Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, n_i_m_h napisał:

Moja teściowa pracuje w laboratorium szpitalnym, trzeci dzień po przyjęciu szczepionki i wszystko OK jak na razie. A ma astmę.

U nich dotychczas przyjęło z 75% personelu, w tym większość lekarzy. 

Wszyscy siedzą na walizkach i tylko czekają na wylot na wakacje :D przynajmniej u mnie to była główna przyczyna szczepienia, bo w dużej części personel to ozdrowieńcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eliasz napisał:

Wszyscy siedzą na walizkach i tylko czekają na wylot na wakacje :D przynajmniej u mnie to była główna przyczyna szczepienia, bo w dużej części personel to ozdrowieńcy. 

U mnie sporo ma wątpliwości, ale i tak się szczepi, bo trzeba i tyle

Ale jak gadałem wczoraj z szefową, to mówiła że NOP zgłaszała jej większość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Według szacunków ekspertów mutacja potroiła wtedy liczbę zakażeń, w tym samym czasie poprzedni szczep spowodował o jedną trzecią przypadków mniej.

i to jest w jednym zdaniu... kto pisze te artykuły...

obejrzałem dzisiaj fakty po sporej przerwie to poziom dziennikarstwa jest tak żenujący że naprawdę szkoda czasu, gorzej że większość społeczeństwa to przyjmuje jako prawdy objawione bo w telewizorze/internecie tak mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

gdzieś czytałem, że zaszczepienie chroni przed rozwojem choroby, ale samego wirusa nadal można złapać i zakażać innych.

poza tym możliwe, że Rappar miał go zwyczajnie przed szczepieniem.

Pewnie tak, ale jakby się klikało, pierwszy Polak taki, nasz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 22:06, Me Myself and I napisał:

i to jest w jednym zdaniu... kto pisze te artykuły...

obejrzałem dzisiaj fakty po sporej przerwie to poziom dziennikarstwa jest tak żenujący że naprawdę szkoda czasu, gorzej że większość społeczeństwa to przyjmuje jako prawdy objawione bo w telewizorze/internecie tak mówią

- stary ale jary materiał, co raz bardziej na czasie w dobie dezinformacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Minister Zdrowia oglosił ,że zaszczepiono 170 tys co uważam za sukces i tylko 8 osób miało lekkie NOP co uważam za kłamstwo .No chyba ,że mamy takie szczęście ,że na małym forum mamy 1/8 wszystkich przypadków w Polsce a jak dodamy przypadek znany Andyemu to mamy 25% .... Niesamowite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karl napisał:

Mieć NOP, a go oficjalnie zgłosić to dwie różne rzeczy :) 

Ale też się zgadzam, ta liczba to tak, żeby chętnych do szczepień nie zabrakło :)

U mnie w pracy słyszałem o NOPie u kilkanastu osób z jedynie dwóch jednostek w szpitalu. 
Ale z tego co wiem to nie zgłosił nikt. Mi się też nie chciało.


Ale izolacja to masakra, nic gorszego mnie w ostatnim czasie nie spotkało. Człowiek się snuje nie robiąc nic i nie chcąc nic. Plus spanie po kilkanaście godzin na dobę.

Zwykle śpię po 5-6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

U mnie w pracy słyszałem o NOPie u kilkanastu osób z jedynie dwóch jednostek w szpitalu. 
Ale z tego co wiem to nie zgłosił nikt. Mi się też nie chciało.


Ale izolacja to masakra, nic gorszego mnie w ostatnim czasie nie spotkało. Człowiek się snuje nie robiąc nic i nie chcąc nic. Plus spanie po kilkanaście godzin na dobę.

Zwykle śpię po 5-6. 

Ważne ze dychasz. Trochę creepie był twój wpis z niedzieli tutaj. Trochę martwiło. 

W znaczeniu ze 4 dni temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekają ciężkie trzy-cztery miesiące jeszcze zwłaszcza Europę. Nabiera kolejnego rozpędu po chwilowym "uspokojeniu".  Ciekawe też jak jak będzie wyglądał Izrael za 2 miesiące, bo już ponad 15% ludzi zaszczepili, za dwa miesiące powinni mieć 50% po dwóch dawkach. A tymczasem mają umownie mówiąc "czwartą falę" choć jestem zdania że to wszystko to jest od września jedna fala tylko tłumiona lockdownami, ilościami testów itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

widze, że szczepienia idą w "ekspresowym" tempie.

hehe

panstwo z gUwna, dykty, i podatków.

Ja na razie to raczej komentarz z ..... i tu możesz sobie przepisać. Polska jak na razie nie odstaje od stawki. Wiadomo per capita są kraje sporo lepsze jak np Dania czy Włosi ale z wynikiem 0,68% zaszczepionej populacji nie wyglądamy tak źle bo Niemcy mają np 0,73% Szwedzi 0 ,78

Tylko ,ze za nami najłatwiejszy etap tj szczepiono tych którzy byli pod ręką tak jakby w pracy.Prawie nikt nie musiał specjalnie przychodzić. Etap szczepienia seniorów oraz jego tempo pokaże nam jak Polska jest przygotowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ely3 napisał:

Ja na razie to raczej komentarz z ..... i tu możesz sobie przepisać. Polska jak na razie nie odstaje od stawki. Wiadomo per capita są kraje sporo lepsze jak np Dania czy Włosi ale z wynikiem 0,68% zaszczepionej populacji nie wyglądamy tak źle bo Niemcy mają np 0,73% Szwedzi 0 ,78

Tylko ,ze za nami najłatwiejszy etap tj szczepiono tych którzy byli pod ręką tak jakby w pracy.Prawie nikt nie musiał specjalnie przychodzić. Etap szczepienia seniorów oraz jego tempo pokaże nam jak Polska jest przygotowana

Rząd chwali się statystykami, wedle których Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem wykonanych szczepień. Ale to dość logiczne, bo jak na Unię, jesteśmy dużym krajem i nawet przy niedomaganiach ochrony zdrowia, w liczbach bezwzględnych szczepimy więcej od innych, głównie mniejszych państw.

Statystyki nie są takie różowe, gdy się przeliczy liczbę zaszczepionych na wielkość kraju. Jesteśmy w połowie unijnej średniej (540 zaszczepionych na 100 tys. mieszkańców — dane z 11 stycznia) i nieco powyżej średniej światowej. Nie mamy szans do Izraela (21 tys.), ale także do krajów Unii — np. Danii (2000), Włoch (1160), Słowenii (990), Litwy i Estonii (po 830).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.