Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, rw30 napisał:

przy okazji: czy ktoś może mi wytłumaczyć taktykę krajów typu Filipiny, Wietnam czy Sri Lanka które zamknęły się na amen i nie za bardzo zamierzają w najbliższym czasie otwierać? mają zamiar się otworzyć jak CoVid przeminie, czyli w 2030 czy jak? 

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/koronawirus-wietnam-polak-opowiada-o-covid-19/9kg029k,07640b54
 

ciekawy wywiad, wyglada na to, ze się otworzą jak na świecie się skończy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Chodziło mi o to czy 90% skuteczności to super wynik jak piszą, czy nie bardzo, nie znam się, myślałem że pomożesz:)

Niemiecka giełda rośnie o 6%, ropa naftowa o 10%, świat po tej informacji uwierzył ze znów bedzie normalnie.

p.s. U nas PKO o 8%, Orlen 12%

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem, ale lekarz, który to wrzucił stwierdził, że takich pacjentów nie trzymają w szpitalu, tylko wysyłają do domu...

W teorii. Często się awanturują, straszą, błagają że nie ma co rodzina zrobić.

W skrócie - to co piszą lekarze na FB i Twitterze z punktu widzenia lekarza(i to pracującego z COVID) to bajka.

18 godzin temu, darkonza napisał:

Już się pogubiłem o co mam walczyć, dziwny ten wykres, na poczatku i końcu 2019 mieliśmy całkiem niezłą cichą epidemię, a patrząc na lata 2015, 2017 to w ostatnim tygodniu śmierć zrobiła sobie urlop.

Pisałeś, że jak lekarze nie leczą, to nie ma błędów medycznych, które są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Możesz wyjaśnić Vice, że rząd właśnie ratuje tymi decyzjami życie ludzkie, że nie ma zabiegów i diagnostyki planowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Pisałeś, że jak lekarze nie leczą, to nie ma błędów medycznych, które są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Możesz wyjaśnić Vice, że rząd właśnie ratuje tymi decyzjami życie ludzkie, że nie ma zabiegów i diagnostyki planowej :)

Nawet pisanie o "kompromisie aborcyjnym" będzie mniej drażniące niz forsowanie takiej hipotezy mimo ze nie jest ona pozbawiona podstaw, bo te zjazdy śmiertlenosci na koniec roku to moze byc brak operacji i forsownych kuracji w tym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka 

5 minut temu, darkonza napisał:

Nawet pisanie o "kompromisie aborcyjnym" będzie mniej drażniące niz forsowanie takiej hipotezy mimo ze nie jest ona pozbawiona podstaw, bo te zjazdy śmiertlenosci na koniec roku to moze byc brak operacji i forsownych kuracji w tym okresie.

Dlatego wezwałem Ciebie do walki byś to przeforsował Pika.... Darkonza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:

Dlatego wezwałem Ciebie do walki byś to przeforsował Pika.... Darkonza :D

No a ja napisałem ze sie pogubiłem bo możńa rozmawiac o tej epidemii z róznych poziomów, tego w którym walczymy maksymalnie o brak zakażeń, albo patrzymy bardziej długoterminowo jak np. szwedzi i walczymy o tylko kontrolę ilości zakażeń, albo moze wpierw rozważamy czy służba zdrowia jest w ogole skuteczna i w razie wykazania braku tej skutecznosci maksymalizujemy liczbę zakażeń by jak najszybciej sie to wszystko skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Pisałeś, że jak lekarze nie leczą, to nie ma błędów medycznych, które są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Możesz wyjaśnić Vice, że rząd właśnie ratuje tymi decyzjami życie ludzkie, że nie ma zabiegów i diagnostyki planowej :)

Darki to chyba teraz jest zajęty trollowaniem na twitterze. :) 

 

darkoza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszczak w formie

 

Dyrektorzy szpitali mówią otwarcie

WOT w szpitalach tak, ale to szpital decyduje o zakresie ich działań 

Rzad- nie k**** działacie z nadania politycznego c***e

Mam znajomych w WOT. Nie mam nic przeciwko tej służbie, zbyt mało ludzi obecnie ma jakiekolwiek przeszkolenie, kiedyś było PO w szkołach i człowiek coś tam potrafił 

WOT naprawdę się przydaje

Ale medycznie są słabo przygotowani. Mam dziewczynę w straży która jest też w WOT, porównaliśmy zakres szkolenia z p.pomocy u nas i w WOT 

Bez porównania, tak więc nie dziwię się że szpitale chcą wyznaczać im obowiązki

Zresztą ochotnicy od nas jak jadą pomagać też oddają się pod komendę personelu

To chyba oczywiste

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.