Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Unia Europejska w końcu kupiła maseczki, juhu:)

Cytat

600 tys. maseczek zakupionych przez Unię Europejską nie spełnia żadnych norm - poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Maseczki z UE nie mają ceryfikatu CE, co nas zaniepokoiło i wysłaliśmy je do badania. Te maseczki, które zakupiła UE nie spełniaja żadnych norm - ani FFP1, ani FFP2 ani FFP3 - w związku z czym nie mogą być przekazane dla medyków.Szumowski poinformował, że wyśle dziś infromację w tej sprawie do Komisji Europejskiej, ponieważ maseczki te trafiły do kilkunastu innych państw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap III znoszenia obostrzeń – poniedziałek 18 maja

- otwarcie restauracji i lokalów gastronomicznych z ograniczeniami. W lokalach będzie musiała zostać przeprowadzona dezynfekcja stolików, pomiędzy stolikami będzie musiała zostać zachowana odległość 2 metrów. Limit wejścia do danej restauracji, baru czy kawiarni to 1 osoba na 4 m.kw. powierzchni danego lokalu. Obsługa oraz kucharze będą mieli obowiązek noszenia rękawiczek i maseczek.

- otwarcie salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych. Każdy z klientów będzie miał obowiązek zasłaniania ust i nosa, o ile pozwoli na to zabieg. Zapisy będą możliwe tylko telefonicznie lub online. Właściciele będą musieli używać ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe.

- zwiększenie limitu pasażerów w komunikacji miejskiej. W gorzowskich autobusach MZK będzie mogło jeździć od 25 do 32 pasażerów jednocześnie, w zależności od typu autobusu.

- w salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć: do 300 m.kw. 12 osób i trener. Do 800 m.kw. 16 osób i dwóch trenerów. Do 1000 m.kw. 24 osoby i dwóch trenerów. A w halach powyżej 1000 m.kw. 32 osoby i trzech trenerów.

- wraca możliwość uprawiania sportu na otwartej infrastrukturze: na stadionach, boiskach, torach i orlikach. Maksymalnie na obiekcie będzie mogło przebywać 14 osób i dwóch trenerów.

- mogą być otwarte pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Maksymalnie 22 osoby, w tym czterech trenerów.

- możliwa będzie działalność kin plenerowych, w tym samochodowych

- wznowione zostaną prace na planach filmowych

- wznowione zostaną nagrania fonograficzne i audiowizualne w instytucjach kultury

- wznowione zostaną próby i ćwiczenia w instytucjach kultury

- możliwe będą indywidualne zajęcia na uczelniach artystycznych

Poniedziałek 25 maja

- Zostanie wprowadzona opieka nad dziećmi dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Będą to zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkołach. W podstawówkach będą obowiązywały takie same restrykcje sanitarne, jak w żłobkach i przedszkolach.

- Będą umożliwione konsultacje maturzystów oraz uczniów klas ósmych z nauczycielami

Poniedziałek 1 czerwca

- Zostaną wprowadzone konsultacje z nauczycielami w szkołach podstawowych i szkołach średnich m.in. dla uczniów, którzy chcą poprawić oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jack napisał:

Gdańsk miał farta z wczesnymi feriami. 

Tylko "oficjalnie" miał "farta".

Dane z hurtowni farmaceutycznych wskazują, ze na przełomie stycznia i lutego, był znaczący (nie mam teraz dostępu do tych danych, ale z pamięci coś koło +70-90%) wzrost (w stosunku do lat poprzednich) leków na choroby płuc/górnych dróg oddechowych - w tym antybiotyków. Potwierdzam, że w tym czasie ogólnie w Trójmieście sporo ludzi w firmach chorowało - nie twierdzę, ze na koronawirusa - ale na choroby płuc/górnych dróg oddechowych.

Potwierdza to dodatkowa informacja, że w jednym ze szpitali było b.dużo przypadków chorób dróg oddechowych, jak się potem okazało - powodem był jeden z lekarzy, który przywiózł chorobę z "ferii narciarskich" i badał się jakiś 1,5 m-c temu na przeciwciała, które wskazywały, że przebył zakażenie... koronawirusa  ;)

Jeśli połączymy te dwie sytuacje, i fakt, że poza osobami powracającymi z kwarantanny i akcjami typu DPS, to można stwierdzić, że niska zachorowalność "oficjalna" w Trójmieście na COVID, może być poniekąd efektem tego, że wcześniej przez to przeszliśmy, tylko nikt tego nie odnotował, a wirus więcej robi złego w mediach niż naprwdę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Cardi napisał:

Tymczasem u mnie boisko, które były otwarte non stop, zarówno przed jak i po 4 maja, graliśmy tam w sobotę i pyk:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

96562164_2684927218404237_5894020874847125504_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQksXHNc3kCo1NAUus0oPqlAnYzv1I0e0T96DhhNl5ye5SkCi60qduQGCBtUffhViCY&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a8bc9a544c05691c7f4537fb0d857149&oe=5EE39983

 

Administrator potrzebował czasu, by zrozumieć, że nie ma do czynienia z dojrzałymi i inteligentnymi ludźmi, którzy nie rozumieją prostych instrukcji, przez co poczynił dodatkowe zabezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Administrator potrzebował czasu, by zrozumieć, że nie ma do czynienia z dojrzałymi i inteligentnymi ludźmi, którzy nie rozumieją prostych instrukcji, przez co poczynił dodatkowe zabezpieczenia

97201536_231301648158714_6968700242963202048_n.png?_nc_cat=111&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQmyPQP4RIlInnoSo5TviEVP_kfUXAwMmjU38iJ98Ob7o7z5Hv91i_NHhn8Gf-aOQhc&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=370c5bd7cfb1c6b2342162bac692127c&oe=5EE3264A

 

To fajnie. Sprawdziłeś datę ostatniej soboty, czy ograniczyłeś się do ubliżenia mi?

 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

No to jest hit roku, gdzie napisałem że grałem przed 4 maja?

 

2 godziny temu, Cardi napisał:

Tymczasem u mnie boisko, które były otwarte non stop, zarówno przed jak i po 4 maja, graliśmy tam w sobotę i pyk:

przykro mi ze kiepsko konstruujesz zdania zlozone :(

chyba ze chodzilo o to ze w trakcie Waszego meczu w ostatnia sobote zawisly tam te informacje? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julekstep napisał:

 

przykro mi ze kiepsko konstruujesz zdania zlozone :(

chyba ze chodzilo o to ze w trakcie Waszego meczu w ostatnia sobote zawisly tam te informacje? 🤔

Czytasz gorzej niż trollujesz...

Tymczasem u mnie boisko, które były otwarte non stop, zarówno przed jak i po 4 majatu jest przecinek graliśmy tam w sobotę i pyk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.