Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Reikai napisał:

Seniorzy, którzy są najbardziej narażeni mogą wychodzić kiedy tylko chcą, do tego mają specjalne godziny zakupów, ale w innych dalej mogą te zakupy robić

jeżeli senior nie umie zrozumieć że dla niego to być albo nie być i idzie do apteki w kolejkę "bo tylko przechodziłem i czy jest może nowy Przeglad Medyczny?" to jaki rząd byłby w stanie wyegzekwować żeby tenże nie wychodził? zabrać babci dowód?

7 minut temu, Reikai napisał:

-Można biegać? Można, tak, ale nie róbcie  tego

jak wyżej, co ma policja strzelać bez ostrzeżenia do każdego w lajkrze? jak ktoś jest na tyle niekumaty że MUSI iść biegać (do parku, po ulicy itp, bo akurat nie mam nic przeciwko pobieganiu po odludziu) to cóż, taki mamy klimat. jak społeczeństwo nie dorośnie to niech nie oczekuje że ktoś zrobi to za nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kucio napisał:

 

Oczywiscie to nie jest wybitny rząd, ale w perspektywie tego kryzysu zyskuje bardzo dużo, widać, że sytuacja jest monitorowana. Na weekend było wielkie rozluźnienie i nagle nowe obostrzenia. Ja czuje się dzięki temu bezpieczniej, a Szumowskiego podziwiam, bo w wielu innych krajach Ministrowie Zdrowia nie wytrzymują.

Jasne, że nie jest wybitny. Do działań w Koreii Płd, czy działań rządu Tajwanu który miał wiecej niż dwa zwoje w głowie, i od razu się wyizolował, i teraz nie ma żadnego wiekszego problemu z pandemią, dużo mu brakuje.  Tylko rządy "białego" czekały na niewiadomo co, a argumentacja była taka, że nie mozna przeciez pozamykac granic, bo gospodarka jebnie, co i tak z czasem uczyniły, tyle że dodały sobie problemow przy już de facto rozprzestrzenionym wirusie.

Mam pytanie do zwolenników działań rządu:  Kiedy to ma niby wrocic wszystko to w miare normalnego funkcjonowania? nie pytam o termin, tylko o stan faktyczny. Co musi się stać? ma spać krzywa zachorowań? umieralnosci? i co pozniej jeśli np. za pare miesięcy będzie jakaś druga fala zachorowań? znowu wszystko zamykamy i tak w kolo macieju? 

Zobaczycie jak fala samobójstw pojdzie do gory, gdy ludzie nie będą mieli za kilka miesiecy za co opłacić rachunków, stracą pracę, itp. 

Dla mnie skutki walki, działan podjetych przez te nieudolne rządy, będą straszliwsze, i bardziej dotkilwsze, niż cała ta  pandemia. Nie mam żadnych wątpliwosci. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kucio napisał:

To jest piękno polityki, że można interpretować zachowanie rządu dwojako. Ja tu nie widzę akurat tego o czym piszesz, a nie jestem fanem rządu.

- Seniorzy nie mogą wychodzić, ale nie wszyscy są objęci wolontariatem i mają rodzinę w pobliżu, więc godzina senioralna to możliwość ich bezpiecznego kooegzystowania.

- Kwarantanna była obowiązkowa na domostwo, ale tylko osoba w kwarantannie miała odpowiedzialność karną- tutaj ktoś o tym już pisał.

- W tym śmieszkowaniu Pana Prezydenta jest dużo prawdy. Skoro możesz wychodzić na długie spacery, jeździć po sklepach itd teraz to na wybory za ponad miesiąc możesz iść na wybory.

- TikTok to akcja Ministerstwa Cyfryzacji Grawanntana, skierowana do młodych, aby siedzieli w domach i oglądali e-sport. TikTok to najlepsze miejsce dotarcia wraz z Twitchem, więc wcale się nie zdziwie jak będzie jakiś prezydencki stream w wiedźmina, czy coś. 
 

- Stanu nadzwyczajnego nie ma, bo na ten moment państwo nadal funkcjonuje dobrze w kontekście zasad ustawy o epidemii i nie są w 100% spełnione warunki wprowadzenia takiego stanu.

- Możesz, ale nie jest rekomendowane- w czym problem?

Oczywiscie to nie jest wybitny rząd, ale w perspektywie tego kryzysu zyskuje bardzo dużo, widać, że sytuacja jest monitorowana. Na weekend było wielkie rozluźnienie i nagle nowe obostrzenia. Ja czuje się dzięki temu bezpieczniej, a Szumowskiego podziwiam, bo w wielu innych krajach Ministrowie Zdrowia nie wytrzymują.

1. Czyli w takim przypadku należy nakazać robienia zakupów przez seniorów tylko w tych godzinach, a potem niech siedzą na tyłku w domu, zakaz wychodzenia z domu tak jak dzieci i młodzeiż.No, ale oni mają prawa wyborcze w przeciwieństwie do dzieci i to główny elektorat partii, także nie mogą się narażać jakimiś zakazami.
2. Czyli nie było żadnej kwarantanny, skoro nie było to ani sprawdzane, ani monitorowane, ani karane, zapisywane nigdzie itd. Od początku tu zjebali strasznie, tak powstała masa zakażeń typu żona męża który wrócił z Włoch normalnie mogła chodzić do pracy.
3. To śmieszkowanie prezydenta jest obrzydliwe i samo to że w ogóle myślą o wyborach w takim czasie to jest Bareja level. Tzn pewnie tych wyborów nie będzie, a raczej chce w to wierzyć, ale przy tym co ten PiS odpierdala typu zmiana prawa w nocy i informowanie o tym głosujących 10 minut przed glosowaniem jest po prostu obrzydliwe. No i serio, porównanie sklepów, czy spacerów więc podstawowych rzeczy które każdy człowiek musi zrobić, żeby nie ocipieć do przeprowadzania wyborów, bo jest szansa że Dudeł wygra w 1 turze, nie zważając uwagi na to co wydarzyło się we Francji po wyborach?
4. No i w tym problem, ze prezydent w czasie największego kryzysu po II WŚ zajmuje sie rzeczami typu stream z Wiedźmina.
5. Mamy różną definicje ''funkcjonuje dobrze''. Ja, czytając relacje lekarzy, pielęgniarek stwierdzam że pańśtwo funkcjonuje fatalnie.
6. Powinny być jasne zasady, co można, czego nie można robić, wiele osób może źle odbierać komunikaty rządu, już przy poprzednich zaostrzeniach była taka sytuacja, że zabraniano spacerów, a potem jednak okazało się że nie zarbaniano.

Ale przede wszystkim powinni wprowadzić stan wyjątkowy, bo to jest żart jakiś to co się dzieje teraz i @lorakma racje postem wyżej.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zanim zaczniecie wolac o stan wyjatkowy poczytajcie o konsekwencjach takiego czegos

https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/bezpieczenstwo/3632767,3,Stan-wyjatkowy-definicja-konsekwencje-wprowadzenia.html

ja nie widze nic zlego w przeprowadzeniu wyborow internetowo lub bezpiecznie w lokalach wyborczych (jesli jest taka mozliwosc aby byly bezpieczne)

tez nie dziwie sie ze partia ktora ma wygrac wybory chce tych wyborow, to tak jakby bucks chcieli grac playoffy bo sa zdrowi a nets nie bo czekaja na duranta, no brainer

czym sie rozni pojscie na wybory z pojsciem do supermarketu? jak organizacja bedzie dobra nie widze przeciwskazan

nie ma to jak na sile sie przypierdolic do czegos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Reikai napisał:

Czyli :

-Seniorzy, którzy są najbardziej narażeni mogą wychodzić kiedy tylko chcą, do tego mają specjalne godziny zakupów, ale w innych dalej mogą te zakupy robić
-Zajęło im miesiąc czasu żeby wymyślić obowiązkową kwarantanne dla rodzin osób, które przyleciały do Polski, co powinno być pierwszym, oczywistym krokiem
-Wczoraj Duda śmieszkuję , że skoro ludzie mają siłę chodzić do sklepu to na wybory też mogą iść, oprócz tego zajmuje się dodaniem go na TikToku żeby było fajnie. Ale biegać nie wolno
-Stanu wyjątkowego dalej nie ma, bo nie pasuje do narracji
-Można biegać? Można, tak, ale nie róbcie  tego


To jest rząd z dykty i papieru, no ale przecież ten Szumowski ma takie ładne podkrążone oczy....

ad 1 Mogą ale nie muszą, specjalnie dla nich zrobiono godziny, jak dbają o siebie to w innych nie będą się szwendać.

ad 2 Gdzie masz informacje, że biegać nie wolno ? Źródło podaj. Duda powiedział, że jeśli będzie można normalnie korzystać ze sklepów to z urny wyborczej również.

ad 3 Ile krajów objętych obecnie epidemią i tych, które już ją przesżły wprowadziło stan wyjątkowy. 

ad 4 To w końcu można czy nie można ? Bo sobie przeczysz ? Podpowiem, że chodziło o to, że można ale tam gdzie ludzi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubbas napisał:

czym sie rozni pojscie na wybory z pojsciem do supermarketu?

do supermarketu człowiek chodzi raz-dwa na tydzień i nie zawsze ciągnie całą rodzinę. na wybory ma pójść ~pół polski w ciągu jednego dnia. to nie może się skończyć dobrze.

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Ile krajów objętych obecnie epidemią i tych, które już ją przesżły wprowadziło stan wyjątkowy. 

a ile wprowadza "prawo" niezgodne z ich konstytucją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

do supermarketu człowiek chodzi raz-dwa na tydzień i nie zawsze ciągnie całą rodzinę. na wybory ma pójść ~pół polski w ciągu jednego dnia. to nie może się skończyć dobrze.

a ile wprowadza "prawo" niezgodne z ich konstytucją?

lorak uwierz mi, ze do sklepow ludzie chodza codziennie, nawet w tej sytuacji, powtarzam CODZIENNIE, na pewno wszyscy z mojej dzielnicy a to chyba dobry sample size

wydaje mi sie ze skoro maja zrobic glosowanie przez internet to nie pojda wszyscy, plus pewnie jakies godziny i procedury beda wyznaczone dla tych co ida do urn

3 minuty temu, lorak napisał:

a ile wprowadza "prawo" niezgodne z ich konstytucją?

odbije pileczke, a ile panstw zareagowalo tak dobrze jak my?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rw30 napisał:

Pełno firm które miało sporo pracowników pozatrudnianych przez pośredników (czyli na fakturze po prostu a nie na umowach  jakichkolwiek) wywala ich setkami z dnia na dzień. To samo kontraktorzy w IT (moja działka), ale ci akurat odłożyli sporo kasy  pewnie, wrócą w razie czego na umowę gdzieś za mniejszą kasę... nevermind.

Witaj w klubie.
Na razie zwolnień nie ma, co więcej do mojego zespołu dochodzą od kwietnia dwie nowe osoby, które pierwotnie miały zablokowana możliwość dołączenia. Okazuje się, że mozna zdalnie rozpocząć pracę.
Moi znajomi tez na razie siedzą tam gdzie siedzieli. Chociaż gdzieś tam z tylu głowy jest myśl, ze jesteśmy pierwsi do odstrzału. 

Za to w e-commerce, gdzie tez sprzedaje kiepscizna od jakiegos miesiąca. Praktycznie zero sprzedaży, przesunięcia w produkcji, odwołane sesje. Plan na ten rok - utrzymać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Me Myself and I napisał:

wybory nie są obowiązkowe. ja nie mam najmniejszej ochoty na nie pójść co skończy się dla mnie dobrze

nawet jeśli pójdzie tylko 25-30% uprawnionych, to i tak się odbije na tobie.

6 minut temu, Kubbas napisał:

odbije pileczke, a ile panstw zareagowalo tak dobrze jak my?

prawie cała europa środkowa i wschodnia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za analogię ale na razie działania w Europie przypominaja mi Adolfa i jego Rzeszę. Im gorzej tym więcej wyrzeczeń, ale to wszystko stopniowane wraz z rozwojem sytuacji - tak lekko spóźnione i przez to za jakiś czas konieczne będą większe wyrzeczenia które moze wtedy znów bedą za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

prawie cała europa środkowa i wschodnia?

 

jak to mierzysz? maja lepsze cyferki?

ja widzialem anglikow, holendrow, niemcow ktorych rzad reagowal c***owo i masy ludzi na ulicach

przeciez wlochy francja hiszpania to dramat, czyli my zareagowalismy lepiej niz czolowe panstwa europy

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StaryFan napisał:

Skoro zareagowali dobrze, to dlaczego narzekasz?

bo ich główna motywacja jest inna (przepchnąć wybory).

6 minut temu, Kubbas napisał:

jak to mierzysz? maja lepsze cyferki?

ja widzialem anglikow, holendrow, niemcow ktorych rzad reagowal c***owo i masy ludzi na ulicach

przeciez wlochy francja hiszpania to dramat, czyli my zareagowalismy lepiej niz czolowe panstwa europy

?

no ale nie mówiłem o zachodzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra czyli nadal jestesmy w czolowce i zareagowalismy lepiej niz czolowe mocarstwa

dla mnie to wystarcza, na ten moment maja moj kredyt zaufania

kto madry to itak nie pojdzie na wybory, i z tego co mowia statystyki itak by wygral duda, to niech wygra skoro zasluzyl

nie jestem za zadna partia, nie interesuje sie tym, mowie obiektywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kucio napisał:

@lorak powiedz mi, czemu PiS miałby przepchnąć wybory skoro ich największy przeciwnik zaczyna przegrywać nawet z PSLem?

bo wiedzą, że "po wirusie" kraj będzie w takim bagnie, że Duda nawet pierwszej tury by nie przeszedł.

poza tym skoro nie muszą forsować teraz wyborów, to czemu nie ogłoszą oficjalnie stanu nadzwyczajnego tylko przepychają go tylnymi drzwiami?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kucio napisał:

@lorak powiedz mi, czemu PiS miałby przepchnąć wybory skoro ich największy przeciwnik zaczyna przegrywać nawet z PSLem?

jesli  runie gospodarka , nastapi fala bankructw , bezrobocie dramatycznie wzrosnie ,spora grupa ludzi za swoja niedole zacznie obwiniac pis (chociaz to nie bedzie ich wina). 

 

Cytat

 

2. Była kwarantana, była karana, była sprawdzana. Nie było na członków rodziny obostrzeń, teraz są.

3. To może i obrzydliwe, ale taka jest niestety prawda. Skoro w trakcie epidemii, mają czas na piwo w parku ze znajomymi i się nie boją, to jak tam z wejściem do lokalu wyborczego? Nagle pała mięknie - mówiąc brzydko.

 

2.kwarantanna byla bardzo zle przeprowadona , wlasciwie to nie byla kwarantanna jesli reszta domownikow mogla  normalnie funkcjonowac , czego nie rozumiesz? powinni to zmienic duzo szybciej. dedykowane  autobusy dla powracajcych z programu - lot do domu - zostaly udostepnione po interwencji prasy

3. wszedzie narracja jest negatywna , ilosc zgonow, duzo chorych , nie chcemy wloch , hiszpanii u nas  wiec smieszkowanie w takim momencie jest glupie i drazni ludzi to chyba oczywiste. pozatym wielu cymbalow po takich wypowiedzialch prezydenta moze przestac stosowac sie do zalecen rzadu.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kucio napisał:

Pytanie o to kiedy wróci wszystko wróci do normalności to powinieneś kierować do każdego z krajów dotkniętego epidemią lub do czegoś w co wierzysz.

1. Ewidentnie nie ma problemu z seniorami, dano im po prostu możliwość bezpiecznych zakupów. To nawet koresponduje z moimi obserwacjami, bo osoby +65, które są w mojej rodzinie siedzą w domu. Moi dziadkowie, to twardzi katolicy, którzy pomimo wszystko chodzili do kościoła i są bardzo znani z działań wokół niego - aktualnie siedzą w domu od ponad miesiąca. Ludziom starszym bardziej na życiu zależy niż Ci się wydaje. Za to na ulicach widziałem grupy dzieciaków.

2. Była kwarantana, była karana, była sprawdzana. Nie było na członków rodziny obostrzeń, teraz są.

3. To może i obrzydliwe, ale taka jest niestety prawda. Skoro w trakcie epidemii, mają czas na piwo w parku ze znajomymi i się nie boją, to jak tam z wejściem do lokalu wyborczego? Nagle pała mięknie - mówiąc brzydko.

4. Prezydent jest nas wszystkich, a w trakcie zagrożenia, robienie czegoś lekkiego, a nie ciągłe straszenie społeczeństwa jest dobre dla psychiki. Dodatkowo to apel do młodych ludzi z którymi jest największy problem. Ja to odbieram jako coś bardzo dobrego. Powiem tak, ludzie się zachwycają Trudeu, jaki to nowoczesny i wspaniały prezydent. Jednocześnie sami mamy naprawdę wyluzowanego Pana Prezydenta, który ma dystans do siebie, wie, że jest memem, nie boi się tego wykorzystać PRowo, aby trafić do młodych, to jest w nim świetne - jako jedna z niewielu rzeczy. Powiedz mi jak widzisz rząd Japonii, gdzie mają największy kryzs, ale rząd stworzył maskotkę pod kwarantannę. Znam odpowiedź - Japonia to stan umysłu/inna kultura.

5. Ja znam relacje @RappaR, który jest na froncie i nie raz podkreślał, że takie apele są normalnością nawet poza koronawirusem. Teraz jest to wzmożone. W każdym kraju brakuje środków ochrony i każda służba zdrowia oprócz niemieckiej leży i kwiczy. Dla przypomnienia - Polska wysyłała maseczki do Wuhan, bo im ich brakowało. Brakowało ich w Chinach w kraju, który jest ich największym producentem w prowincji w której mieszka 100 mln ludzi, dziwne. Same Niemcy i Polska to większa liczba ludności. Stan wyjątkowy masz we Francji, Hiszpanii, Włoszech (patrząc na populację jak Polska) i jednym landzie Niemieckim - czy w Polsce sytuacja jest dla Ciebie taka sama jak w tych krajach?

6. Proszę, mówisz masz - > https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

1. No widzisz, a ja z kolei znam przypadki seniorów którzy nie zachowują odstępu w sklepach, mówią że ten wirus to bujda i ''ja już przeżyłam swoje''. Tacy ludzie stanowią zagrożenie i dla siebie i dla innych i nie widzę powodów dla którego zakazuje się młodzieży wyjścia, która też niekoniecznie dużo jest na zewnątrz, kwestia perspektywy jedni widzą wiecej seniorów, inni młodzieży.
2. No o tych członkach rodziny właśnie mówię że ich brak kwarantanny to była komedia i ustanawianie prawa jakos po omacku, bez żadnego sensu i logiki. Bo skoro mąż w kwarantannie ma siedzieć w domu, bo może potencjalnie kogoś zarazić , a jego żona która przebywa z nim 24/7 i na sto procent przyjęła od niego wirusa jeśli ten go miał, już może robić co chce?To są podstawy logicznego myślenia, a tu rządzącym tego zabrakło.
3. Jakie sa szanse zarażenia się w parku w grupie 4 osób, na świeżym powietrzu, a jakie idąc do lokalu wyborczego, dotykając urny, stolika do oparcia kartki do głosowania, przebywania w miejscu gdzie były w zamkniętej przestrzeni tego dnia tysiące osób? Nie da się tego porównać
4. Ok, tu się zgadzam, ale dalej uważam że timing był okropny.
5. Wiadomo że i USA i Chiny leżą, ale te decyzje naszych władz są na poziomie bicia się w klata i pokazywania jakim jest się silnym pańśtwem, podczas gdy popełnia się podstawowe błędy.
6. MIałem na myśli konferencje , która była w TV gdzie Morawiecki totalnie się motał i lał wodę jak ja na sprawdzianach w liceum. Ile osób ogląda TV, a ile potem będzie wchodzić na strone ministerstwa, żeby się upewnić o co temu premierowi tak na prawdę chodziło?

A co do stanu wyjątkowego to według wikipedii Stan wyjątkowystan nadzwyczajny państwa, którego wprowadzenie powoduje w szczególności ograniczenie niektórych praw i swobód obywatelskich.  No więc tak, mamy w Polsce stan wyjątkowy, tylko że jest nieogłaszany bo nie pasuje to partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.