Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Borys napisał:

dla mnie nie ma tu sprzeczności, jeśli coś nie zabezpiecza w 100% tzn. ze nie zabezpiecza przed zachorowaniem. 
Jedyne co daje na 100% to, ze przejdziesz grype lagodniej. 

 

No to sorry, jak nie widzisz sprzeczności między  zawsze jest powiedziane, że one nie zabezpieczają przed zachorowaniem, tylko ewentualniedzięki niej przejdziesz łagodnie, a: raczej nie zachorujesz a jeśli to przejdziesz grypęłagodniej 

 

To moze faktycznie nie traćmy swojego czasu wzajemnie :) 

Nie rozumiem tylko, po co brniesz w to że sobie nie zaprzeczyłeś, jak sobie zaprzeczyłeś i masz to pogrubione, ale dobra. Widocznie adminowi nie przystoi przyznać się do błędu. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
www.bankier.pl

W Nowym Jorku zaczyna brakować psów i kotów do adopcji

W nowojorskich schroniskach dla zwierząt zaczyna brakować czworonogów do adopcji lub opieki zastępczej - poinformował portal Bloomberg. W związku z epidemią koronawirusa coraz więcej osób stara znaleźć sobie towarzyszy kwarantanny.
www.bankier.pl www.bankier.pl

 

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No to sorry, jak nie widzisz sprzeczności między  zawsze jest powiedziane, że one nie zabezpieczają przed zachorowaniem, tylko ewentualniedzięki niej przejdziesz łagodnie, a teraz piszesz: raczej nie zachorujesz a jeśli to przejdziesz grypęłagodniej 

 

To moze faktycznie nie traćmy swojego czasu wzajemnie :) 

Nie rozumiem tylko, po co brniesz w to że sobie nie zaprzeczyłeś, jak sobie zaprzeczyłeś i masz to pogrubione, ale dobra. Widocznie adminowi nie przystoi przyznać się do błędu. 

sam wielokrotnie pisalem, ze moge nie miec racji, ze to tylko moje rozwazania, Ty bierzesz wszystko jakos bardzo na powaznie i zbyt osobiscie. Dla mnie jesli coś nie jest w 100% skuteczne to nie mozna powiedzie, ze zabezpiecza przed czyms, tylko pomaga sie zabezpieczyc. 

a teraz Ty mi odpowiedz na moje pytanie, jaki masz zamysł w obrażaniu innych juz od pierwszego posta?
Naprawdę uważasz, że takie zdania jak przytoczyłem są w porządku?  
Ze to jest normalny sposób prowadzenia dyskusji?
Czepiasz się sformułowania zabezpiecza, ale nie widzisz nic złego w odzywaniu się w ten sposób do drugiej osoby, która w tym przypadku ja nawet nigdzie się nie odnosiłem do Ciebie, tylko przedstawiłem normalnie swój punkt widzenia?

8 minut temu, Sewer napisał:

może też mają zakaz wychodzenia, chyba, że na spacer z psem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Borys napisał:

sam wielokrotnie pisalem, ze moge nie miec racji, ze to tylko moje rozwazania, to bierzesz wszystko jakos bardzo na powaznie i zbyt osobiscie. Dla mnie jesli coś nie jest w 100% skuteczne to nie mozna powiedzie, ze zabezpiecza przed czyms, tylko pomaga sie zabezpieczyc. 

a teraz Ty mi odpowiedz na moje pytanie, jaki masz zamysł w obrażaniu innych juz od pierwszego posta?
Naprawdę uważasz, że takie zdania jak przytoczyłem są w porządku?  
e to jest sposób prowadzenia dyskusji?
Czepiasz się sformułowania zabezpiecza, ale ni wiedzisz nic złego w odzywaniu się w ten spoób do drugiej osoby
, która w tym przypadku ja nawet nigdzie się nie odnosiłem do Ciebie, tylko przedstawiłem normalnie swój punkt widzenia?

może też mają zakaz wychodzenia, chyba, że na spacer z psem ;)

To jak, ja traktuje wszystko osobiście i zbyt powaznie, czy ty?

 

W żadnym z moim postów Cie nie obraziłem. Jeżeli obrazą nazywasz  post w stylu, weź nie pisz nic na te tematy, bo się nie znasz, to ładnie nadinterpretujesz słowo obrażać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

To jak, ja traktuje wszystko osobiście i zbyt powaznie, czy ty?

 

W żadnym z moim postów Cie nie obraziłem. Jeżeli obrazą nazywasz  post w stylu, weź nie pisz nic na te tematy, bo się nie znasz, to ładnie nadinterpretujesz słowo obrażać. 

Zadaje Ci pytania żeby Cie uświadomić co odwalasz, a Ty dzięki nim odwracasz kota ogonem :) dla mnie napisanie do kogoś, kto nawet się do mnie nie odezwał, weź nie pisz nic na ten temat, bo się nie znasz i kilka innych zdań w tym stylu to jest obrażanie i zabijanie dyskusji, nie wydaje mi się, żebym był odosobniony w tym temacie. Nie potrzebuje Twoich przeprosin, tylko chciałem żebyś zrozumiał, że to jest bez sensu. 

Generalnie nick i avatar idealnie dobrałeś do swojego temperamentu. Nie rozwalaj już dalej fajnej dyskusji, jak wspomnialem jak masz aż taki duży problem z moimi przemysleniami zapraszam na PM, ale czuje, ze Ty bardziej chciales zablysnac na forum, ale chyba coś poszło nie po mysli :]

ciesze sie, ze oboje sie zgadzamy, ze dalsza dyskusja nie ma sensu, takze dajmy innym powrocic do merytorycznej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

Takie info odnosnie testow na koronawirusa w moim powiecie bo wlasnie zdiagnozowano dwa pierwsze przypadki. 

Przy obu osobach zidentyfikowano tych z ktorymi mieli kontakt. Nie wiem czy wszystkich ale ostatecznie: w pierwszym przypadku 70 osob i w drugim 71 osob.

Te 141 osob dzis i jutro beda mialy robione testy niezaleznie od tego czy maja objawy czy nie. Zadnych wyjatkow. Moim zdaniem wyglada to ok @Zdzich @RonnieArtestics @polskignom

Jeżeli takie są procedury i ich realizacja to nic tylko się cieszyć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Wlochy maja z tego co widzialem ponad 50% testow z pozytywnym wynikiem wiec tak naprawde cholera wie ile u nich tego jest w rzeczywistosci

Chyba coś źle odczytujesz wykresy bo dziś mieli 18% pozytywnych a wczoraj 16,8%. Jedynie raz 7 marca mieli 46 % ale wtedy jeszcze mało testów robili

Polska powoli weszła na testowanie większości podejrzanych . I to jest właśnie to o co chodziło od początku. Choć nadal są dziwne przypadki. Bo wczoraj rano zmarła kobieta w Koninie. Wróciła z Niemiec 48 godzin wcześniej. Syn do niej pojechał bo nie mógł się skontaktować z nią a w czasie ostatniej rozmowy narzekała na kaszel. PRzyjechal znalazł zmarła  i się okazało ,że ani Policja ani Sanepid nei dostali info z granicy ,ze ta kobieta jest na kwarantannie. Ogólnie choć najpewniej umarła od coronavirusa lekarze uznali ,że nie będą badać przyczyny zgonu a przynajmniej tak twierdził jej syn.

Niemniej oceniam znaczącą poprawę podejścia do testów .

Z tego co widziałem to Niemcy wspieraja Francuzów i udostępnili szpitale by zabierać chorych z Alzacji oraz Lotaryngii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Chyba mialem nieaktualne dane o liczbie przeprowadzamych testow. 

Nie no spoko ale ogólnie dane z Francji i Włoch pokazują ,że ta choroba jest zabójcza dla pokolenia 60+ i pewnie trzeba robić wszystko aby odizolować starszych ludzi w przypadku takich epidemii. Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić ale pewnie jakby Włosi mogli cofnąć czas to by od początku lutego wprowadzili zakaz odwiedzin w domach spokojnej starości, szpitalach oraz zabronili wychodzić emerytom a w zamian za to zorganizowali im dostawy żywności i leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Borys napisał:

 

a wrzucajac filmik nie chodzilo mi w ogole o zdanie o szczepionkach,t ylko o ogolny przekaz, a zeby go zalapac trzeba obejrzec filmik, a nie wyrywac zdania pojedyncze. To Fluber wyjechal ze szczepionkami

Ale ogolny przekaz tego filmu jest taki ze facet jest patologicznym klamca. Obejrzalem niecale 3 minuty od momentu ktory zaproponowales i gosciu w tym czasie:

1. Powiedzial ze z powodu niewydolnosci drog oddechowych umiera we wloszech rocznie 60 tysiecy ludzi ( klamstwo )

2. Po czym stwierdzil ze to wychodzi 300 zgonow dziennie ( klamstwo )

3. Po czym stwierdzil ze nie ma szczepionek na wirusy ( klamstwo )

8 godzin temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Till Lindemann, wokalista Rammstein zakażony koronawirusem (SARS-CoV-2), według niemieckich mediów jest na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Rzeczywiscie trafil na oiom ale test na koronawirusa dal wynik negatywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Chyba coś źle odczytujesz wykresy bo dziś mieli 18% pozytywnych a wczoraj 16,8%. Jedynie raz 7 marca mieli 46 % ale wtedy jeszcze mało testów robili

Polska powoli weszła na testowanie większości podejrzanych . I to jest właśnie to o co chodziło od początku. Choć nadal są dziwne przypadki. Bo wczoraj rano zmarła kobieta w Koninie. Wróciła z Niemiec 48 godzin wcześniej. Syn do niej pojechał bo nie mógł się skontaktować z nią a w czasie ostatniej rozmowy narzekała na kaszel. PRzyjechal znalazł zmarła  i się okazało ,że ani Policja ani Sanepid nei dostali info z granicy ,ze ta kobieta jest na kwarantannie. Ogólnie choć najpewniej umarła od coronavirusa lekarze uznali ,że nie będą badać przyczyny zgonu a przynajmniej tak twierdził jej syn.

Niemniej oceniam znaczącą poprawę podejścia do testów .

Z tego co widziałem to Niemcy wspieraja Francuzów i udostępnili szpitale by zabierać chorych z Alzacji oraz Lotaryngii .

Mojej koleżance dziadek zmarł dziś z potwierdzonym covid-19, także no :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez pół godziny gadałem z pacjentem, który się popłakał jak mu tłumaczyłem, że nie ma korony, ma przeziębienie i niech siedzi w domu na dupie.

37 gorączki i katar, 3 miesiące temu ludzie nawet nie traktowali tego jak choroby, a teraz boją się, jakby mieli terminalnego raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Właśnie przez pół godziny gadałem z pacjentem, który się popłakał jak mu tłumaczyłem, że nie ma korony, ma przeziębienie i niech siedzi w domu na dupie.

37 gorączki i katar, 3 miesiące temu ludzie nawet nie traktowali tego jak choroby, a teraz boją się, jakby mieli terminalnego raka.

Co on na SOR przyjechał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.