Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, january napisał:

Wiesz ja się zastanawiałem nad kontekstem powiązania tego z gigantycznie ograniczoną służbą zdrowia, wszystkimi domami opieki społecznej, domami starców... Ograniczasz interwencję lekarską i karetki nieprawdopodobnie lub wręcz całkowicie na miesiąc (mówię o wszelakich wezwaniach do zawałów etc) -> masz niestety zgony.

Czy ja wiem? Zlikwidować wieloetatowców, personel dedykowany do 1 placówki, zakaz odwiedzin - domy starców, opieki załatwione.

Interwencje lekarskie jak przy pobieraniu próbek, dekontaminacja (czy jak to się nazywa) każdego przypadku - w sumie mógłbyś potrzebować tyle samo sprzętu, bo chorych na CV wzywających byłoby mniej. Na pewno dałoby się to zrobić dzisiaj. Izolatoria są w dużej ilości, kwarantanna przymusowa.

Miesiąc? Jak jeździłem na kontrakt w drugi koniec Polski, to siedziałem ponad miesiąc, bo terminy, praca 24/dobę, dwie zmiany i ch... kogokolwiek obchodziła rodzina. Dzieciak ganiał ze mną po całej Polsce, mając przy tym świetny ubaw. Wiem, że najtrudniej znieść izolację ludziom bez pasji, ale kto im kazał tyc pasji/zainteresowań nie mieć.

10 godzin temu, january napisał:

Ja też, dodatkowo zamknięcie krajów i potencjalne otwarcie się dopiero za jakiś czas (miesiąc-dwa miesiące?) na tych co zrobili podobnie i też do 0 wygasili (np Czechy, Słowacja, może Węgry) by mi nie przeszkadzało. A potem mogłyby być całkiem miłe konsekwencje jakby obecnie niemal nieograniczony przepływ ludzi (zwłaszcza ludności napływowej pozaeuropejskiej) został ucięty przy jajach. No ale to abstrakcyjne rozważania :) 

No i teraz wyobraź sobie prawie 40 mln kraj, wolny od wirusa, posiadający wykształcone kadry. Grupa Wyszehradzka, byłaby piorunem w stanie odbić sobie wieloletnie robienie dobrze, przy zalewaniu bezcłowym towarem, dojeniu Polaków przez zagraniczne sieci handlowe i fabryki $ (sam kilka zbudowałem).

Dalej jest szansa, szybko, ostro, konkretnie z głową i te 2 następne tygodnie można sobie będzie odbić w dzień. Kij z wyborami i konstytucją, jak się pojawia taka nisza, to nie patrzysz na takie rzeczy, planujesz, zaciskasz pasa i jedziesz z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

z powodu zadawnionych uraz

??? Nie przypominam sobie abym miał jakiekolwiek urazy do Ciebie, powiem więcej nawet nie kojarzę abym z Tobą jakaś dyskusję prowadził krótszą, o dłuższej nie wspominając. To była merytoryczną uwaga...

2 godziny temu, darkonza napisał:

Ostatnio czesto bywam na forum i moge zacząc recenzować wszystkie Twoje posty

LOL 🤣🤣🤣

Enjoy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Czy ja wiem? Zlikwidować wieloetatowców, personel dedykowany do 1 placówki, zakaz odwiedzin - domy starców, opieki załatwione.

Nie ma tyle personelu pielęgniarskiego by wszystko obstawić. Musieliby zacząć płacić x2, to by może zawód odżył za parę lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StaryFan napisał:

Czy ja wiem? Zlikwidować wieloetatowców, personel dedykowany do 1 placówki, zakaz odwiedzin - domy starców, opieki załatwione

Sam robię w 5 miejscach. To nie taki hop.

 

Godzinę temu, Krzemo napisał:

Nie ma tyle personelu pielęgniarskiego by wszystko obstawić. Musieliby zacząć płacić x2, to by może zawód odżył za parę lat

Ja tam pielęgniarkom nie życzę źle i w sumie niech mają więcej, ale cóż - jednak dobrobytu mogą nam powoli zazdrości kraje zachodu, jak by ludzi przyciągnąć do pracy jako pielęgniarki potrzeba 5 cyfrowych kwot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszliśmy w aktywniejszą fazę wyzdrowień. Już ciągle, zwiększa się ilość testów na przypadek. Dzisiaj przy ponad 13 000 tylko 2,6% pozytywów. Średnio ważona nowych przypadków spada. Gdyby przycisnęli, jest duża szansa na szybkie wyprostowanie sytuacji.

 

 

Może mi ktoś wyjaśnić w jakim celu w polewa się spirytusem chodnik,i ławki, ulice w polskich miastach?

Przez 8 godzin świetlówka uv-c sterylizuje do zera. Słońce od dwóch tygodni prawie nie znika, gdzie ten wirus na jezdni i chodniku ma przeżyć? W podbudowie?

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

przecież największym zagrożeniem są ci bez objawów

odsetek bezobjawowcow powinien byc raczej wartoscia stala.

jezeli liczba objawowych maleje to bezobjawowych rowniez

6 minut temu, quevas napisał:

 

może więc warto wykorzystać wolne testy, aby wprowadzić kontrole wyrywkowe/losowe i choć część z nich wyłapać ?

mozna tez je zachowac na wypadek gdyby liczba objawowych rosla a nie bawic sie w teleturniej 1 z 10(tysiecy) po kilkaset zlotych od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, quevas napisał:

przecież największym zagrożeniem są ci bez objawów

może więc warto wykorzystać wolne testy, aby wprowadzić kontrole wyrywkowe/losowe i choć część z nich wyłapać ?

W zasadzie tak, ale co do istoty problemu, podobnie jest z każdym niechcianym tematem.

W tej chwili robisz 22,5 testu (od początku, teraz już więcej) na potwierdzony przypadek, wliczając chorych w szpitalach, na grupie z objawami, po kontaktach, kwarantannie itd.

Można też wyłapać paru naciągaczy, dealerów, narkomanów, złodziei, cymbałów itd. Spałować dla przykładu, ale w ogólnej liczbie, nie zmieni to poziomu przestępczości, ani nie podniesie IQ społeczeństwa.

Z pandemią jest identycznie, testy są robione, na grupie w której prawdopodobieństwo potwierdzenia jest największe. Poza tym masowe testy, to masowe kontakty, błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wysyłaliśmy na pomoc USA wojska do Afganistanu i Iraku, a teraz w zamian wyślemy lekarzy do USA

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25880640,duda-rozmawial-przez-telefon-z-trumpem-tematem-epidemia-koronawirusa.html#s=BoxOpImg1

My tu w Polsce lakarzy mamy na pęczki, kto jeszcze potrzebuje

1905353-liczba-lekarzy-jaka-przypada-na.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/17/antibody-study-suggests-coronavirus-is-far-more-widespread-than-previously-thought

50 do 85 razy więcej niż oficjalnie wiadomo... W linku też informacja o kolejnych badaniach, które są prowadzone. Jeżeli one wszystkie pokażą podobne wyniki to cała idea lockdownu będzie bezwartościowa i będzie trzeba odpuścić te wszystkie obostrzenia. I się okaże, że Szwedzi mają rację. I zanim ktoś powie, że rośnie im liczba zgonów - bez wielkich ograniczeń, to będą mieli jeszcze szybsze rozprzestrzenianie wirusa, a co za tym idzie - większą liczbę zgonów od samego początku. Ale mogą doprowadzić do tego, że z wirusem zetknie się zdecydowana większość społeczeństwa o wiele szybciej niż w innych krajach i w końcu ludzie też przestaną umierać na COVID-19, bo przestaną wszyscy chorować. Nie mówię, że tak na pewno będzie, ale sądzę, że Szwedzi idą taką ścieżką i wolą od razu dostać z grubej rury i potem mieć spokój w państwie niż bujać się na ograniczeniach długie miesiące, a liczbę zgonów mieć niewiele mniejszą niż państwa z pełnym lockdownem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, darkonza napisał:

My wysyłaliśmy na pomoc USA wojska do Afganistanu i Iraku, a teraz w zamian wyślemy lekarzy do USA

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25880640,duda-rozmawial-przez-telefon-z-trumpem-tematem-epidemia-koronawirusa.html#s=BoxOpImg1

My tu w Polsce lakarzy mamy na pęczki, kto jeszcze potrzebuje

1905353-liczba-lekarzy-jaka-przypada-na.

 

Ciekawe są pozycje Grecji i Luxemburga https://www.wysokieobcasy.pl/akcje-specjalne/7,174350,25878446,wygrywaja-z-koronawirusem-kroluja-w-sondazach-liderki-na-froncie.html

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zdzich napisał:

Nie mówię, że tak na pewno będzie, ale sądzę, że Szwedzi idą taką ścieżką i wolą od razu dostać z grubej rury i potem mieć spokój w państwie niż bujać się na ograniczeniach długie miesiące, a liczbę zgonów mieć niewiele mniejszą niż państwa z pełnym lockdownem.

Szwedzi ze swoją gęstością zaludnienia mogą sobie na to w miare pozwolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

My wysyłaliśmy na pomoc USA wojska do Afganistanu i Iraku, a teraz w zamian wyślemy lekarzy do USA

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25880640,duda-rozmawial-przez-telefon-z-trumpem-tematem-epidemia-koronawirusa.html#s=BoxOpImg1

My tu w Polsce lakarzy mamy na pęczki, kto jeszcze potrzebuje

1905353-liczba-lekarzy-jaka-przypada-na.

 

Serio nie wiem skąd wzięli te dane lekarzy ale są naprawdę z dupy

Mamy koło 3.7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nietoperze niewinne?

https://magazyn.wp.pl/wiadomosci/artykul/koronawirus-jego-zrodlo-to-mokry-targ-w-wuhan-sa-inne-tropy340

 

340 w niedzielę rano. Te nasze przyrosty są dość dziwne, skokowe, co drugi dzień, podobnie z testowaniem.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z danych moskiewskiego departamentu zdrowia wynika, że w mieście wykonywanych jest około 18 tysięcy testów dziennie. Większość zakażonych choruje bezobjawowo. Jeszcze tydzień temu nie obserwowano symptomów chorobowych u 40 procent zdiagnozowanych zakażonych.

- Teraz to już 60 procent chorujących - oświadczył szef moskiewskiego departamentu zdrowia Aleksiej Chrypun.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25880874,koronawirus-w-moskwie-rosnie-liczba-bezobjawowych-zakazonych.html#a=351&c=163&t=14&g=x&s=BoxNewsImg1

 

"W przypadku zakażenia koronawirusem u 80 proc. osób nie występują symptomy choroby albo są one skąpe. Ogólnie rzecz biorąc, jest to typowa infekcja górnych dróg oddechowych, podobna do przeziębienia lub grypy. U części osób może jednak dojść do zapalenia płuc – wyjaśnił konsultant krajowy ds. chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban. "

https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1470249,prof-horban-u-80-proc-osob-zakazonych-koronawirusem-nie-wystepuja-symptomy-albo-sa-one-skape.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.