Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, fluber napisał:

Naprawdę już nie masz się czego czepiać w życiu tylko kolejności wypisywania nickow??? 

Wymieniłem osoby które mówią wspólnym głosem w kwestii masek a które często są w dyskusjach po dwóch stronach barykady żeby pokazać że jest to temat w którym wiele różnych osób stoi po tej samej stronie. 

Tak jak i w temacie o pizzy, komunikacji miejskiej w Bratysławie i niezależnym kinie macedońskim. Z drugiej strony też znajdziesz na tym forum osoby, które w róznych tematach się spierają a w kwestii poddawaniu w wątpliwość noszenia maseczek przez wszystkich mają podobne zdanie. WIęc to żaden argument.

 

32 minuty temu, ely3 napisał:

@fluber

@Sebastian

A tu masz raport z Holandii gdzie przez miesiac badali szkoły 

https://www.rivm.nl/en/novel-coronavirus-covid-19/children-and-covid-19

 

Jeśli nauczyciele , którzy mają największy kontakt z dziećmi zarażają sie 3 krotnie rzadziej niż ogół dorosłych to ja nie wiem co jeszcze może Was przekonać ,że to nie dzieci i nie szkoły są odpowiedzalne za wzrost epidemii. To jest kolejny kraj który ma otwarte szkoły, który robi kompleksowe badania w szkołach i który potwierdza ,że to dorośli zarażają dzieci a nie odwrotnie

Z kimś kto przesiąkł "ideologią ZNP" to nie pogadasz na ten temat. Nawet w Irlandii potwierdzają i najwyższy 5 poiom ochrony przed Covid przewiduje, że szkoły, żłobki, place zabaw pozostaną otwarte, a o lockdownie nikt tam poważny nie myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

.. ale wiesz lepiej ode mnie co mam robić pomimo że mnie nie znasz :) 

Jeśli Twoje decyzje/postępowanie może mieć wpływ na mnie, bądź moich najbliższych, to uważam iż mam prawo powiedzieć swoje zdanie, niezależnie czy jest zgodne z Twoim czy też nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki absurd. Wywiad z jakimś "ekspertem, pediatrą, immunologiem" na wp.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-nauka-zdalna-w-szkolach-ogniwo-transmisji-wirusa-6562669185387008a

Nagłowek z któego jasno wynika, że szkoły są odpowiedzialne za duzą liczbę zakażeń w ostatnich czasach. Wchodzisz w artykuł, a tam taki kwiatuszek:

"Jak podkreślił, "pierwotną przyczyną były wybory, podróże wakacyjne, wesela i otwarcie szkół". Powiedział, że choć nie ma jednoznacznych dowodów, wydaje się, że szkoły są bardzo istotnym ogniwem transmisji wirusa."

Dziękuje, Do widzenia.Pan nie ma dowodów, ale nazwisko zaistnieje w świecie. Coś jak częste używanie koronnego argumentu na tym forum - " PODOBNO".

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Alonzo napisał:

.. ale wiesz lepiej ode mnie co mam robić pomimo że mnie nie znasz :) 

Wiesz nie znam Ciebie ale uważam ,że nie powinieneś kraść zdradzać a tak ogólnie to szkodzic innym ludziom. Więc to ,że Ty nie chcesz nosisz maseczek to jest właśnie szkodzenie innym i nie jest mi potrzebna znajomość konkretnej osoby by wiedzieć ,że tak sie powinno robić

Ty zaś używając słowa kaganiec zamiast maseczki próbujesz stowrzyć demona , którego nie ma. Dlaczego używasz pejoratywnego określenia kaganiec ? Możesz mi wyjaśnić co maseczka ma wspólnego z kagańcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak ciężarówki w Bergamo.

https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-w-polsce-sznur-karetek-przed-kolejnym-szpitalem-6562690831731200a

Bombardowanie przekazami jest straszne. Każdy chce coś ugrać - Reszka chce zarobić sprzedażą książkek, "eksperci" chcą zaistnieć, młodzi antymaseczkowcy mają okazję do swojego buntu, ktoś łaknie lajków za zdjęcie w kombinezonie ws zpitalu, lobby nauczycielskie chce wymusić na rządzie "obijanie się w domku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, airmax napisał:

Jeśli Twoje decyzje/postępowanie może mieć wpływ na mnie, bądź moich najbliższych, to uważam iż mam prawo powiedzieć swoje zdanie, niezależnie czy jest zgodne z Twoim czy też nie :) 

Wypowiedzieć swoje zdanie to jedno, a narzucanie go komuś to coś zupełnie innego. :) 

13 minut temu, ely3 napisał:

Wiesz nie znam Ciebie ale uważam ,że nie powinieneś kraść zdradzać a tak ogólnie to szkodzic innym ludziom. Więc to ,że Ty nie chcesz nosisz maseczek to jest właśnie szkodzenie innym i nie jest mi potrzebna znajomość konkretnej osoby by wiedzieć ,że tak sie powinno robić

Ty zaś używając słowa kaganiec zamiast maseczki próbujesz stowrzyć demona , którego nie ma. Dlaczego używasz pejoratywnego określenia kaganiec ? Możesz mi wyjaśnić co maseczka ma wspólnego z kagańcem?

Kaganiec jest tu odpowiednim słowem. Maseczki noszą ci co chcą, a kagańce ci co muszą. :) 

9 minut temu, matek napisał:

Nie wychodzisz z domu i nikogo nie wpuszczasz/wypuszczasz? 

Widzę, że się rozpoczyna polowanie na czarownice :) Im większa większość, tym słuszniejsza racja. 

eot z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Coś jak ciężarówki w Bergamo.

https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-w-polsce-sznur-karetek-przed-kolejnym-szpitalem-6562690831731200a

Bombardowanie przekazami jest straszne. Każdy chce coś ugrać - Reszka chce zarobić sprzedażą książkek, "eksperci" chcą zaistnieć, młodzi antymaseczkowcy mają okazję do swojego buntu, ktoś łaknie lajków za zdjęcie w kombinezonie ws zpitalu, lobby nauczycielskie chce wymusić na rządzie "obijanie się w domku".

https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-kolejka-karetek-przed-szpitalem-ra706393-2475817

Raptem 3 lata temu, w tym samym miejscu, no ale wtedy nie było na topie żadnej choroby.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Kaganiec jest tu odpowiednim słowem. Maseczki noszą ci co chcą, a kagańce ci co muszą

Jest złym słowem bo kaganiec ci ktoś nakłada by cię zablokować a maseczka jest zakładana po to by chronić innych

Jeśli jesteś anarchistą to jeszcze mógłbym zrozumieć ale są normy społeczne jak zakaz palenia w miejscach publicznych, cisza nocna itp , które ograniczają swobode pojedynczego człowieka w imię dobra ogólu. Więc jeśli maseczkę nazywasz kagańcem to rozumiem ,że nie masz problemu z tym ,że ktoś ukradnie Twój samochód  ( bo przecież widocznie chciał to zrobić i nie można mu tego zabronić) to ,że sąsiad będzie co noc włączał na full muzykę pod Twoim oknem tak ,że nie będziesz mógł spać itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, polskignom napisał:

Totalnie bez sensu, ale ale popatrz na wpisy Matrixa, Delty czy Cardiego i masz odpowiedz. Ale tak, PiS nie wie co robi...

Czy równie mocno jak za awersję do maseczek będę jebany za awersję to tego czegoś? 

"To aplikacja na telefon, która pomaga w walce z koronawirusem" - słyszymy podczas materiału. W filmie poświęconym aplikacji podkreślone jest, że aplikacja pozostawia nasze dane anonimowymi i poinformuje nas, gdy osoba, z którą mieliśmy kontakt, będzie miała koronawirusa. Telefon zapamięta kogo spotkaliśmy i nikogo o tym nie poinformuje.

 

Na bank :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alonzo napisał:

Wypowiedzieć swoje zdanie to jedno, a narzucanie go komuś to coś zupełnie innego. :) 

Więc doprecyzuje. Jeśli Twoje postępowanie generowałoby jakieś ryzyko dla mnie/mojego otoczenia, to tak, narzuciłbym Ci konkretne postępowanie, aby te ryzyko wyeliminować/ograniczyć choćby w jakimś stopniu :) 

 

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DeltaCenter napisał:

Tak jak i w temacie o pizzy, komunikacji miejskiej w Bratysławie i niezależnym kinie macedońskim. Z drugiej strony też znajdziesz na tym forum osoby, które w róznych tematach się spierają a w kwestii poddawaniu w wątpliwość noszenia maseczek przez wszystkich mają podobne zdanie. WIęc to żaden argument.

Podstawowy argument jest taki że praktycznie wszyscy lekarze zajmujący się tym wirusem mówią to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Czy równie mocno jak za awersję do maseczek będę jebany za awersję to tego czegoś? 

"To aplikacja na telefon, która pomaga w walce z koronawirusem" - słyszymy podczas materiału. W filmie poświęconym aplikacji podkreślone jest, że aplikacja pozostawia nasze dane anonimowymi i poinformuje nas, gdy osoba, z którą mieliśmy kontakt, będzie miała koronawirusa. Telefon zapamięta kogo spotkaliśmy i nikogo o tym nie poinformuje.

 

Na bank :D 

W żaden sposób Cię nie jebie. Po prostu dziwi mnie brak odpowiedzialności społecznej w imie szeroko pojętej wolności jednostki. Czy jakbym wpadł do Ciebie na kwadrat i Ci nasral na wycieraczkę to tez byś był z tym ok? No właśnie..

a apki sam nie zainstaluje, staram się być bardziej offline niż online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roger napisał:

https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-kolejka-karetek-przed-szpitalem-ra706393-2475817

Raptem 3 lata temu, w tym samym miejscu, no ale wtedy nie było na topie żadnej choroby.

Akurat wtedy musieli zamknąć inny szpital we wrocku bo mieli tam jakaś bakterie i wszystkich pacjentów skierowali na borowska. Nie za bardzo wiem o czym to ma świadczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

W żaden sposób Cię nie jebie. Po prostu dziwi mnie brak odpowiedzialności społecznej w imie szeroko pojętej wolności jednostki. Czy jakbym wpadł do Ciebie na kwadrat i Ci nasral na wycieraczkę to tez byś był z tym ok? No właśnie..

Jakbyś mi wpadł na kwadrat i zaczął kaszleć do ucha, to nie byłbym z tym ok, natomiast jak idę sobie z psem po Wrocławiu, a Ty srasz na czyjś dywan w Olsztynie to mi to lata kalafiorem.

7 minut temu, fluber napisał:

Podstawowy argument jest taki że praktycznie wszyscy lekarze zajmujący się tym wirusem mówią to samo. 

TS dla Vateusza za ministra zdrowia, który stoi w sprzeczności ze wszystkimi lekarzami zajmującymi się wirusem? :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Podstawowy argument jest taki że praktycznie wszyscy lekarze zajmujący się tym wirusem mówią to samo. 

W 100% zgadzają się, że koronawirus istnieje czy w 100% zgadzają się, że obowiązkowe noszenie maseczek przez wszystkich jest najlepszym rozwiązaniem? Czy może w 100% zgadzają sie z tym panem, który na swoję tezę nie ma żadnych dowodów?

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-nauka-zdalna-w-szkolach-ogniwo-transmisji-wirusa-6562669185387008a

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.