formyu

Jeden lekarz po 60 jest w stanie dość kiepskim i dalej choruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Orlando, w Disney’u niby sa maski i sprawdzaja temp przy wejsciu ale jak ktos wejdzie “+” to ahhhhh, miazga.

wlaczylem sobie max info jakby ktos tam wyszedl poz via contact tracing.

znajomy lekarz dostal moderne i go zlozylo przez jedna noc, po drugim “jabie”. Przynajmniej wiadomo, ze naprodukowal antycial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać, ale wyglada na to, ze katastrofa w okresie październik-grudzień u nas skutkuje tym, ze teraz jest spokojniej, oby się utrzymało, bo patrząc na UK, Portugalię czy zaraz Hiszpanie i Francje...to tam będzie jeszcze trup się ścielił gęsto, u nas pewnie utrzyma się excess na poziomie 2-3k per week...no chyba, ze wybuchnie jesZcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w lutym wejść w życie mogą protokoły sanitarne, które pozwolą na funkcjonowanie w pandemii najbardziej poszkodowanym branżom. - Jeśli nastąpi jednak wzrost zakażeń i zgonów, to będziemy musieli te plany zweryfikować - zaznaczył szef rządu.

 

No to będa musieli robić jakieś 250 tysięcy testów. Od 5 stycznia podnieśli liczbę wykonywanych testów przy jednoczesnym spadku testów robionych ze skierowań od lekarzy POZ (co pokazuje że liczba infekcji w ogóle spada), dobili po raz pierwszy od listopada do 80 tysięcy testów dziennie i nie może dobić do 10 tysięcy nowych przypadków. Co za pech, a miała być angielska mutacja+nieodpowiedzialne spotkania w święta i sylwestra i można by było zwalić winę na społeczeństwo za dalszy lokdałn.

 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Od 5 stycznia podnieśli liczbę wykonywanych testów przy jednoczesnym spadku testów robionych ze skierowań od lekarzy POZ (co pokazuje że liczba infekcji w ogóle spada), dobili po raz pierwszy od listopada do 80 tysięcy testów dziennie i nie może dobić do 10 tysięcy nowych przypadków.

przecież badali ileś tam tysięcy nauczycieli więc to zwiększenie liczby testów to tak nie do końca można powiedzieć, fakt fakte że przypadków ze zrobionych testów wyjątkowo coś mało teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.