Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, BMF napisał:

Ten pomysł jest rzucany przez wiele osób, ale jest gdzieś opisane, jak można tego dokonać? Oczywiście w kombinacji  z,,reszta żyje <<w miarę>> normalnie''.

Jak jest w Twoim linku, to wklej, proszę.

w linku tego nie ma, ale czy uważasz, że taki model powstał tylko jako intelektualne ćwiczenie, a w praktyce jest to niewykonalne?! poza tym Roger wspomniał, że w serbii wszyscy powyżej 65 mieli kwarantannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lorak napisał:

w linku tego nie ma, ale czy uważasz, że taki model powstał tylko jako intelektualne ćwiczenie, a w praktyce jest to niewykonalne?! poza tym Roger wspomniał, że w serbii wszyscy powyżej 65 mieli kwarantannę.

nie wiem jak inne ograniczenia ale serbia ma jakies 50% wiecej zgonow w stosunku do liczby mieszkancow niz my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

w linku tego nie ma, ale czy uważasz, że taki model powstał tylko jako intelektualne ćwiczenie, a w praktyce jest to niewykonalne?! poza tym Roger wspomniał, że w serbii wszyscy powyżej 65 mieli kwarantannę.

Nie chce mi się sprawdzać, ale chyba w Serbii są wprowadzane poza tym ,,normalne'' ograniczenia dla reszty tak jak w większości krajów.

Cytat

The government previously declared a state of emergency and imposed a nighttime curfew from 5 p.m. to 5 a.m. local time (1300GMT to 0300GMT) that began April 3 and an entire lockdown for the weekend. It also closed its borders to foreign nationals, while schools, colleges, sports halls, and gyms have also been closed.

My tutaj mówimy o scenariuszu: ,,reszta pracuje i żyje w miarę normalnie, a zarazem oddzielamy kilka milionów ludzi od reszty społeczeństwa na dwa miesiące''.

Przeglądnąłem ten link i dopóki ktoś nie napisze, jak właściwie chce to zrobić (zwłaszcza w Polsce, gdzie model rodzin wielopokoleniowych itd.), to ciężko uwierzyć w te scenariusze. Przy czym, zakładam, że mogę czegoś nie wiedzieć i moje przekonanie, że to abstrakcja, jest błędne.

Wywołałeś mnie, więc myślałem, że coś znalazłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

nie wiem jak inne ograniczenia ale serbia ma jakies 50% wiecej zgonow w stosunku do liczby mieszkancow niz my

no ok, tylko nie w tym rzecz, bo na liczbę zgonów wpływa pewnie wiele czynników. to po prostu przykład na to, że można takie ograniczenie wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby wysypać nawet 1000 dzisiaj. Pod warunkiem, że liczba zgonów jest ciągle na niskim poziomie, to liczba testów pozytywnych nie gra roli. W końcu i liczba zgonów skoczy, bo wszędzie tak było, nawet w Niemczech długo trzymali to w ryzach i potem przyszedł kryzys, gdzie liczba zgonów zwiększyła się, ale nadal nie było to nic olbrzymiego. Póki co tych zgonów trochę jest i u nas, ale nadal trzymamy się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zdzich napisał:

Mogłoby wysypać nawet 1000 dzisiaj. Pod warunkiem, że liczba zgonów jest ciągle na niskim poziomie, to liczba testów pozytywnych nie gra roli. W końcu i liczba zgonów skoczy, bo wszędzie tak było, nawet w Niemczech długo trzymali to w ryzach i potem przyszedł kryzys, gdzie liczba zgonów zwiększyła się, ale nadal nie było to nic olbrzymiego. Póki co tych zgonów trochę jest i u nas, ale nadal trzymamy się bardzo dobrze.

właśnie. zgony oraz % testów dodatnich (mimo rekordu to ciągle poniżej 5%) więcej mówią niż wykryte przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak przecież zgony podawane są u nas od czapy, tych 32 zmarłych z Warszawy o których pisał Trzeskowski do dziś się nie odnalazło w rządowych statystykach. Nie sprawdza się też ludzi, którzy zmarli na zapalnie płuc, ale nie byli wcześniej poddani testom na wirusa.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krzemo napisał:

@lorak przecież zgony podawane są u nas od czapy, tych 32 zmarłych z Warszawy o których pisał Trzeskowski do dziś się nie odnalazło w rządowych statystykach. Nie sprawdza się też ludzi, którzy zmarli na zapalnie płuc, ale nie byli wcześniej poddani testom na wirusa.

Trzaskowski naprawdę dobre źródło informacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krzemo napisał:

do były dane z sanepidu, ilości nie zdementowano, tylko kręcono, że jest zamieszanie z meldunkami

we Wrocławiu jest podobnie, już kilka osób z zakaźnego zmarło i nie ma ich w statystykach

Mam silne podejrzenie że nie każdy przebywający w Warszawie ma meldunek w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał:

Mam silne podejrzenie że nie każdy przebywający w Warszawie ma meldunek w Warszawie.

Po odliczeniu zameldowanych poza Warszawą dalej się nie zgadzało 🤷‍♂️

Dziś temat nr 1 w mediach to szturm na lasy i parki. Będą męczyć temat do porzygu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzemo napisał:

@lorak przecież zgony podawane są u nas od czapy, tych 32 zmarłych z Warszawy o których pisał Trzeskowski do dziś się nie odnalazło w rządowych statystykach. Nie sprawdza się też ludzi, którzy zmarli na zapalnie płuc, ale nie byli wcześniej poddani testom na wirusa.

informacje od osób zaangażowanych politycznie traktowałbym ze sceptycyzmem. dane MZ pewnie są zaniżone, ale jeśli tak, to w niewielkim stopniu: https://smiertelnosc-koronawirusa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wei.org.pl/article/schowajcie-w-koncu-szumowskiego/

Mądrze gada, mam dokładnie takie same odczucia. No ale u nas to nie wiele trzeba, by z zera zrobić bohatera. Zdrojewski podczas powodzi też paradował z podkrążonymi oczami, a pół Wrocławia zalało, bo z tego co pamiętam władza totalnie olała zagrożenie.

 

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkonza

 Co ty na to?:)

23 minuty temu, Roger napisał:

https://wei.org.pl/article/schowajcie-w-koncu-szumowskiego/

Mądrze gada, mam dokładnie takie same odczucia. No ale u nas to nie wiele trzeba, by z zera zrobić bohatera. Zdrojewski podczas powodzi też paradował z podkrążonymi oczami, a pół Wrocławia zalało, bo z tego co pamiętam władza totalnie olała zagrożenie.

 

Tylko, że tutaj nie zalało połowy Wrocławia. Nie wiemy jeszcze, czy i o ile bardziej odczujemy gospodarczo te wszystkie wprowadzone restrykcje, ale jesteśmy jednym z najlepiej radzących sobie krajów pod względem zdrowotnym, zwłaszcza w swojej kategorii ( państwa w UE na kilkadziesiąt milionów obywateli):

UK ma 237 zgonów na milion osób

Włochy 391

Francja 302

Hiszpania 446

Niemcy 55

Polska 10

W materii za którą odpowiada minister Szumowski radzimy sobie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.