Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, bulek napisał:

Każdy z objawami grypy powinien być testowany.

W Singapurze testowano każdy przypadek zapalenia płuc oraz wszystkie przypadki nawet łagodnych objawów grypy. W Korei, w ogniskach epidemii praktycznie testowano każdego, na przykład przeprowadzano testowanie „drive-through”, bez wysiadania z samochodu, testowano w zakładach pracy. Tego nie da się zrobić wykorzystując testy rt PCR. Przesiewowe testowanie umożliwiło ograniczenie śmiertelności na przykład w Korei do 0,5%, ale też zidentyfikowano dużo więcej zakażeń. To, że nie wykrywamy zakażeń, przecież nie znaczy że ich nie ma.

https://www.medexpress.pl/szybkie-testy-na-koronawirusa-dostepne-w-polsce-czy-mz-skorzysta-z-oferty/76712

7 minut temu, Me Myself and I napisał:

https://next.gazeta.pl/next/7,168930,25815595,niemcy-zakaz-nadmiernych-zakupow-to-sie-musi-skonczyc.html

a taka cywilizacja i Europa niby, a jak przyjdzie co do czego to tak jak u nas

Na pewnym forum pewien komunista (najbardziej komunistyczny komunista jakiego czytałem, który - działał w Solidarnosci za PRL-u a komunistą stał sie po 10-15 latach pobytu w USA)  wciąz ma polewkę z tego. Miało być ze takie rzeczy w komunie, a okazuje sie ze w kapitaliźmie tez trzeba racjonowac jak jest kryzys. W komunie po prostu tez przyszedł kryzys, a póxniej sankcje same w sobie kryzys powodujące i było tak samo.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to jest? 

Szumowski mówi, że można się przejść:

https://www.polsatnews.pl/wideo/szumowski-jezeli-nie-ograniczymy-wyjsc-z-domu-praktycznie-do-zera-nie-uda-nam-sie-uratowac-ludzkich-zyc_6767698/

a na stronach ministerstwa podają, że:

Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, pójść pobiegać lub wyjść z dziećmi na plac zabaw?

Nie! Wprowadzamy obostrzenia w przemieszczaniu się po to, aby ograniczyć kontakty z ludźmi na czas walki z epidemią koronawirusa. Nowe zasady nie dotyczą jednak dojazdu do i z pracy, załatwiania spraw niezbędnych do codziennego funkcjonowania - takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Wyjścia rekreacyjne do parku, lasu, na spotkania są zakazane.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

 

Edit:

już zmienili na:

Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?

Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).  Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.   

Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie pomóc mi znaleźć info ile na ten moment jest przypadków wirusa na Teneryfie? Wiem, że w Hiszpanii jest od zajebania, ale interesują mnie same Wyspy Kanaryjskie. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Mam tylko coś, że jest 481 przypadków, ale nie wiem czy to aktualne.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, darkonza napisał:

A ile mniej roboty dla służby zdrowia, przychodziliby od razu pacjenci z testem pozytywnym w ręku.

Nie trzeba by diagnoz przez telefon itp. Nie masz szybkiego pozytywnego testu? Nie pokazuj sie w szpitalu.

Jasne ze niektóre testy byłyby błedne i niektórzy chorzy musieliby leżeć w domu bedac chorymi, ale dziś też zdarzaja sie bledne diagnozy i jest ich na pewno wiecej niz 3%

Przy 97% skutecznosci testow i zbadaniu 38 milionow polakow mialbys na drugi dzien ponad milion polakow na sorze z falszywie pozytywnym wynikiem plus osoby towarzyszace plus te serio chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 minutę temu, fluber napisał:

Przy 97% skutecznosci testow i zbadaniu 38 milionow polakow mialbys na drugi dzien ponad milion polakow na sorze z falszywie pozytywnym wynikiem plus osoby towarzyszace plus te serio chore...

To weź pod uwagę, że te testy można wykonać 2x i wylicz prawdopodobieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Przy 97% skutecznosci testow i zbadaniu 38 milionow polakow mialbys na drugi dzien ponad milion polakow na sorze z falszywie pozytywnym wynikiem plus osoby towarzyszace plus te serio chore...

Oj przestańcie szukac dziury w całym.

Przeciez ludzie nie zbadaja sie jednego dnia, a nawet jak chcecie zeby tak było to po prostu każdy pozytywny ma miec samodzielną kwarantanne i przestanie dzieki temu zarazac rodzinę i znajomych oraz ludzi w pracy i sklepach. Ma siedziec w jednym pokoju i czekac az po niego karetka przyjedzie, a przyjedzie jak jego stan sie pogorszy bo bedzie monitorowany przez telefon.

Skończyłoby sie w miesiac wszystko w takim układzie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, StaryFan napisał:

To weź pod uwagę, że te testy można wykonać 2x i wylicz prawdopodobieństwo.

Tylko z tego, co tutaj było pisane to błędne wyniki nie są spowodowane tym, że jakiś procent próbek wykazuje błędy, a dlatego, że te badania trzeba wykonywać dopiero po kilku dniach od możliwego zarażenia. Czyli z tego wynika, że ktoś pozytywny mógłby zrobić nawet 100 testów, a one wszystkie dadzą wynik negatywny.

Swoją drogą to w Lombardii znowu przybywa, choć już było lepiej, a dodatkowo kolejne regiony zaczynają padać... I w Hiszpanii też coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
5 minut temu, fluber napisał:

Bedzie okolo dwa razy wiecej osob z minimum jednym pozytywnym wynikiem:)

Nie, jeżeli drugi test wykonają osoby z +. Pomijając to, są objawy kliniczne, wyw epidemiologiczny, kwarantanna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z kumplem, który miał koronawirusa:

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

 

Dla mnie to zwykly wirus,  grozny dla osob ktore mialy/maja problemy mocne ze zdrowiem, lub sa w podeszlym wieku, ale nie aż tak jak go malują, nagonka medialna, robienie sztucznej paniki, pokazanie jakiś zgonów na świecie (tak jakby nigdy nigdzie ludzie nie umierali z powodu chorób) sugerowanie sie Wlochami, gdzie maja najstarsze spoleczenstwo, i co za tym idzie, wysoką umieralnosc, czy podawanie przykladu Chin, gdzie na 1 400 000 000 ludzi zmarło pare tysięcy, itp itd. Jakby ludziom wylaczyc media, to nawet by o tym nie wiedzieli,  tak samo jak spytalem pare osob o pandemie Hiszpanki bodajze 10 lat temu, gdzie procentowosc jesli chodzi o umieralnosc byla wieksza, a nikt nawet o tym nie wiedzial. 

Coraz bardziej sklaniam się, że ta epidemiia jest w pewien sposob przeciwn nam sterowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Rozmowa z kumplem, który miał koronawirusa:

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

 

Dla mnie to zwykly wirus,  grozny dla osob ktore mialy/maja problemy mocne ze zdrowiem, lub sa w podeszlym wieku, ale nie aż tak jak go malują, nagonka medialna, robienie sztucznej paniki, pokazanie jakiś zgonów na świecie (tak jakby nigdy nigdzie ludzie nie umierali z powodu chorób) sugerowanie sie Wlochami, gdzie maja najstarsze spoleczenstwo, i co za tym idzie, wysoką umieralnosc, czy podawanie przykladu Chin, gdzie na 1 400 000 000 ludzi zmarło pare tysięcy, itp itd. Jakby ludziom wylaczyc media, to nawet by o tym nie wiedzieli,  tak samo jak spytalem pare osob o pandemie Hiszpanki bodajze 10 lat temu, gdzie procentowosc jesli chodzi o umieralnosc byla wieksza, a nikt nawet o tym nie wiedzial. 

Coraz bardziej sklaniam się, że ta epidemiia jest w pewien sposob przeciwn nam sterowana.

Co rządy na świecie zyskują na tym, że rozpierdalają sobie gospodarkę totalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 minutę temu, Reikai napisał:

Co rządy na świecie zyskują na tym, że rozpierdalają sobie gospodarkę totalnie?

Rządy nie podejmują decyzji na podstawie "gorączki w h.j", a ten który uwierzył jednej żywej małpie, już zmienił zdanie.

Może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Jest ktoś w stanie pomóc mi znaleźć info ile na ten moment jest przypadków wirusa na Teneryfie? Wiem, że w Hiszpanii jest od zajebania, ale interesują mnie same Wyspy Kanaryjskie. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Mam tylko coś, że jest 481 przypadków, ale nie wiem czy to aktualne.

https://thecanarynews.com/2020/03/18/481-on-canary-islands-confirmed-corona-virus-cases-2020-map/

 

Dane chyba z 18 marcaScreenshot_2020-03-24-17-34-54-775_com.UCMobile_intl.thumb.jpg.7c073a000591c4e4546c9fbf3a9bba32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.