Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Eliasz napisał:

Clexane drogi, neoparin lepiej 

10 ampułek 80 zeta. Jeżeli to jest wysoka cena za uratowanie życia z takiej okrutnej pandemicznej choroby to odłożę pare grosza aby dać radę. 

2 godziny temu, Krzemo napisał:

Jakiś konkretny model? Na allegro jeszcze trochę tego jest.

https://allegro.pl/oferta/medyczny-pulsoksymetr-napalcowy-pulsometr-oled-9864197554?snapshot=MjAyMC0xMS0wM1QxODoxNzozNy42NTNaO2J1eWVyO2JmOGE4NDNhYmYyYWEyMjdmZjM0MDk2ZWUyYmM0ODI5YzZhMjI2ZTFlMDkyNTRiY2JmOTdkYTIzYTg4Zjk1MDc%3D
 

ja zamówiłem taki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ignazz napisał:

10 ampułek 80 zeta. Jeżeli to jest wysoka cena za uratowanie życia z takiej okrutnej pandemicznej choroby to odłożę pare grosza aby dać radę. 

https://allegro.pl/oferta/medyczny-pulsoksymetr-napalcowy-pulsometr-oled-9864197554?snapshot=MjAyMC0xMS0wM1QxODoxNzozNy42NTNaO2J1eWVyO2JmOGE4NDNhYmYyYWEyMjdmZjM0MDk2ZWUyYmM0ODI5YzZhMjI2ZTFlMDkyNTRiY2JmOTdkYTIzYTg4Zjk1MDc%3D
 

ja zamówiłem taki 

Ale widziałeś, że zamówiłeś z Chin,nie? To trochę poczekasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Znowu wróciliśmy na ścieżkę rekordową. Na czele rankingu zakażeń Wielkopolska ( Poznań), Mazowieckie ( Warszawa), Małopolska ( Kraków) i Dolny Śląsk ( Wrocław). Niestety zaczynają się efekty protestów.

akcja 'zabierz babci dowód' ewoluowała w 'daj babci wirusa'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Znowu wróciliśmy na ścieżkę rekordową. Na czele rankingu zakażeń Wielkopolska ( Poznań), Mazowieckie ( Warszawa), Małopolska ( Kraków) i Dolny Śląsk ( Wrocław). Niestety zaczynają się efekty protestów.

A stanu wyjątkowego jak nie było tak nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Znowu wróciliśmy na ścieżkę rekordową. Na czele rankingu zakażeń Wielkopolska ( Poznań), Mazowieckie ( Warszawa), Małopolska ( Kraków) i Dolny Śląsk ( Wrocław). Niestety zaczynają się efekty protestów.

Jako mieszkaniec Poznania oraz faktu ,że u mnie w firmie coraz więcej osób zakażonych to moge ci odpowiedzieć ,że żadna z nich nie była na protestach ani nikt z rodziny a zakażenia miały miejsce w firmie na pogrzebie bo szwagier wpadł na kawę a on się zaraził w dużej fimie od swojego lidera

Czasami szukasz prostych przyczyn typu szkoły czy teraz prostesty a prawda jest taka ,że sytuacja już jest kompletnie poza kontrolą. Mam w firmie 5 osób z pozytywnym oraz ok 15 na kwarantannach bo członkowie rodziny mają . I do nikogo Sanepid nie zadzwonił by zrobić wywiad z kims się kontaktowali. W tej chwili już Polska nie dba o to by wyłapac żródła. Skupia się tylko na statystykach kto ma kto nie ma. Ogólnie z takim podejściem to daleko nie zajedziemy . My juz nawet nie próbujemy zatykać dziur w cieknącej tamie tylko czekamy kiedy gruchnie i nas zaleje powódź . 

Pomijajac już fakt ,że patrząc na liczbę zgonów ogólna to już chyba nas zalało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Jako mieszkaniec Poznania oraz faktu ,że u mnie w firmie coraz więcej osób zakażonych to moge ci odpowiedzieć ,że żadna z nich nie była na protestach ani nikt z rodziny a zakażenia miały miejsce w firmie na pogrzebie bo szwagier wpadł na kawę a on się zaraził w dużej fimie od swojego lidera

Czasami szukasz prostych przyczyn

Przyczyna jest banalna, im więcej kontaktów, tym wirus bardziej się rozprzestrzenia. To nie jest skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Przyczyna jest banalna, im więcej kontaktów, tym wirus bardziej się rozprzestrzenia. To nie jest skomplikowane.

Ja wiem tylko nie wiem czy np byłeś wczoraj w okolicahc cmentarzy. Wszystkie miejsca parkingowe zajęte. Tłumy spore. Godziny dla seniorów to kolejny idiotyzm bo seniorzy nie zmieniają swoich przyzwyczajeń i jak chodzili do sklepu o 7 czy 8 to nadal tak chodzą a ludzie którzy wychodzili do sklepu w ramach przerwy obiadowej teraz też wychodza wcześniej więc od 8 do 10 masz większe zagęszczenie niz miałeś a od 10 do 12 sklepy świecą pustkami. 

 

I masz racje im mniej kontaktów tym lepiej ale zazwyczaj trzeba poszukać które kontakty są bardziej niebezpieczne a nie wycinać baseny czy siłownie a nie restauracje w pierwszej kolejności. Albo zamykać szkoły zamiast galerie handlowe. Pewnie rzeczy są tańsze dla rządzących tylko ,że ogólnie nie są skuteczne. Protesty przyczynią się na pewno do wzrostu ale są elementem większej całości i obecnie nie da się powiedzieć ,że ten czy inny czynnik decyduje o wzrostach zachorowań

No poza 1 listopada ale tam naprawdę mamy masowe spotkania gdzie pewnie 3/4 Polaków gromadzi się w tłumie z czego praktycznie wszystkie osoby 60+ jakie zyja w naszym kraju a mogę jeszcze chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie, które zamknęło część siłowni to też dobra komedia. Sieciówki faktycznie są zamknięte, natomiast reszta działa w oparciu o "organizowanie zawodów" i podobne wygibasy. Siłownia na którą chodzę zalicza się do tych, które pozostały otwarte. Takich tłumów jakie teraz tam są nie było nigdy :) Wczoraj jak byłem około 19 trzeba było czekać aż ktoś wyjdzie bo osiągnięto limit miejsc. 

Albo skutecznie zamknęliby wszystkie siłownie, albo nie wygłupialiby się i nie doprowadzaliby do robienia takich zbiegowisk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, airmax napisał:

Rozporządzenie, które zamknęło część siłowni to też dobra komedia. Sieciówki faktycznie są zamknięte, natomiast reszta działa w oparciu o "organizowanie zawodów" i podobne wygibasy. Siłownia na którą chodzę zalicza się do tych, które pozostały otwarte. Takich tłumów jakie teraz tam są nie było nigdy :) Wczoraj jak byłem około 19 trzeba było czekać aż ktoś wyjdzie bo osiągnięto limit miejsc. 

Albo skutecznie zamknęliby wszystkie siłownie, albo nie wygłupialiby się i nie doprowadzaliby do robienia takich zbiegowisk 

To nie jest wina rządu tylko zarządzających siłownią. Oczywiście rozumiem ich z tym, że zamknięcie biznesu to jest tragedia, wiem jakie to koszty i wiem, że miesiąc przestoju oznacza kompletny brak zysków, a czasem nawet i stratę, w danym roku. A przecież ten rok jest dla branży fitness praktycznie całkowitą katastrofą bo mimo otwarcia po wiosennym lockdownie wiele osób do klubów nie wróciło.  Jednak w tej chwili skala zarazy jest taka, że wszelkie takie próby obejścia są po prostu dowodem na brak dbałości o zdrowie klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sebastian napisał:

To nie jest wina rządu tylko zarządzających siłownią. Oczywiście rozumiem ich z tym, że zamknięcie biznesu to jest tragedia, wiem jakie to koszty i wiem, że miesiąc przestoju oznacza kompletny brak zysków, a czasem nawet i stratę, w danym roku. A przecież ten rok jest dla branży fitness praktycznie całkowitą katastrofą bo mimo otwarcia po wiosennym lockdownie wiele osób do klubów nie wróciło.  Jednak w tej chwili skala zarazy jest taka, że wszelkie takie próby obejścia są po prostu dowodem na brak dbałości o zdrowie klientów. 

Tylko, że winą rządu jest to, że kolejny raz wprowadzają coś, co zostało napisane na kolanie i zawiera szereg furtek, którymi można to obejść. Ten sam case co z maseczkami, gdzie ci "myślący" nie dość, że nie nosili maseczek, to jeszcze donosili na policję jeśli sprzedawca nie chciał takiego klienta obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.