Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ely3 napisał:

za to Madryt pewnie pobije wszystkie możliwe rekordy

A pamiętam jak hiszpańska piłka ignorowała włoskie problemy z wirusem i sądzili, że problem jest tylko we Włoszech i tam się skończy... A teraz okazuje się, że mogą skończyć Hiszpanie jeszcze gorzej niż Włosi. Przewrotny jest ten świat ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Zdzich napisał:

A pamiętam jak hiszpańska piłka ignorowała włoskie problemy z wirusem i sądzili, że problem jest tylko we Włoszech i tam się skończy... A teraz okazuje się, że mogą skończyć Hiszpanie jeszcze gorzej niż Włosi. Przewrotny jest ten świat ostatnio.

Myślę, że po dzisiejszej informacji, że z

lodowiska zrobiono chłodnie na ciała, to się już wszyscy w Hiszpanii w pierś uderzyli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-polska-nie-otrzyma-od-unii-europejskiej-sprzetu-ochrony-osobistej-6492432513484929a

Z kolei.

"Z chińskiej strony padła propozycja wideokonferencji z udziałem ekspertów medycznych z Polski, Chin oraz zainteresowanych państw na temat doświadczeń w zwalczaniu SARS-CoV-2."

Dobry pomysł

"Wyjaśniono również, że we wtorek wyleci z Warszawy do Pekinu samolot specjalny po wyposażenie medyczne przekazane przez stronę chińską."

Skoro już leci, to mogliby zrobić większe zakupy. Chiny zadeklarowały odpłatną pomoc. Dobrze byłoby nie latać tam i z powrotem.

Edytowane przez StaryFan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Zdzich napisał:

Tylko pamiętaj ,że Madryt ma status specyficzny i dla rządzących było ciężko im blokować to miasto . I nawet jak zamknęli szkoły to pozwolili ludziom wyjechać na wakacje albo zabrać dziadków z domu opieki . Gdyby to wybuchło w innym rejonie to byliby stanowczy ale że to była stolica która sie zawsze wywyższała to po prostu ignorowali temat. I teraz mają tam armageddon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, StaryFan napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-polska-nie-otrzyma-od-unii-europejskiej-sprzetu-ochrony-osobistej-6492432513484929a

Z kolei.

"Z chińskiej strony padła propozycja wideokonferencji z udziałem ekspertów medycznych z Polski, Chin oraz zainteresowanych państw na temat doświadczeń w zwalczaniu SARS-CoV-2."

Dobry pomysł

"Wyjaśniono również, że we wtorek wyleci z Warszawy do Pekinu samolot specjalny po wyposażenie medyczne przekazane przez stronę chińską."

Skoro już leci, to mogliby zrobić większe zakupy. Chiny zadeklarowały odpłatną pomoc. Dobrze byłoby nie latać tam i z powrotem.

Poleciał po 20 ton sprzętu. Nie wiem, czy to przypadkiem nie towaru pod kurek. Duda już się dziś dogadał ponoć z Przewodniczącym Chin o kolejne transporty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kucio napisał:

Poleciał po 20 ton sprzętu. Nie wiem, czy to przypadkiem nie towaru pod kurek. Duda już się dziś dogadał ponoć z Przewodniczącym Chin o kolejne transporty.

Chyba nie o transporty, tylko o patrzenie łaskawym okiem (tak przynajmniej czytałem).

" Statystycznie klasyczna grypa ma siłę zarażania 1,4. Mówiąc wprost - jako chory spotykam i zarażam, a zarażeni przeze mnie zarażają dalej. Po dziesięciu takich spotkaniach pierwszy chory statystycznie będzie odpowiadał za około 28 chorych.
Koronawirus jest zdecydowanie silniejszy, a jego siła szacowana jest na około 3. To niewielka zmiana? Wręcz przeciwnie. Po dziesięciu spotkaniach zarażonego z kolejnymi osobami (za chwilę chorymi niosącymi wirusa dalej), osoba numer 1 odpowiada… za 59 tys. przypadków."

Robi różnicę.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kucio napisał:

To co napisał Ci @fluber plus ten transport jest za pieniądze ze zbiórki siepomaga

A nie bezpłatna pomoc chińska?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, StaryFan napisał:

A nie bezpłatna pomoc chińska?

Podaje za faktami o 19:00. Może coś przeinaczyłem. Jak tak to sorry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli w Polsce rośnie, zgodnie z oczekiwaniami...nie jest złe, bo przyrost nie jest tragiczny jak na fazę, W której się znajdujemy, ale mogłoby być sporo lepiej, gdyby lockdown był ostrzejszy wcześniej. Jeśli chodzi o liczbę zgonów, to ratuje nas trochę wiek chorych, stosunkowo niewiele osób mamy w wieku silnie narażonym na zgony, ale kilka takich w mazowieckim za chwile będzie. Patrząc na inne kraje porównywalne do Polski, to tragedii nie ma.

Trochę ciężko mi porównywać Polskę do Słowacji czy Słowenii mimo wszystko. Ale swoje żniwo wirus jednak zbierze i pewnie skończy się trzycyfrowa liczba zgonów...zakładając, ze jednak lockdown trochę da i mocno wyhamuje liczba zarażonych. Czyli gdzies za jakieś 10-14 dni powinnismy mieć już tendencje mocno spadkowa, jeśli chodzi o nowe zarażenia. Oby! 

Martwi chaos lotu do domu no i pierwsza msza święta w Koszalinie może zaraz zebrać żniwo...ależ to był stupid move, żeby nie zamykać kościołów (@delta, nie wyskakuj mi tu proszę z antyklerykalizmem czy czymkolwiek tylko popatrz sobie na Malezję, Irak, Pakistan czy Koreę -> tam wszystko zaczęło się od religijnych spotkań).

Szumowski jest odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Jak słyszałem wcześniej o nim opinie, to bałem się, ze polityka go zepsuje. A jednak nie!

Co do gospodarczej pomocy, to zadziwiająco porównywalna na tym etapie to reszty Europy w stosunku do PKB. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, ale chyba oczywistym było od początku, ze wszyscy dostaną równo po dupie.

Madryt, NY i Londyn to będą większe umieralnie niż Lombardia.

Edytowane przez polskignom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, polskignom napisał:

Madryt, NY i Londyn to będą większe umieralnie niż Lombardia.

A jeszcze pozostały duże miasta w Afryce, Ameryce Południowej czy nawet Meksyk - jeżeli nie uda im się odpowiednio zamknąć, to tam byłoby jeszcze gorzej. Ale reszta świata chyba zamknęła się w odpowiednim momencie, czyli gdy w Lombardii zaczęło przybywać drastycznie zgonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cholera wie jak to jest w tamtych rejonach, niby się zamknęły, ale w Ameryce pld rośnie ostro, w Brazylii wyglada słabo, Turcja i Indonezja po cichu w zgonach robią robotę, ale przyznam się szczerze, ze poza szczątkowymi info, które można znaleźć na pojedynczych stronach to nie zagłębiam się w tamte rejony jakoś mocno. No i Indie po cichutku rosną, a patrząc na info o liczbie testów tam, o których kilka dni temu czytałem...to i tak maja sporo...wiec resztę można sobie dopowiedzieć...inna sprawa, ze Indie dość szybko wprowadzają różne ograniczenia, wiec albo wiedza coś, czego my nie wiemy, albo faktycznie ich reakcja była wyprzedzająca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, polskignom napisał:

Czyli w Polsce rośnie, zgodnie z oczekiwaniami...nie jest złe, bo przyrost nie jest tragiczny jak na fazę,

Jest całkiem dobrze. Dwukrotny przyrost dziennych zachorowań w ciągu ostatniego tygodnia przy jednej z najwyższych w Europie liczbie testów per przypadek zarażenia.

Budujące jest też to, że wg słów premiera z dzisiejszej konferencji prasowej, większość wykrytych przypadków to osoby na kwarantannie z zagranicy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, pod tym katem tak, martwi jednak zarówno liczba zgonów przy tej liczbie przypadków jak i wiek zmarłych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na razie z tego co widać, większość wzrostów u nas to te wszystkie LOT-y do domu albo osoby powiązane z tą akcją.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Pepis21 napisał:

Jak na razie z tego co widać, większość wzrostów u nas to te wszystkie LOT-y do domu albo osoby powiązane z tą akcją.

Co jest bardzo pocieszające, pod warunkiem, że zachowały kwarantannę. Większość ludzi, którzy wrócili to ludzie w sile wieku. Jeżeli nie mieli czasu mieć styczność (a nie powinni mieć, a jeśli już to jak najmniejszą) z kimkolwiek to powinno dawać to nadzieję, że wyjdą z tego cało i bez rozniesienia tego dalej. W teorii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Pepis21 napisał:

Niekoniecznie wracajacy akurat samolotem ( bo ci stanowia niewielki odsetek wszystkich wracajacych) 

Ale mielismy zrobic lukaszenke?

Wlasnie pierwszy raz peklo 2k zgonow jednego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, fluber napisał:

Wlasnie pierwszy raz peklo 2k zgonow jednego dnia.

To trochę przeraża...tempo rośnie zawrotnie, tymczasem w Us dalej sobie latają między stanami...a we Francji ponad 2500 osób ma podtrzymywane funkcje życiowe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, polskignom napisał:

To trochę przeraża...tempo rośnie zawrotnie, tymczasem w Us dalej sobie latają między stanami...a we Francji ponad 2500 osób ma podtrzymywane funkcje życiowe...

Us ciagle sa na etapie w ktorym wiekszosc przypadkow to new york

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, fluber napisał:

Us ciagle sa na etapie w ktorym wiekszosc przypadkow to new york

Powoli zaczyna się "budzić" Kalifornia też, więc niedługo może dojść do kilku ognisk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Zdzich napisał:

Powoli zaczyna się "budzić" Kalifornia też, więc niedługo może dojść do kilku ognisk.

A to co mowi trump ciagle nie napawa optymizmem

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Chyba nie o transporty, tylko o patrzenie łaskawym okiem (tak przynajmniej czytałem).

" Statystycznie klasyczna grypa ma siłę zarażania 1,4. Mówiąc wprost - jako chory spotykam i zarażam, a zarażeni przeze mnie zarażają dalej. Po dziesięciu takich spotkaniach pierwszy chory statystycznie będzie odpowiadał za około 28 chorych.
Koronawirus jest zdecydowanie silniejszy, a jego siła szacowana jest na około 3. To niewielka zmiana? Wręcz przeciwnie. Po dziesięciu spotkaniach zarażonego z kolejnymi osobami (za chwilę chorymi niosącymi wirusa dalej), osoba numer 1 odpowiada… za 59 tys. przypadków."

Robi różnicę.

No niestety tak to wyglada. Efekty sa nastepujace:

https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-ewakuacja-oddzialu-szpitala-przy-grabiszynskiej-16-pielegniarek-ma-koronawirusa/ar/c1-14877563

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi