Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj najprawdopodobniej koronawirus wyprzedzi pod względem liczby ofiar poprzednią światową pandemię, czyli pandemię świńskiej grypy, która zabiła wg potwierdzonych przypadków 19654 osoby ( choć liczbę zgonów z jej powodu szacuje się na około 150 tysięcy, bo w wielu krajach, w tym Polsce w roku świńskiej grypy masowo rosły zgony z powodu niewydolności oddechowej).

Dla porównania:

Jako ciekawostka, liczba potwierdzonych ofiar świńskiej grypy z ostatniej pandemii w różnych krajach:

UK - 474

Francja - 344

Hiszpania - 300

Włochy - 244

Polska - 181 ( z tym, że mieliśmy prawie 250% wzrostu zgonów z powodu niewydolności oddechowej - prawdopodobnie przyczyną była świńska grypa)

Holandia - 62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W nocy zmarło dwóch pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Jeden z nich to 41-letni mężczyzna, który trafił tu pod koniec ubiegłego tygodnia. Od piątku był na oddziale intensywnej opieki medycznej. Druga śmiertelna ofiara to 71-latek, który trafił do szpital we wtorek wieczorem, a w nocy już nie żył. W tym drugim przypadku nie ma jeszcze potwierdzenia zakażenia koronawirusem. Obaj mężczyźni - jak podaje biuro wojewody - mieli "choroby współistniejące".

Zmarły w nocy w szpitalu przy ul. Koszarowej 71-letni pacjent, to mieszkaniec Milicza. Leczył się dość długo w szpitalu w Miliczu, ale wcześniej nie podejrzewano u niego koronawirusa. Ostatnio jego stan pogorszył się i z podejrzeniem zakażenia trafił do szpitala przy Koszarowej. Po pobraniu mu wymazu do badań zmarł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mrtio napisał:

Czy mógłbyś mi wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc w tym fragmencie o starszych osobach i większości Polaków.

Bo dalej piszesz o wielkiej miłości do nich i że tak Cię wychowano.

Rozumiem, że są osoby, które wyłamują się z tego schematu i bardzo dobrze, ale chyba naprawdę nie trzeba nikomu tłumaczyć, że młodzi starszych ludzi w Polsce, uogólniając mają gdzieś, naśmiewają się z nich i nie mają poważania. Z drugiej strony sami ostro pracują na takie traktowanie, na nazywania moherami itp. 95% jest na starość zgorzkniała, marudząca na wszystkich i na wszystko. To taki na szybko sklecony opis, jak to wygląda.

I jeśli ktoś i z młodych lub starszych wyłamuje się z tego schematu, chwała Wam za to, ale nie oszukujmy się każdy wie jak to wygląda w Polsce, a jak u Południowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest jak pisze @Borys

mamy coraz starsze społeczeństwo ale bardzo mało w tych ludziach jest pasji radości i otwartości. Ma to swoje powody w finansach bo mało kogo z Seniorów stać na godne życie na koniec nie mówiąc o tym co robią Niemcy czy Amerykanie czyli zamykamy sklepik i w drogę. Wtedy można być otwartym na różne kultury zachowania koncepcje. U nas seniorzy w wielu przypadkach nie byli za granica i sa zabetonowani. Mentalnie i światopoglądowo. Dodaj szarość beznadzieję marudzenie i postawę roszczeniowa. Najgorsze jest to ze nikt nawet nie myśli o uruchomieniu tej dużej grupy społecznej. Poza KK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-babcia-4-latka-oszukala-lekarzy-oddzial-chirurgi-dzieciecej-w-zielonej-gorze-zamkniety-6492686507632770a

Nie rozumiem ludzi.

Jeszcze paru "zatajaczy" i będziemy się leczyć u kowala.

Rząd może wprowadzać co chce, ale rozumu i odpowiedzialności w paczce nie dośle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Borys napisał:

Rozumiem, że są osoby, które wyłamują się z tego schematu i bardzo dobrze, ale chyba naprawdę nie trzeba nikomu tłumaczyć, że młodzi starszych ludzi w Polsce, uogólniając mają gdzieś, naśmiewają się z nich i nie mają poważania. Z drugiej strony sami ostro pracują na takie traktowanie, na nazywania moherami itp. 95% jest na starość zgorzkniała, marudząca na wszystkich i na wszystko. To taki na szybko sklecony opis, jak to wygląda.

I jeśli ktoś i z młodych lub starszych wyłamuje się z tego schematu, chwała Wam za to, ale nie oszukujmy się każdy wie jak to wygląda w Polsce, a jak u Południowców. 

Rozumiem iż 99 % tego forum na starość będzie chodzić do knajpek siedzieć i pić cappuccino rozmawiać i śmiać się z życia.Bo między innymi była za granicą jak napisał ignazz. Czego oczywiście wszystkim życzę.

W Polsce jest wiele młodych ludzi którzy pomagają mają szacunek i wiedzą iż starsi swoje przeżyli (chyba nie muszę tłumaczyć) co miało wielki wpływ na ich życie.

Uogólnianie nigdy nie jest dobre. Dlaczego u nas to tak wygląda ? Niech każdy sam spojrzy na siebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zdzich napisał:

Prokuratura włoska zajmuje się meczem LM z 19 lutego (albo coś koło tego). Podobno (wg lekarzy) ten mecz przyczynił się do rozwoju choroby zarówno w Lombardii, jak i w Hiszpanii. A już wtedy sytuacja z koroną na północy Włoch była ciężka. Ktoś dopuścił do tego, a że teraz są tysiące ofiar to szuka się winnych, że jest aż tyle. No a mecz międzynarodowy w środku epidemii to może być strzałem w dziesiątkę jeżeli chodzi o to gwałtowne rozprzestrzenienie wirusa.

Kiedy zaczęła się epidemia we Włoszech? Nie było tak, że pierwsze przypadki zanotowano już po tym meczu? 

Nie polemizuję, że ten mecz miał znaczenie, ale to nie jest tak, że zorganizowano go w środku epidemi, bo epidemi wtedy we Włoszech nikt nie stwierdził. Łatwo być mądrym po szkodzie. Chyba, że się mylę z datami, ale pierwsze doniesienia o epidemi we Włoszech były około 22giego lutego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mrtio napisał:

Rozumiem iż 99 % tego forum na starość będzie chodzić do knajpek siedzieć i pić cappuccino rozmawiać i śmiać się z życia.Bo między innymi była za granicą jak napisał ignazz. Czego oczywiście wszystkim życzę.

W Polsce jest wiele młodych ludzi którzy pomagają mają szacunek i wiedzą iż starsi swoje przeżyli (chyba nie muszę tłumaczyć) co miało wielki wpływ na ich życie.

Uogólnianie nigdy nie jest dobre. Dlaczego u nas to tak wygląda ? Niech każdy sam spojrzy na siebie. 

 

Oczywiście ze jako totalnie inne społeczeństwo nasze pokolenie nie będzie spuszczać psa z balkonu bo startujemy z zupełnie innego poziomu finansowego i światopoglądowego. Mnie znajdziesz w knajpach świata z uśmiechem i Guinessem pod wąsem. O ile dożyje sędziwych dni bo trochę za uszami mam. 

Wiem ze ogolnienia są krzywdzące dla części osób ale to wyjątki. Reguła jest niestety wpisana w post Borysa. 

Co do moich seniorów to na ich jesień życia ściągnęliśmy ich do Torunia gdzie mieszkali w moim mieszkaniu i gdy tylko mogłem to codziennie byłem na kawie - dla mojego Dziadka byłem jedynym alibi aby mógł mimo brania tabletek wypić małe co nieco. 

Zasada była na tych kawach prosta. Więcej śmiechu. 

A świetnym przykładem zmian są dziadkowie mojej połówki którzy w bardzo fajny choć egoistyczny jak na Polskę standardy jadą nad morze ile się da bo lubią tski klimat Jastarni. Naliczyłem im za 2019 rok 16 wizyt a przecież byli tez w górach. I cieszą się życiem jak mogą choć z tym wirusem to zbyt mocno ignorują go twierdząc ze jak umrą to widocznie tak ma być. 

Znają dobre knajpy w Polsce trochę świata widzieli i można z nimi porozmawiać. Do Kościoła nie chodzą i ogólnie maja ubaw z głupoty co niektórych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tecu napisał:

Kiedy zaczęła się epidemia we Włoszech? Nie było tak, że pierwsze przypadki zanotowano już po tym meczu? 

Pierwsze przypadki to koniec stycznia. Zwłaszcza, że utożsamiano je z chińskimi turystami, a na koniec stycznia to wiadomo było, że wirus w Chinach szaleje. Chociaż faktem jest, że masowo to zaczęli ludzie chorować (oficjalnie) pod koniec lutego dopiero. Ale zagrożenia nieznanym wirusem to już w lutym były głośno podnoszone. Tym bardziej, że pierwszy przełożony mecz miał miejsce w Bergamo właśnie - 23 lutego. No i we Włoszech był ten sam problem, co na całym świecie - brak testów. Podejrzani trafiali do szpitali i lekarzy, ale nie było wystarczających możliwości sprawdzić, co im dolega. Czyli nawet przed dniem 19 lutego (czyli przed meczem w Mediolanie) było coraz więcej podejrzanych o bycie chorymi. I to jest pod lupą śledczych - czy ktoś czegoś zaniedbał? Wg mnie tak, ale to na tej samej zasadzie można ukarać wszystkich - wszyscy zbagatelizowali sprawę. Gorzej będzie z Serie A, które nadal rozgrywało mecze z udziałem publiczności nawet jeszcze w marcu. I przylot też Atalanty Bergamo do Walencji na mecz rewanżowy... Też zbagatelizowano. I tak samo lot Atletico Madryt i kibiców do Wielkiej Brytanii, a w tym czasie w Madrycie zaczęły się masowe zachorowania. Cały ciąg ignorowania. Ale nie ma co wyzywać od razu piłkarzy czy kibiców - tak samo latano po Europie w tym samym czasie w sprawach biznesowych, ludzie jeździli do pracy, do bliskich, na wakacje. Po prostu zignorowaliśmy to wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Ciekaw jestem tego przetargu. Może ktoś kiedyś ujawni jakim sprzętem dysponowały dane państwa podczas pandemii (choć teraz wydawać się może że to dane strategiczne dla bezpieczeństwa państw) . Póki co pełno przekłamań, spekulacji i niedomówień. 

Jutro za to do Polski trafi pierwszy samolot z Chin. Bez przetargu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu zwolenników rządu:

https://www.tysol.pl/a45185-Polak-z-USA-W-NY-sie-wali-Polska-wygrywa-te-partie-Zyjecie-i-oddychacie-dlatego-ze-ten-rzad-to-zrobil?fbclid=IwAR3YiGGoJl_8sCmC5ZBWDQuZQMT8FpvBkaM9PZtoEX5eBSzSyB0i63OmZV8

" W ostatnim czasie widze wsrod Polakow coraz wiecej postaw rewindykacyjno-napastliwych wobec rzadu.
Rzad PiS jest mi obcy. To nie moja opcja. Wypunktowanie wad tego rzadu jest latwe. Mam swoj arsenal pizgania w rzady 'dobrej zmiany'
Natomiast moja specjalizacja to liczby. Obrobka liczb i obrobka znaczen.
Proponuje niniejszym zeby panstwo polskie z pieniedzy podatkowych w tym moich stworzylo fundusz DS.
Dobrze - Spierdalaj.
Pandemia COVID19, czesciowo przez paskudna polityke chinskich wladz czesciowo przez katatonie liderow panstw europejskich, przybrala katastrofalna postac.
Kazdy z rzadow robil co mogl wtedy gdy skapowal ze musi.
Polska skapowala najszybciej.
Per Capita: Wielka Brytania ma nieco wiecej lozek OIOM niz Polska, Hiszpania ma wiecej niz Wielka Brytania, ale Wlochy maja jeszcze wiecej niz Hiszpania a Niemcy maja wiecej niz Wlochy natomiast USA ma wiecej niz Niemcy a Nowy Jork ma wiecej niz USA.
I co? I Nowy Jork w ktorym mieszkam jest p o s r a n y ze strachu. Gubernator Cuomo b ł a g a prezydenta Trumpa o pomoc armii.
Systen sie zawalil. W Nowym Jorku.
Pada na ryj Nowy Jork, ktory ma lepsza sluzbe zdrowia niz USA, ktora ma lepsza sluzbde zdrowia niz Niemcy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Wlochy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Hiszpanie, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Brytyjczycy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Polska.
Zrozumiecie to wreszcie w Polsce? Debile ktorym sie nie podoba polska strategia walki z COVID19?
Polska nie zawsze ma sensowne strategie. Ale raz na moze 500 lat zachowuje sie lepiej niz otoczenie. To jest ten moment. Polska zamknela co mogla tak szybko jak mogla i dzieki temu jest w miare OK.
Majac DUZO slabsze karty w lapie niz inne kraje, Polska na razie wygrywa te partie. Zapoznienia w polskiej sluzbie zdrowia sa faktem, ale siegaja d e k a d. Teraz gra sie toczy o to, jak przetrwac biezaca pandemie. Jak zyc,
Macie mniej niz 10 przypadkow smiertelnych co oznacza ze wasza liczba 600+ jest realna. Kto to zaklamuje, gowno wie o epidemiologii. Gdyby bylo duzo wiecej zarazen, byloby duzo wiecej smierci.
Nowy Jork mial pierwszy przypadek trzy dni przed Polska. teraz Polska ma 600, Nowy Jork 9000. Niemcy 25000
(To bylo w dniu pisania onego posta czyli 22 marca wieczorem czasu wschodniego USA. Update z 23 marca, popoludnie czasu wschodniego USA: Polska: 749, Nowy Jork (tylko miasto): 12 000, Niemcy: 29 000. )
Wiekszosc z Was, ktorzy tak rzygaja na polski rzad, prawdopodobnie zyje i normalnie oddycha dlatego ze ten wlasnie rzad zrobil to co zrobil.
To Wasze narzekanie, ze nie ma masek, testow. sprzetu. NIGDZIE nie ma masek. NIGDZIE nie ma dosc respiratorow. NIGDZIE k**** osly. NIKT nie wiedzial ze tyle bedzie potrzebnych. Gubernator Nowego Jorku teraz zebrze o maski po 7 USD za sztuke (a normalnie kosztowaly 90 centow) i nikt mu nie chce sprzedac.
NIGDZIE na swiecie nie testuje sie wszystkich. Testuje sie symptomatycznych.
Jesli nie mam racji - zrobmy eksperyment. Niech polski rzad kupi KAZDEMU ktoremu nie podoba sie polska odpowiedz na COVID19 bilet do dowolnie wybranej granicy.
Rozumiem. Jestescie nagle specjalistami od epidemiologii, zrobilibyscie to lepiej, kazdy kraj zrobil to lepiej macie dosc Polski - jedzcie tam.
Serio. Wypierdalajcie. Albo nie rozumiecie prostych liczb calkowitych albo rozumiecie ale macie zla wole. W obu przypadkach bedzie lepiej jak pojdziecie w cholere. Pozbedziemy sie debili lub trolli lub skrzyzowania jednego z drugim.
KAZDY kraj o podobnym potencjale jest w DUZO gorszym polozeniu,innymi slowy Polska jest w lepszym polozeniu, no ale skoro sie nie podoba - spierdalajcie.
Szerokiej drogi.
Uwielbiam rdzen polskiej duszy z jej krnabrnoscia. Przekornoscia. Umilowaniem wolnosci i niezaleznosci. Jestem z tego dumny. Kocham tak pojeta polskosc.
Uwielbiam byc krnabrnym i dumnym Polakiem.
Jednoczesnie sa takie cechy polskosci ktorych nienawidze. Jedna z nich jest ta jebana lamentofilia.
Ten wieczny skowyt. To narzekactwo. Ktokolwiek nadal nurzasz sie w tym jęczeniu - pierdol sie idioto. Wypierdalaj.
"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.