Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lorak napisał:

@fluber jesteś w stanie podać założenia, wzór oraz źródło danych, dzięki którym otrzymano taki wynik?

Muszę tu chyba wyjaśnić pewne nieporozumienie. Nie jestem ekspertem Komisji Europejskiej i nie uczestniczę w procesie tworzenia takich ekspertyz. Ja to tylko cytuję. Odpowiedzi na swoje pytanie powinieneś szukać u źródła tej analizy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie wiesz co cytujesz. rozczarowujące.

58 minut temu, polskignom napisał:

aha. Czyli, żeby pasowało do Twojej tezy to wirus w Indiach się pojawił jeszcze zanim wypłynął z Wuhan. Damn Lorak. 
 

Jak mi dasz jakieś rozsądne staty, ze w Indiach w slumsach wszystkich przebadano i wirus się tam nie rozniósł

dałem ci jeden (ale na dużej populacji) przykład, gdzie od pierwszego wykrytego przypadku minął jakiś miesiąc i apokalipsy nie ma (~30 zgonów na covid w tym czasie), mimo że ludzie są niesamowicie stłoczeni i żyją w tragicznych higienicznie warunkach. jakie masz na to wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

czyli nie wiesz co cytujesz. rozczarowujące.

dałem ci jeden (ale na dużej populacji) przykład, gdzie od pierwszego wykrytego przypadku minął jakiś miesiąc i apokalipsy nie ma (~30 zgonów na covid w tym czasie), mimo że ludzie są niesamowicie stłoczeni i żyją w tragicznych higienicznie warunkach. jakie masz na to wytłumaczenie?

Ile było tam zgonów w ciągu ostatniego miesiąca? Ile zrobiono testów? Przykładem jest art jak ludzie żyjący na skraju ubóstwa stoczyli się w ubóstwo przez najbardziej hardkorowy lockdown na świecie. Nie, żeby coś, ale trochę dziwne masz te dane na poparcie Twojej tezy czyt. brak danych (choć rozumiem, ze wesoło zakładasz, ze te 30 zgonów tam to jest pełna informacja). Ale spoko, tak jak mówię wrocimy do tematu później, myśle, ze Afryke i rozwój wirusa tam tez będziemy mogli podnieść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

czyli nie wiesz co cytujesz. rozczarowujące.

alez ja wiem co cytuje. nawet jest tam podpis:)

nie wiem co Ci odwalilo:) przeciez to tak jakbys zaczal sie dopierdzielac do kogos kto mowi ze wg prognozy pogody jutro bedzie padac, ze nie wie co cytuje bo nie zna modeli synoptycznych:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

alez ja wiem co cytuje. nawet jest tam podpis:)

nie wiem co Ci odwalilo:) przeciez to tak jakbys zaczal sie dopierdzielac do kogos kto mowi ze wg prognozy pogody jutro bedzie padac, ze nie wie co cytuje bo nie zna modeli synoptycznych:) 

mam lepszy pomysl!

spytaj loraka o wzor na RAPM xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce jak czytam o tych umierających młodych. Najpierw ten 21-latek w Hiszpanii co rozdmuchano, tylko potem się okazało, że miał białaczkę. Potem ta 21-latka z UK, cały świat o niej gadał, a tu jak już wszyscy się zaczęli bać to się okazało, że w ogóle nie miała koronawirusa. Potem ta córka Kowalskiej, ta jej drama na filmiku krążyła po całym polskim necie, a tu psikus miesiąc później się okazuje, że dziewczyna też korony nie miała. No ale postraszyć trzeba, od początku takie manipulacje lecą z każdej strony, a większość łapie jak pelikany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wirus w Chinach rozprzestrzeniał się wg jednych informacji w listopadzie a wg innych nawet we wrześniu to nie myślcie sobie, że na resztę świata rozprzestrzenił się dopiero w marcu, bo to przy obecnych czasach i tym jak ludzie się przemieszczają jest wręcz niemożliwe. To, że wykrywano pierwsze przypadki (jak w Polsce) w tym właśnie miesiącu to nie znaczy, że nie mogło być u nas tego wcześniej. Ja sam mam duże podejrzenie, że przeszedłem to w lutym, bo wszystkie objawy osoby od której się zaraziłem oraz te które sam miałem (bardzo łagodne) by na to wskazywały.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fluber napisał:

alez ja wiem co cytuje. nawet jest tam podpis:)

nie wiem co Ci odwalilo:) przeciez to tak jakbys zaczal sie dopierdzielac do kogos kto mowi ze wg prognozy pogody jutro bedzie padac, ze nie wie co cytuje bo nie zna modeli synoptycznych:) 

broniąc poniekąd PiS powołujesz się na estymacje, które nie wiesz jak są wyliczone, zatem nie masz pojęcia co cytujesz.

19 godzin temu, julekstep napisał:

mam lepszy pomysl!

spytaj loraka o wzor na RAPM xD

co w tym śmiesznego? przecież nawet po chwili googlowania znajdziesz jak to jest liczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

i kupuje w aptece leki ktore nie wiem jak sa robione:)

przypuszczam, że wiesz więcej, choćby generalnie (jakie rygory muszą być spełnione), o produkcji leków niż takich przewidywań, które nie podlegają kontroli i nie są weryfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss?

W dniu 16.05.2020 o 12:21, lorak napisał:

czyli nie wiesz co cytujesz. rozczarowujące

Stanę w obronie @fluber - przecież googlajac w 1min byś znalazł źródłowe dane 😂

https://ec.europa.eu/info/business-economy-euro/economic-performance-and-forecasts/economic-forecasts/spring-2020-economic-forecast-deep-and-uneven-recession-uncertain-recovery_en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dannygd napisał:

Stanę w obronie @fluber - przecież googlajac w 1min byś znalazł źródłowe dane

to znaleźć nie stanowi problemu, ale w którym z tych plików jest formuła oraz źródła danych, dzięki którym otrzymano przewidywany wynik - 4,3 dla polski? bo ctrl+f "methodology" nic nie zwraca, a nie chce mi się przebijać przez 200stronicowy dokument.

"This forecast is based on a set of external assumptions, reflecting market expectations at the time of the forecast." - mnie to nie wystarcza ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.