Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle Chiny to jest ciekawy przypadek. Sam pisałem z niecały miesiąc temu, że mieli świat u stóp, ale ilość błędów, które popełnili przez ten czas może ich kosztować o wiele więcej niż się mogło wydawać na początku. Tym bardziej, że świat akceptował łamanie praw człowieka itd. bo miał z tego powodu korzyści, ale teraz każdy patrzy im na ręce i nie radzą sobie bardziej niż jakikolwiek rząd w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roger napisał:

Już abstrahując od powyższego, wcale mnie nie dziwi, że Trump (mimo że sam dał dupy) wspomina coś o zaprzestaniu finansowania WHO, a i dziś czytałem że Niemcy też mają wątpliwości (szczególnie że są największym płatnikiem w Europie).

 

W obecnej formie WHO przyczyniło się do rozwoju pandemii w stopniu podobnym do chińskiej partii. Mało tego dalsza, merytoryka WHO, to w zasadzie powielanie błędów.

 

Na dzisiaj UE i WHO okazały się organizacjami niewydolnymi, wystąpił ogromny kryzys decyzyjny, informacyjny, uwidoczniło się przeładowanie biurokratyczne.

Oczywiście nie nawołuje do wypierpol, czy likwidacji WHO. Tyle, że formuła "tłustych kotów" badających krzywiznę banana latami, minęła bezpowrotnie.

Przetarg w którym nie wzięliśmy udziału, to też kompromitacja.

 

Końca nie widać, ale od tygodnia coś wypłaszczyło z nowymi przypadkami.

image.png.c18c69a47e586ed16df4e0dd0b95eb35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale dla Polski to znacznie lepsza sytuacja. Po przetargu, nie wiadomo było co robić, czekać, kupować na własną rękę?

Dlatego przyczepili się za zakaż wywozu z Polski, co już było kuriozalne.

 

Całe WHO. Chciałabym, ale boję się. Żadnego stanowiska.

https://www.money.pl/gospodarka/zakazenie-koronawirusem-who-podgrzala-konflikt-bezgotowkowcow-z-siecia-bankomatow-6497689671874177a.html

 

"W odrębnym artykule "Wiedomosti", opierając się na rozmowach z lekarzami i pielęgniarkami ostrzegają, że w perspektywie w Rosji "może grozić deficyt dosłownie wszystkiego: medyków, środków ochrony, łóżek w szpitalach, respiratorów, testów i lekarstw".

Gazeta wskazuje, że nawet w Moskwie lekarzom nie wystarcza odzieży ochronnej - masek, okularów, specjalnych kitli. "Skargi o podobnych problemach otrzymujemy z całej Rosji. Nie wystarcza nawet jednorazowych środków ochronnych, nie mówiąc już o pełnowartościowej ochronie" - powiedziała dziennikowi szefowa związku zawodowego Sojusz Lekarzy, Anastazja Wasiljewa."

Wszędzie to samo.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lorak napisał:

to znaczy, że w pozostałych włoszech jeszcze większy spadek - jak to wytłumaczysz?

Raczej tym, że jednak szczególnie na południu Włoch z powodu ograniczeń jest jak wszędzie - mniej wypadków, przestępstw, przedawkowań itd.

Myślę, że na wnioski przyjdzie czas - generalnie uważam, że środki reakcji są znacznie przesadzone, a jedyne sensowne podejście  wg mnie to duża liczba testów > izolacja zakażonych > w miarę normalne funkcjonowanie reszty społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jack napisał:

Nareszcie wprowadzają obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.  

gdyby wprowadzili maseczki i je [odpłatnie] zapewnili (bo przecież jest brak, więc zwykły obywatel tak łatwo ich nie dostanie), to byłoby spoko. ale nie wprowadzają, bo można zakryć szalikiem, czy jakąś inną szmatą. do tego dopiero od 16 kwietnia (i chyba póki co do 19), więc co, przez najbliższy tydzień wirus nie będzie się rozprzestrzeniał? bez sensu. kolejne obostrzenie, aby sprawdzić jak mocno można docisnąć społeczeństwo.

 

https://streamable.com/lsm76e

 a teraz szalik będzie zabezpieczał przed wirusem...

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

gdyby wprowadzili maseczki i je zapewnili (bo przecież jest brak, więc zwykły obywatel tak łatwo ich nie dostanie), to byłoby spoko. ale nie wprowadzają, bo można zakryć szalikiem, czy jakąś inną szmatą. do tego dopiero od 16 kwietnia (i chyba póki co do 19), więc co, przez najbliższy tydzień wirus nie będzie się rozprzestrzeniał? bez sensu. kolejne obostrzenie, aby sprawdzić jak mocno można docisnąć społeczeństwo.

A wg mnie zajebiste obostrzenie, które powoduje poluzowanie innych obostrzeń od 19 kwietnia (w założeniu). Jeżeli mamy zasłaniać usta i nos, a w zamian będzie można ruszyć z pracą, ograniczeniem poruszania czy nawet spacerami to ja jestem za. Pod warunkiem, że to dobre z punktu widzenia epidemii. A wydaje się, że tak. Powoli sytuacja się stabilizuje, a mamy jeszcze 10 dni do tego czasu, gdzie można obserwować i zawsze zmienić założenia. A czemu przez najbliższy tydzień nie? Bo przez ten czas przestrzegamy mocniejszych obostrzeń. Zasłanianie twarzy to wersja pośrednia właśnie. Tutaj dokręcą śrubę lekko (bo i tak wiele osób już nosi maski), by móc poluzować w wielu innych sprawach. Dla mnie zdecydowanie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.