Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ely3 napisał:

W Białymstoku podobno jest wolnych 500 łóżek a realu to jak ktoś trafia na SOR to już go kładą na salę ogólną nawet jak wiadomo ,że ma Covid bo łóżek brak

no jeśli to tak działa to ojp. Na miejscu rodzin ludzi leżących na SOR zrobiłbym ochotniczą wartę na oddziale i nie pozwalał przyjmować CoVidowców - rozumiem próbę ratowania człowieka, ale w ten sposób przecież przenosi się na tamten świat (czy po prostu znacznie zmniejsza szansę ich przeżycia) pacjentów non-CoVid

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z beczki excess deaths, to to może być ciekawy wskaźnik jak kraje sobie radzą z epidemia. I tak jakbyśmy podążali droga uk z marca to powinnismy mieć jakieś 2 tyg ok 15k zgonów per week w szczycie. Tylko, ze to trochę porównywanie jabłek do pomarańczy, bo w marcu się robiło ciepło, a teraz mamy 5 miechow sezonu przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, january napisał:

445, służba zdrowia padła, szczyt "poprotestowy" jeszcze nawet nie nadszedł, sezon klasyczny grypowy zamiast ocieplenia/

1k dziennie to chyba kwestia czasu, a to przeraża już.

We Wrocławiu czas oczekiwania na karetkę wynosi do 12 godzin. Przerażająca będzie liczba excess deaths. Poziom plus tysiąc dziennie względem średniej wieloletniej już minelismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy krzywą wzrostu gorszą niż Włosi na wiosnę a oni mieli dramat w 2-3 prowincjach dzięki czemu mogli przerzucać sprzęt wojsko z rejonów mało dotkniętych. U nas rozkłada się całe państwo niestety 

Chyba nikt w Europie nie zaspał tak latem jak Polska. 

 

@fluber

Program z rozdawaniem pulsyksometrów odbędzie się w Małopolsce w ramach testu i mają 1,5 tys aparatów do rozdania.. Nie żeby co ale to chyba im wystarczy na 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lorak napisał:

To samo wczoraj pisałem do kumpla - tu już nie chodzi o to ile respiratorów i jak się (nie) przygotowali, ale na jakiej podstawie (abstrahując, że dobrej roboty) sa podejmowane decyzje/planowanie strategiczne w tym kraju. Zaraz zaczną się głosy, że za komuny to choć to i to było... ;)

Dykta to za dużo, to jest cienki papier - toaletowy.

W dniu 4.11.2020 o 20:07, fluber napisał:

Zajebiscie ze ten list podpisało 100 lekarzy. Jest jakieś info o pozostałych 140 tysiącach??? 

Edit: ja pi****le, autorka jest ta swiruska od antyszczepionkowcow? 

W sumie to bez znaczenia kto jest współautorem i czy ktoś zgadza sie z treścią, bardziej jako ciekawostkę wrzuciłem -  gorzej, że przez cały rok, lekarze jako gremium nie wypracowało (przynajmniej w znaczącej większości) jakiegoś klarownego stanowiska w kontekście COVID-19, które by były zrozumiałe dla społeczeństwa. Pasywność środowiska lekarskiego/medycznego jest tu kluczowa i jednocześnie smutna. Ja wiem, że jak ktoś ślubował leczenie to nie po to żeby zajmować się polityką czy socjologią, ale dziś brakuje autorytetów, do których zaufanie by mieli zarówno zwolennicy prawej i lewej strony. 

Poziom pseudoekspertów w TVPropaganda czy TeczowaVN (i ich pochodnych) jest druzgocąco niski, a większość wypowiada się w tematach wszelakich chorób, dalekich od ich specjalizacji. Co gorsza te dwa kanały mają największy wpływ na nasz kraj, bo wpływają na blisko 3/4 społeczeństwa. Kiedy z kolei wiarygodność mediów jest tak niska - chyba obecnie to niższy poziom niż za komuny, to powstają takie inicjatywy, a jaka ich jakość, takie i podpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 23:02, ignazz napisał:

Kupilem ten i pokazuje mi sąturację 93 i nie wiem co teraz bo czuje sie wyśmienicie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Kupilem ten i pokazuje mi sąturację 93 i nie wiem co teraz bo czuje sie wyśmienicie:) 

też mam ten, tylko że lepszy bo dałem za niego 149pln :P :P :P (jeden z niewielu handlarzy, który miał je faktycznie na stanie,  a nie że czeka aż przyjdą) ale jeszcze nie mierzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Kupilem ten i pokazuje mi sąturację 93 i nie wiem co teraz bo czuje sie wyśmienicie:) 

Zawsze myślałem ze cześć twoich wpisów jest podejrzanych a inne fajnie się czyta. Masz zmienna saturacje. Pisz zawsze w przedziale 96-98 a nie dotykaj klawiatury przy 94 i niżej. 

10 minut temu, fluber napisał:

Kupilem ten i pokazuje mi sąturację 93 i nie wiem co teraz bo czuje sie wyśmienicie:) 

Zawsze myślałem ze cześć twoich wpisów jest podejrzanych a inne fajnie się czyta. Masz zmienna saturacje. Pisz zawsze w przedziale 96-98 a nie dotykaj klawiatury przy 94 i niżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polskignom napisał:

Memento a co się dzieje w Stanach? Bo widze, ze tam tez dość zawadiacko idzie w gore...

Zycie sie toczy normalnie, wiekszosc nosi maski nawet na zewnatrz (okolice DMV). Szkoly publiczne zamkniete do isranej smierci, prywatne otwarte. Ludzie przyzwyczaili sie do 30-50k przypadkow i 200-300 zgonow dziennie

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 12:03, polskignom napisał:

Zaspało kilka innych krajów również. Francja, Czechy, Belgia i można wymieniać :) inaczej nikt się nie przygotował, a w zależności od odpowiedzialności społeczeństwa będziemy zbierać teraz owoce :) 

zadanie domowe : przeanalizuj ilosc smierci we francji , uk , niemczech , belgii  podczas pierwszej i drugiej fali i porownaj to z naszymi wynikami  , dasz rade to dosyc latwa analiza wykresu , nie zaponij podzielic sie wynikami.

tu wszysko na  tacy:

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.