Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Właśnie lekarze są od leczenia, to jest ich praca. Wykonywanie zawodu raczej ciężko nazwać bohaterstwem. TO lekarze przez ostatnie dwa miesiące nie widzieli żadnych braków ?

No i co? Mieli lekarze urachmiac produkcję na własną rękę? 

Sugerowanie, że braki w zapatrzeniu są winą personelu medycznego jest wyjątkowo obrzydliwe.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

No i co? Mieli lekarze urachmiac produkcję na własną rękę? 

 

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

TO lekarze przez ostatnie dwa miesiące nie widzieli żadnych braków ?

Akurat mam wypowiedź profesora Simona sprzed 2 miesięcy:

Cytat

Zachowajmy spokój, koronawirusy są obecne na całym świecie i odpowiadają za powszechne choroby przeziębieniowe i jakoś nikt specjalnie nie umiera - uspokaja tymczasem prof. dr hab. med. Krzysztof Simon, ordynator 1. oddziału chorób zakaźnych z ul. Koszarowej. Podkreśla, że jego personel nie jest zaskoczony tym co się dzieje. Jego zdaniem, problemem jest medialny szum i straszenie ludzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzemo napisał:

No i co? Mieli lekarze urachmiac produkcję na własną rękę? 

Sugerowanie, że braki w zapatrzeniu są winą personelu medycznego jest wyjątkowo obrzydliwe.

Nie nadużywaj słów. Nie udawajmy, że to premier ma wizytować każdy szpital i sprawdzać czy czegoś im brakuje. Jak ja widzę u siebie w pracy braki to to zgłąszam, proste. Fluber zacytował wypowiedź pana profesora Simona sprzed dwóch miesięcy. Nie widział wtedy pan profesor problemu. Trochę szkoda.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Krzemo napisał:

Nie wiem, szpital jest prowadzony przez samorząd województwa dolnośląskiego. W samorządzie wojewódzkim na Dolnym Śląsku rządzi PiS z lokalną przystawką. W organach szpitala jest też przedstawiciel wojewody, czyli rządu. 

Pytania wyślij do prezesa partii, albo Premiera. 

lekarze sa na celowniku pisowskich zolnierzy bo smieli sie pozalic na jakiekolwiek braki w zaopatrzeniu  i niesmialo sugeruja ze rzad moglby im bardziej pomagac, rzad wprowadzil cenzure lekarzom zeby nie jatrzyli,  gdyby sluzba zdrowia siedziala cicho kazdy pisowski zolnierz  pisalby peany  nt. bohaterstwa lekarzy ale tak nie jest wiec zaczynaja swoja krecia robote

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

lekarze sa na celowniku pisowskich zolnierzy bo smieli sie pozalic na jakiekolwiek braki w zaopatrzeniu  i niesmialo sugeruja ze rzad moglby im bardziej pomagac, rzad wprowadzil cenzure lekarzom zeby nie jatrzyli,  gdyby sluzba zdrowia siedziala cicho kazdy pisowski zolnierz  pisalby peany  nt. bohaterstwa lekarzy ale tak nie jest wiec zaczynaja swoja krecia robote

Bohaterstwo lekarzy jest bezsprzeczne. Sam o tym wspomniałem w wątku politycznym.

Nikt nie był w pełni przygotowany na skalę problemu. PIS nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

11 minut temu, fluber napisał:

 

Akurat mam wypowiedź profesora Simona sprzed 2 miesięcy:

 

 

8 minut temu, DeltaCenter napisał:

Nie nadużywaj słów. Nie udawajmy, że to premier ma wizytować każdy szpital i sprawdzać czy czegoś im brakuje. Jak ja widzę u siebie w pracy braki to to zgłąszam, proste. Fluber zacytował wypowiedź pana profesora Simona sprzed dwóch miesięcy. Nie widział wtedy pan profesor problemu. Trochę szkoda.

 

 

 

no fc*** głupi z niego gość że nie znał siły rażenia & prędkości rozprzestrzeniania się wirusa o którym WHO dowiedziało się jakieś 2-3 tyg wcześniej. Absolutnie porównywalne z Twoimi brakami w pracy Delta.

Mam nadzieję że AM Wrocław, czy gdziekolwiek tytuł profersora uzyskał, odbierze mu go 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzemo wiem jak odbywa się wspólne planowanie oraz wspólne ćwiczenia na poziomie samorządowym: policji, PSP, szpitali, wojska oraz władzy lokalnej na wypadek zagrożeń. Śmierzi mi tu zaniedbaniami na niższych szczeblach. Jak rozliczać to wszystkich. Nie obchodzi mnie byle - jakie państwo.

@rw30 - tak, tak. Jak zawsze rację masz.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzemo napisał:

Ok

Ale jakie masz dla mnie wnioski ?

Wnioski są takie, że:

1. Nikt nie spodziewał się skali problemu

2. To, że koronawirus jest ogromnym problemem okazało się całkiem niedawno

3. Było niewiele czasu, żeby się przygotować, skoro nawet najlepsi specjaliści od chorób zakaźnych w Polsce 2 miesiące temu bagatelizowali problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Horyzonty niektórych nigdy nie sięgną poza sprowadzenie dyskutantów do roli "żołnierzy czy płatnych trolli". 😕

Myślisz, że szpitale celowo nie zamawiają takich rzeczy? Chirurdzy używają ostrzy które są najtańsze i nie nadają się do niczego, a na pewno do cięcia czegokolwiek. Szpitale nie mają pieniędzy, żeby wyposażać się po zęby na epidemie, która wybuchnie, a może jednak nie. W budżetach trzeba walczyć o każdą złotówkę, a sprawa wymiany wadliwego/zepsutego sprzętu ciągnie się tygodniami. Lekarze postawieni są przed faktem dokonanym, nie działa - poradź sobie bez tego. Moim zdaniem lekarze powinni to wszystko jebnąć i czekać, aż będą mieli normalne warunki do pracy, chociażby takie jak we Włoszech 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Wnioski są takie, że:

1. Nikt nie spodziewał się skali problemu

2. To, że koronawirus jest ogromnym problemem okazało się całkiem niedawno

3. Było niewiele czasu, żeby się przygotować, skoro nawet najlepsi specjaliści od chorób zakaźnych w Polsce 2 miesiące temu bagatelizowali problem.

No tak.

Ale to, że te dwa miechy przespano, a ARM zamiast na wszelki wypadek kupić trochę sprzętu ochronnego (który przecież z dnia na dzień nie zgnije) skupowała węgiel to czyja broszka ?

Czy to uprawnia, rożnych tu naszych kolegów do wołania teraz "winni lekarze !!!"  (bo nie samorząd, ten okazał się nie z tej opcji ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.