Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, StaryFan napisał:

Widzę, że miało być zabawnie. Wirus ma parametr 3. Wzór na liczbę po x kontaktach a_n = a_1 * q^(n-1). To też odpowiedź, dlaczego wzrost w wielu krajach jest funkcją wykładniczą.

3 przy wirusie oznacza, że z jednego ogniska po 10 kontaktach masz 59 049 przypadków. Tak wybuchła epidemia. Grypa 1,4 - jak podstawisz, to zobaczysz różnicę.

jakbyś nauczył się pisać przystępniej, to byłoby pewnie łatwiej

straszna ta sytuacja - 290 przypadków złamania kwarantanny na 133 tys. osób ją objętych - no Jezus Maria, drugie Stany nadchodzą

i co Ty widzisz w tym zabawnego? po prostu z gruntu wolę olewać skrajne poglądy, to pomaga

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tecu napisał:

Nie powinni tych zarażonych przenieść do szpitala Panstwowego - zakaźnego? 

Tylko tych ktorzy wymagaja szpitalnej opieki. Do pozostalych skierowali pielegniarki i lekarzy z panstwowych szpitali i przychodni.  Na pewno kogos zabierali stamtad na zakazny, ale nie wiem ile osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zdzich napisał:

Brak środków ochrony osobistej nie zwalnia lekarza z konieczności dbania o pacjentów. Jak będzie widział wypadek na ulicy i ktoś będzie się krwawił, to pozwoli mu się wykrwawić, bo nie ma przy sobie rękawiczek...?

Nie musisz udzielić pomocy jeśli zagraża twojemu życiu. Nie wymagajmy od ludzi heroizmu. Heroizm zostawmy ochotnikom. W tym wypadku, przy braku odpowiednich środków zabezpieczących nie dziwię się ludziom, którzy mają się poświęcić z powodu czyjejś nieudolności. Na to się raczej nie pisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jakbyś nauczył się pisać przystępniej, to byłoby pewnie łatwiej

straszna ta sytuacja - 290 przypadków złamania kwarantanny na 133 tys. osób ją objętych - no Jezus Maria, drugie Stany nadchodzą

i co Ty widzisz w tym zabawnego? po prostu z gruntu wolę olewać skrajne poglądy, to pomaga

Cytat

Jak będzie po 290 przypadków na dzień, to się to nigdy nie skończy.

Co w tym jest nieprzystępnego? Trudno też trafić, do wszystkich odbiorców.

To jest 290 potencjalnych ognisk, z powodu których gospodarka może stać kolejne miesiące. To są czyjeś życia, mld złotych, bankructwa, tragedie rodzin, które już mają miejsce.

Kompletna nieodpowiedzialność, którą jest zagrożona zbyt małą karą w tym kraju. Tu nie ma skrajnych poglądów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

Co w tym jest nieprzystępnego? Trudno też trafić, do wszystkich odbiorców.

To jest 290 potencjalnych ognisk, z powodu których gospodarka może stać kolejne miesiące. To są czyjeś życia, mld złotych, bankructwa, tragedie rodzin, które już mają miejsce.

Kompletna nieodpowiedzialność, którą jest zagrożona zbyt małą karą w tym kraju. Tu nie ma skrajnych poglądów. 

no skoro dla Cb taka ilość osób łamiących kwarantanne, to powód do obaw, to chyba powinieneś się cieszyć, że nie mieszkach we Włoszech bo byś padł na nerwicę

no i jeszcze jedno - Ty mnie straszyć nie musisz, bo ja cały czas zmuszony jestem chodzić do pracy gdzie na raz przebywa 1k+ ludzi, grunt to zachować zdrowy rozsądek i nie szukać problemów gdzie ich obiektywnie nie ma

no chyba, że po xx latach w końcu musiałeś się przekonać, że wśród pewnej grupy osób zawsze znajdą się czarne owce, na to już wpływu nie mam, ale na poznawanie życia nigdy nie jest za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Tylko tych ktorzy wymagaja szpitalnej opieki. Do pozostalych skierowali pielegniarki i lekarzy z panstwowych szpitali i przychodni.  Na pewno kogos zabierali stamtad na zakazny, ale nie wiem ile osob.

To brzmi trochę jak przepis na zarażenie większej ilości osób w takim ośrodku 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no skoro dla Cb taka ilość osób łamiących kwarantanne, to powód do obaw, to chyba powinieneś się cieszyć, że nie mieszkach we Włoszech bo byś padł na nerwicę

no i jeszcze jedno - Ty mnie straszyć nie musisz, bo ja cały czas zmuszony jestem chodzić do pracy gdzie na raz przebywa 1k+ ludzi, grunt to zachować zdrowy rozsądek i nie szukać problemów gdzie ich obiektywnie nie ma

no chyba, że po xx latach w końcu musiałeś się przekonać, że wśród pewnej grupy osób zawsze znajdą się czarne owce, na to już wpływu nie mam, ale na poznawanie życia nigdy nie jest za późno

Wiesz, ja często taką ilością osób kieruję, kwestia wielkości kontraktu (oczywiście nie w pojedynkę), ale mi akurat bliżej do opcji czeskiej, bo czarne owce znikają natychmiast, czasem po 100 sztuk jednocześnie, więc raczej uczyć się tego nie muszę. 

Nigdy nie mrugnąłem też okiem, ponieważ robiłbym krzywdę pozostałym, sobie, podległym ludziom i czarnym owcom też.

 

W kwestii nerwicy, to tutaj akurat mój pułap wrażliwości z wiadomych względów musi być zupełnie inny. Od odpowiedzialności zależy kiedy wrócimy do normalności.

Widzisz, to jest  jeszcze kwestia podejścia, jako GM ja miałbym przynajmniej 4 scenariusze (już byłyby programy naprawcze, w tym zwiększenie kar za kwarantannę), raportowane odchyłki, szukanie wąskich gardeł, analiza słabych punktów. 500 tys EUR skutecznie zmniejszyłoby podaną ilość naruszeń. 

I nie powód do obaw, nie znoszę nieuzasadnionego kretynizmu, a inaczej nie potrafię tego nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StaryFan napisał:

Dobra, to teraz zajrzyj do tabeli, którą linkowałem.

Widziałem tą tabelkę zanim ją linkowałeś, tam są ujęte testy, dopiero pobrane, których wyników nie ma. Karol ma przecież tak samo liczone dane jak Rogalski. Z grubsza powinno się robić do wyliczeń przesunięcie +3 dni, a żeby ograniczyć błąd można przyjąć średnią 3 dniową - wszystko wytłumaczyłem w poście.

Z grubsza za ost dni jak zrobisz jak napisałem, to wygląda tak, że sytuacja jest stabilna jeśli chodzi o % wyników pozytywnych, a liczba chorych podawana oficjalnie jest tylko zależna od ilości testów:

6,78% 05.kwi
6,02% 06.kwi
5,96% 07.kwi
6,15% 08.kwi
6,26% 09.kwi
5,87% 10.kwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos statystyk wloskich za pierwszy kwartal:

Jak jest w Hiszpanii (z uzyciem translatora): "MoMo może nie doceniać niedawnych zgonów, ponieważ są zgłaszane z opóźnieniem. Zazwyczaj opóźnienie to wynosi około dwóch lub trzech dni, ale upadek rejestrów cywilnych wydłużył ten czas do pięciu lub więcej dni w kilku autonomicznych społecznościach. Według centrum rejestracja wydaje się szczególnie powolna we Wspólnocie Madrytu i La Rioja."

 @darkonza

"Fala upałów może spowodować śmierć ponad 2% (około 700), a grypa 4% (około 3000)."

Jak widac lato tez sluzy wzrostom zgonow ;) 

I przy okazji wypadki komunikacyjne w Hiszpanii i ofiary z tym zwiazane sa na historycznych minimach (zasluga lockdownu). W samym marcu w Hiszpanii +15k w stosunku do prognozy zgonow (nie ma pewnosci czy wszystko juz zostalo uwzglednione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dannygd napisał:

Wyraźnie Ci pokazałem (na bazie komunikatów w WSSE, które sumuje MZ), że z tego komunikatu nie wynika, że ujęte są już te 10,7 w kategorii "wyników" badań, tylko że to jest liczba pobranych próbek. Więc jeszcze raz powtarzam, że dane z pobranych próbek 10,7 i 11,2 tys. dopiero zaczną się pojawiać od świąt lub po świętach,

to nie tak. jeśli przelecisz twittera MZ do początku epidemii i zsumujesz wszystkie "nowe potwierdzone zakażenia" (teraz 2 komunikaty na dzień, wcześniej były 3), to będzie ich dokładnie tyle, ile "pozytywnych" w tym dobowym komunikacie testowym. tak więc to jest na bieżąco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Nie wiem jak w innych miastach ale w Trójmieście policja poustawiała blokady na głównych ulicach i zawracają podróżnych, którzy nie potrafią wytłumaczyć się z konieczności przejazdu. 

Tyle gadania o powadze sytuacji, tyle tłumaczenia i dalej są ludzie, którzy przemieszczają się c*** wie po co?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

to nie tak. jeśli przelecisz twittera MZ do początku epidemii i zsumujesz wszystkie "nowe potwierdzone zakażenia" (teraz 2 komunikaty na dzień, wcześniej były 3), to będzie ich dokładnie tyle, ile "pozytywnych" w tym dobowym komunikacie testowym. tak więc to jest na bieżąco.

 

Nie w tym rzecz, chodzi o przesunięcie 3 dniowe wyników testow. Po komunikatach WSSE widać, że to dopiero próbki pobrane, ale niezdiagnozowane - więc nie powinieneś ich do liczenia % zakażonych brać pod uwagę. Najprościej popatrz (już na dane pełne dobowe) i przyrównaj liczbę testów do liczby chorych (widać to dobrze na początku). Zaraz będę przy kompie to pokaże o co mi chodzi.

edit: Zobacz:

image.png.23d37eb6be58e1db6a0c63e17880fb4a.png

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.