Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, matek napisał:

Ja podchodzę do tematu na spokojnie. Ogólnie nie chcę się na to szczepić, zaznaczam na początku. 

Przede wszystkim nie jestem na pierwszej linii do szczepienia - pierwszeństwo będą mieli inni. Po drugie, nie będzie tych dawek tak dużo na start, żeby dało się ogarnąć wszystkich chętnych od razu (chyba, że chętnych prawie wcale nie będzie i będą prosić, żeby ludzie przychodzili). To wymaga czasu + było info, że nie wyprodukują teraz deklarowanej początkowo ilości, tylko połowę. 

To sprawia, że być może pierwsze efekty szczepienia będą pomału widoczne, zanim przyszłaby moja ewentualna kolej na wkłucie. 

Spokojnie, zanim przyjdzie na Ciebie kolej to miną 3 lata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przestrzelillem z optymistycznymi prognozami. Ostatni tydzień listopada po aktualizacji 13k zgonów z 8,4k, wiec nadumieralnosc będzie jeszcze przez chwile, być może nawet do marca jak się nie zdąży uspokoić efekt drugiej fali przed trzecia...

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szwajcaria nie zatwierdziła stosowania szczepionek na koronawirusa pochodzących od firm Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego zwrócił uwagę, że w informacjach przekazanych przez producentów brakuje danych dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności i jakości."

wiadomosci.wp.pl/szczepionka-na-koronawirusa-jednak-sa-watpliwosci-szwajcaria-nie-zatwierdzila-6583306533468736a

 

dekadę temu....

"Szefowa resortu wylicza swoje wątpliwości w sprawie negocjacji z producentami szczepionki na grypę AH1N1. I pyta - "dlaczego firmy np. nie chcą wziąć odpowiedzialności za działania uboczne tej szczepionki. Dlaczego w umowach (...) są utajnione części dotyczące tych działań ubocznych?" Mówi też, że ma pewne zastrzeżenia do zawartości umowy zaproponowanej przez koncerny farmaceutyczne produkujące szczepionkę. Choć przyznaje, że inne kraje taką właśnie umowę podpisały, zastrzega: "Wiele rzeczy jest zastanawiających, o których nie mogę wprost mówić, ze względu na tajemnicę negocjacji."

www.mp.pl/pacjent/grypa/wiadomosci/48071,minister-zdrowia-ewa-kopacz-o-szczepionkach-na-grype

"Polska słusznie nie zakupiła szczepionek przeciwko grypie A/H1N1, nie ulegając w tej kwestii presji firm farmaceutycznych - podkreślali członkowie Komisji ds. Społecznych, Zdrowia i Rodziny Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE).
...
Minister Kopacz broniła polskiej decyzji, tłumacząc, że warunki zakupu szczepionek proponowane przez firmy farmaceutyczne były w Polsce niemożliwe do zaakceptowania. Szefowa resortu zdrowia przyznała, że wcześniej rząd przewidywał zamówienie szczepionek dla grup masowego ryzyka, ale nie doszło do tego, gdyż - zdaniem Kopacz - nie można było ulec dyktatowi firm farmaceutycznych. Te ostatnie, w opinii minister, nie chciały wziąć odpowiedzialności za działanie preparatów.

www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,pochwala-dla-polski-za-walke-z-grypa-a-h1n1,artykul,1605975.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

Włoscy naukowcy opłacani stadnie przez chińczyków? :)

Nie, nie oplacani, poprostu argument prosto po linii Chinskiej. Oczywiscie nie mogli zlapac najwazniejszej sekwencji na Spike, tj D614G, tylko objeli 459-591, calego nie zrobia bo wymaz z dupy i rozmrozony kilka razy. Czytajac ten krotki raport, na takiej probce, zaskajuje brak zawalczenia o czesciowa amplifikacje chociaz kluczowych sekwencji, ktore moglyby pomoc/rozwiac watpliwosci czy to np nie jest zanieczyszczenie. Epidemiologicznie strasznie ciekawa probka, tylko z wloskiego paprakowa, czyli nic sie nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rw30 napisał:

z czego? 

paprakowo - region zamieszkiwany przez niedbaluchow, tu akademicki osrodek w Mediolanie - probka kliniczna, oficjalna, RNA <1roku zdegradowana, bo wiadomo, kazdy laske polozyl, bo kto by sie przejmowal jakas randomowa probka, do ktorej nigdy sie zapewne nie wroci.

2 godziny temu, ely3 napisał:

Trochę smutne co Covid robi w USA... Ale akurat NBA radzi sobie z Covidem bo za zeszły tydzien tylko 8 graczy miało pozytywny wynik z prawie 600 testów

Cyfry robia wrazenie, ale w ameryce umiera gdzies circa 10k osob dziennie na wszystko inne. W Polsce sie zakrecilo w peaku na 674 zgonow gdzie dziennie przy normalnym dniu na poziomie 1000.

jakby to u nas wygladalo?

1. Grunwald xxxx

2. przegrane wybory prezydenckie PiS (samobojstwa) yyy

3. Przegrane wybory parlamentarne PO (samobojstwa) zzzz

4. randomowy dzien w listopadzie 2020covid

5. Tupolew w Katyniu xyzx

 

Ps apropo tego twittu.

no i pamietajta oczywiscie, ze wszystko wina Donalda, bo nie zmusil tubylcow do noszenia masek. “Wink-wink” Czuwaj!

 

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dwie różne osoby mi o tym mówiły aż się zaciekawiłem

 

Tłumaczenie ulotki szczepionki Pfizer-a na koronawirusa. Szok! - Stowarzyszenie RKW

 

po prostu witki opadają, ziomek nie umie przeczytać dłuższego słowa płynnie ale ujawnia największą sensację XXI wieku. jak połowa społeczeństwa to łyka to co się potem dziwić że mamy jak mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Me Myself and I napisał:

dzisiaj dwie różne osoby mi o tym mówiły aż się zaciekawiłem

 

Tłumaczenie ulotki szczepionki Pfizer-a na koronawirusa. Szok! - Stowarzyszenie RKW

 

po prostu witki opadają, ziomek nie umie przeczytać dłuższego słowa płynnie ale ujawnia największą sensację XXI wieku. jak połowa społeczeństwa to łyka to co się potem dziwić że mamy jak mamy

Już na Facebooku krąży to gówno i się ludzie bulwersują. Jprd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o c***, co za bełkot. 

21 godzin temu, Me Myself and I napisał:

dzisiaj dwie różne osoby mi o tym mówiły aż się zaciekawiłem

 

Tłumaczenie ulotki szczepionki Pfizer-a na koronawirusa. Szok! - Stowarzyszenie RKW

 

po prostu witki opadają, ziomek nie umie przeczytać dłuższego słowa płynnie ale ujawnia największą sensację XXI wieku. jak połowa społeczeństwa to łyka to co się potem dziwić że mamy jak mamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.