Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest fejk?

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 

Jestem ciekaw jaki odsetek osób po takim cwaniakowaniu nie dostałaby mandatu.

No i oczywiście pomijając skrajną nieodpowiedzialność całej tej sytuacji ( w sensie tej eskapady w grupie), to wg prawa tu najprawdopodobniej nie ma przestępstwa, bo podejrzewam, że osoby ze zdjęcia są w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, fluber napisał:

To nie jest fejk?

Jestem ciekaw jaki odsetek osób po takim cwaniakowaniu nie dostałaby mandatu.

No i oczywiście pomijając skrajną nieodpowiedzialność całej tej sytuacji ( w sensie tej eskapady w grupie), to wg prawa tu najprawdopodobniej nie ma przestępstwa, bo podejrzewam, że osoby ze zdjęcia są w pracy.

 

31 minut temu, Krzemo napisał:

Jarosław w jakiej jest pracy ?

jest , pracuje aby być coraz bliżej prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Miasto i Gmina (moja) plus lokalny "biznes", kupiły dla mieszkańców maski. Rano rozwozili mieszkańcom "bezdotykowo" wieszając na bramach. 

Po jednej sztuce, na mieszkańca. Teraz najlepsze.

Maska wielorazowa, czarna, modna. Po rozpakowaniu, zauważyłem, że wykonana jest z tego samego materiału/plastiku, co chińskie maty kuchenne pod talerze.

Na cokolwiek nie założyłbyś tej maski, nic, ale to nic, za ch.ja się z niej nie wydostanie (tak gruby/nieprzepuszczający jest materiał z którego to wykonano),

Czyli niby ok.

Tylko nikt nie wziął pod uwagę, że po założeniu maski, w dobrym guście byłoby bez dopłaty dać możliwość oddychania.

Niestety takiej opcji producent nie przewidział.

Za to medialnie projekt wygląda zajebiś...e i już wszystkie media odtrąbiły sukces włodarzy i reklamę biznesowych darczyńców, robiących dobrze, wszystkim mieszkańcom.

 

Osobiście mam maski (kupiłem na początku lutego) ale wolałbym już przedstawianą opcję z biustonoszem.

Tyle tylko, że jako zwykły śmiertelnik, nie mam możliwości spędzania wakacji z Eltonem Johnem.

 

Jedno jest pewne, w darmowej masce, w ilości sztuk 1, niewydolność oddechowa jest gwarantowana, tuż po założeniu.

Pomijam kwestię, że dowóz 1 maski dla mieszkańca, przewyższa wielokrotnie jej koszt, o wykonaniu z dobroci serca nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 10 600 testów. Przyspieszają.

 

"Liczymy na to, że w najbliższych dniach wydajność laboratoriów w zakresie wykonywania testów na koronawirusa wyniesie 20 tys. na dobę - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Obecnie możliwości laboratoriów to 16 tys. - dodał."

 

"Polski test na koronawirusa SARS-CoV-2 gotowy do produkcji!  Powstał w poznańskim Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. To wielki sukces młodych badaczy, którzy w ramach wolontariatu przez ostatnie 3 tygodnie pracowali w laboratorium dzień i noc.

Test bazuje wyłącznie na polskich odczynnikach. Dzięki temu ma być tańszy od zagranicznych odpowiedników. Wniosek o rejestrację już został złożony. Start produkcji w radomskich zakładach Medicofarma jest kwestią dni dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego."

 

"USA: - Jestem prawie pewien, że obecnie jesteśmy już w szczytowym punkcie pandemii koronawirusa w USA. Teraz będziemy szli w dół - powiedział w czwartek wieczorem czasu miejscowego prezydent Donald Trump, podczas briefingu prasowego w Białym Domu. (za Polską Agencją Prasową)"

????? No cóż, powodzenia.

 

Skąd się wziął CV?

https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/jak-zwierzeta-i-ludzie-pomagaja-wirusom,n,1000264134.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,25851463,srednio-tylko-6-proc-zakazen-koronawirusem-jest-wykrywanych.html

Czyli nie mamy żadnej kontroli nad tym co sie dzieje. Śmiertelnosc jest niska. W ciągu roku epidemia wygaśnie bo szybko się rozprzestrzenia i jest nie do opanowania

Dane z Austrii akurat sugerują coś innego. Zbadali tam randomowo wczoraj 30 tysięcy osób i mieli 0,32% zarażeń ( czyli jakieś 2 razy więcej niewykrytych niż wykrytych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.