Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Koelner napisał:

 że w Tajlandii to umierałem od duszności

A tam nie jest wilgotno?

Spojrzałem coś na szybkiego w temacie "dostosowań" do niższych temperatur jeśli chodzi o płuca i wyszło ze róznimy sie "oficjalnie" np. nosami, czarny ma szerszy nos a biały węższy - to daje mocniejsze ogrzanie powietrza jeśli przekrój którym je wciagamy jest węższy

u czarnego też jest napisane ze drogi oddechowe są krótkie (cokolwiek by to dokładnie miało znaczyć) ale krótkie też oznacza ze mniej czasu na ogrzanie powietrza, w porównaniu jak zakładam do dróg oddechowych białego które są dłuzsze

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_odmiana_człowieka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biała_odmiana_człowieka

btw. dziwne ze takie rasistowskie hasła sie uchowały :P

Istotnym zabezpieczeniem przed niską temperaturą w płucach jest też to ze dość płytko oddychamy, ciekawe czy tu są jakies róznice między rasami:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_oddechowy_człowieka#Podział_powietrza_w_drogach_oddechowych

Także jakieś niewielkie dostosowania są (co samo w sobie sugeruje ze problem nie jest fikcyjny) ale wciaz płuca to nieosłoniete skórą miejsce gdzie krew o temperaturze 37C spotyka sie z powietrzem o temperaturze zależnej od warunków atmosferycznych i płynie prosto do serca. Jeśli będzie zimna to i dla serca i dla płuc nic dobrego nie moze z tego wyniknąć.

Czyli lepiej nie oddychac głeboko na mrozie przez dłuższy czas.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Top of the list is Belgium with 525.12 deaths per million. 

Belgia może być?

Enklawa Królestwa Marokańskiego w Belgii ? Eeee

1 minutę temu, darkonza napisał:

A tam nie jest wilgotno?

 

Bardzo ale w Kenii też a nie jest tak odczuwalna , bynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, julekstep napisał:

bullshit

1 - kolo pisze o jakiejś panice w PL (bo ją zna z TV) a potem opisuje praktycznie to samo co u nas (różnice - może poza maskami - to detale)

2 - kolo pisze o tym, że duńczycy nie gadają o tym i w ogóle nie ma tematu praktycznie - akurat mam na FB sporo Duńczyków i generalnie patrząc po tablicy to wypisują mniej więcej to samo co Polacy odnośnie pandemii (a raczej jedni i drudzy wypisywali, bo temat już - i tu i tu - stał się znacznie mniej nośny)

pa @quevas co dzisiaj na FB-wallu mi wyskoczyło podlinkowane przez jednego z duńczyków:

 

Oceń - kulsøn, czy nie? (Ładna Pani policjantka tak btw - jak większość Dunek, wbrew temu co mówił jeden z oświeconych autorytetów :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

pa @quevas co dzisiaj na FB-wallu mi wyskoczyło podlinkowane przez jednego z duńczyków:

 

Oceń - kulsøn, czy nie? (Ładna Pani policjantka tak btw - jak większość Dunek, wbrew temu co mówił jeden z oświeconych autorytetów :))

Szwedki też fajne ale Norweżki nie bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

To samo Chińczycy mówili w lutym. W Polsce zmarł 18-o latek. Wczoraj największa liczba zgonów.

18-latek z ośrodka wychowawczo-opiekuńczego czy coś takiego. Chłopak był pewnie uzależniony od czegoś...a liczba zgonów teraz mocno u nas wzrośnie, bo sporo dpsow już zaatakowało plus ten ośrodek w kedzierzynie czy gdzies pod i hospicjum. Nie spodziewam się dużej liczby ludzi z tych miejsc, którzy wyjdą z tego cało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

18-latek z ośrodka wychowawczo-opiekuńczego czy coś takiego. Chłopak był pewnie uzależniony od czegoś...a liczba zgonów teraz mocno u nas wzrośnie, bo sporo dpsow już zaatakowało plus ten ośrodek w kedzierzynie czy gdzies pod i hospicjum. Nie spodziewam się dużej liczby ludzi z tych miejsc, którzy wyjdą z tego cało.

Według informacji TVN24 18-latek miał mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Obecnie nie mamy dowodów na to, że ludzie, którzy przeszli zakażenie koronawirusem i mają przeciwciała, nie mogą się ponownie zarazić SARS-CoV-2 - zakomunikowali w sobotę przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
 

Ameryki nie odkryli, przecież szczepienie na grypę czy posiadanie na nią przeciwciał też nie powoduje, że na nią nie zachorujesz. Zmniejsza jednak ryzyko a w razie czego ma pomóc w łagodniejszym i szybszym przejściu.

Mnie bardziej ciekawi czy wyjaśnią w jaki sposób chorobę przeszli ci, którzy rzekomo mieli nie wytworzyć przeciwciał (podawali taki komunikat). Druga rzecz skoro takie przypadki są to jak mają tych przeciwciał nabrać poprzez szczepienia? Te, które wg ministra zdrowia mają być magicznym panaceum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, polskignom napisał:

18-latek z ośrodka wychowawczo-opiekuńczego czy coś takiego. Chłopak był pewnie uzależniony od czegoś...a liczba zgonów teraz mocno u nas wzrośnie, bo sporo dpsow już zaatakowało plus ten ośrodek w kedzierzynie czy gdzies pod i hospicjum. Nie spodziewam się dużej liczby ludzi z tych miejsc, którzy wyjdą z tego cało.

 

18 minut temu, julekstep napisał:

Według informacji TVN24 18-latek miał mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę.

Wiem.

Ogólnie twierdzą, że te skoki chorych, to po prostu doliczanie ognisk z DPSów, DS i szpitali, brzmi logicznie.

Informują też, że wysyp poświąteczny (blisko +1000 hospitalizowanych), to nie ludzie z "ulicy", tylko właśnie prawie tysiąc zarażeń w zamkniętych społecznościach. Nie wiem.

Trochę martwi, że tmp tak słabo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Obecnie nie mamy dowodów na to, że ludzie, którzy przeszli zakażenie koronawirusem i mają przeciwciała, nie mogą się ponownie zarazić SARS-CoV-2 - zakomunikowali w sobotę przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

To WHO sobie nie zdaje sprawy, że jest różnica pomiędzy zainfekowanym, a chorym? Przecież posiadanie przeciwciał nie powoduje, że wirus nie wniknie do organizmu... To nie jest magiczna tarcza, która wokół ciała odpycha wirusa... Wnikać, wnika, ale co dalej? Powoduje gorszy przebieg COVID-19? Taki sam? Czy może wirus potem sobie mamy, możemy nim zarażać, ale nie ma żadnych symptomów choroby? Tego już nikt nie doprecyzowuje od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, quevas napisał:

Duńczykom nikt nigdy nic tak głupkowatego nie powie, więc możesz bezpiecznie wierzyć w swoje naiwne wyobrażenia o ich potulności

Na szczęście nie wszyscy muszą się zdawać we wszystkim na wiarę :) 

aha - co do wiary w to, ze rzad dunski (w przeciwienstwie do polskiego) dziala racjonalnie - swego czasu wydali na mnie ladnych pare koron. Ostateczny argument xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pepis21 napisał:

Swoją drogą @julekstep o co w tym filmiku dokładnie chodzi, nie znam duńskiego, więc nie rozumiem co tam panowie sobie pogadali.

pls moja znajomość duńskiego (szczególnie w pojebanej wymowie) po x latach ogranicza się do sut min pik, fuck dig i smuk pige xD

ale generalnie to samo co na takich filmikach z PL -> widać przereagowanie randomowego policjanta a w komentach walka 'JP100%' vs 'nie wiadomo co się działo wcześniej' :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, quevas napisał:

poza tym, te partię i jej otoczenie tworzą ludzie wstrętni, a metodologia ich działania obraża mój dobry gust.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Metodologia

Cytat

Metodologia – nauka o metodach badań naukowych, ich skuteczności i wartości poznawczej.

Liczę skromnie, że dobry gust się na mnie nie obrazi, za tą drobną wskazówkę syntaktyczną/frazeologiczną.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka.

jakby ktos generalnie mial czas i chec na poczytanie troche roznych zlepkow badan naukowych w sprawie koronki, to polecam te 2 prace :) :

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.21.20074245v1.full.pdf+html

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.15.20067074v2.full.pdf+html

pierwsza o lockdownie jako metodzie walki..zawsze mozna cos ciekawego wyhaczyc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, julekstep napisał:

ale generalnie to samo co na takich filmikach z PL -> widać przereagowanie randomowego policjanta a w komentach walka 'JP100%' vs 'nie wiadomo co się działo wcześniej' :) 

Widac, ze juz z dala jestem od kraju - mialem ciezka rozkmine dlaczego mieszaj’o w to Jana Pawla / jego pokolenie :)

tak na dobre 4-5 sekund

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Das Robert-Koch-Institut riet davon ab, Corona-Tote zu obduzieren. Nun geschieht es trotzdem und Rechtsmediziner sagen, dass bei Weitem nicht alle Toten tatsächlich an Corona gestorben seien.

Instytut Roberta Kocha odradzał robienia autopsji zmarłym oficjalnie na korone. Mimo wszystko takowe są robione i specjaliści medycyny sądowej twierdzą, że znaczna część osób nie zmarła przez wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.