Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, rw30 napisał:

Nie, żeby mi wielce po drodze było z rzadem PiSu, ale jak coś dobrze zrobią to nie mam problemu z tym, żeby pochwalić - czy ich czy kogokolwiek innego do kogo sympatią nie pałam. 

Pewnie tych ludzi i tak masę mniej dzisiaj na te groby pojechało niż pojechałoby  w cały all-saints weekend.

Ale co tak dobrze zrobili? Doprowadzili do stłoczenia masy ludzi w jeden dzień w ciągu kilku godzin. Chyba oczywiste, że rozłożenie ruchu na dwa dni byłoby bezpieczniejsze. Do tego rozwalony biznes ludzi, którzy handlują na cmentarzach, miasta muszą odkręcać system transportu ustawiony na ten weekend i tak dalej. A można było na przykład ten zakaz zrobić tydzień temu na spokojnie, no ale teraz myślenie w perspektywie dłuższej niż jeden dzień zanikło, tylko paniczne działania 

Co do głupiego ciśnienia żeby lecieć na te cmentarze - tu się zgadzam, ale w końcu rząd za tą ciemną masę odpowiada bo niestety większość nie umie samodzielnie myśleć i sobie w życiu radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzechu napisał:

A można było na przykład ten zakaz zrobić tydzień temu na spokojnie

Może myśleli, że jak zamkną na weekend z tygodniowym wyprzedzeniem, to wszyscy się spierdolą na raz na piątek (słuszne założenie), a jak zamkną w piątek z godziny na godzinę, to ludzie w ogóle wtedy nie pójdą?

Wygląda na to, że nie docenili rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadzam się że można to było zrobić lepiej (masz rację co do sprzedawców, transportu itp), co, powtórzę: nie zmienia faktu że na groby dzisiaj trafiło X (nie wiem - 5? zupełny strzał, ważne że sporo mniej) ludzi niż trafiłoby tam, gdyby zakazu nie było, i to dla mnie wystarczy żeby ten zakaz odebrać in+. A że garstka debili MUSI DZISIAJ ODWALIĆ MOGIŁĘ no to sorry. Ja, podobnie jak Chytruz - nie wpadłbym na to, a jak ja z Chytruzem na coś nie wpadliśmy to tym bardziej nie ma się co spodziewać po rzadzie PiS by mógł to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rw30 napisał:

Ja, podobnie jak Chytruz - nie wpadłbym na to, a jak ja z Chytruzem na coś nie wpadliśmy to tym bardziej nie ma się co spodziewać po rzadzie PiS by mógł to zrobić. 

Dobry argument, wygrałeś 😂

6 minut temu, Chytruz napisał:

Może myśleli, że jak zamkną na weekend z tygodniowym wyprzedzeniem, to wszyscy się spierdolą na raz na piątek (słuszne założenie), a jak zamkną w piątek z godziny na godzinę, to ludzie w ogóle wtedy nie pójdą?

Wygląda na to, że nie docenili rywala.

Walki o makaron i papier toaletowy na wiosnę mogły dać do myślenia 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rw30 napisał:

tak, zgadzam się że można to było zrobić lepiej (masz rację co do sprzedawców, transportu itp), co, powtórzę: nie zmienia faktu że na groby dzisiaj trafiło X (nie wiem - 5? zupełny strzał, ważne że sporo mniej) ludzi niż trafiłoby tam, gdyby zakazu nie było, i to dla mnie wystarczy żeby ten zakaz odebrać in+.

I zamiast w 3x16h przez 3 dni te 5x mniej ludzi skumulowało się w 7h przez co zamiast 1/4 na cmentarzach w godzinach szczytu 1 listopada i reszty na pustych cmentarzach w ciągu tych trzech dni, mieliśmy 99% tej 5x mniejszej grupy ocierających się o siebie na parkingach, ścieżkach, straganach, furtkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rw30 napisał:

Ale dramatu i igrzysk śmierci to ja póki co nie widzę.

Bo nie doceniasz powagi sytuacji. Włochy się nieźle trzymały dopóki szpitale w Bergamo i Brescii nie przekroczyły masy krytycznej i wtedy już śmierć była liczona w tysiącach. Tyle ,że zarówno oni jak i Hiszpanie ograniczyli pandemie do 2-3 rejonów kraju. W Polsce mamy w całym kraju sytuacje przed Bergamową. Szpitale osiągneły max możliwości przyjmowania pacjentów. Karetki wożą pacjentów od szpitala do szpitala przez kilka godzin. Takie akcje jak w Drezdenku gdzie po ogłoszeniu ,że w ciągu 24 h szpital ma stać się Covidowy zwalnia się 60% personelu medycznego pokazują, że służba zdrowia jest na krawędzi upadku. U nas możesz mieć Lombardię tylko na obszarze całego kraju i zaczną się trupy w tysiącach dziennie. To jest realne zagrożenie niestety.

W Poznaniu kolejki do pobrania testu są tak długie ,że czasem odsyłają ludzi do domu i każą im się pojawić następnego dnia.

Tu masz wykres porównujący sytuacje Polski z kilkoma krajami UE

Szybujemy ostro w góre

https://ig.ft.com/coronavirus-chart/?areas=eur&areas=gbr&areas=pol&areas=fra&areas=esp&areas=ita&areasRegional=usny&areasRegional=usca&areasRegional=usfl&areasRegional=ustx&byDate=0&cumulative=0&logScale=1&perMillion=0&values=deaths

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazali decyzję najpóźniej jak mogli właśnie przewidując ruchy "przeciwnika". Przeciez trzeba poinformowac wszystkich odpowiedzialnych za cmentarze, tego sie nie zrobi w sekundę, wiec jak najbardziej docenili przeciwnika, ale jakaś "poduszka czasowa" dla przekazania informacji i reakcji na nią musiała być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, darkonza napisał:

Przekazali decyzję najpóźniej jak mogli właśnie przewidując ruchy "przeciwnika". Przeciez trzeba poinformowac wszystkich odpowiedzialnych za cmentarze, tego sie nie zrobi w sekundę, wiec jak najbardziej docenili przeciwnika, ale jakaś "poduszka czasowa" dla przekazania informacji i reakcji na nią musiała być

Przepraszam, a o czym właściwie trzeba było informować odpowiedzialnych za cmentarze? Bo przecież wyszło na to, że i tak bramy są otwarte i można wejść bez problemu, jak ktoś chce. Samorząd w niektórych miastach wręcz zachęca do wizyt

A teraz będziemy się wszyscy składali na wyrzucone kwiatki żeby dobry wujek premier mógł ratować twarz po chaosie, jaki wywołał   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu napisał:

Przepraszam, a o czym właściwie trzeba było informować odpowiedzialnych za cmentarze? Bo przecież wyszło na to, że i tak bramy są otwarte i można wejść bez problemu, jak ktoś chce. Samorząd w niektórych miastach wręcz zachęca do wizyt

A teraz będziemy się wszyscy składali na wyrzucone kwiatki żeby dobry wujek premier mógł ratować twarz po chaosie, jaki wywołał   

A no to czyli ściema? A policja mandatów nie wlepia?

55 minut temu, fluber napisał:

czytałem dziś wywiad z simonem i według tego co powiedział, 90 procent ludzi podłączonych do respiratora umiera. 

Czyli "okadzanie", a kto wie czy nie szkodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej "halicyny"

"Halicyna ( SU-3327 ) to związek chemiczny, który działa jako inhibitor enzymu kinazy c-Jun N-końcowej (JNK). Pierwotnie był on badany pod kątem leczenia cukrzycy , ale jego rozwój nie był kontynuowany ze względu na słabe wyniki testów".

https://pl.qaz.wiki/wiki/Halicin

Czyli jakiś wielce szanowany profesor, pewnie duży autorytet zobaczył taki związek i zdecydował ze będzie nim leczył cukrzycę. Można i zegarek młotkiem próbować naprawić.

Taka to róznica między naszą ludzką inteligencją (której to podobno nigdy maszyny nie osiągną) a jakimś sztucznym "jednokomórkowym" AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz 3 przypadki w fimie Covidowe. 

Zaczęło się od jednej osoby która miała kontakt z 3 innymi osobami z których już dwie z pozytywnym wynikiem. Trzecia nie ma żadnych objawów ale jako jedyna spędziła 20 minut w maseczce. Potem ja miałem kontakt jedną z tych zakażonych bo musiałem jej powiedzieć ,że ma iść na izolacje do domu ( 3 dni przed tym jak poszła na testy tak profilaktycznie wysłałem do domu) ale ja nie mam tez objawów bo cały czas w maseczce

Jak się Covid zachowuje. Pierwsza osoba ma ponad 60 lat  i złapała ten wirus najpewniej na pogrzebie. Od niej złapali wszyscy w rodzinie ale ich główny i jedyny objaw to brak węchu i smau i migrenowe bóle głowy które przeszły po dwóch dniach

Kolejna osoba młoda dopiero po 6 dniach od kontaktu dostała duszności więc wysłali ją na testy i teraz czuje się gorzej a jest to młoda osoba poniżej 30 tki. I Kolejny pracownik po tygodniu dopiero dostał wysokiej gorączki 39 i duszności a też ma ok 30 tki

Powiem tak - jak ktoś tu jeszcze napiszę ,że maseczek nie trzeba nosić albo ,że Covid nie istnieje  to no cóż będę wiedział jak oceniać jego walory intelektualne

I jeszcze jedno. Młoda dziewczyna 10 lat temu miała bardzo poważne problemy z oskrzelami. Od tego czasu nigdy nie miała już objawów i nawet już nie musiała brać leków od 3-4 lat. Teraz przy okazji Covidu ma problemy z oddychaniem. Oczywiscie jest wpisane ,że Covid ze współistniejącymi chorobami tylko to za przeproszeniem gówno prawda bo gdyby nie Covid to ta drugą choroba by się nie odezwała. Teraz ma efekt synergii ale źródłem problemów jest Covid. No i to ,że w weekend jak nie ma kierowników to praiwe nikt nie nosi maseczek i tak sie zarazili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.