Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, RappaR napisał:

Właśnie przez pół godziny gadałem z pacjentem, który się popłakał jak mu tłumaczyłem, że nie ma korony, ma przeziębienie i niech siedzi w domu na dupie.

37 gorączki i katar, 3 miesiące temu ludzie nawet nie traktowali tego jak choroby, a teraz boją się, jakby mieli terminalnego raka.

Ja zawsze mam temperaturę sporo poniżej 36, a ostatnio kilka razy miałem lekko ponad 37 i kaszel mam suchy...☠️ Może powinienem rozważyć wszczęcie paniki... 😄

Ale z drugiej strony - nie dziwię się, bo dużo osób się boi i wbrew temu co robili przez całe życie - nie bagatelizują objawów, a trochę brakuje trzeźwości myślenia i rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zdzich napisał:

Ja zawsze mam temperaturę sporo poniżej 36,

Witaj w klubie :)

 

Btw czy jest jakaś stronka która udostępnia zaawansowane statystyki zmarłych/wyzdrowiałych tzn. płeć, wiek itp.? Ktoś ma dobre namiary?

3 godziny temu, ely3 napisał:

Policja ani Sanepid nei dostali info z granicy ,ze ta kobieta jest na kwarantannie. Ogólnie choć najpewniej umarła od coronavirusa lekarze uznali ,że nie będą badać przyczyny zgonu a przynajmniej tak twierdził jej syn.

Chciałbym poznać statystyki ile osób umarło w marcu na nieCOVID niewydolność oddechową i jak się ma to lat ubiegłych... tu mogą być ukryte przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 20:38, memento1984 napisał:

jakbym tak mial strzelac, to od 3 do 10tysiecy

90-95% >65yo

asumpcja ze chloroquine / hydroxychloroquine nie pomoze wiecej jak 10-15%, jezeli pomoze wiekszej ilosci ludzi, to odpowiednio mniejsze widelki.

tak wracajac do tego, to wszystkie cyferki i obserwacje z innych krajow mowio, ze 3k, to moze w US&A strzelic jednego dnia w ciagu tych 30 dni...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katarze jest 2.3 mln ludzi i 560 przypadkow , przeliczajac na liczbe ludnosci - duza ilosc. sklepy pootwierane , ludzie czesto stloczeni , na ulicach masek malo. maja dobra sluzbe zdrowia moze dlatego lekcewaza, nie wyglada jakby sie martwili , przeskok po malezji (shutdown, wszyscy w maskach , policja na sygnalach, komunikaty przez megafony) straszny.

w japonii tez sie niczym nie przejmuja - ostatnio jakies zawody ogladalo 10tys osob. , na naszym podworku bialorus bagatelizuje korone,  wystartowala bioloruska extraklasa pilkarsksa LOL.

ciekawe jak sie potoczy pandemia w tych krajach - ultrabogatym , bogatym i stosunkowo biednym

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzemo napisał:

 

Btw czy jest jakaś stronka która udostępnia zaawansowane statystyki zmarłych/wyzdrowiałych tzn. płeć, wiek itp.? Ktoś ma dobre namiary?

Chciałbym poznać statystyki ile osób umarło w marcu na nieCOVID niewydolność oddechową i jak się ma to lat ubiegłych... tu mogą być ukryte przypadki.

Ej Ej tu NBA ja rozumiem jesteśmy na tym forum i statystyki to część życia NBA ale na litość boską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła zakładka „ First case” na worldometers.

wg tej stronki mielismy pierwszy przypadek 3 marca, prawie tego samego dnia Portugalia miała pierwszy ponoć. (1 marca, Nie chce mi się weryfikować) 

Portugalia na dziś 4286 przypadkow i 76 zgonów 

polska na dziś 1389 przypadki i 16 zgonów 

Przypominam ze Polska jest 4x większym krajem. 

to chyba pokazuje idealnie jak dużą robotę zrobiły szybkie zamknięcia szkół i biznesów, ale przede wszystkim dotarcie do większości społeczeństwa żeby traktowali to powaznie. 

 

Edit: pojebalem się strasznie, najpierw miałem Belgię zamiast Portugalii ale tam był 3 luty a nie marzec, jak ktoś to już przeczytał to sorry. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Edit: pojebalem się strasznie, najpierw miałem Belgię zamiast Portugalii ale tam był 3 luty a nie marzec, jak ktoś to już przeczytał to sorry. 

tak czy inaczej w statystach polska wypada bardzo dobrze.

-----

wczoraj był krótki, ale ciekawy wywiad o tym, jak sytuacja wygląda w szwecji (wszystko pootwierane, mało testów): https://www.polsatnews.pl/wideo/szwedzi-nie-boja-sie-koronawirusa_6767810/?ref=wideo_najnowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już to było, bo ciężko się przebić przez ilość postów, ale pamiętam gdzieś wcześniej w tym temacie była mowa o 21 latce z Wysp która zmarła na koronawirusa, no i co się ostatecznie okazało, że zmarła na co innego i nie miała pozytywnego testu na wirusa.

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/27/chloe-middleton-death-21-year-old-not-recorded-nhs-covid-19-related

btw. https://swprs.org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/ 

 

 

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan

"Według cytowanego przez media dokumentu (niemieckie MSW) znaczne zwiększenie liczby testów w Niemczech jest niezbędne i pilne, aby ratować zdrowie i życie ludzi, ale także zapobiec jeszcze poważniejszym konsekwencjom gospodarczym epidemii. Autorzy strategii zalecają przeprowadzanie testów "zarówno u osób, które same podejrzewają u siebie zarażenie koronawirusem, jak i wszystkich osób, z którymi miały kontakt osoby o pozytywnym wyniku testu".


Eksperci mają nadzieję, że w Niemczech bardzo szybko można zwiększyć możliwości przeprowadzania testów. Proponowany przez nich scenariusz działań zakłada, że od 6 kwietnia możliwe będzie przeprowadzenie 50 tysięcy badań dziennie, od 13 kwietnia 100 tysięcy, zaś pod koniec kwietnia 200 tysięcy dziennie - pisze "Sueddeutsche Zeitung" w wydaniu online.

Aktualnie, według ministra zdrowia Jensa Spahna, tygodniowo możliwe jest przeprowadzanie w Niemczech od 300 tysięcy do 500 tysięcy testów na COVID-19. Autorzy strategii zalecają odejście od dotychczasowej metody działania, która polega na "testowaniu, aby potwierdzić sytuację", na rzecz działań wyprzedzających. Dzięki takiemu podejściu Korei Południowej udało się uniknąć daleko idących ograniczeń i zakazów opuszczania domów – twierdzą eksperci"

W dzień zrobią tyle ile my w całości, jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Godzinę temu, fluber napisał:

Być może spodziewają się, że wyprodukują szybkie testy paskowe o odpowiedniej powtarzalności do tego czasu?

Polacy coś tam testują w kwestii paskowych.

Plik:COVID-19 Pandemic Cases in Poland Powiats.svg

Prawie jak mapa gęstości zaludnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Godzinę temu, fluber napisał:

Być może spodziewają się, że wyprodukują szybkie testy paskowe o odpowiedniej powtarzalności do tego czasu?

"Gadomski zapowiada, że ministerstwo kupuje pierwsze tzw. "szybkie testy genetyczne" - Wczoraj trafiła pierwsza partia do Polski. Takie urządzenia będziemy w stanie uruchomić na razie w dwóch lokalizacjach - w Poznaniu i w Gdańsku. To są urządzenia, które mają wydajność prawie 1500 na dobę, czyli ich uruchomienie rzeczywiście zwiększy nasze możliwości w Polsce o prawie 60%. Mamy jeszcze możliwości uruchomienia tego przynajmniej na 4-6 urządzeniach. To urządzenia, które przede wszystkim stoją przy regionalnych centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa, niewykorzystywane dotąd do tych celów - mówi wiceminister zdrowia"

Czy nie o to chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

czy co? czy sobie z nim dobrze radzą?

Radzą sobie... Po swojemu.

" Niepotrzebna jest żadna panika, po prostu trzeba pracować. Szczególnie przyjemnie jest patrzeć w telewizji: ludzie pracują na traktorze, nikt nie mówi o wirusie. Tam traktor wyleczy wszystkich. Pole wszystkich wyleczy – oznajmił Alaksandr Łukaszenka.

Podczas spotkania poświęconego nowym nominacjom na stanowiskach w organach władzy terytorialnej podzielił się też z nowo mianowanymi urzędnikami własnymi sposobami walki z infekcjami. Również z wirusem COVID-19. Poradził m.in. chodzenie do suchej sauny – uświadamiając zgromadzonych, że wirus ginie w temperaturze 60 stopni. Zalecił częstsze mycie rąk, jedzenie o stałych porach śniadań, obiadów, kolacji i... codzienne picie wódki.

– Ja jestem człowiekiem niepijącym, ale ostatnio żartobliwie mówię, że wódką trzeba nie tylko myć ręce, ale chyba też truć nią tego wirusa. W przeliczeniu na czysty spirytus 40-50 gramów dziennie. Ale nie w pracy – ostrzegł białoruski przywódca."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.