Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryFan
2 godziny temu, Eld napisał:

Trochę niestandardowe podejście do kar za zgromadzenie, ale mi się podoba.

https://streamable.com/p9bnf

 

Spróbuję zastosować (ciężko przemówić niektórym do rozumu). 

Mam wrażenie, że się przyjmie.

44 minuty temu, Krzemo napisał:

. Tam traktor wyleczy wszystkich.

No i wszystko jasne. Zachód per capita, miał za mało traktorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem, cos pisales o jakims eksperymentalnym leczeniu w ny:)

Lek antymalaryczny, hydroxychloroquine lub chloroquine + azithromycin.

wczoraj ta francuska grupa ktora byla jechana przez lewackie media w stanach opublikowala swoje wyniki (wczesniej zrobili data release na 24 osobach). Nie bylo to idealne badanie, bo nie sparowali z placebo/SOT ale 79/80 osob wyszlo z tego mierzac viralny load i objawy.

w stanach, w ny robia teraz placebo controlled study, majac dawek na okolo 25k ludzi. Pierwsze wyniki beda za tydzien (th okolo wtorku srody) francuska grupa zrobila to badanie i poprawa powinna byc widoczna po okolo 6-7dniach

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
4 minuty temu, memento1984 napisał:

Lek antymalaryczny, hydroxychloroquine lub chloroquine + azithromycin.

wczoraj ta francuska grupa ktora byla jechana przez lewackie media w stanach opublikowala swoje wyniki (wczesniej zrobili data release na 24 osobach). Nie bylo to idealne badanie, bo nie sparowali z placebo/SOT ale 79/80 osob wyszlo z tego mierzac viralny load i objawy.

w stanach, w ny robia teraz placebo controlled study, majac dawek na okolo 25k ludzi. Pierwsze wyniki beda za tydzien (th okolo wtorku srody) francuska grupa zrobila to badanie i poprawa powinna byc widoczna po okolo 6-7dniach

Arechin® to polski odpowiednik. Od miesiąca produkcja jest przestawiona na full.

 

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-60-osob-zarazonych-w-domu-opieki-pod-radomiem-6493765032700033a

Mój Boże. Szacunek dla tych co zostali, ale tu trzeba działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubbas napisał:

Wychodze sobie porzucac pierwszy raz od poczatkow sytuacji we Wloszech, modlcie sie za mnie

albo za to zeby boisko bylo puste

90815460_215911286162427_119619985852910

 

90964839_1481915635320485_87390597606423

takie cos mnie dzisiaj zastalo, dostalem sie na jedno boisko, ale bardzo spoko ze pozamykali, dzieciaki pewnie by itak przychodzily grac

ogolnie wszystko co sie dzieje w polsce bardzo na plus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
9 minut temu, Zdzich napisał:

Jakieś wytłumaczenie ktoś ma na to?

Dyrektor otrzymał 26, mogli zaliczyć 25, albo część zrobiono wieczorem i rano? To za gruba sprawa aby tak lecieć w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubbas napisał:

 

Godzinę temu, Kubbas napisał:

Wychodze sobie porzucac pierwszy raz od poczatkow sytuacji we Wloszech, modlcie sie za mnie

albo za to zeby boisko bylo puste

90815460_215911286162427_119619985852910

 

90964839_1481915635320485_87390597606423

takie cos mnie dzisiaj zastalo, dostalem sie na jedno boisko, ale bardzo spoko ze pozamykali, dzieciaki pewnie by itak przychodzily grac

ogolnie wszystko co sie dzieje w polsce bardzo na plus

 

były puste tak jak chciałeś :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podawana oficjalnie liczba zmarłych i zakażonych koronawirusem w Hiszpanii może być tylko „wierzchołkiem góry lodowej” - wynika z raportu sporządzonego przez Instytut Zdrowia im. Carlosa III, który opublikował dziennik „El Pais”. 

Z raportu wynika, że liczba zmarłych i zakażonych może być w rzeczywistości dużo wyższa, gdyż jako ofiary śmiertelne koronawirusa liczone są tylko te osoby, u których wcześniej przeprowadzono testy na obecność SARS-CoV-2 i u których testy te dały wynik pozytywny. Do statystyk nie wlicza się natomiast osób, które zmarły np. w swoich domach lub w domach opieki i którym nie zrobiono testów.

W raporcie wzięto pod uwagę codzienną liczbę zmarłych, ujętą w rejestrach cywilnych, i porównano ją ze średnią od 2008 r. Z raportu wynika, że w wielu regionach Hiszpanii liczba osób zmarłych w marcu br. podwoiła się.

W regionie Kastylia-Leon w ciągu jednego tygodnia (17-24 marca) odnotowano 885 zgonów, podczas gdy średnia z lat poprzednich w tym samym czasie wynosi 500. W przypadku 385 przypadków śmierci powyżej średniej tylko w mniej niż jednej trzeciej (122) za przyczynę uznano koronawirusa. Jako przyczynę śmierci u reszty podano np. zapalenie płuc, gdyż tym osobom nie zrobiono testów na SARS-CoV-2."

To by bylo chyba na tyle, jesli chodzi o zawyzanie statystyk ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ibtimes.sg/china-hiding-covid-19-death-toll-21-million-cell-phones-disappeared-why-41580

Takie coś mi się trafiło w ręce. Dla bardziej obeznanych w polityce chińskiej - możliwe, że coś jest na rzeczy i to w takiej skali? Czy raczej fakenews?

Edit: Tym bardziej zastanawiające biorąc pod uwagę to co się dzieje w Chinach czyli demonstracje, bójki z policją itp.

Edytowane przez Zdzich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

W regionie Kastylia-Leon w ciągu jednego tygodnia (17-24 marca) odnotowano 885 zgonów, podczas gdy średnia z lat poprzednich w tym samym czasie wynosi 500. W przypadku 385 przypadków śmierci powyżej średniej tylko w mniej niż jednej trzeciej (122) za przyczynę uznano koronawirusa. Jako przyczynę śmierci u reszty podano np. zapalenie płuc, gdyż tym osobom nie zrobiono testów na SARS-CoV-2."

To by bylo chyba na tyle, jesli chodzi o zawyzanie statystyk ;) 

@darkonza to jak z tym, że lekarze szkodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, polskignom napisał:

Swoją droga w Polsce już chyba 2 czy 3 szpitale i kilku lekarzy jest głównymi roznosicielami wirusa. Szkoda, ze dość mocno nieodpowiedzialnie się zachowują i szpital, o którym chyba @Borys wspominał...

Czasami to nieodpowiedzialność zarządzajacych, ale przede wszystkim brak środków ochrony. We Wrocławiu wykosilo Centrum chorób płuc. Już jest około 50 przypadków. Chory niezidentyfikowany w porę pacjent i polecialo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.