Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kucio napisał:

 

Wczoraj rzecznik komendy głównej mówił, że nikt mandatu za spacer nie dostaje, chyba l, że to spacer w miejscu w którym przebywać nie można - park np.

Lasy sa zamkniete, szlaki turystyczne tez, powinienem nie ogladac zywej duszy podczas tego lockdownu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kucio napisał:

No, bo działa. Działa zgodnie z prawem zawartym w kodeksach. Cóż, ja mówię po raz kolejny. Głupi wyrok to jedna sprawa, ale to tez nie wina policji, a sądów. Policja wypełniła swój obowiązek w postaci zatrzymania osoby posiadającej narkotyki. Ilość tu nie gra roli. To, czy idzie do więzienia to decyzja sądu, który ocenia „ciezkosc” czynu.

dalej to nie zmienia faktu, że wśród policjantów są jednostki, które powinny być izolowane, a one bardzo często pną się po szczeblach mundurowej kariery

fajnie, że masz zaufanie do policji, ja też jestem zdania, że większość z nich to normalni ludzie

niestety ten margines istnieje i abyś nie musiał go nigdy poznać

6 minut temu, kucio napisał:

Policja wypełniła swój obowiązek w postaci zatrzymania osoby posiadającej narkotyki.

posiadającego śladowe ilości łagodnego narkotyku, dodatkowo Ci policjanci mają świadomość, że niszczą komuś w ten sposób młodość, a kto wie czy nie gorzej

w takim państwie chciałbyś żyć?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kucio napisał:

To ja odwrócę pytanie. Czy chciałbyś żyć w kraju, gdzie policja przymyka oko na przestępstwa?

żyjemy w kraju gdzie dwóch typków na bodaj Podkarpaciu za skatowanie typka na śmierć (bo ich ochlapał błotem jadać autem) na oczach dzieci tej ofiary dostają kolejno po 4 i 6 lat

więc tak, chciałbym żyć w kraju gdzie przestrzegane jest prawo i jest one równe dla wszystkich, temat rzeka, ja bardzo antysystemowy się stałem, raczej ciężko się ze mną dyskutuje obecnie na podobne tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Chciałbym zobaczyć Ciebie jak nagły wybuch agresji przy Tobie takiego boksera, gangstera czy żołnierza, powoduje że stajesz się bardziej wojowniczy i zaczynasz mu pyskować. Oj chciałbym

A może ja jestem bokserem, gangsterem, żołnierzem albo karateką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no widzisz, a ja nie mam, pewnie dlatego, ze mój ziom z bloku siedział rok w pierdlu za 0,2g trawy z tytoniem

Nie jest możliwe otrzymanie bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie takiej ilości.

To znaczy jest, ale nie tak od razu. :) Pewnie dostał zawiasy, ale nie zastosował się do warunków próby. Ewentualnie otrzymał grzywnę i jej nie zapłacił przez co zamieniono mu karę na odsiadkę.

Albo to wcale nie chodziło o posiadanie tylko o dilerkę.

W każdym razie to jest na tyle surowa kara, że musi istnieć jakaś szczególna okoliczność, której albo nam nie podałeś albo sam o niej nie wiesz. Przecież gdyby takie kary były na porządku dziennym to więzienia byłyby pełne takich ,,przestępców" a tak przecież nie jest.

To było przed czy po nowelizacji wprowadzonej przez PO o dopuszczalności posiadania nieznacznej ilości na własny użytek?

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

Nie jest możliwe otrzymanie bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie takiej ilości

to było z 8 lat temu, teraz już za większe ilości nie pójdziesz siedzieć, chodzi o skalę przewinienia i o to czym zajmowała się policja w tamtych czasach, a zajmowała się głównie tak ważnymi sprawami jak właśnie takie wykroczenia

tamten gostek miał już jakieś zawiasy, nie zmienia to faktu, że nie takich przestępców powinno się chyba ścigać

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe oszacowanie w stanach wskazuje na ~60k zgonow. Wczoraj porozmawialem z dobrym znajomym, lekarzem ktory pracuje w okolicach Detroit - wirus przechodzi przez biedne dzielnice zbierajac niesamowite zniwo (hospitalizacje ogolnie  i zgony) na smiertelnie otylych / diabetykach i cisnieniowcach/sercowcach - masakra. Szpitale sa zalane ludzmi z nizin spolecznych. 

BTW, Troche sie chlopak nawrocil na hydroxychloroquine, w porownaniu sprzed tygodnia, pare przypadkow takich "close to home" jak to mawiaj'o : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech kolejny dzień z liczba 4000 tyś nowych zakażeń. Jeżeli dobrze pamiętam to oni totalny lockdown wprowadzili 10 marca. Za wolno to spada, zdecydowanie za wolno. Skonczy sie tak, jak mówił Bill Gates będziemy wprowadzać paszporty medyczne, pokazujące kto ma antyciała na to cholerstwo, kto był szczepiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, P_K napisał:

We Włoszech kolejny dzień z liczba 4000 tyś nowych zakażeń. Jeżeli dobrze pamiętam to oni totalny lockdown wprowadzili 10 marca. Za wolno to spada, zdecydowanie za wolno. Skonczy sie tak, jak mówił Bill Gates będziemy wprowadzać paszporty medyczne, pokazujące kto ma antyciała na to cholerstwo, kto był szczepiony. 

Ja widzę dwie możliwe wersje odpowiedzi na to, co napisałeś. Pierwsza to taka, że po co obrońcy zamku zamykają bramę, jak atakujący obok zrobili takiej samej wielkości wyłom i napływają do środka? I analogicznie do wirusa - może być tak, że po co lockdown jak wirus i tak u nich był tak namnożony, że ich działania mogły niewiele zmienić.

Druga wersja - pokrywa się to z tym, co postuluje coraz większa liczba naukowców - to co wiemy o ilości zakażonych to kropla w morzu. Całkiem możliwe, że posiadaczami wirusa jest już olbrzymia część populacji włoskiej i będzie jeszcze większa, więc robiąc testy się to odkryje, co pozwala mieć nadzieję, że spośród posiadaczy wirusa to ci którzy mieli przechodzić to ciężko albo nawet umrzeć to już ta część wypłynęła w zdecydowanej większości. W sensie, że wirus trafiając do najsłabszych ich zabił lub mocno nadszarpnął ich zdrowie, a zdecydowana większość, która cierpiała na łagodniejsze schorzenia lub żadne bądź mieli coś w swoich genach czy organizmach co pozwoliło im to przejść spokojnie, to nawet nie wie, że od miesiąca ma antyciała na wirusa, bo już go mieli i zwalczyli. Dlatego tak ważne będzie wysłanie kupy testów do Włoch i sprawdzanie antyciał u ludzi, którzy to przeszli (drogą oficjalną) i tych zdrowych. Bo może się okazać, że faktycznie spora część ludzi już to ma za sobą, co też znacząco obniży śmiertelność tego wirusa i pozwoli też uspokoić ludzi. Pozwoli także na spokojne odblokowywanie państw, ale z rozwagą, by znowu wirus nie trafiał po Domach Opieki czy oddziałach onkologicznych tak masowo jak do tej pory. Wiem, że to zabrzmi dziwnie i nierealnie, ale całkiem możliwe, że zainwestowanie dużej pomocy dla Włochów czy Hiszpanów w postaci testów dałoby nam o wiele szerszy obraz sytuacji i pozwoliłoby zmniejszyć (być może) koszty w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.