Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MA23 napisał:

PS. Jak ktoś zamierza jechać na wymaz do punktu mobilnego w obrębie Warszawy radzę godzinę wcześniej ustawić się w kolejce.

W Poznaniu się poprawiło ale przed 1 listopada to jak sie pojawiłeś po 14 to kazali ci jechać do domu bo kolejka była na 3-4 godziny czekania.

 

23 minuty temu, Krzemo napisał:

nikt od POZ nie dostał skierowania na test.

Tu jest róznie - mam pracowników gdzie dostali skierowania od ręki z mikro objawami i takich którzy nie dostali choć mieli brak węchu smaku i bóle głowy. Jedni dostają z automatu przedłużenie kwarantanny o 2 tygodnie. Drudzy w ogóle. Lekarz powinien zadzwonić na 3 dni przed końcem kwarantanny by sprawdzić stan zdrowia i znowu jak na razie więcej razy nie dzwonią niż dzwonią. Konsekwencji w działaniach nie widzę żadnych.

Dlatego jak Błaszczak sie chwali ,że wojsko pomaga w szpitalach to znowu wspierają nie ten element systemu który jest najsłabszy. Jak nie wzmocnią ogniw których zadaniem jest powstrzymanie epidemii tj lekarzy rodzinny i Sanepidu to za chwilę mogą wojsko zatrudniać do kopania mogił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3

@ely3

Pytasz czy straż nie może wspomoc sanepidu w odbieraniu telefonów

Otóż może ale 

1. Sanepid się z tym nie zwracał, lub ja o tym nie wiem 

2. Jednostki są też przeciążone

Wystarczy jeden ze zmiany z covidem, i cała ekipa ląduje na kwarantannie a takich załóg jest sporo, oprócz tego jeździmy rozwozimy płyny, maseczki i inne soi po ośrodkach, odbieramy śmieci od covidowcow

A pamiętaj, że mamy swoje obowiązki. Załogi, okrojone do minimum, ale muszą czekać 24h/7 w strażnicy 

Nie ma wśród moich znajomych chyba ani jednej osoby, która w jakiś sposób, dodatkowo by nie pamagala, oprócz tych, którzy dodatkowo jeżdżą w karetkach na co dzień, bo oni i tak są najbardziej narażeni

I jak np straży miejskiej nie uznaję za służbę ludziom, tak tu w czasie pandemii muszę przyznać, że dają radę. Zresztą w Warszawie jest ich zauważalnie mniej na ulicach, bo jeżdżą z jedzeniem  i soi po całej stolicy

 

Wczoraj byłem w ośrodku dla chronicznie chorych kobiet prowadzonym przez siostry z zadaniem ozonowania i dezynfekcji pomieszczeń, cel, gdzie przebywały i umierały staruszki i dwie siostry

Mają aktualnie stwierdzonych 23 przypadki, ale sa pewne że jest ich wiele więcej. Nie mają potwierdzonych, bo nikt im nie chce przepisać testów...

Sytuacja jest kurewsko poważna 

 

3 godziny temu, airmax napisał:

Nie ma to jak odpowiedzieć pytaniem na pytanie 👍 good job Jozef

 

A pytanie stąd, że w Polsce jest od ch### foliarzy i zaraz będą jakieś cyrki z tym związane 

Na to nic nie poradzimy

Wszystkie Irvingi tego świata wiedzą lepiej

Najlepszy przykład, dziewczyna z którą pracowałem w Polfie Warszawa

Poważna, wykształcona babka po chemii na PW

 

received_571320553664417.jpeg

received_697202487890134.jpeg

received_1211024832646380.jpeg

Kretynka mi i nie tylko mi zalała tym Messengera, aż musiałem zablokować wiadomości

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chytruz napisał:

W Polsce jest malo foliarzy

Optymistycznie, skoro przeciwko zwykłym maseczkom były protesty w kilku/kilkunastu miastach Polski, fakt że były stosunkowo małe ale skoro chciało im się "protestować" przeciwko maseczkom, to na obowiązkowe szczepionki zebrałoby się ich więcej 

A to, że im bardziej na zachód tym więcej foliarzy to się zgadzam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, josephnba napisał:

@ely3

Poważna, wykształcona babka po chemii na PW

 

Kretynka mi i nie tylko mi zalała tym Messengera, aż musiałem zablokować wiadomości

Wyśmiewać jako niepoważną teorię spiskową śmierć Epsteina, jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi świata, który popełnił samobójstwo w strzeżonej celi to akurat szurostwo największego stopnia. Już płaskoziemstwo ma więcej sensu

To są OFICJALNE INFORMACJE na temat jego śmierci:

 

When Epstein was placed in the special housing unit, the jail informed the Justice Department that he would have a cellmate, and that a guard would look into the cell every 30 minutes. These procedures were not followed on the night of his death.[277][191][278] On August 9, 2019, Epstein's cellmate was transferred out, but no one took his place.[279] Later in the evening, in violation of the jail's normal procedure, Epstein was not checked every 30 minutes.[277][191][278] The two guards who were assigned to check his jail unit that night fell asleep and did not check on him for about three hours; the guards falsified related records.[191][280] Two cameras in front of Epstein's cell also malfunctioned that night.[18]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej sprawy więc się nie wypowiadam

Nie sprawdziłem też tego po tym jak umieściła to w linijce z handlem dziećmi i tym podobnymi bredniami

Jak widzę szczepionki z trucizna itp to z reguły przestaję traktować teks poważnie i nie sprawdzam kolejnych rewelacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Nie sprawdziłem też tego po tym jak umieściła to w linijce z handlem dziećmi i tym podobnymi bredniami

 

Epstein został skazany na 13 miesięcy za handel dziećmi w celach wykorzystywania ich do gwałtów

https://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_Epstein#Legal_proceedings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po Covidzie. Jedyne objawy jakie miałem to całkowity brak smaku i węchu plus może jeden dzień lekki ból mięśni jak przy grypie. Lekarz w POZ dał skierowanie z bólem serca i mówił, że jakby ktoś pytał to mam duszności i gorączkę. Z takimi lekkimi objawami nawet chyba nie chcą ludzi kierować na wymazy bo by było pewnie 100 tys zakażeń dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dunk8 napisał:

Do tej pory w stu procentach nie wrócił mimo, że ozdrowieńcem byłem już 1 listopada. Coś tam czuje ale nie tak jak kiedyś a że smakiem w sumie gorzej niż z węchem. Podobno nawet do 2 miesięcy może wracać

O to dziwne ,że nie przedłużyli ci kwarantanny bo u mnie w firmie to standard ,że lekarze przedłużają i niektorzy mają brak smaku tydzień niektórzy od miesiąca nie odzyskali

Ale ogólnie to dobrze, że lekko to przeszedłeś i już nie czujesz osłabienia... Bo mam pracownika który odczuwał duszność 3 dni ale od tygodnia ma problem z wstaniem z łóżka tak mocno go Covid osłabił a dziewczyna nie ma nawet 30 tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał:

Bo szpital to miejsce do leczenia, a dom spokojnej starości. Rodziny się w ten sposób próbowały pozbywać członków rodziny którymi nie chcieli się zajmować 

Zawsze warto trochę poczekać, a nuż staruszek zejdzie i nie będzie trzeba go po schodach znosić. 

Ale z tymi domami spokojnej starości to masz rację. Dostęp do nich powinien być dużo większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.