Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Krzemo napisał:

Nie wiem, szpital jest prowadzony przez samorząd województwa dolnośląskiego. W samorządzie wojewódzkim na Dolnym Śląsku rządzi PiS z lokalną przystawką. W organach szpitala jest też przedstawiciel wojewody, czyli rządu. 

Pytania wyślij do prezesa partii, albo Premiera. 

lekarze sa na celowniku pisowskich zolnierzy bo smieli sie pozalic na jakiekolwiek braki w zaopatrzeniu  i niesmialo sugeruja ze rzad moglby im bardziej pomagac, rzad wprowadzil cenzure lekarzom zeby nie jatrzyli,  gdyby sluzba zdrowia siedziala cicho kazdy pisowski zolnierz  pisalby peany  nt. bohaterstwa lekarzy ale tak nie jest wiec zaczynaja swoja krecia robote

Edytowane przez mistrzBeatka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, fluber napisał:

Akurat mam wypowiedź profesora Simona sprzed 2 miesięcy:

Sprzed 3 miesięcy. Kiedy epidemia w Chinach się oficjalnie dopiero rozkręcała i o wirusie było wiadomo tyle co nic.

Edytowane przez Krzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Narracja sprzed dwóch miesiący ludzi ze SZPITALA ZAKAŹNEGO - nie ma problemów, ludzie nie panikujcie.

Narracja dziś - "ludzie , niczego nie ma, ratunku, umrzemy!!!!"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, DeltaCenter napisał:

Narracja sprzed dwóch miesiący ludzi ze SZPITALA ZAKAŹNEGO - nie ma problemów, ludzie nie panikujcie.

Narracja dziś - "ludzie , niczego nie ma, ratunku, umrzemy!!!!"

Jesteś wyjątkowym człowiekiem.

Życze dużo zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

lekarze sa na celowniku pisowskich zolnierzy .....

Horyzonty niektórych nigdy nie sięgną poza sprowadzenie dyskutantów do roli "żołnierzy czy płatnych trolli". 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Krzemo napisał:

Jesteś wyjątkowym człowiekiem.

Życze dużo zdrowia.

Przepraszam. Dopuściłem się profanacji "O Przenajświętszej Narracji". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

Wypowiedź jest z 1 lutego. Mamy 31 marca. 

Ok

Ale jakie masz dla mnie wnioski ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

lekarze sa na celowniku pisowskich zolnierzy bo smieli sie pozalic na jakiekolwiek braki w zaopatrzeniu  i niesmialo sugeruja ze rzad moglby im bardziej pomagac, rzad wprowadzil cenzure lekarzom zeby nie jatrzyli,  gdyby sluzba zdrowia siedziala cicho kazdy pisowski zolnierz  pisalby peany  nt. bohaterstwa lekarzy ale tak nie jest wiec zaczynaja swoja krecia robote

Bohaterstwo lekarzy jest bezsprzeczne. Sam o tym wspomniałem w wątku politycznym.

Nikt nie był w pełni przygotowany na skalę problemu. PIS nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

11 minut temu, fluber napisał:

Akurat mam wypowiedź profesora Simona sprzed 2 miesięcy:

8 minut temu, DeltaCenter napisał:

Nie nadużywaj słów. Nie udawajmy, że to premier ma wizytować każdy szpital i sprawdzać czy czegoś im brakuje. Jak ja widzę u siebie w pracy braki to to zgłąszam, proste. Fluber zacytował wypowiedź pana profesora Simona sprzed dwóch miesięcy. Nie widział wtedy pan profesor problemu. Trochę szkoda.

no fc*** głupi z niego gość że nie znał siły rażenia & prędkości rozprzestrzeniania się wirusa o którym WHO dowiedziało się jakieś 2-3 tyg wcześniej. Absolutnie porównywalne z Twoimi brakami w pracy Delta.

Mam nadzieję że AM Wrocław, czy gdziekolwiek tytuł profersora uzyskał, odbierze mu go 

Edytowane przez rw30
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Krzemo wiem jak odbywa się wspólne planowanie oraz wspólne ćwiczenia na poziomie samorządowym: policji, PSP, szpitali, wojska oraz władzy lokalnej na wypadek zagrożeń. Śmierzi mi tu zaniedbaniami na niższych szczeblach. Jak rozliczać to wszystkich. Nie obchodzi mnie byle - jakie państwo.

@rw30 - tak, tak. Jak zawsze rację masz.

Edytowane przez DeltaCenter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Krzemo napisał:

Ok

Ale jakie masz dla mnie wnioski ?

Wnioski są takie, że:

1. Nikt nie spodziewał się skali problemu

2. To, że koronawirus jest ogromnym problemem okazało się całkiem niedawno

3. Było niewiele czasu, żeby się przygotować, skoro nawet najlepsi specjaliści od chorób zakaźnych w Polsce 2 miesiące temu bagatelizowali problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Funkcjonowanie samorządów ma na nas większy wpływ niż jakiś tam Morawiecki czy Budka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Horyzonty niektórych nigdy nie sięgną poza sprowadzenie dyskutantów do roli "żołnierzy czy płatnych trolli". 😕

Myślisz, że szpitale celowo nie zamawiają takich rzeczy? Chirurdzy używają ostrzy które są najtańsze i nie nadają się do niczego, a na pewno do cięcia czegokolwiek. Szpitale nie mają pieniędzy, żeby wyposażać się po zęby na epidemie, która wybuchnie, a może jednak nie. W budżetach trzeba walczyć o każdą złotówkę, a sprawa wymiany wadliwego/zepsutego sprzętu ciągnie się tygodniami. Lekarze postawieni są przed faktem dokonanym, nie działa - poradź sobie bez tego. Moim zdaniem lekarze powinni to wszystko jebnąć i czekać, aż będą mieli normalne warunki do pracy, chociażby takie jak we Włoszech 🙃

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

Wnioski są takie, że:

1. Nikt nie spodziewał się skali problemu

2. To, że koronawirus jest ogromnym problemem okazało się całkiem niedawno

3. Było niewiele czasu, żeby się przygotować, skoro nawet najlepsi specjaliści od chorób zakaźnych w Polsce 2 miesiące temu bagatelizowali problem.

No tak.

Ale to, że te dwa miechy przespano, a ARM zamiast na wszelki wypadek kupić trochę sprzętu ochronnego (który przecież z dnia na dzień nie zgnije) skupowała węgiel to czyja broszka ?

Czy to uprawnia, rożnych tu naszych kolegów do wołania teraz "winni lekarze !!!"  (bo nie samorząd, ten okazał się nie z tej opcji ;-))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Eliasz napisał:

5 godzin temu, Eliasz napisał:

Moim zdaniem lekarze powinni to wszystko jebnąć i czekać, aż będą mieli normalne warunki do pracy, chociażby takie jak we Włoszech 🙃

Nie jebną. We Włoszech mieli 2,5 razy mnie respiratorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Masz pewne braki - dobre wychowanie.

Przynajmniej nie mam braków w rozumowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Krzemo napisał:

Ale to, że te dwa miechy przespano, a ARM zamiast na wszelki wypadek kupić trochę sprzętu ochronnego (który przecież z dnia na dzień nie zgnije) skupowała węgiel to czyja broszka ?

Czy to uprawnia, rożnych tu naszych kolegów do wołania teraz "winni lekarze !!!"  (bo nie samorząd, ten okazał się nie z tej opcji ;-))

ARM kupił trochę sprzętu ochronnego i miał trochę sprzętu ochronnego w zapasach ( generalnie tyle co zawsze od 20 lat) z tym, że w przypadku tej epidemii trochę to stanowczo za mało.

Nie, choć na pewno bagatelizowanie sprawy przez największe autorytety w kraju w tej dziedzinie ( bo oprócz Simona, jeszcze kojarzę wywiad w TVN z innym profesorem chorób zakaźnych, który też wyśmiewał tego koronawirusa + szef GIS-u tak samo bagatelizował sprawę) zrzuca na nich pewną część odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, DeltaCenter napisał:

masz racje , przepraszam, wzgledem ciebie to zbyt wygorowane okreslenia

jakis tydzien temu alieexpress/alibaba na skutek interwencji naszego rzadu (ministerstwa cyfryzacji)zablokowaly sprzedaz masek do polski ,  na szczescie rzadcy doszli do wniosku ze chinskie maski jedna moga byc wysylane do polski i dogadali sie ponownie z chinczykami . podobno wcale nie chcieli aby chinczycy wstrzymali wysylke masek do polski , tylko  ambasada chinska cos zle  zrozumiala LOL monty python

Edytowane przez mistrzBeatka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytasz, dociekasz, nie ulegasz tym facebookowym modom na przekazy - a ten i tamten jedyne co potrafią to tylko obrazić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi